X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 20 października 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    O super! Bardzo sie ciesze! To Twoj pierwszy maluszek?
    Drugi po dluuugiej przerwie 😂

    Ewa z rajskiego drzewa lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 20 października 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Drugi po dluuugiej przerwie 😂
    Ja to się rychło w czas zabrałam za dzieci :))))) ciekawe, czy zdążę mieć jeszcze drugie :P W 44 roku życia :D Nie to, trochę się śmieję, na razie to mam skurcze, na szczęście lekkie i zajadam nospę. Tak naprawdę to jeszcze szalenie wczesna ciąża

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 20 października 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Ja to się rychło w czas zabrałam za dzieci :))))) ciekawe, czy zdążę mieć jeszcze drugie :P W 44 roku życia :D Nie to, trochę się śmieję, na razie to mam skurcze, na szczęście lekkie i zajadam nospę. Tak naprawdę to jeszcze szalenie wczesna ciąża
    Pamiętaj o magneB6

    Ewa z rajskiego drzewa lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 20 października 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzinka wrote:
    Witajcie „40-tki” 😉
    Jestem nową uczestniczką tego forum 😊
    42 lata za mną, bez dzieci, po nieudanych inseminacjach, niepowodzeniach w sprawach sercowych…, ale to wszystko mam za sobą.
    Od dwóch lat jestem szczęśliwą mężatką i od roku staramy się z mężem o dzieciątko 🥰. W styczniu tego roku trafiliśmy do dr Ciepieli w ZS. Szybka ocena sytuacji i….
    Niestety ze względu na słabe komórki zdecydowaliśmy się na procedurę in vitro komórkami dawczyni. Zarodki już mamy - 4 piękne 🥰.
    Aktualnie biorę Estrofem na endometrium i Encorton.
    Po dzisiejszej wizycie u doktora wszystko wygląda super, więc za tydzień (26 października) szykujemy się na transfer 😍.
    Od jutra mam przyjmować dodatkowo progesteron.
    Jakoś dziwnie zaczęłam się stresować i jestem poddenerwowana. Mąż raczej nie zrozumie mojego stanu, więc szukam wsparcia tutaj u Was 🤗
    Trzymam kciuki za udany transfer ✊✊ do 26.10 szybko zleci

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 20 października 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Trzymam kciuki za udany transfer ✊✊ do 26.10 szybko zleci
    Trzymam kciuki!!! Mój parter się ucieszył, choć ogólnie jest w szoku, i się chyba boi.

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia,Wiedzma żyjecie ?! Co u was kochane

  • Kat_ka79 Koleżanka
    Postów: 37 25

    Wysłany: 22 października 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane :)
    Mam do Was ogromną prośbę o poradę. Cały czas tkwię w tym samym punkcie i mam już serdecznie dość. Czas ucieka a tu nawet do histeroskopii nie chcą mnie dopuścić bo od wiosny mam bakterię. Sądzę, że i drugi transfer mogłam mieć z nią robiony bo wtedy wynik wyszedł niejednoznaczny a i tak mnie puścili. Mam e. coli. Brałam już antybiotyki (m.in. gynalgin), codziennie jem żurawinę. Miałam trivagin, infectvagin, lavtovaginal i gynoflor. I na wynikach mam raz: pojedyncze bakteria a raz liczne i tak na zmianę od wiosny. Jeden z lekarzy powiedział, że ma ubogą florę bakteryjną i to dlatego. Co w tej sytuacji mogę łykać jeszcze albo sobie zapodawać dowcipinie albo jedno i drugie? Ja już nie mam pomysłów :( z góry dzięki za pomoc.

  • MamaChlopcow Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 22 października 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mogę dołączyć? W przyszłym roku kończę 40-stkę. Marzy mi się jeszcze jeden maluszek ;) No i nie ukrywam, ze fajnie byłoby mieć teraz córeczkę po dwóch chłopcach,ale znając mojego męża,to będzie pewnie kolejny syn, jeśli nam się uda. Nie starałam się do tej pory,raczej czasami zbliżyłam się do owu,ale nigdy nie próbowałam w samo owu. Teraz jestem już prawie zdecydowana ;) Piszę prawie,bo z racji wieku mam mieszane uczucia,czy dobrze robię.

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    MamaChlopcow
    thgf3e3kz16by5k3.png
    qb3canlilnue1n39.pngqb3ckqi186videoz.png
  • MamaChlopcow Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 22 października 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Kalcia,Wiedzma żyjecie ?! Co u was kochane
    Cześć Kochana❤️❤️❤️

    MamaChlopcow
    thgf3e3kz16by5k3.png
    qb3canlilnue1n39.pngqb3ckqi186videoz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje jeść kiszonki,jogurty naturalne ,unikaj słodyczy,a więc dieta była by super,pij zioła pro zapalne , rumianek,a mąż cię nie zaraża czasem?? Bo wiesz to zamknięty krąg,ty ciągle bakterie a do tego jeśli się nie zabezpieczacie to i on ma!

  • Kat_ka79 Koleżanka
    Postów: 37 25

    Wysłany: 22 października 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Proponuje jeść kiszonki,jogurty naturalne ,unikaj słodyczy,a więc dieta była by super,pij zioła pro zapalne , rumianek,a mąż cię nie zaraża czasem?? Bo wiesz to zamknięty krąg,ty ciągle bakterie a do tego jeśli się nie zabezpieczacie to i on ma!
    Dziękuję kochana za odpowiedź. No właśnie się zabezpieczamy po to abym mogła się wyleczyć:( i nic. Już mi ręce opadają z bezsilności :(

  • Kat_ka79 Koleżanka
    Postów: 37 25

    Wysłany: 22 października 2021, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaChlopcow wrote:
    Cześć Dziewczyny, mogę dołączyć? W przyszłym roku kończę 40-stkę. Marzy mi się jeszcze jeden maluszek ;) No i nie ukrywam, ze fajnie byłoby mieć teraz córeczkę po dwóch chłopcach,ale znając mojego męża,to będzie pewnie kolejny syn, jeśli nam się uda. Nie starałam się do tej pory,raczej czasami zbliżyłam się do owu,ale nigdy nie próbowałam w samo owu. Teraz jestem już prawie zdecydowana ;) Piszę prawie,bo z racji wieku mam mieszane uczucia,czy dobrze robię.
    Witaj kochana :) A tam - wiekiem się nie przejmuj. Uważam, że to super wiek. Znasz już życie, wiesz czego się spodziewać i możesz na pewno dziecku więcej uwagi poświęcić. Codziennie przechodzę koło przedszkola i na prawdę kobietki w naszym wieku są świetnymi mamusiami a ile w nich cierpliwości. Pewnie i trafią się jakieś wyjątki ale moim zdaniem to macierzyństwo jest już dojrzałe i takie piękne. Tak więc witaj :) i życzę Tobie i nam wszystkim aby Nam się tak szybko poszczęściło jak naszej koleżance: Ewie z rajskiego drzewa :)

    Akinom 59, MamaChlopcow lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaChlopcow wrote:
    Cześć Kochana❤️❤️❤️
    Mama chłopców czesc skarbie witam cię cieplutko

    MamaChlopcow lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mamo Chłopców, ja mam dokładnie tak jak Ty, tylko wszystko o rok w tył ;) ja w przyszłym roku 39l, syn 1- 9lat, syn 2- 7lat
    Też staram się o kolejne dzieciątko tylko trochę już czasu upłyneło i nie za bardzo chce nam wyjść, więc troszkę już straciłam nadzieję... ale pragnienie dziecka jest u mnie strasznie silne, więc cały czas próbuję walczyć...
    Rozgość się i mam nadzieję, że szybko zobaczysz upragnione kreseczki a potem zdrowo i szczęśliwie przebiegnie Twoja ciąża :)
    co do obaw o wiek...też je mam, i to nie małe, ale dziewczyny tutaj na wątku dają nadzieję, że wiek jeszcze niczego nie przesądza!! :*
    powodzenia!!

    MamaChlopcow lubi tę wiadomość

  • Atika Autorytet
    Postów: 904 930

    Wysłany: 26 października 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totalna załamka dziewczyny 😪
    Siedzę i ryczę.
    Mam owulacje, ake okazało się, że wina jest bardziej u partnera bo morfologia kiepska i fragmentacja do d....
    Domtor zalecił suplementacje dla niego , ale zasugerowano nam dawców.
    Czy komuś udało się z własnymi komórkami , mimo, że lekarz nie dawał gwarancji i zalecał w takim przypadku dawcow.
    Jestem załamana. 😪😪😪 Nie wiem co robić. 😔

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Totalna załamka dziewczyny 😪
    Siedzę i ryczę.
    Mam owulacje, ake okazało się, że wina jest bardziej u partnera bo morfologia kiepska i fragmentacja do d....
    Domtor zalecił suplementacje dla niego , ale zasugerowano nam dawców.
    Czy komuś udało się z własnymi komórkami , mimo, że lekarz nie dawał gwarancji i zalecał w takim przypadku dawcow.
    Jestem załamana. 😪😪😪 Nie wiem co robić. 😔
    Bo cóż trudny wybór,suplementacja musi potrwać dość długo by się jakość poprawiła a i tak nie ma gwarancji że tak będzie!
    Zn sporo osób tu na owu która zdecydowała się na dawcę czy dawczynię i teraz są szczęśliwe
    Ale to trudna decyzja ,nie każdy potrafi wyjść poza szereg
    Musicie porozmawiać ze sobą poważnie i szczerze ,zebrać wszystkie za i przeciw i zastanowić się co jest dla was najważniejsze

  • Atika Autorytet
    Postów: 904 930

    Wysłany: 29 października 2021, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Bo cóż trudny wybór,suplementacja musi potrwać dość długo by się jakość poprawiła a i tak nie ma gwarancji że tak będzie!
    Zn sporo osób tu na owu która zdecydowała się na dawcę czy dawczynię i teraz są szczęśliwe
    Ale to trudna decyzja ,nie każdy potrafi wyjść poza szereg
    Musicie porozmawiać ze sobą poważnie i szczerze ,zebrać wszystkie za i przeciw i zastanowić się co jest dla was najważniejsze
    Moj nie chce nawet o tym mowić...

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 30 października 2021, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Moj nie chce nawet o tym mowić...
    Możesz wrzucić wynumi?
    To pierwsze badanie nasienia?

  • MamaChlopcow Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 1 listopada 2021, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejka🌸 wrote:
    Witaj Mamo Chłopców, ja mam dokładnie tak jak Ty, tylko wszystko o rok w tył ;) ja w przyszłym roku 39l, syn 1- 9lat, syn 2- 7lat
    Też staram się o kolejne dzieciątko tylko trochę już czasu upłyneło i nie za bardzo chce nam wyjść, więc troszkę już straciłam nadzieję... ale pragnienie dziecka jest u mnie strasznie silne, więc cały czas próbuję walczyć...
    Rozgość się i mam nadzieję, że szybko zobaczysz upragnione kreseczki a potem zdrowo i szczęśliwie przebiegnie Twoja ciąża :)
    co do obaw o wiek...też je mam, i to nie małe, ale dziewczyny tutaj na wątku dają nadzieję, że wiek jeszcze niczego nie przesądza!! :*
    powodzenia!!
    Dziękuję ❤️ Ciekawe jak to będzie…Kiedyś myślałam,ze jak już się ma dwójkę,to trzecie pojawia się bez problemu,ale im więcej czytam,tym bardziej się boję ;)
    Jak długo się już staracie?

    Maciejka🌸 lubi tę wiadomość

    MamaChlopcow
    thgf3e3kz16by5k3.png
    qb3canlilnue1n39.pngqb3ckqi186videoz.png
  • MamaChlopcow Koleżanka
    Postów: 59 15

    Wysłany: 1 listopada 2021, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Mama chłopców czesc skarbie witam cię cieplutko
    Co u Ciebie? Staracie się? Już pare ładnych lat jesteśmy tu obie na ovu,co? 😍

    MamaChlopcow
    thgf3e3kz16by5k3.png
    qb3canlilnue1n39.pngqb3ckqi186videoz.png
‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ