X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 10 października 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do lekarza dopiero 12 dc na zastrzyk. chciałam się umówić na konsultacje do innego lekarza ale jest na urlopie i pójdę dopiero w listopadzie. no ale trudno. wytrzymam..:)widocznie tak ma być :)

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 10 października 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michalina, najlepsze wiadomości :) niech rośnie nam ciociom forumowym ten mały skarb :)
    A z córcią i przedszkolem na pewno będzie lepiej z dnia na dzień.
    Ja idę jutro na glukozę - nie wiem jak to przeżyję szczerze :D

    A mam pytanie do was!
    Co myślicie o takim koszu? Dostaliśmy go od znajomych, na razie stoi na miejscu łóżeczka, a potem chciałam go postawić w salonie, lub z racji, że jest na kółkach np do kuchni gdy będę coś robić. Mogę go używać zamiast leżaczka/bujaczka?

    https://zapodaj.net/9e6447cf8c7be.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 07:13

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 10 października 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia jestem, jestem :-*
    Z mężem już lepiej, choć jeszcze w niedzielę mnie zdenerwował. Do południa jeszcze nie gadaliśmy a po obiedzie poszedł sobie z kolegami do baru. Wqrw jak nic miałam! Wrócił dopiero po meczu pijany i już bardzo mnie kochał... Faceci. Ale najlepsze teraz: oznajmił mi (przy dziecku!!) że w maju lecimy z moją byłą szwagierką na Kanary! Wszystko fajnie, pięknie, oczywiście że to marzenie moje bo nigdy za granicą nie byłam ALE JA MAM KUŹWA INNE PLANY! O tym czasie to zamierzam z brzuchem chodzić! A młody jak usłyszał to oczy jaśniej mu się zaświeciły od halogenów. Także mam zarezwrwowane wczasy marzeń na które poleci pewnie moja teściowa zamiast mnie... :-( :-( :-(
    Wczoraj miałam wyjazd, jak wróciłam to mąż już spał, dlatego jeszcze 0 starań. Nie wiem czy dzisiaj zdążymy...
    Mam więcej do napisania ale jestem w pracy, odezwę się po.

    Czarna81
    22 cs.
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 października 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, Czarna - jak ja Cię rozumiem :-D Mój wprawdzie abstynent, też bezmeczowy... Ale irytujący typ, lubiący spędzać czas poza domem ;-)
    Wczoraj mi oznajmił, że w przyszłym roku chciałby wyjechać na 2-3 tygodnie na rower - po Szwecji i Danii... Jasne, chciałabym być w ciąży - więc byłabym tuż przed rozwiązaniem (mam nadzieję) albo tuż po... Cudowny plan ;-) Odwołał szybko sobie plany, ale i tak nerw mi pozostał ;-) A biorąc pod uwagę, że 6 listopada leci sam do Chile na 3 tygodnie, to i tak mam cierpliwość anioła ;-) Bardzo Ci życzę, żeby ten Twój też się jakoś ogarnął :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2017, 11:12

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Pati_Pati Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 10 października 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Was dziewczyny :)
    To mój pierwszy wpis na forum. Od dłuższego czasu tylko czytałam wpisy. Chce się podzielić swoimi doświadczeniami w trakcie staran. Zaczęliśmy w cyklu kwietniowym, bez wiekszych pozytywnych skutków. W cylku sierpniowym rowno tydzień po owulacji wystapilo lekkie plamienie, miałam nadzieje ze to plamienie implantacyjne. Cieszyłam się bardzo jednak okazało się ze ta radość była nie potrzebna. W cyklu wrześniowym wszystko takie samo z terminem miesiączki bol piersi, wypryski na twarzy. Cykle 28-27 dniowe. W 25 dniu cyklu plamienie takie jak przed miesiączka. Czytałam dużo i tylko się zmarwilam bo pisali o zaburzeniach hormonów. Jednak miesiączka nie przyszła w 27 ani 28 ani też 29 dnia. Wiec 30 dnia zrobiłam test i dwie kreseczki, do tej pory nie mogę uwierzyć. Dlatego dziewczyny nie zalamujcie się i głowy do góry. Nie myślcie tylko o tym bo ja sobie odpuscilam i w końcu się udało. Nie doszukujcie nie potrzebnych sygnałów :)

    dłukachna, patuniek86, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna a co w ciąży nie można lecieć na kanary? Na 9 miesiąc juz sie mie zalapiesz wiec chyba nie koliduje wg mnie :P
    Ja mam taki sam problem z wakacjami tylko w moim przypadku to ja mam plany jechac na miesiac do grecji :D Także raczej nie chce żeby ewentualny termin porodu wypadl w wakacje. Jechac z noworodkiem to tez nie bardzo:/ Dlatego to ze nam sie teraz nie udaje nawet mi bardzo pasuje :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 10 października 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, weź przestań! Taka okazja- leć. :D najwyżej będziesz ze ślicznym brzuszkiem ;)

    My to w wakacje juz zastanawialiśmy się jak za rok byśmy pojechali z maleństwem w góry, no więc już wszystko jest ogarnięte :D mogę zachodzić od zaraz :D

    Pati_pati- no gratuluję, że udało się tak od razu ale chciałbym, żebyś wiedziała, że większość z nas tutaj raczej ma problemy zdrowotne a nie zablokowaną psychikę.. Większość z nas również kiedyś już była w ciąży a po latach organizm się zmienił, a dokladnie jego fizjologia, więc tu akurat się z Tobą nie zgodzę.. Jak słyszę nawet od rodziny ( że to siedzi w naszych głowach) to uwierz, nie chce mi się z nimi gadać, skoro nie potrafią zrozumieć, że problem tkwi gdzie indziej..

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 10 października 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia nie denerwuj się kochana. Może u Ciebie już właśnie coś kiełkuje :).
    Pati pati ja też kiedyś pisałam dziewczynom o blokadzie. Tak ona występuje, ale u nielicznych przypadków. Niestety zdarza się to o wiele trudniejsze niż się wydaje. Ja wierzę w to,że dziewczyny uporają się że swoimi problemami zdrowotnymi i wszystkim się uda zajść w ciążę.

    mama chlopakow, Czrna 81, MajciaC lubią tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 10 października 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie:) zrobiłam dzisiaj drugi raz betę i znowu wynik taki sam <1.20 także nic z tego ale @ nadal brak. Myślicie ze mogę wziąć luteinę na jej wywołanie?Bo akurat mam w domu:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 10 października 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia chyba jednak lepiej by było do gina się przejść. Może zleci jakieś badania hormonów.
    Pati_pati serdecznie gratuluję! Miło usłyszeć jakąś pozytywną wiadomość :-)
    Majcia powtarzam to co pod wykresem, strasznie się cieszę że gigantus pękł :-) Czułam to i wiesz co? Fajnie mieć rację!! ;-)
    Lerka strasznie mi przykro z powodu Martyny . No i z powodu siostry... To jest po prostu masakra! No brak słów do tych ludzi! Gdy ja byłam w szpitalu przed porodem (po terminie) i lekarz (ordynator zresztą) robił mi usg, to powiedział że mały ma góra 3,5kg. Urodził się 4,300 ! Po dwóch godzinach na porodówce z pełnym rozwarciem i bólami partymi stwierdzili że się nie urodzi i zrobili cesarkę. Czytając twój post Bogu dziękuję że jego główka wtedy nie wyszła...
    Melodia ♡♡♡ Rozumiem Cię. Tylko nam zupełnie nie uciekaj! Potrzebujemy tu nieco magii ;-)
    Infinitto nie wiem dlaczego u mnie pokazuje się zdjęcie testu ciążowego z bladzioszkiem, a nie kosza.

    A ja jestem po pierwszych dopiero staraniach. Temp dziś cały czas nisko, więc mam nadzieję że zdążyliśmy :-)

    patuniek86, MajciaC lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 10 października 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek mój raczej bardzo rzadko po barach lata. Ale wtedy po kłótni ewidentnie na złość mi zrobił. Ale jak wrócił to już szło "moja kochana żonko " A wycieczką nie będę się przejmować. Przyjdzie dzień, przyjdzie rada. Jak teraz odwołam a jednak nie uda sie w ciążę zajść to będę sobie pluła w brodę.

    patuniek86, MajciaC lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 października 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kochana jak nie bedziesz jakos bardzo wysoko w ciazy to ja bym leciala... wiesz ile ciezarnych turystek bylo jak bylosmy w kwietniu na kanarach ;) nawet dwie lecialy z nami w samolocie...

    Wrocilam juz do de wrocilan do.pracy moze wkoncu bedzie wiecej czasi zeby pisac na biezaco w miare...

    Czrna 81, MajciaC lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 10 października 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa mam nadzieję że jesteś wypoczęta, bo procedura zbliża się wielkimi krokami ;-) Teraz musisz na siebie huhać i dmuchać żebyś była wtedy zdrowa.
    A ja to się bardziej tych upałów tam obawiałam :-) Ale ja głupia jestem że się tym martwię, skoro od roku jakoś nie mogę zajść!
    Dobranoc moje kochane Tytanowe :-)

    Czarna81
    22 cs.
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 10 października 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żyje :)
    Czarna wino jest dobre miałaś racje
    U mnie badania wszystkie ok od kiedy ograniczyłam węglowodany jak lekarz kazał cykle uregulowały sie do 29 dni i tak naprawde i zapasy pierwiastków w organizmie sie prawie uzupełniły wiec to nowy początek bo wczesniej i tak nie byłoby wystarczających zapasów jedynie żołnierzyki do badania pozostały ale mój sie na to raczej nie zgodzi tak łatwo ale to mniejszy problem teraz ..

    Majcia bedzie dobrze

    Cały czas za was trzymam kciuki

    Mija znajoma teraz urodziła syna 4,800 siłami natury ja urodziłam swoją 8 lat temu miała 3650 ale miała duża główka chodź wyszła za drugim partym tylko u mnie problem był z rozwarciem z 4 do 7 rozwarcie posuwało sie przez 6 godzin

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 11 października 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, u mnie wszystko ok z linkiem :) wstawiłam jeszcze raz :)
    Co do wycieczki to racja - nie ma co odwoływać, choć mam wielką nadzieję, że będzie już fasolinka!!

    Wczoraj zamówiłam nam sesję ciążową - dopiero na 20 listopad, chciałam trochę wcześniej, bo brzuszek już jest dość spory a jeszcze jest taki ładniutki :P ale Pani fotograf wie co robi :) dodatkowo będzie motyw świąteczny, uwielbiam święta i wszystko co z nimi związane, dekoracje, choinkę, świeczki,lampki,tradycje więc jestem baaaardzo zadowolona z jej inicjatywy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 07:18

    patuniek86, MajciaC, kondziomama, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 11 października 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna pamietaj ze czesti zachodzi sie w najmniej oczekiwanym momencie ;)
    A na Kanarach uwierz ze powietrze jest zupelnie inne i wiatr ze to goraco zupelnie inaczej sie odczuwa ;) u mnie w hotelu to czasem mielismy wrazenie ze co druga w ciazy... od malych do juz calkiem sporych brzuszkow...
    A gdzie dokladnie lecicie?

    Infinito ale zazdraszczam tej sesji :) az sie rozmarzylam... napewno beda piekne zdjecia!

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 października 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa Femme cała, zdrowa i znowu z nami :-D Miło Cię widzieć kochana. Czyli Tobie też niestety do tej pory się nie udało :-( Co do męskich badań to ja też nie sądziłam że mojego namówię ale się udało. Prośbą i groźbą ale się zgodził ;-) A Ty, jeśli dobrze pamiętam to uprawiasz pole dance, więc napewno umiesz być bardzo kusząca ;-) Poradzisz sobie.

    Inffinito widziałam ostatnio dwa takie zdjęcia z ciążowych sesji i się zakochałam w tych dziewczynach, no coś pięknego! Takie boginie płodności :-D Będziecie mieli wspaniałą pamiątkę.

    Cccierpliwa Ty wiesz że ja nawet miejscowości nie pamiętam! Wszystkim zajmuje się moja eks szwagierka. Wyspa napewno Grandkanaria. Mąż w necie pokazywał mi hotel, bardzo ładny. Zresztą dla mnie to nawet jakby było schronisko to bym się cieszyła, bo ja jeszcze przenigdy za granicą nie byłam :-P Lot jest z Poznania 15 maja. Kawał czasu, zobaczymy co się wydarzy...

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 października 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infinitto no dzisiaj widzę kosz, bardzo ładny zresztą, ale wczoraj przyżekam że wyskoczył mi test ciążowy! Nie wiem, może coś im się pokićkało... A może na łeb mi siada, tak bym chciała zobaczyć te dwie kreski hahaha. Fajny ten kosz :-D Ja miałam na początku (też od koleżanki) wiklinową kołyskę.

    Czarna81
    22 cs.
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 11 października 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna do 15 maja jeszcze teoche czasu, to juz na pewno z fasolką będziecie wypoczywać :) nie moze byc inaczej!
    Ja to czekam aż wlasnie bede mogła podejrzeć Twoje 2 kreseczki w końcu!

    Oby Mikołaj przyniósł wspaniałe prezenty w tym roku w postaci rosnącego brzuszka :) dziewczyny tak bardzo wam tego życzę!
    Poza tym, naszym maluchom przydałyby się forumowe koleżanki i koledzy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 20:01

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 11 października 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inffinito racja, przydałyby się koleżki :D.
    Czarna nic Ci się nie pokićkało. Ja też wczoraj patrzyłam to było zdjęcie testu.
    Co do sesji brzuszkowych. Z Tosią nie robiliśmy i teraz trochę głupio robić z małym. Ale jak już Staś będzie z nami to zrobimy sobie rodzinną sesję.
    Dzisiaj będziemy świętować trzecią rocznicę ślubu. Przeglądałam zdjęcia i fajnie jest wracać do tamtego dnia. Niunia ciągle pytała co to za dzidzia w wózeczku leży. A to ona, moja kruszynka :)

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
‹‹ 236 237 238 239 240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ