X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne starajace sie prowadzące Działalność Gospodarcza
Odpowiedz

starajace sie prowadzące Działalność Gospodarcza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dużo naczytałam się o nowych ustawach itp. które ponoc mają wejść w życie i ukrócić wyciąganie z ZUS'u niezlej kaski ;) poczatkowo w 2014r a dzis dopadlam artykul ze jednak w 2015 jupi! :)
    prowdzę działalność już 2,5roku i zastanawiam się co zrobić ze składkami chorobowymi aby coś dostać od Państwa ;) w tej chwili nie opłacam składek chorobowych bo czy jestem zdrowa czy nie to do pracy idę ;) ale wiadomo inaczej bedzie jak przyjdzie ciąża... i co tu robic :) może któraś z was ma takie same przemyslenia :) wiec piszcie :)

    Pozdrawiam

    AnBe, Annushka lubią tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    Też prowadzę działalność i płaciłam ostatnio składki chorobowe, jak zaszłam w ciążę to przerwałam i po 30 dniach przerwy wróciłam i płaciłam już do najwyższej podstawy. Trzeba płacić przynajmniej 90 dni a potem przysługuje Ci chorobowe w całkiem niezłej sumce no i macierzyńskie :)
    Niestety po przerwie opłaciłam tylko jeden miesiąc i wylądowałam w szpitalu w 23 tc i straciłam moje kochane Aniołeczki. Chorobowe mi nie przysługiwało ale macierzyński dostałam na 2 miesiące najwyższe.
    Nie wiem czy chcesz pracować w ciąży czy nie musisz to przemyśleć i wtedy zapisać się do składki chorobowej i pamiętać że dopiero za 3 miesiące możesz iść na L4 :) Mam nadzieję że pomogłam :)

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja prowadze wlasna firme, ale w Anglii, jednak tez sie obawiam o macierzynskie itd...chyba bede musiala pracowac cala ciaze, bo nie ma mnie kto zastapic...no ale jak bede w ciazy to bede sie martwic :) powodzenia!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    hej :)
    Też prowadzę działalność i płaciłam ostatnio składki chorobowe, jak zaszłam w ciążę to przerwałam i po 30 dniach przerwy wróciłam i płaciłam już do najwyższej podstawy. Trzeba płacić przynajmniej 90 dni a potem przysługuje Ci chorobowe w całkiem niezłej sumce no i macierzyńskie :)
    Niestety po przerwie opłaciłam tylko jeden miesiąc i wylądowałam w szpitalu w 23 tc i straciłam moje kochane Aniołeczki. Chorobowe mi nie przysługiwało ale macierzyński dostałam na 2 miesiące najwyższe.
    Nie wiem czy chcesz pracować w ciąży czy nie musisz to przemyśleć i wtedy zapisać się do składki chorobowej i pamiętać że dopiero za 3 miesiące możesz iść na L4 :) Mam nadzieję że pomogłam :)

    Kaśka bardzo mi przykro że straciłaś malenstwa :( rozumiem że to była ciąża bliźniacza? :(
    U mnie chodzi o to że mi się kończy zlecenie w tym roku, na razie bez perspektyw na dalsza zlecenia (okres zimowy) i nie wiem czy zawieszać DG czy płacić nadal składki juz z chorobowym (i pytanie czy wysokie czy podstawowe?)... nie wiem kiedy uda się zajść w ciąże i to jest najgorsze w tym wszystkim, nie zamierzam pracować w ciąży, ewentualnie na początku, moja praca jest stresująca więc wolałabym nie ryzykować, tym bardziej po takim długim oczekiwaniu na maleństwo :)

    Ważne że zmiany w ustawie mają wejść w 2015r, więc jeszcze trochę czasu zostało, może uda się coś dostać pieniążków chociaż za te wszystkie opłaty zus'u ppodatków itp które miałam przez cały okres prowadzenia DG :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    ja prowadze wlasna firme, ale w Anglii, jednak tez sie obawiam o macierzynskie itd...chyba bede musiala pracowac cala ciaze, bo nie ma mnie kto zastapic...no ale jak bede w ciazy to bede sie martwic :) powodzenia!

    z tego co wiem to w anglii jest inaczej niz u nas... nie placi się tyle co miesiąc ;)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyn :)

    Ja tez prowadze własna dzialalnosc i zawsze zastanawialam sie jak to jest :D fajnie ze powstal ten watek :)

    Annushka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dzisiaj zaproponowano w firmie, której mam zacząć pracę - założenie DG.
    Ale kompletnie nie wiem z czym to się je, w momencie kiedy staram się o dziecko... Więc chetnie poczytam doświadczone koleżanki w tym temacie.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika jako self employed w Anglii na pewno mozesz starac sie o Maternity Allowance, nie wiem jakie kwoty wchodza w gre, ale kiedys prowadzilam ksiegowosc dziewczynie wlascicielce salonu kosmetycznego i ona dostawala co miesiac pieniazki gdy przeszla na urlop macierzynski.

    Najlepiej zadzwonic do hmrc i o wszystko wypytac.

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak to była ciąża bliźniacza moja pierwsza i wyszła za pierwszym starankiem ale cóż życie :(
    Może zawieś DG Odkładaj pieniążki i jak zajdziesz w ciąże to się odwieś i zapłać przez 3 miesiące składki i wtedy na wolne a do pracy nie musisz chodzić pytanie tylko czy dasz radę finansowo. Kurde zamiast nam pomagać to same kłopoty nam tworzą na DG taki kraj :(

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane rozeznałam się w temacie, i faktycznie aby iść na zwolnienie w czasie ciąży trzeba płacić 90dni, można np. płacić podstawową kwotę czyli coś ok 50zł/m-c za składkę chorobową, a później przerwać na 31dni a następnie wskoczyć na wysokie składki (ok. 3,5tys/m-c) opłacać przez 90 dni i siup na chorobowe :) ja nie muszę robić przerwy bo do tej pory nie płaciłam chorobowego :) wiadomo ZUS od razu nie wyplaci pieniążków tylko wszystko dokładnie weryfikuje :/ z tego co się zorientowałam lepiej nie płacić wysokich składek jak ma się np. ok 3 tys. przychodu, bo od razu dla ZUS'u jest to podejrzane i sprawdzają wszystko, pod kątem czy nie jest to firma fikcyjna, czy nie jest to próba wyłudzenia od zusu kasy itp. Warto więc wystawić fakturkę na wysoką kwotę przez te 3 m-ce, opłacić wysokie składki i do końca macierzyńskiego dostawać kaskę :) czyli biorąc np pod uwagę, że idziemy na chorobowe w 4 miesiącu to wychodzi na to, że 17 miesięcy dostaniecie kasę z ZUS jak wszystko pójdzie tak jak trzeba. Większość ludzi traktuje to jako wyłudzanie pieniędzy z ZUS'u, z czym ja się nie zgadzam. Skoro jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystac? poza tym płacę już 2,5 roku niezłe pieniążki dla naszego panstwa! Nowa ustawa ma wejść ograniczając takie "triki" ale póki co nic nie weszło, więc dziewczynki do roboty! najpierw ładnie zajść w ciąże a później kombinować za "waciki" hehehe

    Annushka lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Alllll Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hela wrote:
    Kochane rozeznałam się w temacie, i faktycznie aby iść na zwolnienie w czasie ciąży trzeba płacić 90dni, można np. płacić podstawową kwotę czyli coś ok 50zł/m-c za składkę chorobową, a później przerwać na 31dni a następnie wskoczyć na wysokie składki (ok. 3,5tys/m-c) opłacać przez 90 dni i siup na chorobowe :) ja nie muszę robić przerwy bo do tej pory nie płaciłam chorobowego :) wiadomo ZUS od razu nie wyplaci pieniążków tylko wszystko dokładnie weryfikuje :/ z tego co się zorientowałam lepiej nie płacić wysokich składek jak ma się np. ok 3 tys. przychodu, bo od razu dla ZUS'u jest to podejrzane i sprawdzają wszystko, pod kątem czy nie jest to firma fikcyjna, czy nie jest to próba wyłudzenia od zusu kasy itp. Warto więc wystawić fakturkę na wysoką kwotę przez te 3 m-ce, opłacić wysokie składki i do końca macierzyńskiego dostawać kaskę :) czyli biorąc np pod uwagę, że idziemy na chorobowe w 4 miesiącu to wychodzi na to, że 17 miesięcy dostaniecie kasę z ZUS jak wszystko pójdzie tak jak trzeba. Większość ludzi traktuje to jako wyłudzanie pieniędzy z ZUS'u, z czym ja się nie zgadzam. Skoro jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystac? poza tym płacę już 2,5 roku niezłe pieniążki dla naszego panstwa! Nowa ustawa ma wejść ograniczając takie "triki" ale póki co nic nie weszło, więc dziewczynki do roboty! najpierw ładnie zajść w ciąże a później kombinować za "waciki" hehehe
    Hej mam prozbe, gdzie czytalas artylul ze ma to wejsc w 2015? Bo teraz trabia ze jednak w styczniu 2014 :-/

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alllll wrote:
    Hej mam prozbe, gdzie czytalas artylul ze ma to wejsc w 2015? Bo teraz trabia ze jednak w styczniu 2014 :-/


    znalazlam w wyszukiwarce bodajże to był ten artykuł:
    http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/747428,koniec-wysokich-zasilkow-macierzynskich-dla-kobiet-placacych-maksymalne-skladki-tuz-przed-porodem.html
    Myślę, że styczeń 2014 nie ma mowy, bo to trochę trwa i zanim wprowadzą to w życie to trochę minie - oby! :)

    tu znalazlam coś na ten temat:
    http://www.temidajestkobieta.pl/2013/11/21/zmiany-w-zasilkach-dla-prowadzacych-firmy/

    poki ustawa nie wejdze w zycie obowiazuja chyba te zasady:
    http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/2209-mlode-mamy-chorujac-zarobia-85-tys-zl-10585/
    z tym że składki już inne wysokości maja :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Alllll Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hela dziękuje :-) Ciekawa jestem jak to z tym bedzie.....

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alllll wrote:
    Hela dziękuje :-) Ciekawa jestem jak to z tym bedzie.....

    Alllll nie ma sprawy :) w końcu każda z nas będzie się z tym borykała co zrobić, żeby mieć jakiś grosz na macierzyńskim :)

    Pozdrowionka

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również prowadzę działalność gospodarczą. W sumie to wiem, że coś mi się od państwa należy, zastanawia mnie tylko, kto będzie za mnie pracował :) bo nikogo nie zatrudniam, pracujemy z mężem sami, a obawiam się, że moje kochanie sobie sam nie poradzi... Ale cóż, będę się martwić jak się nam uda... bo jak narazie to wszystko pod górę....

    hela lubi tę wiadomość

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wątek... :-) ja powiem tylko tyle, nie będę miała najmniejszych skrupułów aby wydrzeć te pieniądze od Państwa..
    Życzę wszystkim powodzenia... :-)

    hela lubi tę wiadomość

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie jestem na etapie, aktywowania z powrotem ubezpieczenia chorobowego :) jak coś więcej się dowiem jak to w praktyce wygląda na pewno tu napiszę :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hela i jak, wiesz cos nowego? Kurde mi sie gdzies o oczy obilo ze jednak 12 m-cy trzeba placic te skladki. a moze to chodzilo o to ze min 12 m-cy prowadzic biznes, juz sama nie wiem :/

  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli jestem już w ciąży i teraz chciałabym założyć DG to też bym miała macieżyński. A jak to jest z tymi 90 dniami? Jeśli jest się pracownikiem to trzeba mieć odprowadzane chorobowe przez6miesięcy chyba

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak jestes na etacie i dodatkowo otworzysz IDG to zaklad pracy placi za ciebie chorobowe takze na IDG nic ci to nie da :/ tak mi sie wydaje, kiedys sie dowiadywalam w ZUS i tak mi to wytlumaczyli :P

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ