X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Po rozmowie z ginem: mam do 10 dni brać duphaston i czekać na @. W razie braku okresu iść na USG.gin mówi, że beta w dniu spodziewanej @ powinna być bliżej 100. Więc nie ma mowy o ciąży teraz.
    Milutko ☹️

    Tego się obawiałam czytając lekko podwyższoną betę przy niskim progesteronie, to nie ciąża ani biochemiczna, a tylko torbiel. Lada dzień dostaniesz okres, nie wiem po co kazał brać duphaston. Trzymam kciuki za kolejny cykl 👍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie brała dupka okres lada dzień by przyszedl

  • Jeszcze_Blizniaki Autorytet
    Postów: 717 854

    Wysłany: 13 listopada 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta , 6,6 spadła na razie do 4,2. Czyli biochemiczna, prawda? Czy w ogóle nic sie nie zadziało? W USG wczoraj nic nie było, nawet ciałka żółtego.
    Od wczoraj już nie biorę dupka, czekam na okres, lekkie brązowe plamienie wczoraj, dziś znów cisza na morzu. Wkurza mnie ta sytuacja coraz bardziej bo chciałabym już dostać okresu i zacząć nowy cykl.

    2004 starsza dzidzia
    2016 młodsza dzidzia

    Od czerwca 2021 starania o trzecią dzidzię 😁

    11.2021 cb
    2007 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Beta , 6,6 spadła na razie do 4,2. Czyli biochemiczna, prawda? Czy w ogóle nic sie nie zadziało? W USG wczoraj nic nie było, nawet ciałka żółtego.
    Od wczoraj już nie biorę dupka, czekam na okres, lekkie brązowe plamienie wczoraj, dziś znów cisza na morzu. Wkurza mnie ta sytuacja coraz bardziej bo chciałabym już dostać okresu i zacząć nowy cykl.
    Moim zdaniem nie było ciazy. Wiem, jakie to ciezkie, ale glowa do góry i walcz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Beta , 6,6 spadła na razie do 4,2. Czyli biochemiczna, prawda? Czy w ogóle nic sie nie zadziało? W USG wczoraj nic nie było, nawet ciałka żółtego.
    Od wczoraj już nie biorę dupka, czekam na okres, lekkie brązowe plamienie wczoraj, dziś znów cisza na morzu. Wkurza mnie ta sytuacja coraz bardziej bo chciałabym już dostać okresu i zacząć nowy cykl.

    Wiem, że to denerwuje, ale kochana wg bety i proga jaki miałaś, jaki jest nie ma mowy o ciąży. Ja miałam betę ponad 9 ale niski progesteron, ginekolog wysłał mnie na sygnale do szpitala bo mialam coś na jajniku, mylnie podobne do ciąży na blisko 9 tydz., podejrzewal ciąże pozamaciczna lub torbiel. Na moje szczęście, okazało się, że to torbiel, a to co mogło przypominać obecnosc kropka to była krew, skumulowana w jednym miejscu. Nie wmawiaj sobie ciąży biochemicznej, skoro nawet nie masz ciałka żółtego po owulacji. Nie wiem jak miałaś robione usg, ake mi by znaleźć tego torbielą, badali, że och odbyte bolał, by go znaleźć. Dlatego też napisałam Ci, testy ciążowe mogą byc wskazówka, kiedy nie ciemnieją, a progesteron jedt niski wnet na ojres, tzn, że ma die podwyższone hcg ale nie w wyniku ciąży.

  • Jeszcze_Blizniaki Autorytet
    Postów: 717 854

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata 46 wrote:
    Wiem, że to denerwuje, ale kochana wg bety i proga jaki miałaś, jaki jest nie ma mowy o ciąży. Ja miałam betę ponad 9 ale niski progesteron, ginekolog wysłał mnie na sygnale do szpitala bo mialam coś na jajniku, mylnie podobne do ciąży na blisko 9 tydz., podejrzewal ciąże pozamaciczna lub torbiel. Na moje szczęście, okazało się, że to torbiel, a to co mogło przypominać obecnosc kropka to była krew, skumulowana w jednym miejscu. Nie wmawiaj sobie ciąży biochemicznej, skoro nawet nie masz ciałka żółtego po owulacji. Nie wiem jak miałaś robione usg, ake mi by znaleźć tego torbielą, badali, że och odbyte bolał, by go znaleźć. Dlatego też napisałam Ci, testy ciążowe mogą byc wskazówka, kiedy nie ciemnieją, a progesteron jedt niski wnet na ojres, tzn, że ma die podwyższone hcg ale nie w wyniku ciąży.

    Beata, masz rację.
    Dziś dostałam okresu. W sumie 4 dni spóźnienia.
    Następnym razem postaram się nie robić bety ani testów przed spodziewanym terminem bo tylko się człowiek nakręca i stresuje.
    Na niski progesteron mam brać duphaston po owulacji.
    Możecie mi wytłumaczyć, o co kaman z tym dupkiem? Brać po owulacji do kiedy? Dzięki.

    2004 starsza dzidzia
    2016 młodsza dzidzia

    Od czerwca 2021 starania o trzecią dzidzię 😁

    11.2021 cb
    2007 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Beata, masz rację.
    Dziś dostałam okresu. W sumie 4 dni spóźnienia.
    Następnym razem postaram się nie robić bety ani testów przed spodziewanym terminem bo tylko się człowiek nakręca i stresuje.
    Na niski progesteron mam brać duphaston po owulacji.
    Możecie mi wytłumaczyć, o co kaman z tym dupkiem? Brać po owulacji do kiedy? Dzięki.

    Pewnie masz brać przez 10 dni, co? Wiesz co, możliwe że zlecił Ci, bo ogólnie podejrzewa lub sprawdzaliście przez badanie, że masz niski progesteron, niewydolność ciałka żółtego. Pewnie wiesz, że bez właściwego progesteronu ciężko utrzymać ciąże, właściwe zagnieżdżenie, rozwój. Jak znajdę, to pokaże Ci mój torbiel i to co uformowało się w nim, jakie cuda mogą się dziać, dlateho mocno apeluje, by bez badania przy lekkim skoku bety nie wmawiac ciąż, wadliwym, pustyxh jaj itp.
    Trzymam kciuki za kolejny cykl ✊, i ważne by progesteron brać po potwierdzonej owulacji, nie za szybko, bo zakłóci owulację. Tu może ktoś lepiej to wyjaśni, ale wiem, że przy staraniach ważny jest moment, kiedy po owulacji zacząć brać progesteron.

  • Jeszcze_Blizniaki Autorytet
    Postów: 717 854

    Wysłany: 15 listopada 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata, w tym cyklu będę chciała mieć monitoring żeby wyłapać owulację. W poprzednich ciążach brałam duphaston, ale nie pamiętam od którego dnia cyklu.
    W którym DC powinnam zbadać progesteron? Buziaki 🙂

    2004 starsza dzidzia
    2016 młodsza dzidzia

    Od czerwca 2021 starania o trzecią dzidzię 😁

    11.2021 cb
    2007 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 3 ci dzień po owulacji
    I super że będziesz mieć monitoring

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2021, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Beata, w tym cyklu będę chciała mieć monitoring żeby wyłapać owulację. W poprzednich ciążach brałam duphaston, ale nie pamiętam od którego dnia cyklu.
    W którym DC powinnam zbadać progesteron? Buziaki 🙂

    Jak dobrze kojarzę, to jak Akimon napisała od 3 dpo zacząć brać progesteron, a badanie jego powinno przypadać na chyba 7 dpo.
    Trzymam kciuki ✊

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 listopada 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ktoraś mi podpowie co mam sprawdzić bo chyba nie tak coś z owulacją moją.W ostatnim cyklu jak zwykle mierzylam temp I robiłam testy owulacyjne.Do tego w 12 dc miałam USG.Ponieważ nie było wzrostu temp ani testy LH nie wykazywaly piku byłam pewna ,że na USG będzie pęcherzyk. Tymczasem dowiedziałam się,że jestem po owulacji I widoczne jest cialko zolte. Pik LH nastąpił w 2 dni po moim USG.Czyli 14 dc.Wtedy też wzrosła temp.Spadla ona nieznacznie w 28 dniu kiedy dostałam okres.Ja zawsze myślałam,że wzrost temp I LH wskazuje owulację .Czy to możliwe ,że nie było w tym cyklu owulacji?Muszę zgłębić temat cialka żółtego....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jak nie było skoro piszesz że lekarz potwierdził owulację i ciałko żółte

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 22 listopada 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, starałam się przeczytać cały wątek ale jednak zwątpiłam:) za dużo tego.
    Mam 40 lat i syna 15letniego, staraliśmy się o 2 dziecko przez 10 lat bez skutku jedynie same straty. Daliśmy sobie czas do 40 no i w sierpniu skończyłam 40 lat a 2 miesiące później okazało się że jestem w ciąży. Jurto mam wizytę i wszystko będzie jasne, po tylu latach jeśli wszystko będzie ok to będzie najprawdziwszy cud.
    Trzymajcie kciuki proszę.

    Niebieska Gwiazda, Lady_Dior, Akinom 59, Milkana lubią tę wiadomość

  • Jeszcze_Blizniaki Autorytet
    Postów: 717 854

    Wysłany: 22 listopada 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Witam, starałam się przeczytać cały wątek ale jednak zwątpiłam:) za dużo tego.
    Mam 40 lat i syna 15letniego, staraliśmy się o 2 dziecko przez 10 lat bez skutku jedynie same straty. Daliśmy sobie czas do 40 no i w sierpniu skończyłam 40 lat a 2 miesiące później okazało się że jestem w ciąży. Jurto mam wizytę i wszystko będzie jasne, po tylu latach jeśli wszystko będzie ok to będzie najprawdziwszy cud.
    Trzymajcie kciuki proszę.

    Marmurkowa, no to trzymamy mocno kciuki🙂
    Daj znać, jak po wizycie.

    2004 starsza dzidzia
    2016 młodsza dzidzia

    Od czerwca 2021 starania o trzecią dzidzię 😁

    11.2021 cb
    2007 cb
  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 22 listopada 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    No ale jak nie było skoro piszesz że lekarz potwierdził owulację i ciałko żółte
    Monia, chodzi mi o to, co może byc nie tak...Skoro owulacja byla bez wzrostu LH i temp....Czy to znaczy,że pęcherzyk pęka za wcześnie?Myślała,że któraś się będzie znała na tym... :P

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 22 listopada 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Witam, starałam się przeczytać cały wątek ale jednak zwątpiłam:) za dużo tego.
    Mam 40 lat i syna 15letniego, staraliśmy się o 2 dziecko przez 10 lat bez skutku jedynie same straty. Daliśmy sobie czas do 40 no i w sierpniu skończyłam 40 lat a 2 miesiące później okazało się że jestem w ciąży. Jurto mam wizytę i wszystko będzie jasne, po tylu latach jeśli wszystko będzie ok to będzie najprawdziwszy cud.
    Trzymajcie kciuki proszę.
    AAAALLLEEE SUPER!!! No to gratuluję bardzo bardzo i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie <3..Ja w ostatnim roku poroniłam 2 razy a w tym nie udało się ani razu zajść... Też cud by się przydał :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Witam, starałam się przeczytać cały wątek ale jednak zwątpiłam:) za dużo tego.
    Mam 40 lat i syna 15letniego, staraliśmy się o 2 dziecko przez 10 lat bez skutku jedynie same straty. Daliśmy sobie czas do 40 no i w sierpniu skończyłam 40 lat a 2 miesiące później okazało się że jestem w ciąży. Jurto mam wizytę i wszystko będzie jasne, po tylu latach jeśli wszystko będzie ok to będzie najprawdziwszy cud.
    Trzymajcie kciuki proszę.
    Trzymam kochanie z całych sił

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Monia, chodzi mi o to, co może byc nie tak...Skoro owulacja byla bez wzrostu LH i temp....Czy to znaczy,że pęcherzyk pęka za wcześnie?Myślała,że któraś się będzie znała na tym... :P
    Wiesz co nie skupiałam się zbytnio na tym nigdy ,ale ja tak miałam właśnie w tym miesiącu
    Testy wychodziły liche ,ale szyjka była otwarta śluz też jakiś dziwny lekko kremowy a w środku przy szyjce płodny
    No i jak mierzyłam temperaturę to wyszło że jestem po owulacji
    Nie szłam jednak do gina by ty sprawdzic

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 23 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Wiesz co nie skupiałam się zbytnio na tym nigdy ,ale ja tak miałam właśnie w tym miesiącu
    Testy wychodziły liche ,ale szyjka była otwarta śluz też jakiś dziwny lekko kremowy a w środku przy szyjce płodny
    No i jak mierzyłam temperaturę to wyszło że jestem po owulacji
    Nie szłam jednak do gina by ty sprawdzic
    Ja szyjki nie sprawdzam to minus...Mi lekarz powiedział, żeby dać sobie spokój z mierzeniem i testami - bo to działa u kobiet przed okresem premenopauzalnym....No a ja już się w to ponoć nie wpisuję i może być jak chce...
    Ale ja jakos nie mogę przestać.I teraz sobie pomyślałam,że może wystarczy jakis parametr poprawic by się udało. Tylko to by chyba trzeba bylo monitoring plus pełne badania co miesiąc robić...Może by to cos wniosło..

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 23 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sytuacja wygląda nastepująco:
    2 pęcherzyki 18mm z ciałkami żółtkowymi w 1 5mm a w 2 6mm bez echa zarodków. Za 9 dni kolejne usg.
    Jestem zmasakrowana psychicznie😳

‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ