X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 29 września 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 22:31

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 września 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap neoparin od początku 😉
    Calanthe suwak dam może za dwa tygodnie po kolejnej wizycie😶 ale zleci raz, dwa😉
    wtedy chyba też L4 będzie, bo gin mówiła, że brzuch nie może tak mnie boleć, żeby więcej odpoczywać jak boli. zobaczymy po zwiększeniu dupka. Generalnie mnie w każdej ciąży bolał brzuch. Pierwsza ciąża to praktycznie cały czas, nawet gin dziwiła się, że aż tak, no ale widocznie taka moja uroda. Póki co w pracy się przemęczać nie będę, ogarnę sobie wszystko na cacy. Na szczęście nie muszę siedzieć w robocie 8h.
    Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne pozytywne testy staraczek 😉

    Girl25 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 września 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother fantastycznie ❤️🥰

    mother84 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 września 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother cudowna wiadomość ♥️♥️♥️

    mother84 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 września 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motheeer jak ja się cieszę 😁😁😁😁 coś czuje, że ten mały kropek to babka tylko my jesteśmy takie silne 😁

    PAP dzięki za informacje bo ta są takie trudne sytuację.
    Mam nadzieję, że już dobrze będzie u ciebie i wszystko się oczyściło.

    mother84 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother nic tylko życzyć nudnej ciąży. Jeszcze raz gratuluje.

    mother84 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 września 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, jesteście ogromnym wsparciem ☺️☺️☺️🤗🤗🤗

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, chyba jeszcze bede musiala mojej tesciowej jakies sanatorium zalatwic i oplacic bo chodzi i sobie narzeka ze przez noszenie mojej Oli kregoslup ją boli 😲😤. A jak tyle lat zapie...w truskawkach odkad tylko ziemia rozmarzla do samej zimy ale z tego miala kupe kasy to plecy jakos nie bolaly, albo jak Ola spsla w wozku a ona w ogródku robila to tez nie bolało. A teraz nagle przez moja Ole bolą jak teraz jej nie nosi, nie przewija, praktycznie nic nie robi tylko ja. Moj mąż twierdzi ze wydziwia i wymysla przyczyne.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 29 września 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother super, bardzo sie ciesze. Nie moglo byc inaczej 🙂

    Jagoda, mysle ze Zosia potrzebuje czasu, musisz miec na uwadze to ze ona jest wczesniakiem i wszystko osiagnie, tylko daj jej czas. Moja mala jadla butle po 20 ml. Tak tylko tyle. Po prostu pila czesto ale nikt jej nie poganial. Tez leciala z wagi, miala zoltaczke ale lekarz sam powiedzial ze da sobie rade, tylko pozwolic jej na to 🙂

    Ja powoli wracam do zywych. Dzis wyjeli mi dreny ktore chyba najbardziej mi przeszkadzaly, mam tez 4 rany poszyte na brzuchu wiec kazdy ruch to katorga. Od soboty dopiero dzis dostalam ala zupe. Jestem slaba, przezroczysta, wygladam fatalnie ale nie chce sie zalamywac wygladem, wierze ze odrobie stracone kilogramy i ze w koncu bedzie dobrze. Jednak co jak co ale ten szpital otworzyl mi oczy. Zdrowie jest najwazniejsze, bez tego mozna miec ile tylko ale nic nie cieszy. Jutro prawdopodobnie ide do domu, czeka mnie teraz czas odpoczynku, diety i dochodzenia do siebie. Niestety plany o dziecku musimy odlozyc w czasie gdzies na minimum 6 miesiecy, wazne zeby mi sie wszystko pogoilo. Ale pozwolcie ze tu pomimo to zostane. Mysle ze ten czas szybko zleci.
    Ogolnie trafilam do szpitala juz w ostatnim momencie, operacje mialam tak szybko robiona ze tylko wyslalam smsa do meza, napisalam tu i juz mnie zabrali. Nie mialam nawet czasu zeby sie zestresowac. Moze to i dobrze. Lekarz powiedzial ze w tamtym szpitalu dali ciala, ze mnie nie zdiagnozowali. Strach pomyslec co by bylo gdbysmy tu nie przyjechali. W tym szpitalu opieka bardzo dobra, pielegniarki mile, pomocne, lekarze tez na plus. Rodzilam tu tez corke 🙂. Mama mnie buntuje zeby napisac skarge na tamten szpital, ze tak mnie wypuscili wmawiajac niestrawnosc, gdzie ewidentnie wszystko wskazywalo na wyrostek 🤷‍♀️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 września 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza do sanatorium miłości ją wyślij 😂

    Mysza dobrze, że już lepiej się czujesz, wracaj szybko do formy, oczywiście, że masz tu z nami być, nieważne ile będziesz miała przerwy. Tak jak piszesz, zdrowie jest najważniejsze. Ja bym napisała skargę na tamten szpital. A masz jakiś dowód (dostałaś na papierze co tam Ci zrobili i zdiagnozowali)? Zawsze takie coś dają na izbie przyjęć. Jak masz papier to napisz skargę. Chociaż wiem, że to jest walka z wiatrakami, ale dla samej zasady, żeby nie czuli się totalnie bezkarni. Zdrowiej szybciutko.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • MariaPee Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 września 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane. Moja siostra stara się o drugie dziecko i ostatnio będąc u mnie na kawie zwierzyła się, że bardzo długo jej się nie udaje… przeczytała, że jest coś takiego jak niepłodonść wtórna i boi się, że to jest powodem. Uspokoiłam ją, że rzadko ma próbować dalej, chociaż nie wiem, czy nie powinnam jej doradzić pójście do kliniki leczenia niepłodności... nie chcę jej przestraszyć. Co zrobić?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 września 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaPee wrote:
    Kochane. Moja siostra stara się o drugie dziecko i ostatnio będąc u mnie na kawie zwierzyła się, że bardzo długo jej się nie udaje… przeczytała, że jest coś takiego jak niepłodonść wtórna i boi się, że to jest powodem. Uspokoiłam ją, że rzadko ma próbować dalej, chociaż nie wiem, czy nie powinnam jej doradzić pójście do kliniki leczenia niepłodności... nie chcę jej przestraszyć. Co zrobić?
    Jaki czas starają się o drugie dziecko? Jeśli ponad rok to na pewno warto zastanowić się nad szerszymi badaniami (m.in.badania nasienia) i dobrym ginekologiem lub kliniką. Niepłodność wtórna dotyka wiele par, które nawet z poczęciem pierwszego dziecka nie miały żadnych problemów.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kamixyz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 września 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaPee wrote:
    Kochane. Moja siostra stara się o drugie dziecko i ostatnio będąc u mnie na kawie zwierzyła się, że bardzo długo jej się nie udaje… przeczytała, że jest coś takiego jak niepłodonść wtórna i boi się, że to jest powodem. Uspokoiłam ją, że rzadko ma próbować dalej, chociaż nie wiem, czy nie powinnam jej doradzić pójście do kliniki leczenia niepłodności... nie chcę jej przestraszyć. Co zrobić?

    To wszystko zależy od tego jak długo się stara, w jakim jest wieku i jeszcze od wielu innych czynników. Może na początek zaproponuj jej, żeby poszła do lekarza i zrobiła morfologię? Możesz powiedzieć, że przeczytałaś na jakimś forum w internecie, że dziewczyny z takimi problemami chodzą do klinik i zasugerować konsultację. Nie jestem pewna jakie są Wasze rodzinne relacje, ale wydaje mi się, że zawsze możesz powiedzieć o tym, że powinna porozmawiać z mężem o badaniu nasienia. Daj znać jak po rozmowie z siostrą!

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 29 września 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza
    No dali ciała. Wg mnie skarga nie jest przesadą

    Mother!
    Cieszę się równie bardzo jak Ty ❤️ Rośnijcie sobie zdrowo i spokojnie ☺️

    mother84 lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 września 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother usmialam się z tego sanatorium miłości 😂

    Mysza aż strach pomyśleć co by mogło się stać.. tak szybko robili operacje wiec naprawdę było nieciekawie, oj jak dobrze ze już po wszystkim! Odpoczywaj dużo

    MariaPe ja miałam zdiagnozowana niepłodność wtórna po roku staran lub półtora już nie pamietam. Ale to nie oznacza ze w ogóle nie można mieć dzieci, jak zerkniesz na mój suwaczek to widac ze jednak się udaje. Nam się udało po 3 latach. Przede wszystkim badania Siostry, badanie nasienia i dobry ginekolog. Powodzenia

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 września 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza naprawdę mam ciarki jak to czytam. Masz rację nic nie jest ważniejsze niż zdrowie. Trzymaj się mam nadzieję, że dojdziesz szybko do siebie. Wykorzystaj TW pół roku na same przyjemności. 😘

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 września 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother cudowne wiadomości. Oby tylko takie były wtej ciąży 😍

    Ja wiem że to jest wcześniak ale lekarze tu ciągle mówią za dużo spadła. Ja naprawdę nie robie nic specjalnie żeby leciała z wagi. Budze ją na jedzenie bo jak by mogła to by całą noc przespała. Dziś dostaje co 2 godziny odciągnięty pokarm. Przed 18 następne karmienie i ma przyjść pielęgniarka która mi pokaże jak stymulować i pobudzać Zosie do ssania butelki no a później jak zacznie przybierać to będę wiedziała jak pobudzać żehy ssała pierś.
    Wiem że mamy dużo szczęścia w tym wszystkim że u Zosi nie ma żadjych poważjych problemów z którymi rodzi się nie jeden wcześniak. Ale jak słysze codziennie że waga spadła to późnien przez pół nocy płacze. Tak bardzo bym chciała żeby coś szło do góry nawet mogę siedzieć w tym szpitalu dopóki nie osiągjie wagi urodzeniowej byle by zaczęła przybierać bo wtedy będę spokojniejsza.

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 września 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda wiek, że to trudne, bo bardzo chciałabyś już wyjść do domu, ale na pewno lada dzień mała zacznie trochę przybierać. Mój synek też spadał...dopiero właściwie w domu przybierał. Zobaczysz, wszystko się ułoży, pielęgniarka też dziś coś Ci może doradzi, jeszcze trochę musisz wytrzymać 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2020, 16:47

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 29 września 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może poprostu musisz wyczuć ja ja bym nie trzymała się tak że karmię co 2h czy co 3h tylko na żądanie naprawdę taki maluszek na początku to je non stop mleko z piersi ja pamiętam że w szpitalu po urodzeniu to w pierwszych dniach zwłaszcza w nocy to mi co godzinę jadła.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 września 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza Twoja mama ma rację i my też Ci to mówilysmy. Skarga im się należy jak z Podhala nad morze...bez dwóch zdań. Mówię , to było narażenie życia i zdrowia.

    Kurde dziś chodziłam w przyciasnawych majtkach, niby jak chodziłam to tego nie czułam ale młody się nie ruszal wtedy, teraz założyłam spodnie od piżamy , trochę rozpuszczalnej kawy i coś go czuć jak kopnął 😁. Takie coś może zaszkodzić dziecku? W sensie taki ucisk

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
‹‹ 2226 2227 2228 2229 2230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ