X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż był na 2 prenatalnych i jednej z ostatnich wizyt- chciał wyciągnąć od dr opierdziel w moim kierunku że chodzę do pracy i na siłownię. Byłam na niego bardzo zla. Lekarka nic wtedy nie powiedziała ale na następnej wizycie dostałam skierowanie do szpitala z diagnoza "poród przedwczesny". Niczego tak nie pragnęłam wtedy jak tego by był przy mnie. Niestety był na delegacji w Czarnobylu i nawet przez telefon nie mogłam z nim porozmawiać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2019, 22:47

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tymi naszymi facetami to tak jest, czasem z nimi źle, ale bez nich jeszcze gorzej :)
    Jeśli chodzi o seks w ciąży to ja w tej zdrowej, pierwszej to tylko 2 razy...🤭 ciągle bóle brzucha miałam, a jak już ich nie miałam to mi się nie chciało haha. Nawet te dwa razy były takie nijakie, nie było z nich przyjemności ;)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    No z tymi naszymi facetami to tak jest, czasem z nimi źle, ale bez nich jeszcze gorzej :)
    Jeśli chodzi o seks w ciąży to ja w tej zdrowej, pierwszej to tylko 2 razy...🤭 ciągle bóle brzucha miałam, a jak już ich nie miałam to mi się nie chciało haha. Nawet te dwa razy były takie nijakie, nie było z nich przyjemności ;)
    Ja też narazie celibat bo wieczorem jest mi tak niedobrze że o sexach nawet nie ma mowy, ale też i ochoty jakoś tak nie bardzo ....

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Ola_454 Przyjaciółka
    Postów: 122 36

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łooo boziu, ja bym nie wytrzymała w takim celibacie.
    W ciazy bez problemu sie kochalismy, do samego konca ciazy. Na poczatku nie moglismy bo po jednym bzykanku zrobil sie krwiak i musiałam duzo lezec, celibat obowiazkowy. Ale wchlonal sie i pozniej dostalismy zielone swiatlo :) Chyba tyle czasu bym nie wytrzymała 🤣

    3/10/2015 - poronienie w 6tyg
    10/12/2015 synek ♡
    Ponad 3l starań o 2 maluszka
  • Ola_454 Przyjaciółka
    Postów: 122 36

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowilam ze musze wrocić do aktywnosci troche. Bo sie zasiedziałam. Wczoraj machnelismy z moim synem 30km na rowerze :) Dzisiaj mamy podobny plan :D

    3/10/2015 - poronienie w 6tyg
    10/12/2015 synek ♡
    Ponad 3l starań o 2 maluszka
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_454 wrote:
    Postanowilam ze musze wrocić do aktywnosci troche. Bo sie zasiedziałam. Wczoraj machnelismy z moim synem 30km na rowerze :) Dzisiaj mamy podobny plan :D
    Jak ja bym tyle przyjechała to wyzionelabym ducha, a tyłek by mi odpadł chyba😰 moja aktywność ogranicza się do spacerów, ale w poprzednią niedzielę też się przejechaliśmy rowerami. W zeszłym roku jeździliśmy co weekend, a w tym jakoś ciężko nam się zebrać.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Jak ja bym tyle przyjechała to wyzionelabym ducha, a tyłek by mi odpadł chyba😰 moja aktywność ogranicza się do spacerów, ale w poprzednią niedzielę też się przejechaliśmy rowerami. W zeszłym roku jeździliśmy co weekend, a w tym jakoś ciężko nam się zebrać.

    Mnie d...boli od siedzenia na krzesle 😂. Troche siedze i szypulkuje truskawek, jak sobie sama donoszę to co jakis czas musze wstac, jsk msm dostawe to siedze a później chodze jak kaczka i kosci w dupsku bola. A tesciowa sie dziwi i sie ze mnie smieje. Chyba cialo juz sie zmienia bo rok temu moglam siedziec cale dnie i szypulkowac i nic nie bolalo.

    Ogolnie fizycznie coraz lepiej sie czuje i coraz wiecej moge bez pozniejszych boli. Brzuszek mam fajny, nie przeszkadza (dziewczyny na fiolecie pisza ze juz teraz maja problem zapiac sandaly), mam tylko jedno marzenie- polozyc sie na brzuchu 😂😂😂. Mąż mowi ze jak urodze a ja ze wtedy brzucha nie bedzie ale cycki beda i tez bedzie ciezko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 11:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią ze kobiety w ciąży nie maja pamieci. Zgadzam sie z tym. Od 2 mies. jestem zapisana na polowkowe i tak mi to wylecialo z głowy ze dzis na ten sam dzien zapisalam sie do onkologa 😂🤣. Teraz babo kombinuj.

  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mówią ze kobiety w ciąży nie maja pamieci. Zgadzam sie z tym. Od 2 mies. jestem zapisana na polowkowe i tak mi to wylecialo z głowy ze dzis na ten sam dzien zapisalam sie do onkologa 😂🤣. Teraz babo kombinuj.
    Do onkologa?

    Moj mąż, za każdym razem kiedy dochodzi do zblizenoa pyta czy na pewno możemy :-) ale u mnie przeciwwskazań nie ma. Ja za to mam taką ochotę, jak nigdy :-)

    Zapytam ciężarówki... Która z Was jeszcze pracuje? I jak to jest z l4 w ciąży? U nas 13tc i już średnio mi się chce chodzić do pracy. Szczególnie w te upały. Poczekam jeszcze do urlopów koleżanek z pracy i mam chęć iść na l4. Boję się jednak, że wtedy nigdzie nie będę mogła pojechać na wakacje. Czy to prawda, że ciężarne są kontrolowane na l4?
    Zapytam...

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313 wrote:
    Do onkologa?

    Moj mąż, za każdym razem kiedy dochodzi do zblizenoa pyta czy na pewno możemy :-) ale u mnie przeciwwskazań nie ma. Ja za to mam taką ochotę, jak nigdy :-)

    Zapytam ciężarówki... Która z Was jeszcze pracuje? I jak to jest z l4 w ciąży? U nas 13tc i już średnio mi się chce chodzić do pracy. Szczególnie w te upały. Poczekam jeszcze do urlopów koleżanek z pracy i mam chęć iść na l4. Boję się jednak, że wtedy nigdzie nie będę mogła pojechać na wakacje. Czy to prawda, że ciężarne są kontrolowane na l4?
    Zapytam...
    Ja akurat 13tc zacznę w niedzielę, w poniedziałek kończy mi się urlop wypoczynkowy,we wtorek 02.07mam wizytę i od razu dostanę zwolnienie. Nie wiem jak jest z tą kontrolą, ale ja jeszcze nigdy takowej nie miałam. Na Twoim miejscu bez wahania poszlabym np. od poniedziałku na l4- skoro meczysz się w pracy. No chyba, że dyrekcja u Was kręci nosem bo u mnie to sami by wygonili na l4 żeby chociaż tylko coś złego się nie stało i broń Boże oni musieli ponieść jakieś konsekwencje- praca fizyczna i na 3zmiany.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313 wrote:
    Do onkologa?

    Moj mąż, za każdym razem kiedy dochodzi do zblizenoa pyta czy na pewno możemy :-) ale u mnie przeciwwskazań nie ma. Ja za to mam taką ochotę, jak nigdy :-)

    Zapytam ciężarówki... Która z Was jeszcze pracuje? I jak to jest z l4 w ciąży? U nas 13tc i już średnio mi się chce chodzić do pracy. Szczególnie w te upały. Poczekam jeszcze do urlopów koleżanek z pracy i mam chęć iść na l4. Boję się jednak, że wtedy nigdzie nie będę mogła pojechać na wakacje. Czy to prawda, że ciężarne są kontrolowane na l4?
    Zapytam...

    Tak, do onkologa.

    Ja jestem w KRUS. na fiolecie dziewczyny poruszaly ten temat, pisały o kontrolach, wakacjach na l4, wyjazdach. Osobiscie nie wiem jak to naprawde jest.

  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuje jako asystentka prezesa... Więc nie jest to ciężka fizyczna praca..

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE/]

    Zapytam ciężarówki... Która z Was jeszcze pracuje? I jak to jest z l4 w ciąży? U nas 13tc i już średnio mi się chce chodzić do pracy. Szczególnie w te upały. Poczekam jeszcze do urlopów koleżanek z pracy i mam chęć iść na l4. Boję się jednak, że wtedy nigdzie nie będę mogła pojechać na wakacje. Czy to prawda, że ciężarne są kontrolowane na l4?
    Zapytam...[/QUOTE]


    Ja w pierwszej ciąży pracował do 10 dni przed porodem. W drugiej też zamierzam jak najdłużej. Tak ZUS może skontrolować ale możesz przecież być w ciąży poza fomem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 14:52

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam krwiaka i w 13tc poszłam na l4..
    Nie miałam kontroli. Ale też się jej nie bałam. 😀

  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej to i ja byłam od początku bo pracowałam w recepcji na dniowki i nocki, więc po prostu nie mogłam. A teraz co ze mnie za pracownik jak upały mnie wykanczaja... Jestem bez sił. Może uda mi się jeszcze dorwać przez lipiec.
    Też chciałam pracować jak najdłużej ale teraz to sobie tego nie wyobrażam. Wydam majątek na eleganckie ubrania ciążowe z którymi potem nic nie zrobię. To się nie kalkuluje niestety...

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży pracowałam do połowy 8 miesiąca, a teraz zamierzam trochę dłużej poleniuchować 😀 Ok 7 miesiąca zamierzam iść na chorobowe. Pracuję jako laborantka w browarze i może to nie jest ciężka praca, ale jednak głównie chodząco - stojąca

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam taka sytuacje ze ze zwolnienia dostanę większe pieniądze niż z wypłaty wiec już jestem na zwolnieniu, kontrole mogą być ale jakoś specjalnie się ich nie obawiam...

    a5e703bbfa.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    W pierwszej ciąży pracowałam do połowy 8 miesiąca, a teraz zamierzam trochę dłużej poleniuchować 😀 Ok 7 miesiąca zamierzam iść na chorobowe. Pracuję jako laborantka w browarze i może to nie jest ciężka praca, ale jednak głównie chodząco - stojąca
    Co badasz? Z czym pracujesz? Pytam jako bhpowiec

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Co badasz? Z czym pracujesz? Pytam jako bhpowiec
    W browarze, to raczej piwo ;) hehe Ale teraz bardziej zajmuję się surowcami (jęczmień, słód itp.), wodą technologiczną i w zależności od potrzeby (inne osoby też to robią) badaniem zgodności naszych wyrobów na każdym etapie produkcji ze specyfikacją. Przegląd urządzeń i odczynników to też moja działka. Tak naprawdę to wszystko po trochu 😀 A Ty gdzie pracujesz? Też w przemyśle spożywczym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 21:18

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję w instytucie badawczym u mnie są laboratoria z chemią toksyczna rakotwórcza i mutagenne stąd jak padło hasło lab to zaraz mi się światełko zaświeciło że warunki szkodliwe i że nie.mozesx pracować. Nie masz żadnych czynników szkodliwych? Hałas? Wibracje? Substancje? Mikroklimat? Jeśli tak to musisz powiadomić o swoim stanie pracodawcę a
    On nie może cię dopuścić do pracy. Albo zmienia ci pracę na pracę bez szkodliwości albo l4

    hchy3e3kiyb8yirx.png
‹‹ 1459 1460 1461 1462 1463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ