X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja podobnie jak cześć z Was rozpoczynam kolejny cykl starań ale mam pytanie bo okres który dopadł mnie w 28 dc trwał niecałe dwa dni i nie wiem co myśleć :( załamka kompletna! pomyślałam ze może zrobię badania LH i FSH ale w poniedziałek jak już będę w domu wypadnie mi 6 dzień nowego cyklu myślicie ze wyniki wtedy będą jeszcze miarodajne??

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KIM, a robiłaś test ciążowy? Paulinaaa miała takie plamienie implantacyjne ;) A za kilka dni test pozytywny :)

    Paulinaaa lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    KIM, a robiłaś test ciążowy? Paulinaaa miała takie plamienie implantacyjne ;) A za kilka dni test pozytywny :)

    Nie, nie robiłam bo nawet nie mam żadnych objawów :( ale może jutro z rana zrobię choć nie wydaje mi się żeby coś było na rzeczy!

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mierzysz temperaturę? Gdybyś mierzyła, wiedziałabyś, czy jest szansa. Bo jeśli by była niska, to byś nie musiała robić testu, bez sensu, bo wiadomo, że to nie ciąża.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim ja dostałam w 22 dc okres i przedwczoraj i wczoraj jak na mnie był w miarę mocny a dzisiaj mogłabym jechać na wkładkach tylko.... do tego ciągły ból jajników i piersi....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka niestety nie mierze bo raz ze wstaje o różnych portach i często krótko śpię i dwa nie mam termometru owu :( ale obstawiam ze to poprostu dziwny okres o którym pewnie będę musiała pogadać z moja gin! Niby nadzieje umiera ostatnia i z rana zatestuje dla spokoju ale wiem ze to nie to :(

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim u mnie ten okres też teraz trwał 2 dni.... bo wczoraj juz prawie w ogole nawet nie plamiłam....i też nie wiem co tym sądzić....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Kim u mnie ten okres też teraz trwał 2 dni.... bo wczoraj juz prawie w ogole nawet nie plamiłam....i też nie wiem co tym sądzić....
    Aga a może tez na wszelki wypadek sprawdź?

    Ja za to mogę stwierdzić że wczoraj musialq być owu, wczoraj spadek, a dzisiaj skok temp. Yhh i teraz znowu to czekanie...

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka sprawdzę, ale tylko dlatego że od jutra muszę brać znowu lamettę ... podejdę gdzies na betę bo obawiam się ze 10 dni po owu to za szybko żeby nawet najczulszy test cos wykazał...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No może tak być. Bedziesz spokojniejsza. Pamiętam jak kilka miesiecy temu tez tak miałam dziwny okres i objawy. Wtedy dziewczyny też mi radziły sprawdzić. Ściskam mocno. :)

    agaaa90 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzień zaczął się od plamień i awantury z mężem. Byłam przekonana, że oboje chcemy dziecka i oboje zdajemy sobie sprawę, że trzeba robić wszystko, aby zmaksymalizować szanse. A tu wychodzi na to, że tylko mi się wydawało. Oczywiście się poryczałam, sama już nie wiem czy bardziej z tych plamień czy z tej kłótni. Mam dość.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    U mnie dzień zaczął się od plamień i awantury z mężem. Byłam przekonana, że oboje chcemy dziecka i oboje zdajemy sobie sprawę, że trzeba robić wszystko, aby zmaksymalizować szanse. A tu wychodzi na to, że tylko mi się wydawało. Oczywiście się poryczałam, sama już nie wiem czy bardziej z tych plamień czy z tej kłótni. Mam dość.

    :( Kryzys przy staraniach jest zawsze nieunikniony... Spróbujcie na spokojnie porozmawiać, przede wszystkim powiedzieć mężowi CO i JAK CZUJESZ, co Cię denerwuje. Poproś o więcej wsparcia, powiedz jakie to wszystko trudne... Faceci myślą inaczej, im pewne rzeczy trzeba mówić otwarcie, prosić i rozmawiać. Oni bardziej twardo stąpają po ziemi, co na pewno jest niewątpliwą zaletą w dopełnianiu nas, jako kobiet. Trzeba tylko nauczyć się z tego korzystać ;) Przytulam :*

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka strasznie mi przykro ale chyba faktycznie czeka Was poważna rozmowa zreszta nas tez :(
    Zrobiłam z rana test i tak jak sądziłam drugiej kreski brak!
    Smuteczek i trochę już zrezygnowanie!
    Jutro zapisze się do lekarza i zobaczymy co dalej!

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka doskonale wiem przez co przechodzisz i ściskam mocno:* sama miałam taką rozmowę z M dokładnie tydzień temu.... to sa trudne i ciężkie tematy, ale trzeba to przegadać na spokojnie bo inaczej nic z tego nie wyjdzie :( 3mam za Was kciuki a zobaczysz mąż ochłonie i przyzna Ci rację... bo to akurat prawda faceci inaczej do spraw starań podchodzą, zwłaszcza, ze w naszych przypadkach to w nas leży "wina" a nie w nich....
    Kim ja jutro polecę na betę i też pewnie wyrzucę 40 zł po to żeby wynik był ujemny ....ale muszę skoro od jutra znowu mam brać lamettę..... ciężki dzień będę miała....

    Jaszmurka lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Kathrine Autorytet
    Postów: 299 159

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dawno mnie tu nie było i przyszłam chyba z dobrą nowiną :) Dzisiaj rano zrobiłam test , bo okres mi się spóźniał 2 dni i ku mojemu zdziwieniu wyszła blada kresa... Szok i wgle mega zaskoczenie , bo nie myślałam że się uda... Oczywiście cieszę się i wgle ale nie wiem co teraz mam zrobić ehh.. Pracuję w sklepie spożywczym ale nie jako kasjer typowy który stoi tylko na kasie.. Noszę i dokładam towar ważący 15-20kg i ogólnie praca fizyczna.. Z jednej strony mogłabym jeszcze pracować , bo nie jestem typowym leniem który od razu chce leżeć i nic nie robić a z drugiej strony boję się trochę że przez wysiłek może coś się stać... ehh nwm co zrobić a Wy jak myślicie dziewczyny?

    Marudaruda, KIM127, Ineczka, rosamare lubią tę wiadomość

    oar89jcgyxqv0eft.png
    syy28ribb69g96nw.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathrine wrote:
    Witajcie dawno mnie tu nie było i przyszłam chyba z dobrą nowiną :) Dzisiaj rano zrobiłam test , bo okres mi się spóźniał 2 dni i ku mojemu zdziwieniu wyszła blada kresa... Szok i wgle mega zaskoczenie , bo nie myślałam że się uda... Oczywiście cieszę się i wgle ale nie wiem co teraz mam zrobić ehh.. Pracuję w sklepie spożywczym ale nie jako kasjer typowy który stoi tylko na kasie.. Noszę i dokładam towar ważący 15-20kg i ogólnie praca fizyczna.. Z jednej strony mogłabym jeszcze pracować , bo nie jestem typowym leniem który od razu chce leżeć i nic nie robić a z drugiej strony boję się trochę że przez wysiłek może coś się stać... ehh nwm co zrobić a Wy jak myślicie dziewczyny?

    A co jest dla Ciebie ważniejsze? Posiadanie dziecka czy brak lenistwa? :)

    Kathrine lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kathrine Autorytet
    Postów: 299 159

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    A co jest dla Ciebie ważniejsze? Posiadanie dziecka czy brak lenistwa? :)
    No wiadome że posiadanie dziecka :) .. ale nie wiem nawet czy w 4-5tyg da mi ktoś l4 , bo chyba to za wcześnie..

    oar89jcgyxqv0eft.png
    syy28ribb69g96nw.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathrine wrote:
    No wiadome że posiadanie dziecka :) .. ale nie wiem nawet czy w 4-5tyg da mi ktoś l4 , bo chyba to za wcześnie..

    Zrób betę, powtórz po 48h, jak będzie przyrost ładny to wiksa do lekarza. Myślę, że jak mu powiesz co robisz w pracy to nawet nie będzie się zastanawiał.

    mi88 lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    :( Kryzys przy staraniach jest zawsze nieunikniony... Spróbujcie na spokojnie porozmawiać, przede wszystkim powiedzieć mężowi CO i JAK CZUJESZ, co Cię denerwuje. Poproś o więcej wsparcia, powiedz jakie to wszystko trudne... Faceci myślą inaczej, im pewne rzeczy trzeba mówić otwarcie, prosić i rozmawiać. Oni bardziej twardo stąpają po ziemi, co na pewno jest niewątpliwą zaletą w dopełnianiu nas, jako kobiet. Trzeba tylko nauczyć się z tego korzystać ;) Przytulam :*

    Dzięki :* Nie chcę wyjść na paranoiczkę, ale im bardziej nie chcę tym bardziej wychodzę :/
    Chyba mi się wszystko skumulowało i oberwało się mężowi.Ogólnie nie mam z nim problemu, sam wyszedł z inicjatywą przebadania się, jakby trzeba było to brałby suplementy lub leki.
    A pokłóciliśmy się o fajki. Wie, że nie chcę, żeby palił. Lekarz też mu to wprost powiedział, że źle wpływa i na początku faktycznie rzucił, ale z biegiem czasu zaczął wracać, wczoraj się okazało, że nie pali już okazjonalnie jak twierdził tylko codziennie.
    Wkurzyło mnie to i mu wygarnęłam, że ja mogę brać leki, kombinować w pracy, żeby się urwać na wizytę a on nie może tego jednego zrobić dla mnie?
    Uznał, że go ograniczam. Wszystko mi opadło.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KIM127 wrote:
    Jaszmurka strasznie mi przykro ale chyba faktycznie czeka Was poważna rozmowa zreszta nas tez :(
    Zrobiłam z rana test i tak jak sądziłam drugiej kreski brak!
    Smuteczek i trochę już zrezygnowanie!
    Jutro zapisze się do lekarza i zobaczymy co dalej!

    Ja nawet nie zdążyłam zatestować, bo plamienie mnie ubiegło :(
    Nawet Wam tu pisałam, że wiem, że nic z tego nie bedzie i ze sie nie przejmuje a jednak zabolalo :/
    To byl pierwszy cykl po hsg, piekna owulacja i znowu dupa. Co jest ze mna nie tak?

    thgfugpjfonf59xe.png
‹‹ 409 410 411 412 413 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ