X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Dziewczyny niedługo zastrzyk! :( aaaaaa...
    Tak się boję zastrzyków, że nie wiem :( chyba, aż się obudziłam wcześniej :(
    Przynajmniej na spokojnie wszystko przeczytałam :) tylko człowiek wyszedł z pracy i kilka stron do nadrobienia :P

    Mogę potrzymać Cię za rączkę, albo pogłaskać po główce :) jak robiła tak mama to pomagało. Ja też nie przepadam za igłami. Z widokiem krwi oswoiłam się dopiero w szkole, bo słoneczka moje cały czas cos psocą, zwłaszcza na wf :) nawet na kurs pierwszej pomocy się zapisałam.

    Rossetia lubi tę wiadomość

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2581

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki <3
    Do pobierania krwi też się przyzwyczaiłam...Ale do zastrzyków nie :( chodzi na pewno o większy ból i skutki uboczne.
    Dobra nie zadręczam Was :) dałam radę, już po.

    Wyjeżdżamy niedługo na długi weekend <3 nie wiem jak z pogodą, mam nadzieję, że nie będzie padać ;)
    Oczywiście postaram się do Was zajrzeć, bo nie wytrzymam na pewno ;) Miłego weekendu i Wam Kochane życzę ;) ;) ;) ;)
    Buziaki :* <3

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia - dzielna bylas!
    Udanego weekendu, slonecznej pogody, duzo relaksu i zagladaj do nas :)
    Ja ten weekend tez chilluje, bo w poniedzialek testowanie jak @ nie przyjdzie i nie chce sie spinac!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Dziewczyny niedługo zastrzyk! :( aaaaaa...
    Tak się boję zastrzyków, że nie wiem :( chyba, aż się obudziłam wcześniej :(
    Przynajmniej na spokojnie wszystko przeczytałam :) tylko człowiek wyszedł z pracy i kilka stron do nadrobienia :P
    Niunia nie boj sie zastrzyki nie sa przyjemne ale nie az takie straszne;)
    .. a w simie to sa ;) te zmieczulajace te sa straszne;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny ;* ja tez sie boje igiel, nigdy nie patrze jak cos mi pobieraja ;( ja dzis tylko wolne jutro normalnie do pracy ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Hey dziewczyny ;* ja tez sie boje igiel, nigdy nie patrze jak cos mi pobieraja ;( ja dzis tylko wolne jutro normalnie do pracy ;)


    Uuu, wspolczuje. Chociaz ja mam 4 dni wolnego to tyle pracy w domu. Sprzatania, prasowania itp. Ze juz sama nie wiem. Dobrze ze moj maz tez ma wolne to pomaga :) chociaz on jutro jak zwykle i tak musi "siasc do pracy". Pracoholik :)

    Dzisiaj znowu zaczelam temat imion, ale mam wrazenie ze on nie czuje tego klimatu, mowi ze jak bedzie dziecko to sie wybierze, ale mowi ze on zdaje sie na mnie. A ja chce zeby tez mial udzial w wyborze! :)

    Ach a moze ja sie nakrecam za bardzo. Jeszcze tylko 4 dni... i bedzie wiadomo. Dzisiaj o dziwo nic mnie na miesiaczke nie boli, tylko prawa pachwina, ale lekko ćmi. Najabrdziej martwi mnie otwarta szyjka. A moze macie pojecie ile przed @ szyjka sie otwiera? Ja juz mam 2 lub 3 dzien, a @ brak.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 ja w temacie szyjki jestem kompletnie zielona;) a ile sie staracie ? W poniedzielek masz planowana @ ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 ja badam szyjke dopiero pierwszy cykl i dla mnie jest cały czas taka sama tylko miekkoscia sie rozni . Mysle ze szyjke mozna poznac dopiero to paru cyklach;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Dzięki <3
    Do pobierania krwi też się przyzwyczaiłam...Ale do zastrzyków nie :( chodzi na pewno o większy ból i skutki uboczne.
    Dobra nie zadręczam Was :) dałam radę, już po.

    Wyjeżdżamy niedługo na długi weekend <3 nie wiem jak z pogodą, mam nadzieję, że nie będzie padać ;)
    Oczywiście postaram się do Was zajrzeć, bo nie wytrzymam na pewno ;) Miłego weekendu i Wam Kochane życzę ;) ;) ;) ;)
    Buziaki :* <3
    Dzieki i wzajemnie♡♡
    Moj maz nie ma dlugiego weekendu wiec nic nie zaplanujemy niestety.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Oda_33 ja w temacie szyjki jestem kompletnie zielona;) a ile sie staracie ? W poniedzielek masz planowana @ ?


    Tak naprawdę nie wiem jak to liczyć. Nie zabezpieczamy się już długo - będzie rok, ale z powodu wyjazdu dalekiego lotu, nie chcialam byc w ciazy, wiec uwazalismy przez kilka miesiecy w tym czasie. Ale potem znowu bez zabezpieczenia, dosyc czesto i nic. Teraz jak uznalam ze czas juz na malenstwo, to 2gi cykl staran, swiadomy, umowiony, zaplanowany, piereszy cykl staran po badaniach i konsultacji z gin i braniu dostinexu.

    Ale gin mowila ze w tym cyjku marne szanse, w 9dc pecherzyki slabe, a dopiero zaczynam
    Dostinex i 2 cykle penwie to potrwa a potem
    Monitorinf czy mam owu (jej zdaniem nie mialam).

    Wiec niby szanse marne ale czulam caly czas ze jest cos inaczej, ze chyba sie udalo, a teraz juz przeszlo wszystko...
    Zobaczymy, moze to reakcja tez na nowy lek a nie zadne objawy ciazy.

    Testuje w pon

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Tak naprawdę nie wiem jak to liczyć. Nie zabezpieczamy się już długo - będzie rok, ale z powodu wyjazdu dalekiego lotu, nie chcialam byc w ciazy, wiec uwazalismy przez kilka miesiecy w tym czasie. Ale potem znowu bez zabezpieczenia, dosyc czesto i nic. Teraz jak uznalam ze czas juz na malenstwo, to 2gi cykl staran, swiadomy, umowiony, zaplanowany, piereszy cykl staran po badaniach i konsultacji z gin i braniu dostinexu.

    Ale gin mowila ze w tym cyjku marne szanse, w 9dc pecherzyki slabe, a dopiero zaczynam
    Dostinex i 2 cykle penwie to potrwa a potem
    Monitorinf czy mam owu (jej zdaniem nie mialam).

    Wiec niby szanse marne ale czulam caly czas ze jest cos inaczej, ze chyba sie udalo, a teraz juz przeszlo wszystko...
    Zobaczymy, moze to reakcja tez na nowy lek a nie zadne objawy ciazy.

    Testuje w pon


    POWODZENIA ODA!!! :) My też na początku nie liczyliśmy i w sumie objęłam za początek pierwsze świadome staranie (wiedziałam kiedy mam dni płodne etc., żeby zobaczyć, czy w ciągu roku się uda - nie udało się :D ale się nie łamię :) u nas 19 cykl świadomych starań :)

    Oda_33 lubi tę wiadomość

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motomi7 wrote:
    POWODZENIA ODA!!! :) My też na początku nie liczyliśmy i w sumie objęłam za początek pierwsze świadome staranie (wiedziałam kiedy mam dni płodne etc., żeby zobaczyć, czy w ciągu roku się uda - nie udało się :D ale się nie łamię :) u nas 19 cykl świadomych starań :)

    Dzięki :* też wolę liczyć, że to drugi cykl a najlepiej pierwszy, ale jak myśle ile razy już moglibyśmy być rodzicami to trochę mnie przeraża, szczególnie, że badania są niezłe, poza prolaktyną, ale tylko po obciążeniu.

    Moja znajoma teraz wpadła, przerażona, że przecież do płodnych dni miała jeszcze ze 3 dni i jak ona zaszła w ciąże! Czasami myślę, że ta niewiedza co jak, kiedy jest momentami zbawienna. A jak ja widzę brak śluzu, nieregularność cykli swoich to paychicznie to wpływa.

    Ale walczę, pewnie :) w tym cyklu jeszcze niewiadomo wiec nie tracę nadziei! :)

    I Tobie też powodzenia :) w końcu się uda, a jak patrze na Twoj optymizm to od razu mi lepiej :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mogę przyłączyć sie? My staramy się 10 miesięcy ,ale dopiero drugi cykl w ktorym mam owulacje .

    Oda_33 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny mogę przyłączyć sie? My staramy się 10 miesięcy ,ale dopiero drugi cykl w ktorym mam owulacje .

    hej! No pewnie!

    Im nas więcej - tym lepiej. Rozumiem, że jesteś w trakcie 2go cyklu? Kiedy powinnaś testować? Napisz nam cos wiecej :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Welonka ;) opowiedz cos o sobie , w sensie czy masz jakies leki wspierajace ovulke ?
    Oda_33 drugi cykl to spooko.. ja w maju walnelam z grubej rury uzylam wszyskiego o czym czytalam na forum i zaskoczylo ;) (ziola ojca sroki nr3, zel concecive, maz selen i cyk, ja magnez i folik ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Hey Welonka ;) opowiedz cos o sobie , w sensie czy masz jakies leki wspierajace ovulke ?
    Oda_33 drugi cykl to spooko.. ja w maju walnelam z grubej rury uzylam wszyskiego o czym czytalam na forum i zaskoczylo ;) (ziola ojca sroki nr3, zel concecive, maz selen i cyk, ja magnez i folik ;)


    Znowu sie rozpisalam i zle kliknelam, wiadomosc przepadla. W kazdym razie 2cs oficjalnie. Nirmalnie powonno zakoczyc juz wczesniej...
    Bole jak na @ przybieraja na sile, tak jakby juz tam w srodku wszystko sie zliszczalo i tylko czekac na nadejscie. Ale dopoki nie ma zawsze cien nadziei jesr.

    A ty jak sie czujesz?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam rozpoznane pcos przez co mam brak owulacji niski progesteron i do tego mam podwójną macice. Obecnie jest to mój 3 cykl z clo drugi zastrzykiem na pęknięcie i jak zawsze po owulacji duphaston który odstawiam w czwartek a planuje testować w niedziele 25 . Narzeczony 26 idzie na badanie nasienia

    age.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Znowu sie rozpisalam i zle kliknelam, wiadomosc przepadla. W kazdym razie 2cs oficjalnie. Nirmalnie powonno zakoczyc juz wczesniej...
    Bole jak na @ przybieraja na sile, tak jakby juz tam w srodku wszystko sie zliszczalo i tylko czekac na nadejscie. Ale dopoki nie ma zawsze cien nadziei jesr.

    A ty jak sie czujesz?
    Mnie tez wlasnie tak.bolalo jak na @, wieczorami czasem przebieralo na sile albo tak mi sie wydawalo bo wtedy sie kladlam i tylko lezalam wiec moze tak mi sie tylko zdawalo bo w ciagu dnia sie na tym nie skupilam ;) ja czuje sie normalnie ;) narazie bez zmian zadnych ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Mam rozpoznane pcos przez co mam brak owulacji niski progesteron i do tego mam podwójną macice. Obecnie jest to mój 3 cykl z clo drugi zastrzykiem na pęknięcie i jak zawsze po owulacji duphaston który odstawiam w czwartek a planuje testować w niedziele 25 . Narzeczony 26 idzie na badanie nasienia

    Ale jak jest owulacja to wszystko będzie dobrze :) trzymam tez kciuki za dobre wyniki narzeczonego :)

    Ilona- ja to już byłam znowu pewna ze dostalam @ a jednak nie. Mam nadzieje ze te moje bole tez okaza sie dobre :) chociaz nie mam zadnych innych objawow, ale chyba na nie za wczesnie. Zreszta kazda z nas jest inna.

    Najwazniejsze to nie trafic pozytywnego nastawienia :)

    Widze ze pozostale z nas chyba maja dlugi weeekend, a ja mam takiego lenia

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Welonka ,nie trac nadzieji moze te dzialania farmakologiczne pomoga. A co do nasienia trzymam kciuki hehe jak to brzmi. Tak czy siak powodzenia.

    Oda mnie tez jakos tak dziwnie pobolewal dzis brzuch ale nie jak na okres , i juz oczywiscie zaczynam sobie cos wkrecac;)

    A i jeszcze jedno co do tego siemia lnianego jem go 3 dzien i sluz chyba mi sie rozkreca nie wiem czy to przypadek bo na efekty siemia lnianego to za wczesnie a moze cos sie we mnie naprawilo;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ