X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 16 października 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocolino1 - witaj i rozgość się 🙂
    Bławatku - udanej „ osiemnastki”😉
    Ja wciąż nie dowierzam, a jednak cuda się zdarzają 😍

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 16 października 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Chciałabym się was poradzic.Od trzech tygodni biorę glucohage.Robiłam krzywą glukozy i insuliny i wyszły za wysokie.Nie jakos bardzo ale homa3.Reszta w porządku.Fsh i lh po7,tarczyca ok np tsh 1.6(może mogło być lepiej,prolaktyna w dolnej granicy normy).Oprócz glucophage biorę dhea(zalecenie gina),wit d,inofem,witc,cynk,acard.Dziś dostałam@,z zalecenia gina pięć tygodni temu od tego cyklu mam się stymulować lametta.I tu mam dylemat.Zacząć się stymulować od tego cyklu czy poczekać do następnego gdy wyreguluje się glukoza/insulina?gin nie znał wynikow,a wizyta dopiero w listopadzie.Wyniki możnaby poprawić,a z kolei każdy cykl na wage złota.Co robić?Jakie zdanie macie na ten temat?
    Ja się nie znam ale chyba bym brała w mojej sytuacji gdzie każdy cykl na wagę złota...

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 16 października 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocolino1 wrote:
    Witajcie! Przyjmiecie mnie do swojego grona? Nie mam jeszcze co prawda 40 lat (urodziny mam w marcu) ale potrzebuje wsparcia...
    Mam już dzieci - całą trojeczkę ale chciałabym powalczyć o jeszcze jedno. Ostatnie 5,5 roku (do maja) miałam założoną Mirenę, która chyba sporo popsuła. Staramy się od lipca czyli 3 cykle ale niestety nie udało się. Miałam się nie nakręcać, podejść do sprawy: jak będzie to będzie ale nie wyszło jak zakładałam. Strasznie to wszystko przeżywam. Od owulacji nie mogę się skupić nad niczym innym jak tylko nad rozmyślaniem czy jestem w ciąży...
    Moim problemem jest endometrioza oraz zrosty pozapalne przy lewym jajowodzie oraz chyba coś z progesteronem bo mam plamienia kilka dni przed miesiączką. W sumie zawsze je miałam i zachodziłam w ciążę bez większych problemów ale wiek robi swoje i może teraz ma to znaczenie.
    No i największy problem to cienkie endometrium (ostatnio 4,3mm) i to chyba po tej Mirenie właśnie.
    Wczoraj w 3 dc zrobiłam badania hormonalne i wszystkie wyszły ok. Przed staraniami porobiłam też wszystkie zalecane badania: tarczycę, morfologię, posiewy z drod różnych, USG i też wszystko było ok.

    Łykami witaminy, wiesiolki, orzechy brazylijskie, ananasa, poje wino czerwone...
    Chyba nie chciałabym jakoś bardzo ingerować w te starania bo miało nie być na siłę ale już sama nie wiem. Wiem, że mam owulacje, cykle regularne.

    Wybaczcie, że tak smęcę ale nie mam z kim porozmawiać. Z mężem się nią da. Z koleżankami nie pogadam na takie tematy. Może Wy mnie wesprzecie?
    Witaj Cocolino!!!
    Będę trzymać kciuki za Ciebie!pewnie pisz tutaj .ja też nie mam gdzie ...:) koleżanki już chyba mają dość. Mąż już się poddał ...

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 16 października 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat_ka79 wrote:
    Po pierwsze to wszystkiego najlepszego :) a po drugie to młoda siksa jesteś :) ja to za miesiąc kończę 42 i jeszcze walczę! Tak na poważnie to doskonale wiem co czujesz. Jak tylko dostaję okres to załamka - potem jednak radość - mam okres czyli to jeszcze nie jest menopauza czyli jeszcze mogę. Czyli znów się nakręcam - do następnego okresu. Czasem to mam taki mętlik w głowie, że już sama ze sobą nie mogę wytrzymać. Poprzednim razem to tak poszalałam z wszystkimi witaminami i wiesiołkiem, że cykl miał u mnie 30 dni - przy zwykle 25-26 dniach - za to ten następny dokładnie trwał 17 dni. Czy któraś z Was też tak miała? Bo może jednak zbliżam się już wielkimi krokami do tej nieszczęsnej menopauzy?
    Ja to już na pewno jestem w premenopauzie! FSH w tym cyklu 11,4 estradiol zaledwie 17...:( W nocy poty straszne w dzień mdłości...Ciekawa jestem czy te dziewczyny co zaszły też już miały jakieś menopauzalne objawy?W przyszłym tygodniu idę na konsultacje do gina .Coraz bardziej się boję,że dla mnie już za późno:(

  • Jeszcze_Blizniaki Autorytet
    Postów: 717 854

    Wysłany: 17 października 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, badanie nasienia. Mam pytanie. Czy jakbyśmy dostali skierowanie z NFZ do kliniki niepłodności, to długo się czeka? Kliniki niepłodności są też na NFZ? Badanie nasienia też? Okolice Warszawy.
    Chyba nas to nie ominie.
    I czy faktycznie jest tylko 30 minut na dowiezienie materiału do badania z domu? Jak to wszystko wygląda? Pokierujcie mnie, proszę. Miłej niedzieli.

    2004 starsza dzidzia
    2016 młodsza dzidzia

    Od czerwca 2021 starania o trzecią dzidzię 😁

    11.2021 cb
    2007 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    A i ja muszę szybko podjąć decyzję.Leki muszę wziąć w niedziele,najpóźniej w poniedziałek.
    Działaj! Każdy dzień na wagę złota

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 października 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze_Blizniaki wrote:
    Dziewczyny, badanie nasienia. Mam pytanie. Czy jakbyśmy dostali skierowanie z NFZ do kliniki niepłodności, to długo się czeka? Kliniki niepłodności są też na NFZ? Badanie nasienia też? Okolice Warszawy.
    Chyba nas to nie ominie.
    I czy faktycznie jest tylko 30 minut na dowiezienie materiału do badania z domu? Jak to wszystko wygląda? Pokierujcie mnie, proszę. Miłej niedzieli.
    Kliniki niepłodności są prywatnie
    Na nfz czasem jakiś program w szpitalu ale na ogół to porażka- badania zlecają jak tam chcą, nie patrząc na dc.
    Monitoring to jedno usg, często od lekarza do lekarza. Za każdym razem inny.
    W klinice prowadzi na ogół jeden lekarz, jak nie może to przekaże innym. U mnie Monitoring nawet w niedzielę czy święta. Prywatny numer do gina w razie w...

    Nasienie polecam zbadać w klinice i oddać na miejscu żeby wynik był wiarygodny. Komputerowe badanie
    optymalnie po 3 dniach abstynencji seksualnej przed. No i żeby nie było to po chorobie z gorączka, nawet do 3 mcy przed

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 października 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Chciałabym się was poradzic.Od trzech tygodni biorę glucohage.Robiłam krzywą glukozy i insuliny i wyszły za wysokie.Nie jakos bardzo ale homa3.Reszta w porządku.Fsh i lh po7,tarczyca ok np tsh 1.6(może mogło być lepiej,prolaktyna w dolnej granicy normy).Oprócz glucophage biorę dhea(zalecenie gina),wit d,inofem,witc,cynk,acard.Dziś dostałam@,z zalecenia gina pięć tygodni temu od tego cyklu mam się stymulować lametta.I tu mam dylemat.Zacząć się stymulować od tego cyklu czy poczekać do następnego gdy wyreguluje się glukoza/insulina?gin nie znał wynikow,a wizyta dopiero w listopadzie.Wyniki możnaby poprawić,a z kolei każdy cykl na wage złota.Co robić?Jakie zdanie macie na ten temat?
    Ja wiem ze czas goni ale problemy z insuliną i cukrami pogarszają jakoś komórek jajowych i wpływają na implantacje i możliwośc poronienia lub wad u dziecka jeśli zapłodni się wadliwa komórka także ja bym poczekała aby zwiększyć szanse na dobrą owu I zdrowe dziecko...

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 19 października 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiście wzięłam lemette.Co ma być to będzie.

    Akinom 59, Lady_Dior lubią tę wiadomość

  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 19 października 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,to ja się tu Wam jeszcze pochwalę,że mnie się właśnie udało. Za dwa miesiące skończę 43 latam . Także możliwe. Bez długich starań i naturalnie. Pierwsza ciaza. A wcześniej czułam już zmiany w swoim cyklu związana z perimenopauza. Trzymam kciuki za Was

    Edzinka, Akinom 59, KasiaCh lubią tę wiadomość

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Milkana Autorytet
    Postów: 705 517

    Wysłany: 19 października 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dziewczyny,to ja się tu Wam jeszcze pochwalę,że mnie się właśnie udało. Za dwa miesiące skończę 43 latam . Także możliwe. Bez długich starań i naturalnie. Pierwsza ciaza. A wcześniej czułam już zmiany w swoim cyklu związana z perimenopauza. Trzymam kciuki za Was

    Super, gratulacje 😍

    Starania o drugie dziecko od 10/2020 na luziku
    od 01/2021 starania z testami owu i dokładną obserwacją
    Cykle regularne co 32 dni

    13.09- beta 147 :)

    gannvfxm94uozd8n.png
  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 19 października 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dziewczyny,to ja się tu Wam jeszcze pochwalę,że mnie się właśnie udało. Za dwa miesiące skończę 43 latam . Także możliwe. Bez długich starań i naturalnie. Pierwsza ciaza. A wcześniej czułam już zmiany w swoim cyklu związana z perimenopauza. Trzymam kciuki za Was
    Woooooaaa Ewa GRATULUJĘ!!!
    A wiesz może jakie miałaś wyniki np Estradiol,FSH,AMH?
    Ja tez czuje perimenopauzalne objawy! Może nie w cyklach póki co mam dość regularnie okres.Wyniki moje też już wskazuja że coś jest na rzeczy.
    Szczerze , to już sama zaczynałam wątpić, że się uda...Że może się w takim stanie udać...Dajesz mi nadzieję...Ps.Bralas jakieś wspomagacze?
    Ale cieszę się Twoim szczęściem!!super!!!

    Ewa z rajskiego drzewa lubi tę wiadomość

  • Edzinka Nowa
    Postów: 1 5

    Wysłany: 19 października 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie „40-tki” 😉
    Jestem nową uczestniczką tego forum 😊
    42 lata za mną, bez dzieci, po nieudanych inseminacjach, niepowodzeniach w sprawach sercowych…, ale to wszystko mam za sobą.
    Od dwóch lat jestem szczęśliwą mężatką i od roku staramy się z mężem o dzieciątko 🥰. W styczniu tego roku trafiliśmy do dr Ciepieli w ZS. Szybka ocena sytuacji i….
    Niestety ze względu na słabe komórki zdecydowaliśmy się na procedurę in vitro komórkami dawczyni. Zarodki już mamy - 4 piękne 🥰.
    Aktualnie biorę Estrofem na endometrium i Encorton.
    Po dzisiejszej wizycie u doktora wszystko wygląda super, więc za tydzień (26 października) szykujemy się na transfer 😍.
    Od jutra mam przyjmować dodatkowo progesteron.
    Jakoś dziwnie zaczęłam się stresować i jestem poddenerwowana. Mąż raczej nie zrozumie mojego stanu, więc szukam wsparcia tutaj u Was 🤗

    Lady_Dior, Niebieska Gwiazda, Akinom 59, KasiaCh, MamaChlopcow lubią tę wiadomość

  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 19 października 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Woooooaaa Ewa GRATULUJĘ!!!
    A wiesz może jakie miałaś wyniki np Estradiol,FSH,AMH?
    Ja tez czuje perimenopauzalne objawy! Może nie w cyklach póki co mam dość regularnie okres.Wyniki moje też już wskazuja że coś jest na rzeczy.
    Szczerze , to już sama zaczynałam wątpić, że się uda...Że może się w takim stanie udać...Dajesz mi nadzieję...Ps.Bralas jakieś wspomagacze?
    Ale cieszę się Twoim szczęściem!!super!!!
    Dziękuję Kochana❤️2 lata temu mialam AMH 0.89,reszta w normie. Potem juz badan nie robilam. O ciaze starałam sie 4 miesiace, jedynym wspomagaczem byly testy owulacyjne. Zaszlam w ciaze doslownie po 1 zblizeniu🙈 w tym miesiacu. Mialam regularne okresy, ale slabsze, i mniejsze nawilzenie pochwy niz kiedys,za to wieksze hustawki nastrojow. Za dwa miesiace skoncze 43 lata. Sama jestem zadziwiona. Jeszcze gadalam partnerowi, ze ta ciąza bedzie trudna do uzyskania... A tu taka niespodzianka. Teraz tylko patrzeć,czy wszystko bedzie prawidlowo. Na razie to 4 tydzien, jestem po wizycie u gina. Dostalam nospe na skurcze i naturalny progesteron. Beta 157. Kolejna wizyta za 10 dni. Na USG nic jeszcze nie widac. Zadnych lekow nie biore. Dam znac jak dalej pojdzie.

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 19 października 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, może jeszcze dodam, ze chcialam dziecka, ale tez podchodzilam i podchodze do tematu raczej na spokojnie i na luzie. Mialam od poczatku pozytywne mysli, choc partnera troche straszylam, by zrobil badanie nasienia itd, bo ciaza w tym wieku to nie tak hop siup😁 ale nie zdazyl! Teraz tez... Co ma byc to bedzie. Ta ciaza pokryla sie u mnie ze zmiana zawodu, takze duzo sie dzieje tak czy siak. Dobrze ze pracuje z domu, bo nawet z gorszym samopoczuciem powinnam jakos to ogarnac.

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Atika Autorytet
    Postów: 908 932

    Wysłany: 20 października 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dziewczyny,to ja się tu Wam jeszcze pochwalę,że mnie się właśnie udało. Za dwa miesiące skończę 43 latam . Także możliwe. Bez długich starań i naturalnie. Pierwsza ciaza. A wcześniej czułam już zmiany w swoim cyklu związana z perimenopauza. Trzymam kciuki za Was

    Gratuluję :-)
    Brałaś jakies specjalne suplementy?

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzinka wrote:
    Witajcie „40-tki” 😉
    Jestem nową uczestniczką tego forum 😊
    42 lata za mną, bez dzieci, po nieudanych inseminacjach, niepowodzeniach w sprawach sercowych…, ale to wszystko mam za sobą.
    Od dwóch lat jestem szczęśliwą mężatką i od roku staramy się z mężem o dzieciątko 🥰. W styczniu tego roku trafiliśmy do dr Ciepieli w ZS. Szybka ocena sytuacji i….
    Niestety ze względu na słabe komórki zdecydowaliśmy się na procedurę in vitro komórkami dawczyni. Zarodki już mamy - 4 piękne 🥰.
    Aktualnie biorę Estrofem na endometrium i Encorton.
    Po dzisiejszej wizycie u doktora wszystko wygląda super, więc za tydzień (26 października) szykujemy się na transfer 😍.
    Od jutra mam przyjmować dodatkowo progesteron.
    Jakoś dziwnie zaczęłam się stresować i jestem poddenerwowana. Mąż raczej nie zrozumie mojego stanu, więc szukam wsparcia tutaj u Was 🤗
    Edzinko to super wieści ,każdy pomysł i sposób dobry by osiągnąć Szczęście 😘trzymam kciuki a facet to tylko facet ,nie zrozumie ale olać to ,kocha cię i chce byś miała wszystko i to się liczy

    Edzinka lubi tę wiadomość

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 20 października 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dziewczyny,to ja się tu Wam jeszcze pochwalę,że mnie się właśnie udało. Za dwa miesiące skończę 43 latam . Także możliwe. Bez długich starań i naturalnie. Pierwsza ciaza. A wcześniej czułam już zmiany w swoim cyklu związana z perimenopauza. Trzymam kciuki za Was
    Gratulacje 👍
    Jedziemy na jednym wózku😉
    Mój cud ma już 262 g i zaraz połowa ciąży za mną 🙂

    Ewa z rajskiego drzewa, KasiaCh, Akinom 59, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 20 października 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Gratuluję :-)
    Brałaś jakies specjalne suplementy?
    Hej, dzięki. Nie,nie brałam. Kwas foliowy zaczelam ale to juz w ciazy. Ale ogolnie moge powiedziec ze prowadze od lat dosc zdwrowy tryb zycia.

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 20 października 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Gratulacje 👍
    Jedziemy na jednym wózku😉
    Mój cud ma już 262 g i zaraz połowa ciąży za mną 🙂
    O super! Bardzo sie ciesze! To Twoj pierwszy maluszek?

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ