X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 października 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Ja brałam na raz ale jak wolisz możesz podzielić, chodzi o dzienną dawkę. Cynk najlepiej podobno brać rano i nie łączyć z magnezem ani selenem bo zmniejsza się wchłanianie.
    Człowiek się całe życie uczy jednak 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 29 października 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother kiedyś spedzalam dużo czasu na zglebianiu pcos i oligoasthenoteratozoospermii... Szkoda tylko że dużo z tych wiadomości już ulecialo

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 października 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te które macie stwierdzone hashimoto, łykacie selen?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2824 2659

    Wysłany: 29 października 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobrazcie sobie, ze dzwonil lekarz do mamy jak sie czuje. Wszystko mu powiedziala co i jak i kazal dzwonic po pogotowie bo to juz niebezpieczne sie robi. Przyjechali z laska po godzinie, dali zastrzyk a paracetamolu i nie chca jej zabrac do szpitala ... ma brac leki, ktore brala i czekac do jutra na test, potem na wynik. Tyle. Tyle ... a ona ma temp grubo ponad 39 stopni, dusznosci takie ze ledwo mowi, kaszle non stop. Po co oni sa ja sie pytam ? Oczywiscie twierdza ze to nie covid bo covid daje duuuuuuzo gorsze objawy. 🤣Ale nie pomysla ze moze byc cos nie tak z plucami czy oskrzelami ?
    Chyba teraz tylko lecza na koronawirusa, inne choroby musza niestety poczekac. 🤪
    Corka temp ponad 38,5, ja juz tez. Dramat po prostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 16:46

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 października 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże Mysza faktycznie dramat, to się w głowie nie miesci ... to się wysilili z tym zastrzykiem. Jeśli to grypa to musi to wyleżeć ja się tylko obawiam ze to covid a w ogóle na covid to się bierze jakieś lekarstwa czy leczy jak grypę? Twoja mama już 5 ta dobę gorączkuje? A Wy z córka rozumiem ze macie kontakt z mama i moglyscie się zarazic?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 października 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza a jakiś prywatny lekarz nie wchodzi w grę? Nikt na pewno nie przyjedzie?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 października 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax ja początkowo brałam, ale nie ukrywam, że od dłuższego czasu nie, ale to z zaniedbania, zapominałam, nie chciało mi się itp. 😶 ale miałam zalecane przez endokrynologa by brać

    Mysza...to naprawdę jest straszne...to mogli wcale nie przyjeżdżać, bo co to ten paracetamol teraz da...pewnie nic. Ehhh...przykro mi, że taka sytuacja Was spotkała, jeszcze córcia chora, biedna. Mam nadzieję, że szybko będzie poprawa.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2824 2659

    Wysłany: 29 października 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze juz czekam na ten test bo tez wiem ze bedzie negatywny, mama nie miala stycznosci z nikim chorym wiec wiem ze to wirusowka albo grypa ale ... ale jak bedzie ten wynik to w koncu ktos sie nia zainteresuje. 🤷‍♀️ Jak nie bedzie poprawy to ja lekarz zbada wtedy. Tylko ten wynik teraz taki wazny.

    My mieszkamy w jednym domu. Oddzielnie ale budynek jeden no i cala sobote bylismy razem a juz wtedy mama mowila rano ze sie zle czuje. Zlapalo ja nagle po poludniu. Tak wiec sie zarazilismy od niej bo na nigdzie nie bylam od tamtego czasu. Od soboty ma temperature ciezka do zbicia po 39 stopni.

    Musimy jakos dac rade. Wierze ze bedzie dobrze, ze przyjdzie w koncu moment poprawy. Nie ma innej opcji 🙂 Zdrowie, chyba tylko to jest nam wszystkim teraz potrzebne. 🙂

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 października 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja pytałam kiedyś doktorki jak syn był mały to mówiła że paracetamol i ibuprofen można naprzemiennie co 4h jeśli gorączka idzie już do gory.

    Eh z tymi karetkami. Pamietacie jak mnie ostatnio karetka zabrala co mialam te bóle brzucha?? Wiecie że chcieli mi dać morfine bo stwierdzili że paracetamol tu nic nie pomoże. Ja powiedziałam że w takim razie odmawiam jakichkolwiek leków i poczekam na decyzję lekarza w szpitalu. Cale szczęscie że trzeźwo myślałam i walczyłam żeby za wszelką cenę karmić kp no w szpitalu to kpi bo odciagałam i podawalam mężowi. A tak przez ratowjika z pogotowia bym miala po karmieniu.

    Mysza ja to poprostu nie wiem jak pacenta w tak ciężiim stanie można nie zabrać do szpitala. Ręce opadają. Tak masz racje dla nich teraz liczy sie covid a inni niech czekają. A jak czlowiek umrze to wpiszą że na covid żeby podnosić dalej statystyki. Dla mnie to jest chore co sie teraz dzieje w tym kraju.

    A teraz do mam karmiących no i nie tylko bo wszystkie tu karmiłyscie kiedyś. Co mogę pić doraźnie żeby szybciej ii mleko napływało. Chodzi o to że ogólnie pokarm am ale czasami mała ma takie dni że cały czas by wisiała i nie wiem czy ona wtedy potrzebuje bliskości czy poprostu mam malo mleka a może w ten sposób bardzien rozkręca laktację? No dzis mam wrażenie że jestem pusta. Co godzinę a nawet się zdażyło że przerwa była 40 minut... nie wiem co myśleć. Podpowiedzcie coś

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda a bierzesz cos na laktacje?

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 października 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza zupełnie nic nie biorę. Dlatego pytam

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 października 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Wyobrazcie sobie, ze dzwonil lekarz do mamy jak sie czuje. Wszystko mu powiedziala co i jak i kazal dzwonic po pogotowie bo to juz niebezpieczne sie robi. Przyjechali z laska po godzinie, dali zastrzyk a paracetamolu i nie chca jej zabrac do szpitala ... ma brac leki, ktore brala i czekac do jutra na test, potem na wynik. Tyle. Tyle ... a ona ma temp grubo ponad 39 stopni, dusznosci takie ze ledwo mowi, kaszle non stop. Po co oni sa ja sie pytam ? Oczywiscie twierdza ze to nie covid bo covid daje duuuuuuzo gorsze objawy. 🤣Ale nie pomysla ze moze byc cos nie tak z plucami czy oskrzelami ?
    Chyba teraz tylko lecza na koronawirusa, inne choroby musza niestety poczekac. 🤪
    Corka temp ponad 38,5, ja juz tez. Dramat po prostu.
    To może do innego szpitala? Ta covi19 daje dużo większe objawy a niby dużo osób ma bezobjawowego 😂 co za.... Moja kuzynka ma covi a tylko ja gardło boli no i zatyka ale to też może mieć związek z tym że ma astme. No właśnie jak ją tak kaszel męczy i wysoka gorączka to może być zapalenie płuc a starsi ludzie (ile twoja mama ma lat?) Mogą nawet umrzeć przez zapalanie płuc... A w tych czasach wpiszą przyczynę zgonu covi19 😠 mimo że miał ktoś coś innego. Paranoja...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 października 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co może być przyczyną w ciąży jak co jakiś czas boli mnie jeden pośladek, zazwyczaj to trochę pokluje i przechodzi a dziś mnie długo trzymało... Gdzieś z 1,5 h . Nie promieniuje na udo , po prostu jakby jedno miejsce bolało jakby ktoś się wkłuwal

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 29 października 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Iza zupełnie nic nie biorę. Dlatego pytam
    Przede wszystkim dużo pij i jak najczęściej przystawiaj małego ssaka do cyca😜.
    Ja pijalam koper włoski i bawarkę, ale moim zdaniem działają na zasadzie jak nie pomoże, to nie zaszkodzi😉. Około 3 litrów płynów dziennie i ssanie naprzemienne. U mnie tyle wystarczało, ale to było daaawno temu😂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Dziewczyny co może być przyczyną w ciąży jak co jakiś czas boli mnie jeden pośladek, zazwyczaj to trochę pokluje i przechodzi a dziś mnie długo trzymało... Gdzieś z 1,5 h . Nie promieniuje na udo , po prostu jakby jedno miejsce bolało jakby ktoś się wkłuwal
    Najprawdopodobniej rwa kulszowa. Ja miałam tak w drugiej ciąży, to często. Moja młodsza siostra w niedzielę tak miała, jest w 21tc.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Przede wszystkim dużo pij i jak najczęściej przystawiaj małego ssaka do cyca😜.
    Ja pijalam koper włoski i bawarkę, ale moim zdaniem działają na zasadzie jak nie pomoże, to nie zaszkodzi😉. Około 3 litrów płynów dziennie i ssanie naprzemienne. U mnie tyle wystarczało, ale to było daaawno temu😂

    Koper uwazany jest za szkodliwy dla dziecka. Bawarka 🤔. Teraz na topie słód jeczmienny, fermaltiker lub prenalen cos tam (jak odkopie w szafce pudelko to napisze dokladna nazwe), herbatki ziolowe-mi najbardziej padowal lactosan fix, piwo bezalkoholowe lub karmi (uwaga- ma 0,5% alko), mowia że kawa inka ale pisza teraz ze jest rakotworcza, duzo wody. Unikac picia szalwi, miety, majeranku, herbat z hibiskusem (prawie kazda owocowa ma hibiskus), cos bylo ze pietruszka szkodzi. I nie pamietam w którą strone dziala pokrzywa. Jest jeszcze jakieś dobre ziolo ale musiałabym pokopac w necie.
    A, i czekolada, ogolnie slodkie dobre.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 20:35

    Jagodazdw92 lubi tę wiadomość

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 października 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Najprawdopodobniej rwa kulszowa. Ja miałam tak w drugiej ciąży, to często. Moja młodsza siostra w niedzielę tak miała, jest w 21tc.
    To mogę coś z tym zrobić?

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 29 października 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Hekate na kazdego leki dzialaja inaczaczej takze wiecej nie napisze za krotko stosuje.
    Otóż to. Ja brałam. W ciążę zajść nie pomógł ale insulinę i nadwagę ładnie formuje. Ja miałam test obciążenia insulina i dopiero przepisany lek

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 29 października 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Nobis no wysokie to amh ale dobrze reagowalas na stymulacje? U mnie nawet gonadotropiny nie pomagały. Pewnie metformina coś pomogła w tej kwestii. Ja o pierwsze dziecko starałam się 2 lata i to od razu z pomocą lekarzy i leków ale dopiero na koniec jak trafiłam do kliniki to się udało
    Brałam zawsze 0,5 tabletki i miałam od 1 do 3 pęcherzyków dominujących. W cyklu z IUI buły 3 pęcherzyki.

    Dzisiaj na szczepjeniu pediatra mi powiedziała że mały ma nadwagę to mam go mniej karmić. To uprzejmie się jej zapytałam jak niby mam go odchudzić. To mi powiedziała że mam go oszukać i nie dawać mleka. Stwierdziłam że może sobie takie rady w d..e wsadzić i nie będę głodzić dziecka. Mimo że bardzo dużo przybiera na mm.

    Robiłam dzisiaj krzywa glukozowa i insulinową. Mam taki wynik:
    Glukoza na czczo 92,10
    Po 1 h 83,00
    Po 2 h 83,30

    Insulina na czczo 5,23
    Po 1 h 21,30
    Po 2 h 17,20
    Znacie się może na interpretacji takich wyników?

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 29 października 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Brałam zawsze 0,5 tabletki i miałam od 1 do 3 pęcherzyków dominujących. W cyklu z IUI buły 3 pęcherzyki.

    Dzisiaj na szczepjeniu pediatra mi powiedziała że mały ma nadwagę to mam go mniej karmić. To uprzejmie się jej zapytałam jak niby mam go odchudzić. To mi powiedziała że mam go oszukać i nie dawać mleka. Stwierdziłam że może sobie takie rady w d..e wsadzić i nie będę głodzić dziecka. Mimo że bardzo dużo przybiera na mm.

    Robiłam dzisiaj krzywa glukozowa i insulinową. Mam taki wynik:
    Glukoza na czczo 92,10
    Po 1 h 83,00
    Po 2 h 83,30

    Insulina na czczo 5,23
    Po 1 h 21,30
    Po 2 h 17,20
    Znacie się może na interpretacji takich wyników?
    Wszystko masz ok w wynikach

    A ile waży? Mi też tak pediatra pierdzielila ale ją olałam :) glodzic dziecka nie miałam zamiaru A teraz jest szczupak jak nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 20:57

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 2281 2282 2283 2284 2285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ