X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 20 maja 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ojjj trzyma cię ten syn uparciuch w niepewności 😅

    Jeny dziewczyny ja mam w niedzielę komunię 😱😱😱😱😱😳😳😳😳 trzymające kciuki żeby wszystko się udało... Chodzę od poczatku tyg zestresowana.. robimy dużo sami to dlatego.. a przy małym dziecku to w ogóle padamy już na twarz. Obiad miał być w ogrodzie u siostry ale ze względu na pogodę musieliśmy wszystko zmienic 😩😩 więc będzie u przyjaciółki w kanajpie ale rozkdalamy tam namiot na dworzu żeby nie było... Ale wrazie deszczu w środku też będziemy mieć przygotowane wszystko 😓 pierwszy raz robimy prawie sami tak dużo impreze.. zawsze się szło na gotowca 😅
    Miał być grill na ogrodzie a teraz prawie wszystko zmieniamy.. obym to wszystko przeżyła 😩

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 maja 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele to ogromne kciuki, aby wszystko się udało 😊✊✊ na pewno organizacyjnie podołasz, chociaż wierzę, że to stresujące czy wszystko się uda, jeszcze jak coś jest uzależnione od pogody to dodatkowe nerwy. Najgorszy jest początek takiej imprezy, pierwszy rzut, a potem to już jakoś pójdzie 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele powodzenia. Wiem ze to dużo stresu. My Zuzi chrzciny robilismy w domu i nigdy wiecej.

    Dziewczyny a podajcie jakis link do tych poduszek bo kompletnie nie wiem na co patrzec.
    Ogolnie nie bylo tak źle z plecami, zaliczylam 2 wizyty u osteopaty i nawet bole plecow po nocy minely do tamtego tygodnia kiedy tak sie napracowalam, czasami nie wiem jak się polozyc, jak spac, budze sie o 5.30 gdzie spokojnie moglabym pospac dluzej i juz spac nie moge. Wstaje z bolem ale potem rozchodze i nie jest najgorzej. Osteopata mowil ze mam spiete powiezla czy coś takiego i stad bole po nocy. Poza tym w jednym miejscu w odcinku piersiowym moj kregoslup nie dal sie nastawić (probowal kilka razy a uparciuch ni drgnal), to "serce"wlasnie najbardziej odczuwam jak nosze Ole.
    A tesciowa nadal i wciaz wmawia mi nerwice 🤔.
    Ja cierpliwie czekam na @. Wedlug wszelkich znakow spodziewalam sie az tygodniowego opoznienia. Glupi organizm, raz 27, raz 33-35 dni. Tylko to plamienie 1,5 tyg.temu nie daje mi spokoju co to bylo.

    Ewi moja Ola tez miala taki okres ze 2 łyżki zupy i plucie. Teraz troche lepiej je ale robie na zasadzie- nie chce zupy to proponuje cos innego. No i bardzo ciagnie do owoców i warzyw, duzo nie zje, bardziej ugryzie, przezuje i wypluje ale probuje. Ale sa dni ze naprawde mało je.

    Co komu jeszcze?
    A, u mnie slonce i okropnie zimny wiatr.

    Co dla siostry na 40-stke? Lot motolotnia finansuje jej mąż


  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 maja 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wpisz sobie poduszka ortopedyczna. Wyskoczą. Takie prostokątne, pofalowane. Są do kupienia w takich typowo ortopedycznych sklepach, ale ja swoją to chyba w jysk kupiłam 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama ostatnio była na mammografii. I kurcze dzwoni do mnie, że zadzwonili do niej, że wysłali jej wyniki ale, że są niejednoznaczne to czeka ja jeszcze dalsza diagnostyka. No i oczywiście już panika.
    A jakby tego było mało to młoda przed chwilą spadła mi z zjeżdżalni. Trochę chyba zebra sobie obiła, i mam nadzieję, że nic więcej jej się nie stało🤯😔

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 maja 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak spokojnie (wiem, łatwo mówić) ale może to nic poważnego, mama zrobi jakieś dokładniejsze badania i zobaczycie co i jak. Nie martwcie się na zapas. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego. A i mam nadzieję, że córci się nic nie stało, dzieci zazwyczaj wychodzą obronną ręką z takich wypadków 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2853 2745

    Wysłany: 20 maja 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak nie denerwuj sie, najprawdopodobniej w tych wynikach mamy to nie jest nic groznego, bywa jakas torbielka albo guzek tluszczowy i juz wynik jest jaki jest a glebsze badania na bank wyjda dobrze. Co do dzieci to moja corka tez zalicza takie wypadki ze serce mi staje 🤦‍♀️Ale dzieciaki tak juz maja ze otrzepuja sie i ida dalej a dorosly by lezal jak kloda 🤣

    aLunia, Ty to jestes dziewczyna z nadprzyrodzonymi mocami normalnie, niech ta praca bedzie spelnieniem marzen dla Ciebie ☺️

    Iza, ja mialam kiedys taka poduszke ale jakos spac na niej nie potrafilam. Kupowalam w jysku.

    Ewi mnie tradzik tez bombarduje, od czasu kiedy biore hormony na endometrioze to tak mnie wywalilo, wlosy mi wypadaja, okropne.

    Powiem Wam ze jestem zalamana tym jak ciezko sie dostac do dobrego lekarza. Prywatnie a kolejki na dluuugie miesiace 🤦‍♀️
    Jak myslicie jest sens robic amh teraz wiedzac ze mam tak duze torbiele ? Ma to jakies znaczenie ? Czy lepiej sie nie dolowac ? bo pewno jest okropnie niskie ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2021, 20:04

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • miska997 Autorytet
    Postów: 872 397

    Wysłany: 20 maja 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki moge was sie zapytac jak wasze doswiadczenia z clostylbelgyt czy zadziałało ? Chciałam sie cos zapytac bo brałam ostatnio na wzrost dzis pęcherzyk ladny i duży.... 20mm zaraz owulka zastanawiam sie czy moze sie udac 😍 bo jak nje uda sie to ovitrelle bede musiała dostać. Jak wasze doswiadczenia z tym? Przepraszam ze tak sie wtryniam z góry ❤

    23.06.2015- Maja 😍👧
    2.09.2021- CP💔
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Mały Cud.😍
    4.11.2021- mamy serduszko❤ 6mm szczęścia🍀
    13.01.2022- będzie Syn ❤👶 (16tc)
    10.06.2022- Bartłomiej 😍👨
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 maja 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza chciałabym pomóc, ale nie mam pojęcia czy ma to jakiś wpływ na amh 🤷‍♀
    Miska997 też nie wiem, może dziewczyny coś dodadzą, ja nie brałam nigdy tych leków.
    Iza do tej poduszki to właśnie trzeba się przyzwyczaić, na początku jest ciężko na niej spać, trudno się przestawić, ale potem jest ok 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska997 wrote:
    Kobietki moge was sie zapytac jak wasze doswiadczenia z clostylbelgyt czy zadziałało ? Chciałam sie cos zapytac bo brałam ostatnio na wzrost dzis pęcherzyk ladny i duży.... 20mm zaraz owulka zastanawiam sie czy moze sie udac 😍 bo jak nje uda sie to ovitrelle bede musiała dostać. Jak wasze doswiadczenia z tym? Przepraszam ze tak sie wtryniam z góry ❤

    Ja brałam Clostilbegyt bo miałam bezowulacyjne cykle. W drugim cyklu doszło do zapłodnienia, ale Pęcherzyk się przestał rozwijać i poziom progesteronu był bardzo niski. Miałam miesiąc odczekać ze stymulacja i staraniami, a tu niespodzianka na zajączka. Teraz 10tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2021, 22:00

  • miska997 Autorytet
    Postów: 872 397

    Wysłany: 20 maja 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Ja brałam Clostilbegyt bo miałam bezowulacyjne cykle. W drugim cyklu doszło do zapłodnienia, ale Pęcherzyk się przestał rozwijać i poziom progesteronu był bardzo niski. Miałam miesiąc odczekać ze stymulacja i staraniami, a tu niespodzianka na zajączka. Teraz 10tc.
    O kurcze ale wspaniale....jejku. 💕💕💕💕
    Wlasnie naczytalam sie ze po Clo okazuje sie ze ciaza jest ale szybko sie kończy.....i dużo dziewczyn widziałam pisało ze do tego bierze duphaston bo bez tego sam clo nic nie pomoze.....ja biore bez duphaston i sie zastanawiam czy cos da. I boje sie tego wlasnie ze jeśli zajde to i tak nic z tego nie będzie...

    23.06.2015- Maja 😍👧
    2.09.2021- CP💔
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Mały Cud.😍
    4.11.2021- mamy serduszko❤ 6mm szczęścia🍀
    13.01.2022- będzie Syn ❤👶 (16tc)
    10.06.2022- Bartłomiej 😍👨
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 maja 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza tak jak Mother pisała możesz albo kupić w sklepie ortopedycznym albo w necie albo sklepie typu jysk, ikea. Poniżej link pogladowy. Ważne żeby rozmiar Ci pasował. Moja pierwsza też była z jysk a potem mąż kupił na necie ale to było tak fawno że nie wiem jaka to firma :/ no i musisz dać sobie czas na polubienie się. Moja pierwsze 4 noce ladowala na podłodze a teraz jak gdzieś jadę to nie potrafię spać na zwykłej :)

    https://allegro.pl/oferta/qmed-poduszka-ortopedyczna-profilowana-szwedzka-m-9150274340

    Mysza kurcze ja też się nie znam... Właśnie najlepiej byłoby z kimś konsultowac bo badanie drogie... Myślę że na pewno warto zrobić po ewentualnym zabiegu. Mi przy moim pco z 24 spadlo na 6 ale to było akurat pożądane.

    Mother dlatego ja nie podawalam dokładnego terminu :) moja koleżanka jak tylko na końcówce wsiadala do auta to nawet ja zatrzymywali (na ulicy mieszka dużo rodziny) czy już jadą do szpitala 🤣

    Piszczak najważniejsze żeby Twoja mama zrobiła teraz szybko te dodatkowe badania. Czasami to może być zwykła torbiel. A dzieci są z gumy więc obserwuj czy wszystko ok ale jak znam życie to wyjdzie z tego bez szwanku.

    Miśka997 ja brałam ale na mnie nie działał tylko demolowal mi endometrium. Jeśli jesteś jeszcze przed owu (czy tam dzień po) to poproś lekarza o receptę :) bądź dobrej myśli - każdy organizm jest inny więc może "zaskoczysz" :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 maja 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja współczuję tych wizyt w dzisiejszych czasach... Normalnie nóż w kieszeni się otwiera. Ja wiem że to często nie jest wina tych lekarzy tylko systemu ale to w jaki sposób zwracają się do pacjentów wola o pomstę... Chyba już pisałam jak byłam na IP z Hanią i zaczęłam kaszlec wtedy jedna pani poprosiła lekarza o wodę dla mnie a ten ją zbesztal że to nie bufet... Po chwili Pani która sprząta przyniosła mi wody!

    Dziękuję dziewczyny! Na szczęście jednak te zmiany to nie zapalenie płuc, ma potworne gluty i dużo flegmy na oskrzelach, teraz po inhalacjach dużo kaszle więc mam nadzieję że to odkrztusi :) w poniedziałek kontrola. Czuję że i mnie zaczyna rozkładać i tak nie wiem co robić z tą komunią w niedzielę :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 21 maja 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa jak nie jestes chrzestna to daj spokoj z komunia w covidowych czasach. Kaszlniecie i csly kosciol bedzie na Was patrzyl bo koronawirusa rozsiewacie.. wiesz o co chodzi. Wyleczcie sie.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Miskowa jak nie jestes chrzestna to daj spokoj z komunia w covidowych czasach. Kaszlniecie i csly kosciol bedzie na Was patrzyl bo koronawirusa rozsiewacie.. wiesz o co chodzi. Wyleczcie sie.

    Ja wiem o co chodzi. Mąż jak byl z Zuzia w sklepie i zaczela kaslac to chcieli ich wyprosic, mi tez ciagle zwracaja uwage ze dziecko kaszle.

    Nie spie od 5. Zuzia dzis miala sie ubrac odswietnie. Przymierzyla wszystko i wszystko za małe 🤦‍♀️ i wymyslilam ze pojedziemy raniutko na targ do miasta i cos kupimy. Na szczescie w nocy jak juz spala to znalazlam jeszcze spodniczke a i tak wstalam rano zeby poprasowac i gdyby ta tez byla za mala to jechac. Obkupilam ja w spodnie i w spodenki a o spodniczkach zapomnialam, nawet galowa za ciasna 😲.
    I tak sie wczoraj zajelam Zuzia (Ola biegala, tanczyla) że nie zauwazylam ze pielucha pelna i sie odparzyla ☹. I tak darowac sobie nie moge bo to moja wina ze dziecko cierpi.
    Poduszke mam z ikei ale taka wiekowa i ostatnio spac na niej nie moge. Moze trzeba nowa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa dobrze ze z Hania lepiej, ze to nie zapalenie pluc.

    Mother rodzisz?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 maja 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa to najważniejsze, że bez szpitala się obędzie ☺
    Iza nie rodzę 😂 za 3 h mam wizytę jeszcze to dam znać co w trawie piszczy ☺

    Iza34 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ochote upiec torta dla meza ale nie mam jak przy Oli a ona nie chce spac tylko jeczy.

    P.s. mały sukces- Ola weszła do swojego łóżeczka, wygadala sie, powiercila sie i sama zasnęła 🙆‍♀️😁. Mała sprawa a jak cieszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2021, 11:32

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 maja 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap no właśnie jestem chrzestna... Gdyby nie to, to nawet bym się nie zastanawiała... A tak to mam dylemat a poza tym małej mocno się życie skomplikowalo i jest bez rodziców (mieszka z dziadkami). Tak czy tak do kościoła nie zamierzalam wchodzić... No nic zobaczę jeszcze jak jutro będzie.

    Mother daj znać koniecznie 😊

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Pap no właśnie jestem chrzestna... Gdyby nie to, to nawet bym się nie zastanawiała... A tak to mam dylemat a poza tym małej mocno się życie skomplikowalo i jest bez rodziców (mieszka z dziadkami). Tak czy tak do kościoła nie zamierzalam wchodzić... No nic zobaczę jeszcze jak jutro będzie.

    Mother daj znać koniecznie 😊

    Przykra sytuacja dla dziecka. I jesli jestes tą dobrą ciocia a nie ciocia od wielkiego dzwonu to moim zdaniem powinnas isc.

‹‹ 2550 2551 2552 2553 2554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ