X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Dzisiaj chyba wszystkie kaca leczą :)

    W sobotę mam termin @ :( , a potem szukam monitoringu.
    Tak chyba tak , tez zastanawialam sie co taka cisza. Zycze aby @ nie przyszla;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 12 mam wyrwanie 8-mki , a owulacje powinmam miec 18 dc czyli 10 czerwca (jesli moj cykl bedzie trwal 32 dni) i tak sie zastanawiam czy serduszkowac w ovu ? To dwa dni przed prawdopodobna owulacja . Szkoda mi przekladac owulacje na nastepny miesiac;(

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ;) ja dzisiaj dopiero po 15 wróciłam do zywych, tez dlugo na alko nie spojrze.. miałam isc tylko na 1 czesc paniennskiego a oczywiscie pojechalalam i do klubu, alee warto wybawilam sie ;) ale niedziela koszmar..

    SanKwt, meggi90 lubią tę wiadomość

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:15

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra głupie pytanie;) teraz sama zobaczylam jakie głupie pytanie zadalam;) haha;) nie bylo pytania;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:15

  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że wizyta u Pani Doktor podniosła mnie na duchu - jak to dobrze, że ktoś Cię rozumie i możesz się mu ze wszystkiego zwierzyć ;)
    Na dobry początek zleciła mi badania poziomu TSH, FSH, Prolaktynę, Testosteron, AMH i dodatkowo badanie nasienia. W ogóle to mój mąż nie był zadowolony, raczej skrępowany, jak przekazałam mu informację od Pani Doktor, że ma się udać do kliniki na badanie ;).

    Słoneczka moje, pani doktor podkreśliła, że FSH w 2 dniu cyklu, o reszcie nie wspomniała, czyli mam to rozumieć, że mogę zrobić pozostała badania w każdym momencie?

    Rossetia lubi tę wiadomość

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kiedys gin mowil, ze hormony najlepiej okolo 21 dnia cyklu.

    Moj maz jutro na nasienie idzie. Mialo byv w sobote ale okazalo sie, ze trzeba sie umowic, bo tam tlumy ludzi. Trzymajcie kciuki :)

  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... Jutro byłby 24 dzień cyklu, chyba wybiorę się z rana ;)

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mne też kilka dni nie było przez weekend i chorobę. Przez to wypadł nam regularność w staraniach, ale nadrabiamy :) to dopiero 11 dc a ja nie miałam cyklu krotszego niż 30 dni więc chyba ok. Zastanawkam się też, xzy jeżeli mamy tę regularność co. 2 dni (podobno codziennie nie powinno się przy staraniach) to mierzenie temp i dokładne określenie owulacji mi pomoze? Wiadomo, ze lepiej sluchac swojego ciała i znać je jak najlepiej, ale czy poza określeniem tego, by wtedy ze sobą spać są jeszcze jakieś czynniki, które w te szczegolne dni powinnam wziac pod uwage a ktore moga ulatwic ciaze? :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalkulator mi coś się pomylił. To mój 14 dc! Mam nadzieję, że zdązyliśmy :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Kalkulator mi coś się pomylił. To mój 14 dc! Mam nadzieję, że zdązyliśmy :)
    Kurcze ja chyba tez tak jak Ty bede wspolzyc co dwa dni, nie bede przywiozywac uwagi do testow zadnych , do sluzu , temperatur. Tylko na luzie bo juz normalnie oszalec mozna ;)
    Pod uwage oprucz temp i dni cyklu , obserwuje sie tez sluz szyjki macicy. Taki rozciagliwy i przezroczysty jest sluzem najlepszej jakosci dla przeżycia plemnikow a co z tym sie wiaze do zaplodnienia.
    Powodzenia;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Kurcze ja chyba tez tak jak Ty bede wspolzyc co dwa dni, nie bede przywiozywac uwagi do testow zadnych , do sluzu , temperatur. Tylko na luzie bo juz normalnie oszalec mozna ;)
    Pod uwage oprucz temp i dni cyklu , obserwuje sie tez sluz szyjki macicy. Taki rozciagliwy i przezroczysty jest sluzem najlepszej jakosci dla przeżycia plemnikow a co z tym sie wiaze do zaplodnienia.
    Powodzenia;)
    widzę że wszyscy macie dość, mierzenia sprawdzania, testowania.
    jakoś człowiek się z czasem wypala.

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było mie parę dni ale stronek za dużo nie ma. To chyba przez ten weekend (imprezki)
    Serduszkować najlepiej co dwa dni w staraniach- porada lekarza.
    Ja robiłam hormony w trzecim dniu, od kilku lekary tak słyszałam

    Dziewczynki doradzcie. Dziś mam 26dc, 13po owu, owulacja potwierdzona monitoringiem. planowany termin @ dziś albo jutro. Ale zawsze miałam plamienia przed @ trzy dniowe, a tu nic. Zrobiłam teścik na owu i wyszedł pozytywny. Czy może to oznaczć ciąże? Jutro rano zrobię test na ciąże bo mam wizyte u gina (wypełnienie karty anastazjologicznej i omówienie zabiegu- laparoskopi 8 czerwiec). A dodam , że tempka wysoka 37,0 i 37,1.

    Rossetia lubi tę wiadomość

  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Kobietki....
    Jestem lekko załamana;/...pamietacie jak Wam pisałam, że lekarz wykryl poznia- druga owulacje w moim drugim jajniku?. Pierwsza z lewego potiwerdozna, że pecherzyk pekl (robione usg w 21 dc) i kazal mi zrobic progesteron w poniedzialek, i to byl 26 dc...troche sie zdziwilam, ze za pozno, bo owulacje mailam 15 dc (czulam) takze kolo 21-22 powinnam zrobic, no ale On wzial pod uwage ta druga opozniona owulacje , gdzie pecherzyk byl, ale nie pekl jeszcze. Dzis odebralam wyniki
    progesteron 4,12 ;/
    tf4 1,17 ( w normie, ale powinno byc z deka wieksze)
    no i odstawialm eutyrox bo w szpitalu 2 miesiace temu TSH wyszlo mi 0.19 !! i teraz wyszlo 2,86;(. Z tym sie nie martwie bo aldnei spada po eutyroxietylko musze mneijsza dawke miec....ale ten progesteron...
    Jak to w koncu jest? Owulacja potiwerdzona, pecherzyk pekl- potwierdzone, prawdopodonie w 15 dc a progesteron taki niski :( moze dlatego ze nie zrobilam go w szczytowym momencie? tylko dopiero 26 dc?...czytalam tez ze syntetyczny peogesteron z Duphastonu labratorium nie wykrywa...czyli mozliwe jest to ze mam dobre stezenie po duphastonie a w wynikach to nie wychodzi?...Teraz tez rzekomo aby progesteron byl wiarygodny to trzba go zbadac min 3 razy w ciagu cyklu, bo tez sa jego wahania w ciagu doby, poniewa podawany jest do organizmu pulsacyjnie.....
    Co Wy na to??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 16:32

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOj okres zbliza sie wielkimi krokami....NIE CHCE GO !!!:( piersi mam nabrzmiale , pobolewaja, ale wiem , ze to wcale nie musi byc tylko na okres....nie mam skurczow w macicy (bo przed okresem miewam takie mini skurcze)...ale co z tego...jak ten progesteron taki niski...

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ula87 no trochę niskiten progesteron, a nie masz norm na wyniku?
    Niewiem jak to jest po leki, bo nie brałam go. ja robiłam trzy razy:jeden w 19 dc , drugi w 22dc a cykle miałam 26 dniowe czyli ok 7 dpo. A ten ostatni w 3dc

  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miescie sie w normie, bo norma zaczyna sie od 1,7....ale pytam bo owulacja wystapila, pecherzyk pekl a taki niski ;/...tylko ze ja nie robilam go 7 dni po owulacji, tylko ok 11 dni po....a owulacje ta pierwsza mialam 15 dc, tak jak wspomnialam czulam w tym dni szcegolnie jajnik. Natomiast moze do pekniecia drugiego pecherzyka nie doszlo...

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Westee Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej babeczki , dołączam do grona starających się o dzidziusia. z mężem staramy się od miesiąca miesiączki miałam regularne co do dnia, ale tego miesiąca coś się poprzestawiało.... miesiączkę powinnam dostać w sobotę 29.05 dziś mam skąpe krwawienie brązowo czerwone. czy któraś z Was tak miła czy poprostu panikuje :) Proszę o radę .pozdrawiam ciepło

  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Westee odkąd staramy się intensywnie o dzidziusia, mój organizm bardzo często mi płata figle ;)

    Słoneczka moje, czy któraś z was piła miovarian, żeby wspomóc regulacje hormonów? Dostałam kilka sztuk saszetek od Pani Doktor i zaleciła, żeby kupić i pić sobie. Hm... Cena nie za ciekawa, ale cóż - pieniążki nie grają roli, byle był upragniony efekt.

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ