X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Agaa, na pewno urośnie, musi. U mnie raz nie urosły, ale przerwa pomogła.

    Gacka rozumiem. Ale w sumie na sam monitoring to obojętnie jaki lekarz. Ja bym poszła, bo tak to nic nie wiesz i w sumie każdy mc może być stracony. No ale zrobisz jak uważasz, ja też na początku po odstawieniu tabletek myślałam, że jest ok i nic nawet nie podejrzewałam. Ty przynajmniej mierzylas temp. A ja żyłam w nieswiadomosci ;)
    Wiem wiem, ale mowie nawet nie mam jak bo jezdz3 z dziecmi. Druga rzecz to wyniki K. mamy problem z uplynnieniem i lepkoscia. K bierze wit C i flegamine ale dopiero gin zadecyduje co z tym dalej robic mamy.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, zapomniałam o tym. No to faktycznie może lepiej nie wydawać kasy na monitoringi dopóko tu poprawiacie.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem żałosna, nie potrafię nawet mieć głupiej owulacji... :(

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruda to raczej nie zależy od Ciebie, leczysz się, więcej zrobić nie możesz, ale wiem o co Ci chodzi. Z tego powodu nie czytam wątków testowych, bo dobijają mnie laski, które piszą, że w sumie się nie starały, albo starały mc i pyk jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2018, 12:28

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Maruda, to nie jest Twoja wina przecież. Każda z nas tu ma jakiś problem, ważne że się leczysz i w końcu i Ciebie zaskoczy !:* trzymam za Ciebie mocno kciuki:)

    Gacka to z dzieciakami nie masz czasu na nudę;) gorzej, że na nic nie ma czasu.

    Ja dziś zobaczę co mi ginekolog powie, jakoś się stresuje, że będzie marudził, że za szybko przyszłam w tym 10d cyklu. Ale już mnje tak w środku wszystko ciągnie i rwie. Myślę, że czas jest dobry chociaż kazał mi być ok 13dcyklu.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Oj Maruda, to nie jest Twoja wina przecież. Każda z nas tu ma jakiś problem, ważne że się leczysz i w końcu i Ciebie zaskoczy !:* trzymam za Ciebie mocno kciuki:)

    Gacka to z dzieciakami nie masz czasu na nudę;) gorzej, że na nic nie ma czasu.

    Ja dziś zobaczę co mi ginekolog powie, jakoś się stresuje, że będzie marudził, że za szybko przyszłam w tym 10d cyklu. Ale już mnje tak w środku wszystko ciągnie i rwie. Myślę, że czas jest dobry chociaż kazał mi być ok 13dcyklu.
    Dobrze ze przynajnbiej wieczorem mam czas na <3 haha.
    Maruda tak jak dziewczyny mówią to nie Twoja wina przeciez. Wy na strony o testowaniu bie wchodzicie. Moja kadrowa ostatnio mbie zabiła tekstem az mi sie przykro zrobilo ze ja jestem jakas inna.
    Z racji ze u nas zawsze problem z odbieranien wolnego, to mówi do mnie ze jakbym niala dziecko to bym miala czas na branie wolnego. Na co mowie jej ze ona powinna wiedzieć ze to nie jest takie chyc myk i jest dziecko (ma 3) na co mi odpowiedziala ze no wlasnie ona nie wie bo u niej bylo wlasbie chyc myk:/

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka, właśnie najgorsze takie gadanie ludzi, którzy nie rozumieją, że nie każdy ma tak, że kichnie i już jest w ciąży. Chociaż niektórzy oczywiscir tak mają.. niedawno odwiedziłam znajoma, ma 2 dzieci i młodsza właśnie miała niedawno roczek wirc wpadłam w odwiedziny, przyniosłam wino, a ona, że nie pije i cytuje: kur** ja znowu w ciąży jestem " dziewczyna załamana. 2 bylo absolutnie nie planowane, a co dopiero 3...

    My nie możemy, a niektórzy nie chcą, a mają niespodzianki. I bądź tu mądry człowieku...

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami żałuję że z K. bylismy tacy odpowiedzialni, może teraz bylibysmy teraz rodzicami

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie ma co tak myśleć;) nikt nie wie co by było gdyby.. teraz trzeba nam tylko cierpliwości:) przez te wszystkie rozmyślania już wszystkie powinnyśmy dawni wylądować na oddziale zamkniętym:)
    Ja dzięki Wam i mojemu K. się jeszcze trzymam;*

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no to prawda :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohoho, co to się tu dzieje, tyle smutnych postów! Ciocia Mi przyszła porozsiewać tłuściutkie wiruski - muszą w końcu zadziałać!

    Ja od paru godzin nie mogę się zmobilizować do pracy - a mam jeszcze tyyyyyle do zrobienia, że będę pewnie do północy siedzieć nad komputerem. Bleeeee.
    Jeszcze się nie stresuję, ale w niedzielę pewnie będę strasznie - w poniedziałek rano USG genetyczne.
    Przyznam Wam szczerze, że ja nadal czuję się, jakbym była w fazie cyklu po owulacji i czekała na wyniki testu... cały czas jest ta niepewność, czy w końcu się uda, czy znowu nic z tego. Nie wiem, czy to biochemiczna mnie tak zniszczyła, czy to normalne :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh Mi bo naprawdę ciężko się cieszyć skoro znowu nic... obie z Maruda mamy tak podłe humory, że nawet trudno to opisać :( bo jedyne co mnie pociesza to to, że miałam owu tylko zobacz jak znowu szybko dostałam okres... a endo miałam w nd może niepowalające ale ładne... a teraz znowu nerwówka czy lametta zadziała i co bd dalej :( muszę tylko pogadać z ginem czy faktycznie nie mam brać dupka po owu... a biedna Maruda boi się, ze nigdy nie będzie miała owu :( ciężkie to wszystko jest do udźwignięcia ... coraz cięższe...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pozostaje nic, tylko przespać weekend, a potem wstać i walczyć o Maluszka - na pewno będzie dumny, jak mu za kilka lat opowiecie, jak się o niego starałyście :) W ten czy inny sposób na pewno się uda - mi pomagała świadomość, że jest niemal 100% pewności, że będę miała dziecko, w najtrudniejszym przypadku czekają na nas jakieś maluchy do adopcji. Wiem, że to żadne pocieszenie, kiedy rzeczywistość dobija, ale na pewno za parę dni wróci nadzieja :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem po wizycie 10dcyklu pecherzyk 13mm endometrium 6! Co tak słabo ja się pytam:/ w poniedziałek zobaczymy czy coś się zadzialo i urosło...

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    No i jestem po wizycie 10dcyklu pecherzyk 13mm endometrium 6! Co tak słabo ja się pytam:/ w poniedziałek zobaczymy czy coś się zadzialo i urosło...
    A czemu słabo? Nie jestem specjalistka w temacie monitoringu dlatego pytam. Ja w 19 dc miałam endo 8 mm i gin mowil ze tragedii bie ma.
    Wiex u ciebiw tez jest chyba ok jak na ten dzien cyklu.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel, też myślę że takie endom w tej fazie cyklu jest okej :), w końcówce cyklu 8 mm to już dolna granica normy, i przy 8 mm w końcówce cyklu już można utrzymać ciążę, a Twoje przecież jeszcze będzie rosło :)

    Aga, ja bardzo trzymam za Was kciuki, cały czas jestem tu z Wami zżyta i obserwuję, czekam, kibicuję . Musi się w końcu udać, myślę że duphaston byłby ok, ale wiadomo niech lekarz się wypowie ... Wiem, że to ciężkie, ale trzeba cały czas wierzyć i starać się, działać - wyjścia po prostu innego nie ma ... :( Kibicuję :*

    Maruda, mam nadzieję, że się nie obrazisz, jak to napiszę... ale ja myślę, że u Ciebie bardzo ważna jest redukcja masy ciała. Wiem, bo pracuję z osobami z otyłością i wiem jak często to TYLKO otyłość blokuje owulację . Panie chudną, 10-20 kg i pyk, jest owu i jest ciąża. To wg mnie jest podstawa. Mówie, na bazie swojego zawodowego doświadczenia. Może warto np skorzystać z pomocy dietetyka w Twoim mieście :)? Z taką pomocą wielu osobom jest łatwiej :) I redukcja fajnie postępuje, zdrowo :)

    mi88 - ja na tym wątku ciążowym, to w ogóle się nie widzę, nie wchodzę tam z przyjemnością, nie ogarniam żadnej historii dziewczyny, jakoś nie wkręcam się w to w ogóle. Te tematy które tam są : karmienie, wózki itp - to dla mnie tak odległe że tylko przewijam te forum i nawet nie czytam ... :p Też dalej nie mogę uwierzyć i jakoś dużo lepiej mi tutaj, z naszymi dziewuchami :)
    Byłam wczoraj u gina, serducho jest, bije :) Plamienia wynikają z odklejającej się kosmówki, dlatego mam nakaz oszczędzania, leżenia no i co ... koniec z pracą, na to wychodzi.

    KCIUKI DZIEWCZYNY :* :* :*

    mi88, agaaa90, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Erastel, też myślę że takie endom w tej fazie cyklu jest okej :), w końcówce cyklu 8 mm to już dolna granica normy, i przy 8 mm w końcówce cyklu już można utrzymać ciążę, a Twoje przecież jeszcze będzie rosło :)

    Aga, ja bardzo trzymam za Was kciuki, cały czas jestem tu z Wami zżyta i obserwuję, czekam, kibicuję . Musi się w końcu udać, myślę że duphaston byłby ok, ale wiadomo niech lekarz się wypowie ... Wiem, że to ciężkie, ale trzeba cały czas wierzyć i starać się, działać - wyjścia po prostu innego nie ma ... :( Kibicuję :*

    Maruda, mam nadzieję, że się nie obrazisz, jak to napiszę... ale ja myślę, że u Ciebie bardzo ważna jest redukcja masy ciała. Wiem, bo pracuję z osobami z otyłością i wiem jak często to TYLKO otyłość blokuje owulację . Panie chudną, 10-20 kg i pyk, jest owu i jest ciąża. To wg mnie jest podstawa. Mówie, na bazie swojego zawodowego doświadczenia. Może warto np skorzystać z pomocy dietetyka w Twoim mieście :)? Z taką pomocą wielu osobom jest łatwiej :) I redukcja fajnie postępuje, zdrowo :)

    KCIUKI DZIEWCZYNY :* :* :*

    Moj gin też mi kazał wrócić na dietę. Mówiłam mu ze przerwalam kiedy zaczęliśmy starania bo bałam sie ze to bedzie zle działać, a tu on mówi, że wrecz przeciwnie to jeszcze moze pomoc. I tez mowil ze zna przypadki ze kobieta zarzuciła 10 kg i zaszla w ciążę. Powiedział że Maluszek sobie poradzi - boże jak to realnie dla mnie zabrzmiało wtedy!

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dietetyk i trener też uważają, że waga ma duże znaczenie przy staraniach i wgl przy występowaniu owulacji. Ja walczę w drugą stronę, udało mi się przytyć do 45kg i od razu jakoś lepiej mi się żyje, ale każą jeszcze chociaż 3kg przytyć.

    Dziewczyny zastanawiam się nad jednymi słowami mojego gina. Powiedział, że już widzi, że teraz w ciążę nie zajdzie i ja głupia nie dopytalam bo stwierdziłam, że chodzi o dany dzień cyklu, w którym się znajduje, ale myślicie, że lekarz tak O stwierdzi, że się w cyklu nie uda? Bo ja już mam różne rozkminy i może źle faceta zrozumiałam:/

    Paulinaaa zostań tu z nami i zarazaj!:)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wg mnie nie powinnaś tego brać dosłownie ;) i tak wiem, ze pewnie przeczytałas już mnóstwo historii dziewczyn, które miały cykl na straty a jednak cykl był szczęśliwy więc u Cb może być dokładnie tak samo ;) widzisz ja się tak cieszyłam bo miałam właściwie 4 dominujące pęcherzyki i lekarz bał się o ciąże mnogą a tu dupaaa ... okres i znowu za szybko... także nie ma co na 100% wierzyć naszym ginom mimo że chcą pewnie dla nas jak najlepiej ;) natura potrafi nas zadziwić ;) p.s tylko ja się pytam kiedy mnie zadziwi w postaci 2 kresek?? mogłaby się spiąć i oszczędzić nerwów ;)
    Miłego dnia dziewczyny :*


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja podobnie jak cześć z Was rozpoczynam kolejny cykl starań ale mam pytanie bo okres który dopadł mnie w 28 dc trwał niecałe dwa dni i nie wiem co myśleć :( załamka kompletna! pomyślałam ze może zrobię badania LH i FSH ale w poniedziałek jak już będę w domu wypadnie mi 6 dzień nowego cyklu myślicie ze wyniki wtedy będą jeszcze miarodajne??

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
‹‹ 408 409 410 411 412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ