Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 31 marca 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Jak to będzie to, to obiecuje przesłać każdej z was dawkę ciążowych wirusów 😂 ale serio mam nadzieję na ten cykl. Nie nakręcam się wiadomo, ale mam zdrowa nadzieję. Podobno też pozytywne myślenie pomaga w zachodzeniu w ciążę 😜

    Co do badań jestem zielona w tym temacie 😓
    W takim razie trzymam mocno kciuki! Wcinaj orzechy brazylijskie i ananaska :*

    aliciaaa lubi tę wiadomość

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • Lulu83 Autorytet
    Postów: 2948 2285

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    W takim razie trzymam mocno kciuki! Wcinaj orzechy brazylijskie i ananaska :*

    Przypomnij mi o co chodzi z ananasem 😁🤔🤷

    2015💔
    05.06.2020. 💔5tc
    01.07. 9dpo ⏸️🍀💚
    ❤️Córka ❤️11.03.2021🎀SN.3330g 56cm 🎉
    ♥ Syn ♥ 25.07.2016 👶SN.3180/55cm
    ______________________
    2013.Hashimoto leteox 75
    2018 Insulinooporność
    2021 cukrzyca Avamina 1000 x3
    Ferrytyna 10👀- TardyferonFol 2x
    👩Ona .40
    🧔On ...43l
  • o0lola0o Autorytet
    Postów: 1044 1433

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Miałam podobny spadek w ostatnim cyklu i była zielona kropka :) także jest szansa!!
    Ja dostalam skierowanie na badanie AMH i DEHEAS miałyście może coś takiego? Co to za ustrojstwo i czemu tyle kosztuje :d

    Amh rezerwa jajnikowa :) pobierana z krwi w dowolnym dniu cyklu i niekoniecznie na czczo.

    Ona 👰🏼
    pełen pakiet - PCOS, hashi, niedoczynność, insulinooporność
    AMH, TSH - w normie
    generalnie zlecone badania - w normie
    Clostilbegyt, Euthyrox 75, Glukophage 1500, Ovarin 💊

    On 🤵🏽
    1% pierwszej klasy , 9% drugiej klasy, 24% trzeciej klasy
    78% wiązanie
    Selen i cynk 💊

    start starań 01.2019
    pierwsze badania 06.2019
    klinika 01.2020

    18.03 - pierwszy 💉 ovitrelle
    01.04 - beta ❌

    23.04 - drugi 💉 ovitrelle
    06.05 - beta 8.88
    08.05 - beta 47.77
    12.08 - beta 197

    15.05 - pęcherzyk 4mm 🥰🤰🏼

    mum of 🐈 and hope 🤰🏼 soon

    w57vgov3m3ytb2i2.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Miałam podobny spadek w ostatnim cyklu i była zielona kropka :) także jest szansa!!
    Ja dostalam skierowanie na badanie AMH i DEHEAS miałyście może coś takiego? Co to za ustrojstwo i czemu tyle kosztuje :d

    Ja miałam dheas. Podwyższony poziom wskazuje na pcos albo przerost (lub guza ) nadnerczy. Ja z tym miałam też inne hormony badane. Testosteron estradiol itd.

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 31 marca 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu83 wrote:
    Przypomnij mi o co chodzi z ananasem 😁🤔🤷
    Ananas pomaga w zagnieżdżeniu zarodka ale trzeba go jeść po owulacji 😊

    Lulu83, Kaszanek lubią tę wiadomość

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 31 marca 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Ja miałam dheas. Podwyższony poziom wskazuje na pcos albo przerost (lub guza ) nadnerczy. Ja z tym miałam też inne hormony badane. Testosteron estradiol itd.
    Właśnie mam też testosteron androstendion fsh i LH, tylko dziwi mnie to AMH czytałam że to badanie dla kobiet przy menopauzie

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 31 marca 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Właśnie mam też testosteron androstendion fsh i LH, tylko dziwi mnie to AMH czytałam że to badanie dla kobiet przy menopauzie

    AMH też ma jakieś znaczenie przy diagnostyce pcos. Ale mi nie robili chyba AMH. Muszę sprawdzić wyniki że szpitala. U mnie dheas było podwyższone razem z testosteronem. I miałam teoretycznie po wynikach insuliny i glukozy na czczo insulinooporność ale w szpitalu mi wykluczyli insulinooporność (możliwe że przez stosowanie diety 3 miesiące) i stwierdzili PCOS. Ale PCOS stwierdzają dopiero po wykluczeniu innych możliwych przyczyn problemów z hormonami.

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3868 4504

    Wysłany: 31 marca 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Właśnie mam też testosteron androstendion fsh i LH, tylko dziwi mnie to AMH czytałam że to badanie dla kobiet przy menopauzie
    Amh bada rezerwę jajnikowa, mimo młodego wieku można już mieć obniżoną, wtedy trzeba trochę szybciej działać, jeśli są problemy z zajściem w ciążę, żeby nie tracić czasu🙂

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 31 marca 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o0lola0o wrote:
    Amh rezerwa jajnikowa :) pobierana z krwi w dowolnym dniu cyklu i niekoniecznie na czczo.
    Dokładnie ;) ja płaciłam za amh 170zł... rezerwa okazała się być wysoka … co z kolei nie do końca jest podobno dobre:/ no ale przez wirusa gin mi już tego nie skonsultowała bo wizyta odwołana...miała maila napisać gdyby coś w naszych wynikach się jej nie podobało ale nie pisała więc chyba jest ok...sama nie wiem...

  • o0lola0o Autorytet
    Postów: 1044 1433

    Wysłany: 31 marca 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Dokładnie ;) ja płaciłam za amh 170zł... rezerwa okazała się być wysoka … co z kolei nie do końca jest podobno dobre:/ no ale przez wirusa gin mi już tego nie skonsultowała bo wizyta odwołana...miała maila napisać gdyby coś w naszych wynikach się jej nie podobało ale nie pisała więc chyba jest ok...sama nie wiem...

    Ja tez 170 :) miałam delikatnie wiecej niż powinnam w moim wieku ale mam PCOS wiec to dlatego :)

    Ona 👰🏼
    pełen pakiet - PCOS, hashi, niedoczynność, insulinooporność
    AMH, TSH - w normie
    generalnie zlecone badania - w normie
    Clostilbegyt, Euthyrox 75, Glukophage 1500, Ovarin 💊

    On 🤵🏽
    1% pierwszej klasy , 9% drugiej klasy, 24% trzeciej klasy
    78% wiązanie
    Selen i cynk 💊

    start starań 01.2019
    pierwsze badania 06.2019
    klinika 01.2020

    18.03 - pierwszy 💉 ovitrelle
    01.04 - beta ❌

    23.04 - drugi 💉 ovitrelle
    06.05 - beta 8.88
    08.05 - beta 47.77
    12.08 - beta 197

    15.05 - pęcherzyk 4mm 🥰🤰🏼

    mum of 🐈 and hope 🤰🏼 soon

    w57vgov3m3ytb2i2.png
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 31 marca 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam też żeby przebadać męża ale lekarz mówi że jak były dwie ciążę bio to można powiedzieć że jest z nim wszystko ok no do zapłodnienia doszlo

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 31 marca 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o0lola0o wrote:
    Ja tez 170 :) miałam delikatnie wiecej niż powinnam w moim wieku ale mam PCOS wiec to dlatego :)
    no właśnie jak czytałam to może to świadczyć o PCOS - tyle że ja do tej pory nie miałam tego stwierdzonego przez żadnego lekarza - a badało mnie chyba 6 odkąd się staramy, miałam też hsg robione … a przez odwołaną wizytę nie wiem co o tym sądzić - może tutaj jest mój problem tylko nikt tego nie dopatrzył ?

  • o0lola0o Autorytet
    Postów: 1044 1433

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    no właśnie jak czytałam to może to świadczyć o PCOS - tyle że ja do tej pory nie miałam tego stwierdzonego przez żadnego lekarza - a badało mnie chyba 6 odkąd się staramy, miałam też hsg robione … a przez odwołaną wizytę nie wiem co o tym sądzić - może tutaj jest mój problem tylko nikt tego nie dopatrzył ?
    To ponoć bardzo widać - u mnie stwierdzono juz w liceum bodajże...

    Dziewczyny - skurcze i kłucie tam w środku? Denerwuje mnie to, miała któraś tak?

    Ona 👰🏼
    pełen pakiet - PCOS, hashi, niedoczynność, insulinooporność
    AMH, TSH - w normie
    generalnie zlecone badania - w normie
    Clostilbegyt, Euthyrox 75, Glukophage 1500, Ovarin 💊

    On 🤵🏽
    1% pierwszej klasy , 9% drugiej klasy, 24% trzeciej klasy
    78% wiązanie
    Selen i cynk 💊

    start starań 01.2019
    pierwsze badania 06.2019
    klinika 01.2020

    18.03 - pierwszy 💉 ovitrelle
    01.04 - beta ❌

    23.04 - drugi 💉 ovitrelle
    06.05 - beta 8.88
    08.05 - beta 47.77
    12.08 - beta 197

    15.05 - pęcherzyk 4mm 🥰🤰🏼

    mum of 🐈 and hope 🤰🏼 soon

    w57vgov3m3ytb2i2.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 31 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o0lola0o wrote:
    To ponoć bardzo widać - u mnie stwierdzono juz w liceum bodajże...

    Dziewczyny - skurcze i kłucie tam w środku? Denerwuje mnie to, miała któraś tak?

    Ja tak mam co miesiąc ;)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • o0lola0o Autorytet
    Postów: 1044 1433

    Wysłany: 31 marca 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja tak mam co miesiąc ;)
    O kurde :D ja przed @ prawie nigdy nic nie czuje

    Ona 👰🏼
    pełen pakiet - PCOS, hashi, niedoczynność, insulinooporność
    AMH, TSH - w normie
    generalnie zlecone badania - w normie
    Clostilbegyt, Euthyrox 75, Glukophage 1500, Ovarin 💊

    On 🤵🏽
    1% pierwszej klasy , 9% drugiej klasy, 24% trzeciej klasy
    78% wiązanie
    Selen i cynk 💊

    start starań 01.2019
    pierwsze badania 06.2019
    klinika 01.2020

    18.03 - pierwszy 💉 ovitrelle
    01.04 - beta ❌

    23.04 - drugi 💉 ovitrelle
    06.05 - beta 8.88
    08.05 - beta 47.77
    12.08 - beta 197

    15.05 - pęcherzyk 4mm 🥰🤰🏼

    mum of 🐈 and hope 🤰🏼 soon

    w57vgov3m3ytb2i2.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o0lola0o wrote:
    O kurde :D ja przed @ prawie nigdy nic nie czuje

    Ja czuje, czasami takie dziwne ale calkiem przyjemne skurcze. Czasami bolesne. Roznie. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja bratowa jest w szpitalu. Będę ciocią po raz drugi 😉

    aliciaaa, Lulu83, SylwiaG, RzęsoBecia lubią tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Mery92 Autorytet
    Postów: 352 257

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ! U mnie natomiast 6 dzień bez okresu, pierwszy test negatyw. Jestem umówiona do gin dopiero na 22.04... wtedy ewentualnie będzie „coś” widać, tak się wyraziła Pani z rejestracji. Moja pierwsze ewentualna ciąża, temp niezmiennie 37,1, senność, częste boleści w podbrzuszu, ciągniecie. Brak boleści piersi, oraz dziwny brak apetytu. Pobolewa mnie także głowa.... Jak myślicie udało się ?

    Kornelia24 lubi tę wiadomość

    Starania o maluszka
    Styczeń 2020💚

    Folik
    Witamina D

    Badanie 4 dzień cyklu:
    TSH - 2,447
    FSH - 4,01 mlU/ml
    LH - 5,56 mlU/ml
    Prolaktyna - 25,51
    Testosteron - 1,60 nmol/L
    Estadiol 57,00 pg/ml
    17-OH progesteron (W) 2,40 ng/ml
    Androstendion (W) 3,330 ng/ml
    Siarczan 282,60 pg/dl
    Dehydroepiandrosteronu (DHA-S)(W)


    Badania 22 cyklu :
    TSH 2,124
    FT4 0,82
    Prolaktyna 22,29
    Progesteron 8,10


    ⏸ 04.08.2020 ❤️💚❤️
    Beta- 05.08.2020, 10dpo- 24,9 mlU
    Beta -07.08. 2020, 12dpo-115,1 mlU
    Beta -10.08.2020, 15dpo- 400,9 mlU
    31.08.2020, 52dpo -❤️Bije 1,2cm😍



    ecc7db7330cd4a76bc3d45af78c6e624.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Dziewczyny moja bratowa jest w szpitalu. Będę ciocią po raz drugi 😉

    Gratulacje 🥳 szybkiego porodu życzę twojej bratowej 🍀✊🏻

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o0lola0o wrote:
    O kurde :D ja przed @ prawie nigdy nic nie czuje


    Ola dziś testujesz? Trzymam kciuki!!! ✊🏻

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
‹‹ 322 323 324 325 326 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ