X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 7 września 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita każdy dzień lepszy. Najtrudniejszy moment to jak ma iść na górę a tata wyjść ale podobno dziś już sprawnie to poszło. A że rano jest ze starszakiem przez chwilę to mamy "wtykę", mówi że pani bierze ja na kolana i zaraz się uspokaja.
    Pierwszego dnia była trochę w szoku a teraz już drzemki i naprawdę ok. Bałam się że będzie gorzej po takiej długiej przerwie i z jej mamozą. I w sumie mamoza dalej trwa plus powrót do tarzania się po podłodze albo jak dziś na chodniku... Ale to się zaczęło jeszcze przed przedszkolem🙈

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 7 września 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Verita każdy dzień lepszy. Najtrudniejszy moment to jak ma iść na górę a tata wyjść ale podobno dziś już sprawnie to poszło. A że rano jest ze starszakiem przez chwilę to mamy "wtykę", mówi że pani bierze ja na kolana i zaraz się uspokaja.
    Pierwszego dnia była trochę w szoku a teraz już drzemki i naprawdę ok. Bałam się że będzie gorzej po takiej długiej przerwie i z jej mamozą. I w sumie mamoza dalej trwa plus powrót do tarzania się po podłodze albo jak dziś na chodniku... Ale to się zaczęło jeszcze przed przedszkolem🙈

    A do publicznego przedszkola chodzi? Mi te drzemki w ogole nie pasują, ponoc sa tylko e tej grupie 3 latkow..
    Dobrze ze jest coraz lepiej, u nas na serio po prosti poszla jakby tam chodzila od zawsze. Sami bylismy w niezłym szoku. Tylko sie stala mega płaczliwa. Taka naprawde mega i wszystko ja wyprowadza z rownowagi w domu. Mysle ze tak odreagowuje stres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2021, 20:13

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 września 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita tak do publicznego. Kuba też poszedł jakgdyby nigdy nic, jakby nic się nie zmieniło ale on miał krótką przerwę między żłobkiem a przedszkolem. A tu jednak 2,5 miesiąca że mną z czego prawie 2 też z nim w domu. A serio mamoza jest nie do wytrzymania wręcz ostatnio, także mam nadzieję że wraz z przedszkolem trochę jej przejdzie zanim mała się urodzi.
    Tak, drzemki są tylko w pierwszej grupie. W następnych też mają taki czas wyciszenia że albo ktoś czyta albo audiobooki puszczają z bajkami ale już bez leżaczków i tei całej otoczki spania. Z synem akurat się cieszyłam z tych drzemek bo on potrzebował, ona niekoniecznie😁
    Z tą płaczliwością nasza też widać odreagowuje i właśnie chce wszystko żebym ja robiła, no serio najmniejsze pierdoły a wiadomo ja mam też już pewne ograniczenia i to jeszcze bardziej ją frustruje🤣

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 8 września 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech życie Ania tez pptrafi wejsc do domu, usiasc na srodku przedpokoju z rykiem ze ona butow nie potrafi sciagnac. Ja sie w srodku gotuje ale staram sie byc wspierająca 😅 jeszcze Bartek wstaje na nogi i wszedzie sie wspina i mamoze ma poziom hard. Jak tylko znikne z pola widzenia to drze sie okrutnie.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 8 września 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zabrałam starsze dziecko i pojechaliśmy z mężem do Karpacza. Młodsze zostało na 3 noce z moimi rodzicami. Pierwszy raz na tak długo go zostawiłam. Ale sobie świetnie radzi, całe szczęście. Nie brałam Mikołaja, bo mąż cały dzień na Forum Ekonomicznym, a ja nie będę męczyć się z wózkiem góra dół, na wyciąg wózka nie wezmę etc. Ale pogoda jest ekstra. I wyjazd z 6 latkiem to już całkiem inna faza odpoczynku niż z takim maluchem. Super, że moi rodzice chcieli zostać z juniorem.

    Magda - mbc, Paula_30 lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 września 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a u nas wczoraj ryk za dziadkiem, bo go nie ma, a
    młody był u babci 😂

    Fajnie, że też pojechałaś i sobie z Tomkiem spędziliście czas :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 września 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Magda a jak Wy sobie radzicie? Jak J i J razem? :)

    Future jak corka w przedszkolu? U nas spoko. W zasadzie chodzi jak gdyby nigdy nic :)

    dobrze, lepiej niż się spodziewałam :)
    Jurek żłobkuje więc to też dużo daje - zresztą sama wiesz najlepiej :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4833 3992

    Wysłany: 9 września 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc napisz coś więcej 🤪 Ja jestem tym razem na mm. Jak często karmisz❓ Na żądanie, czy tak jak na opakowaniu piszą ❓ Szybko zaczęłaś kłaść Janka na brzuch❓ Ja mojego kładę już parę razy dziennie po parę minutek ale często przewraca mi się na plecy - czyli wzmożone napięcie ❓❓❓ Za miesiąc paszport powinnam mieć to od razu do Pl i do fizjo.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 września 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Magda - mbc napisz coś więcej 🤪 Ja jestem tym razem na mm. Jak często karmisz❓ Na żądanie, czy tak jak na opakowaniu piszą ❓ Szybko zaczęłaś kłaść Janka na brzuch❓ Ja mojego kładę już parę razy dziennie po parę minutek ale często przewraca mi się na plecy - czyli wzmożone napięcie ❓❓❓ Za miesiąc paszport powinnam mieć to od razu do Pl i do fizjo.

    zadaj mi pytanie, to napisze, bo w sumie nie wiem co więcej napisać. Janek tylko je i śpi na ten moment.

    Leży na brzuchu od inkubatora, tam leżał tak często i lubi tę pozycję. Często w dzień tak śpi.
    Karmię na żądanie :)
    A nie mam pojęcia jakie to napięcie, u mnie tym razem nie ma asymetrii i wszystko jest okej :) Może wezmę go na Vojtę żeby brzuszek wzmocnić dla mojego spokoju 🙈

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 10 września 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    dobrze, lepiej niż się spodziewałam :)
    Jurek żłobkuje więc to też dużo daje - zresztą sama wiesz najlepiej :)

    To prawda. Jest spoko u nas tez. Teraz to w ogole, Ania skończyła wczoraj 3 lata, Bartek swiata poza nia nie widzi. Pelza, raczkuje jak ma ochote za nia po całym mieszkaniu. Ona tez coraz bardziej jesr nim zainteresowana :)
    Bedzie super.

    futuremama, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 10 września 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja zabrałam starsze dziecko i pojechaliśmy z mężem do Karpacza. Młodsze zostało na 3 noce z moimi rodzicami. Pierwszy raz na tak długo go zostawiłam. Ale sobie świetnie radzi, całe szczęście. Nie brałam Mikołaja, bo mąż cały dzień na Forum Ekonomicznym, a ja nie będę męczyć się z wózkiem góra dół, na wyciąg wózka nie wezmę etc. Ale pogoda jest ekstra. I wyjazd z 6 latkiem to już całkiem inna faza odpoczynku niż z takim maluchem. Super, że moi rodzice chcieli zostać z juniorem.

    Super ze chcieli zostać no i ze Ty go oddalas :D moi tez by chcieli ale ja jakos jeszcze nam opory. Byla raz w lipcu na 2 noce i mialam wrazenie ze dla niej to ju dlugo bylo...
    My w zeszly weekend w gorach bylismy, świetnie bylo :)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 10 września 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa to jest super, choć nie raz mam ochotę ich zamordować bo tylko jedno drugie zaczepia🙈 Wakacje to już dla nich było za dużo bo z jednej strony super że się bardziej zżyli ale z drugiej już widać że miejscami mieli siebie dość a i tak do siebie lgneli. Był moment że nawet razem do toalety chodzili I była wojna że im nie pozwalam🤣
    Teraz razem rano się trochę w przedszkolu bawią i wczoraj jak ich odbierałam to też na placu zabaw już razem byli.
    Szczerze to czasami się boję że oni będą tacy zgrani a nasza trzecia zostanie odludkiem. Mam jednak nadzieję że wciągną ją do swojej paczki, Kuba nie może się doczekać a z Hanią nie będzie takiej dużej różnicy wieku😊

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 10 września 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie ze to piszesz u Was widze po suwaczkach jest 3 lata i 3 miesiace a u nas 2 lata i 4 miesiace to prawie rok różnicy.
    U nas problemem moim na ten moment jest jak dwojka mi sie obudzi w nocy w tym samym momencie . Bartek mnie potrzebuje bo kp a Ania tes chce mnie w nocy, meza akceptuje czasami. Ale wiekszosc mama. Wtedy niestety mam placz dwojki. Ale na szczescie zdarza sie rzadko.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 10 września 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita u nas młody taty w nocy kompletnie nie akceptował ale mała się urodziła I krążyłam od dziecka do dziecka to niestety ale musiał nauczyć się akceptować.
    Teraz będzie powtórka z rozrywki bo o ile był moment że tata zazwyczaj do niej chodził bo sprawniej to szło tak przy ostatniej mamozie zapomnij. Do tego stopnia że nieraz jak była kolej taty żeby ją usypiać to mówiła że nie chce tylko idzie sama spać🙈
    O tyle dobrze że wciąż jest tym lepiej śpiącym dzieckiem, a do młodego mąż bez problemu może iść.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 10 września 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam problemu by zostawić Mikołaja. Tomek jak miał 2 lata też już zostawał u moich rodziców na weekendy. Tylko oni się widzą z moimi rodzicami 5 razy w tygodniu i ich mocno kochają.

    U mnie Tomek od dawna śpi po 8,5-9h. Od zawsze mało spał, a Mikołaj przeciwnie, w nocy śpi 11h bez pobudek, a w dzień 2h.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nieMamPomyslu Koleżanka
    Postów: 45 13

    Wysłany: 10 września 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Jakby co 9.09 będą warsztaty "Świadoma mama"
    https://facebook.com/events/s/swiadoma-mama-plenerowe-warszt/479963160002064/

    dawno tu nie wchodziłam, patrzę w historię i zastanawiam się czy byłyście? Ja pojechałam na część dla kobiet w ciąży, fajnie było :)

    zrz6jw4zgls5ienz.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 11 września 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie byłam bo dla mnie to godziny kiedy mam dwójkę w domu. Chciałam być na tym spotkaniu z położnymi z różnych szpitali, chociaż w tej kwestii chyba już decyzją zapadła. Wyprawka w trakcie. Dziś wycieczka do Ikei to już i tak z dziećmi jak wyprawa życia, mimo że rano nawet pusto w było.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 11 września 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ❤️💙
    U nas Nikos jutro 2 latka 😄🥳 wow jak to zleciło.
    Jestem dumna i szczęśliwa że wychodzimy z tego wczesniactwa na ten moment bez większego szwanku 💪
    Chodzi do żłobka od pół roku ale mamoza mu się teraz włączyła 😒

    Simons_cat, Paula_071, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 12 września 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futura, a nie było lepiej pojechać w tygodniu do Ikei?

    100 lat dla Nikosia!

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • KasiaaaaWRO Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 12 września 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część,
    Pytanie do dziewczyn z Wrocławia z Endo. Czy któraś z was miała robioną laparoskopię endometriozy na NFZ w szpitalu na Borowskiej? Będę wdzięczna za każdą opinie i informację czy warto ten szpital kliniczny ogóle rozważać
    :)

‹‹ 541 542 543 544 545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ