X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    Już jestem po..

    Powiem Wam, że jajowody drożne, możliwe, że się przepchały w trakcie badania. Samo badanie nieprzyjemne ale wiecie kiedy mnie bolało tak że prawie odpłynęłam? Przy zakładaniu wziernika i kulociągu( co za nazwa..).

    Okazało się, że jestem tak wąska, że nie pani dr nie mogła założyć.. Mam tyłozgięcie i przez to musiała założyć dwa.. Później opiszę.. Wychodzę do domku ;)


    Świetnie ,że wszystko drożne :) i ,że jesteś już po :) A nie miałaś mieć zabiegu w znieczuleniu ogólnym ? :) czy coś mi się pomyliło ? :)

  • michalina92 Ekspertka
    Postów: 157 141

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super wiadomosci tutaj:) jajowody drozne, maz-super reakcja, oby tak dalej wszystkim Nam szlo z tymi dobrymi wiadomosciami:)
    Witamy nowicjuszke;)
    a ja z tym wiesolkiem jeszcze.bo po ciazy mam tak sucho ze masakra a zele nie sa wskazane przy staraniach,czyli on to poprawi? i w aptece pytac tak?

    km5scwa1b0b78yfe.png
    iv09i09kzwta48u5.png
    f2wli09kzamvucob.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michalina92 wrote:
    No to super wiadomosci tutaj:) jajowody drozne, maz-super reakcja, oby tak dalej wszystkim Nam szlo z tymi dobrymi wiadomosciami:)
    Witamy nowicjuszke;)
    a ja z tym wiesolkiem jeszcze.bo po ciazy mam tak sucho ze masakra a zele nie sa wskazane przy staraniach,czyli on to poprawi? i w aptece pytac tak?
    Tak, w aptece. Albo jak chcesz to specjalny żel który wręcz pomaga plemnikom, "pre seed" albo cos innego. Tylko troszke kosztuja...

    Czarna81
    22 cs.
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC super wiesci :)

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • michalina92 Ekspertka
    Postów: 157 141

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i te zele tez w aptece? a mniej wiecej ile?

    km5scwa1b0b78yfe.png
    iv09i09kzwta48u5.png
    f2wli09kzamvucob.png
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem.. Wykąpałam się i położyłam do łóżka.. Chyba się zdrzemnę.. To wydarzenie będzie dla mnie traumą, gdyby ktoś jeszcze raz kazał mi je wykonywać nie zgodziłabym się.. Ale nie martwcie się, to tak jak z porodem- sprawa indywidualna każdej kobiety.. U mnie bolało przez to silne tyłozgięcie i przez to, że jestem tam taka malutka ;) pani dr mówiła do praktykantki, że tak jest właśnie u nierodek, a jak powiedziałam, że przecież rodziłam to miała całkiem ciekawą minę ;) nic tylko się cieszyć, że tak jest..

    Leci ze mnie jak w pierwszym dniu @, przed wyjściem do domu jeszcze poszłam do toalety i musiałam znowu na chwilę przysiąść bo bym padła..

    Owulacja nadchodzi wielkimi krokami, pęcherzyk ma 19mm, od jutra możemy działać, mam zgodę i otwarte drzwi ;) na urlop nie wyjedziemy bo Mąż ma taką pracę, że w domu będzie tylko 1 i 3.. A pomiędzy w pracy nawet po 12h..

    Kobietki, mam nadzieję, że ten ból był wart.. Że teraz to już pójdzie :)a póki co nie marze o niczym innym jak o odpoczynku i śnie..

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michalina92 wrote:
    No to super wiadomosci tutaj:) jajowody drozne, maz-super reakcja, oby tak dalej wszystkim Nam szlo z tymi dobrymi wiadomosciami:)
    Witamy nowicjuszke;)
    a ja z tym wiesolkiem jeszcze.bo po ciazy mam tak sucho ze masakra a zele nie sa wskazane przy staraniach,czyli on to poprawi? i w aptece pytac tak?

    Ja olej z wiesiołka kupowałam w superpharmie, jak resztę witamin :)
    Cos wicej o jego działaniu bede mogła powiedzieć po skonczeniu tego cyklu (mam nadzieje ze udanego)

    Mojemu zastrzegłam, ze po monitoringu trzeba bedzie sie sprężyć przy robieniu dzidzi. Zażartował sobie, ze " sie poświęcimy" i ze czy trzeba bedzie z rana, po pracy, czy wieczorem sie przytulać to to zniesiemy :D
    A reszta spontanicznie. U nas w związku to ja jestem ta "niewyżyta" Haha :P

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będę miała drożność w znieczuleniu. nie ryzykowalam,bo już wcześniej slyszalam ze strasznie boli ::nawet mój lekarz bardziej sugerował mi laparoskopie.
    majcia jesteś super dzielna !!!!teraz już będzie tylko lepiej!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 13:41

    KLM89 lubi tę wiadomość

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    Już jestem.. Wykąpałam się i położyłam do łóżka.. Chyba się zdrzemnę.. To wydarzenie będzie dla mnie traumą, gdyby ktoś jeszcze raz kazał mi je wykonywać nie zgodziłabym się.. Ale nie martwcie się, to tak jak z porodem- sprawa indywidualna każdej kobiety.. U mnie bolało przez to silne tyłozgięcie i przez to, że jestem tam taka malutka ;) pani dr mówiła do praktykantki, że tak jest właśnie u nierodek, a jak powiedziałam, że przecież rodziłam to miała całkiem ciekawą minę ;) nic tylko się cieszyć, że tak jest..

    Leci ze mnie jak w pierwszym dniu @, przed wyjściem do domu jeszcze poszłam do toalety i musiałam znowu na chwilę przysiąść bo bym padła..

    Owulacja nadchodzi wielkimi krokami, pęcherzyk ma 19mm, od jutra możemy działać, mam zgodę i otwarte drzwi ;) na urlop nie wyjedziemy bo Mąż ma taką pracę, że w domu będzie tylko 1 i 3.. A pomiędzy w pracy nawet po 12h..

    Kobietki, mam nadzieję, że ten ból był wart.. Że teraz to już pójdzie :)a póki co nie marze o niczym innym jak o odpoczynku i śnie..
    Majcia biedna Ty... Moge chyba powiedzieć w imieniu nas wszystkich, ze jestesmy z Ciebie baaardzo dumne :-D Mam nadzieje,ze szybko zobaczysz dwie kreseczki i caly ten ból pójdzie w zapomnienie :-) Martwi mnie tylko to krwawienie... oby do jutra przeszlo! W koncu jutro moze juz byc owulacja, a to mogloby troche przeszkadzac. To Ty sobie odpoczywaj i regeneruj sily -jutro sie przydadzą ;-)

    KLM89 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lerka, była ze mną na sali dziewczyna, która miała usuwanego polipa ale nie laparaskopowo, mniej inwazyjne, bo miała zrobioną histeroskopię i też w znieczuleniu ogólnym. Ona to się całkiem dobrze miała, z porównaniem do mnie :)

    Czarna, jesteście wszystkie kochane :) niedawno się obudziłam, sny miałam przeplecione wydarzeniami z dnia.. Jeszcze nie wstałam, czekam aż za chwilę Mąż wróci z pracy. Córcia też taka wyrozumiała rządzi u siebie w pokoiku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 16:48

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    Lerka, była ze mną na sali dziewczyna, która miała usuwanego polipa ale nie laparaskopowo, mniej inwazyjne, bo miała zrobioną histeroskopię i też w znieczuleniu ogólnym. Ona to się całkiem dobrze miała, z porównaniem do mnie :)

    Czarna, jesteście wszystkie kochane :) niedawno się obudziłam, sny miałam przeplecione wydarzeniami z dnia.. Jeszcze nie wstałam, czekam aż za chwilę Mąż wróci z pracy. Córcia też taka wyrozumiała rządzi u siebie w pokoiku :)

    Teraz odpoczywać i brać sie do dzieła :) pozazdrościć takiej córusi i mąż pewnie tez sie Tobą zajmie ;)
    Kciuki zaciśnięte i widzimy 2 kreseczki niedługo u Ciebie!
    Nie ma innego wyjścia

    MajciaC lubi tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • michalina92 Ekspertka
    Postów: 157 141

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie oby to teraz pomoglo:)

    MajciaC lubi tę wiadomość

    km5scwa1b0b78yfe.png
    iv09i09kzwta48u5.png
    f2wli09kzamvucob.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lerka, a Ty masz juz wyznaczona date tego zabiegu?

    Michalinko, za żel taki jak pre seed musisz liczyc ponad siedem dych. Ale wiesiolek tez pomoze :-) Najlepiej do tego magnez z wit. B6.

    Czarna81
    22 cs.
  • michalina92 Ekspertka
    Postów: 157 141

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak ale ogolnie tez bierzecie folik to juz potem troche sie tego nazbiera

    km5scwa1b0b78yfe.png
    iv09i09kzwta48u5.png
    f2wli09kzamvucob.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No folik to podstawa :-) Faktycznie jak sie bierze 6 wiesiolkow oraz reszte, to troszke tego jest... Ale jak ma pomoc, to co tam!

    Czarna81
    22 cs.
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majcia ale mi jednak polipa nie będą usuwać. on się sam usunął razem z miesiączka,bo raz miałam tak strasznie,ze az przytomność tracilam. i wtedy się tego dziadostwo poznałam. też miał mi robić ta histeroskopie,czy jakoś tak,ale teraz jednak w zamian za to będzie mi sprawdzał drożność i jakieś nablonki nacinal,bo to niby też często jest przyczyną. no nie wiem. poddaje się,uważam że jestem w dobrych rękach. krzywdy mi raczej nie zrobią. a dojdą napewno jakoś do siebie :)a termin mam 24 maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 21:32

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lerka, lekarz na pewno wie co robi ;) więc nie martw się, myślę, że będzie dobrze :) a skoro mu ufasz to najważniejsze ;)

    U mnie pewnie dziś dojdzie do owulacji, wczoraj wieczorem zrobiłam test, druga kreska bardzo jasna. Dziś zrobię za kilka godzin. Oczywiście dni płodne lada chwila, a mój Mąż już od rana odstawia jakieś szopki.. A to kapcie pod łóżkiem mu przeszkadzają, a to nagle wiele pierduł się czepia i na wszystko ma milion argumentów.. W taki sposób to nigdy nie zajdę w ciążę, bo już mam na niego takiego wkurwa, że przez kilka dni będzie trzymać.. Tym bardziej, że jemu to dopiero wszystko zacznie przeszkadzać jak z pracy wróci.. Co za człowiek..
    Ja to już planuję wspólne popołudnie, córkę do dziadków chcę odstawić, a ten wymyśla.. To po cholerę ja wczoraj to wszystko znosiłam?! Kochany człowiek jest ale to jego czepianie o byle g..no doprowadza mnie do takiego stanu jak teraz..

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majcia spokojnie. nie nastawiaj się negatywnie,bo cala przyjemność odejdzie na bok. kurczę to tak zawsze jest,ze jak zbliżają się te dni to trzeba do posprzeczac. wiem coś o tym :)mój za to wraca wtedy już z pracy wściekły bo to pracownicy a to jakiś inwestor. a ja Bogu ducha winna muszę wysluchiwac i wszystkiego się odechciewa :/miłego dnia kochane. ja będę dopiero gdzieś popołudniu,także piszcie co tam u was wszystko nadrobie :)I nas deszczowo:/

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Miszkaa0301 Przyjaciółka
    Postów: 65 63

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia ściskam mocno. Wycierpiałaś się i wierzę, że to się kiedyś opłaci(oby jak najszybciej):****
    Myślę, że w związku z dniami płodnymi podświadomie rośnie ciśnienie... stąd te reakcje.. Wycisz się, przeczekaj i spokojnie zrealizuj plan... <3

    Ja właśnie kończę pakowanie i wyjeżdżam.. Stres mam przeokrutny oby wszystko było dobrze.:))

    Odezwę się w środę wieczorkiem jak tylko wrócę, a w czwartek na Betę śmigam od razu:)

    Życzę Wam pięknego weekendu, spokojnego i wypełnionego miłością <3

  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia Ty dzielna kobieto znioslas wczoraj tyle bolu.
    Tylko mi sie tam prosze dzis nie klocic, jakos mosisz rozluznic atmosfere i bierzcie sie do roboty tam wszystko pieknie przepchane masz to plemniczki dotra i zrobia co trzeba. POWODZENIA

    Nas wczoraj kuzynostwo odwiedzilo z trojka dzieci. Nie widzielismy sie jakies 5 lat. No i oczywiscie co milion pytan dlaczego my tylko jedno dziecko mamy ? Sz mnie krew zalewala, jakos w zart obrocilam - nie chce by caly swiat wiedzial,ze mam problem z zajsciem w ciaze. Nie lubie takich akcji.

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ