X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 października 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa, masz rację, inne spojrzenie to też ważna rzecz.. Nawet już lekarkę sobie upatrzyłam, do której chciałam iść na wizytę z wszystkimi wynikami w listopadzie jakby teraz nie wyszło, ale przy napiętej sytuacji z mężem na tym punkcie to już przestałam o tym myśleć.
    Zdrówka dla Hani! Mój dziś też skądś gila sobie wynalazł, już ostatni rok w przedszkolu było ładnie z chorowaniem, rzadko kiedy coś, a odkąd poszedł do szkoły to czuję się jak pierwszy rok w przedszkolu, jak nie gile to kaszel,.zmiana placówki mu nie służy ;)

    Piszczak, dzięki i zdrówka dla Córki :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny brała któraś z Was Gyno-femidazol? Biorę od soboty na te moje leukocyty i od wczoraj mam wrażenie jakbym cały czas sikala. Niby w ulotce nic nie pisze o większej wydzielinie. I się zastanawiam czy to przypadek czy jechać i sprawdzić czy to nie wody się sączą.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 25 października 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak nie brałam i nie pomogę?
    Ale masz taką wydzielinę bezbarwną czy lekko żółtą? Wody są bezbarwne, mocz lekko żółty, mocz ma charakterystyczny zapach, a wody chyba taki bardziej słodkawy. Ale jeśli Cię niepokoi to podjedz na ip

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jednak wina tabletek. Na wkładce zostaja żólte ślady. To chyba resztki. Najgorzej jest w nocy i rano. W ciągu dnia w miarę ok. Kurcze poprosiłam też w aptece o probiotyk i dostałam Iladian doustny, ale jak tak teraz czytam to w ciąży można go przyjmować tylko po konsultacji z lekarzem 🤯

    Moja teściowa zabukowala już bilet na piątek. Więc od soboty mamy "nowego" lokatora 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 15:12

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 października 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera czekamy na wyniki oczywiście pozytywne, nie przestaje trzymać kciuków.

    Nadzieja współczuję 😟 a mamy wyniki kiedy?

    Zdrówka dla wszystkich, teraz taki ciężki czas.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Miśkowa, masz rację, inne spojrzenie to też ważna rzecz.. Nawet już lekarkę sobie upatrzyłam, do której chciałam iść na wizytę z wszystkimi wynikami w listopadzie jakby teraz nie wyszło, ale przy napiętej sytuacji z mężem na tym punkcie to już przestałam o tym myśleć.
    Zdrówka dla Hani! Mój dziś też skądś gila sobie wynalazł, już ostatni rok w przedszkolu było ładnie z chorowaniem, rzadko kiedy coś, a odkąd poszedł do szkoły to czuję się jak pierwszy rok w przedszkolu, jak nie gile to kaszel,.zmiana placówki mu nie służy ;)

    Piszczak, dzięki i zdrówka dla Córki :)
    Wiera, jutro ja wjeżdżam na ruszt po 13:) pęcherzyk 23mm i endo 8mm. Zobaczymy jak będzie jutro. Drugi pęcherzyk jest, ale po niedroznej stronie. Nastroje marne.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 26 października 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny zaczynam zbierać się w sobie bo przez weekend jakos sił nie miałam na nic ...A muszę je mieć dla mamy i córki jak ja się poddam to już nie wiem co to by było. Muszę dalej być zorganizowana i mieć czas na wszystko.
    A ten tydzień zapowiada się intensywnie w piatek na pogrzeb jedziemy. Mamy jeszcze nie wypisują czekają na wycinki na cito bo coś im się nie podoba tomografem poprawiali. Także beż zmian. A też muszę ogarnąć cmentarz w tym tyg. Nie wiem kiedy.🤷‍♀️
    Wczoraj byłam w labo. Progesteron 11,79 (A nie biorę dupka jak gin zalecił) a lepszy niż ostatnio. TSH 1,76 morfologia pełna piękna wyniki w normie.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 26 października 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dobrze, że wyniki ok, a progesteron lepszy 💪 Oby wyniki mamy okazały się równie dobre 🤞 Dużo sił na ten tydzień, a zwłaszcza na piątek 😔

    Bławatku, trzymam kciuki! Piękny pęcherzyk, mój jakiś taki marny był... Nastrój mam na razie na spokojnie, pewnie zacznę świrować po trochu w weekend 😆

    Piszczak generalnie prawie wszędzie będziesz miała taką uwagę o konsultacji z lekarzem, producenci się raz że zabezpieczają, a dwa badań na ciężarnych nie wolno prowadzić, a tym bardziej suplementy diety nie mają "podkładki" w postaci badań, bo suplementów to już w ogóle nikt nie bada 🙃



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2021, 18:14

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Bławatku, trzymam kciuki! Piękny pęcherzyk, mój jakiś taki marny był... Nastrój mam na razie na spokojnie, pewnie zacznę świrować po trochu w weekend 😆[/QUOTE]

    Dzisiaj był 26mm i endo 9mm. Ledwo zipie.
    Niezmiennie kciuki 🤞🤞🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2021, 18:11

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 26 października 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, trzymam ciagle kciuki za pozytywne rezultaty 😁

    Nadzieja, trzymaj sie, nie wiem czemu czasem los takie klody pod nogi rzuca i testuje nas na maxa. Ja caly czas sobie zadaje to pytanie i bywa ze ciezko mi to wszystko dzwignac. Mam nadzieje ze chociaz dla Ciebie w koncu wyjdzie slonce.

    My w weekend robilismy corce urodziny, bylo milo sie spotkac w wiekszym gronie ale troszke umeczylo to mnie, za duzo roboty 🤣

    Dzisiaj bylismy w klinice. Ogolnie wrazenie ok, byla mila i rzeczowa rozmowa, lekarz sympatyczny, mnie zbadal, zapoznal sie z leczeniem i wypytalam o co tylko moglam. Plan jest taki ze pozostaje mi czekac na operacje, potem bedziemy kombinowac. Jajniki mocno zajete ale lekarz ma nadzieje, ze chocby odrobina tkanki zostanie po zabiegu i moze cos uda sie wystymulowac do in vitro. Na naturalsa nie daje szans, ale mowi ze cuda sie zdarzaja. Jedyne za co trzyma kciuki to zeby cos z tych jajnikow zostalo i zeby w miare amh tez bylo to mamy szanse. Mniejsze niz zdrowe pary bo wiadomo ze problem jest duzy ale nadziei nam nie odebral. Teraz nie chca nic kombinowac bo sie boi ze choroba mi sie rozbuja, efekty moga byc marne i tylko zdrowie strace i pieniadze wiec jezeli bedzie ok to widzimy sie latem. Ciesze sie ze pojechalismy, okropnie sie stresowalam tak ze caly dzien nie moglam jesc ale wiemy na czym stoimy. Wielu pozytywnych wiesci nie wynieslismy ale wiemy ze trzeba czekac na operacje i dopiero po niej martwic sie co dalej. Zycie w zawieszeniu bedzie trwac dalej ale chociaz wiem ze juz zrobilam wszystko co moglam i trzeba zdac sie na los.

    Powiem Wam, ze przykre jest to ze cala klinika byla pelna par przed 30. Mega smutne, ze takie czasy nadeszly i jest to tak ogromny problem. Nie zdawalam sobie sprawy, myslalam ze beda glownie osoby ok 40 a tam same mlodziki. 😞

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 października 2021, 04:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wyniki ładne ☺ nieustannie trzymam kciuki za Ciebie i za Twoją mamę

    Wiera od Ciebie również czekam na pozytywne wieści ☺

    Mysza może wielu pozytywnych wieści nie wynieśliście, ale najważniejsze, że lekarz nie powiedział, że nie ma żadnych szans na in vitro. Bardzo dobrze, że pojechaliście, to na pewno dodało Wam trochę wiary. Pozostaje czekać na operację, a potem liczyć, że lekarze Wam pomogą. Tak jak piszesz, to bardzo przykre, że tyle młodych ludzi ma problemy z poczęciem dziecka... Jak ktoś nie jest w temacie to naprawdę nie zdaje sobie sprawy na jak dużą skalę jest ten problem. Powodzenia! Wierzę, że i Tobie się uda 😗

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 27 października 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniła mama wyniki nie są najlepsze nie powiedziała co dokładnie bo płakała nie wypisują jej przenoszą na inny oddział..... 😢 Tylko smutek mam w sercu

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 27 października 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:24

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 27 października 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do lekarza jestem upoważniona. Sądziłam że mama coś źle zrozumiała skoro ma wszystkie badania.... słowa lekarza na zawsze utkną mi w głowie "rozpoznanie rak zlosliwy rokowania nie są dobre" myślalam ze w jednej chwili osune się na ziemię. Dostałam takiego szoku i paniki że nie wiedziałem co się dzieje.Zwolnilam się z pracy nie byłam w stanie siedzieć i pracowac. Mamusiu nie zostawiaj nas 😪😪😪😪

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 27 października 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:24

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 października 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja 😥 tak mi przykro, że taka diagnoza. Niech Bóg ma Twoją mamę w opiece i da jej dużo sił do walki!!! Oby leczenie wypędziło dziada... Trzymaj się...

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 października 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisze tyle tylko, że sie popłakałam 😞

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 27 października 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja tak bardzo mi przykro 😢 aż mnie w sercu ścisnęło 😔 jeszcze to nie koniec walki, na pewno opracują jej leczenie, wiele osób i ze złośliwych nowotworów wychodzi na prostą, jeszcze się nie poddawajcie!

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja strasznie mi przykro😢
    Teraz nie pozostaje nic innego jak stanąć do walki, nie można się poddać.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 28 października 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, walczcie póki możecie.
    Celebrujcie każda wspólną chwilę, jakby miała być ostatnią.
    Jestem z Tobą myślami - ściskam mocno🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2657 2658 2659 2660 2661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ