X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A słyszałyście może o teoriI, że tj kobiety mają te statystycznie 2 Cykle w roku bezowulacyjne to o odwrot wn? Że kobieta ma cykl bądź dwa superowulacyjne i w czasami tylko w tych miesiącach może zajść w ciążę? Na innym forum niektórym się zgadzało, starały się od zieci długi czas i np.wszystkie były poczęte w tym samym cyklu w roku.. :)
    To nadal tylko teoria i u niektórych się potwierdzi, u innych nie ale to dość ciekawa sprawa :)

    Pierwsze słyszę takie rzeczy 😁ale kto wie może i coś w tym jest

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dzisiaj rozmawiałam ze swoją dobrą znajomą, powiedziala mi,że rozpoczęli starania. Już mają 2letnia dziewczynkę. W tym tygodniu ma testować.
    Niby się cieszę ale jakoś tak się dziwnie czuję . Wiecie pewnie o co mi chodzi i czego się boje ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    W ogóle dzisiaj rozmawiałam ze swoją dobrą znajomą, powiedziala mi,że rozpoczęli starania. Już mają 2letnia dziewczynkę. W tym tygodniu ma testować.
    Niby się cieszę ale jakoś tak się dziwnie czuję . Wiecie pewnie o co mi chodzi i czego się boje ?


    Ja cie rozumiem. U mnie ostatnio juz nawet padly komentarze od znajomych meza ze mam sobie kupic psa, to chociaz bede z nimi na spacer wychodzila,bo oni wszyscy juz dzieciaci tylko nie my :/

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja cie rozumiem. U mnie ostatnio juz nawet padly komentarze od znajomych meza ze mam sobie kupic psa, to chociaz bede z nimi na spacer wychodzila,bo oni wszyscy juz dzieciaci tylko nie my :/

    Nie podoba mi się to co teraz czuję. Cieszę się ale nagle mi się uruchomiła jakaś głupia presja i wizja,że my już 5 cykl i nic a u nich pewnie niedługo się uda a ja nadal nic. Wiadomo,że życzę im jak najlepiej, mam mega kontakt z ich małą. Ale te wszytskie dziwne uczucia, ktorych wcześniej nie miałam są silniejsze ode mnie☹️🥺

    klz9df9hix7ly771.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3784 4460

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja cie rozumiem. U mnie ostatnio juz nawet padly komentarze od znajomych meza ze mam sobie kupic psa, to chociaz bede z nimi na spacer wychodzila,bo oni wszyscy juz dzieciaci tylko nie my :/
    Co za ludzie! Nie rozumiem czemu niektórzy myślą że takie komentarze są na miejscu. Moja kuzynka zawsze na imprezach rodzinnych nas atakowala , że nie mamy dzieci, jesteśmy wygodni i mamy wziąć się do roboty😀 po prostu bezczelna!

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3648 7535

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie cieszą wszystkie ciążę dookoła, ale tak się składa, że wszystkie moje najbliższe koleżanki zaszły w ciążę w 1 lub 2cs. Dlatego mi się też wydawało, że szybko mi pójdzie...

    Co do presji rodziny to takowej nie mam, bo po zakończeniu poprzedniego długoletniego związku rodzina nie pokłada we mnie nadziei i pewnie nawet się nie spodziewają, że obecnie działam w tym kierunku ;D to akurat duża ulga!

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Mnie cieszą wszystkie ciążę dookoła, ale tak się składa, że wszystkie moje najbliższe koleżanki zaszły w ciążę w 1 lub 2cs. Dlatego mi się też wydawało, że szybko mi pójdzie...

    Co do presji rodziny to takowej nie mam, bo po zakończeniu poprzedniego długoletniego związku rodzina nie pokłada we mnie nadziei i pewnie nawet się nie spodziewają, że obecnie działam w tym kierunku ;D to akurat duża ulga!

    U mnie też wszyscy w rodzinie i znajomi zaszli w ciążę w 1-3 cyklu. Dlatego jak my zaczynaliśmy, to bardzo się cieszyłam i bylam podekscytowana i myslam,że czeka nas podobny scenariusz. Ale póki co to jest rozczarowanie .

    Może to i dobrze,Że rodzina jeszcze nic nie wie 🙃

    klz9df9hix7ly771.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3648 7535

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne czego mi żal, to tego, że nie urodzę przed 30 urodzinami. Jak zaczynaliśmy starania to była na to szansa, teraz już jej nie ma. Ale przepracowałam to sobie w głowie, ze to tylko liczby i nieważne kiedy i w jakiej porze roku zostaniemy rodzicami ;)

    Oczywiście moja mama i przyjaciółki wiedzą o staraniach. Liczę, że pozostałych prędko zaskoczę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 14:10

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Co za ludzie! Nie rozumiem czemu niektórzy myślą że takie komentarze są na miejscu. Moja kuzynka zawsze na imprezach rodzinnych nas atakowala , że nie mamy dzieci, jesteśmy wygodni i mamy wziąć się do roboty😀 po prostu bezczelna!

    Oj tak. Rodzina już dość dawno pytała, bo my już 3 lata po ślubie. Ale ich szybko zbyłam. Prosto im powiedziałam co mnie czeka jeśli zajdę w ciąże przy tsh 9,taki wtedy miałam. To teraz już siedzą cichutko i nie podpytują. O staraniach nic im nie mówiliśmy. I chyba się nikt nie spodziewa nawet 😂

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie podoba mi się to co teraz czuję. Cieszę się ale nagle mi się uruchomiła jakaś głupia presja i wizja,że my już 5 cykl i nic a u nich pewnie niedługo się uda a ja nadal nic. Wiadomo,że życzę im jak najlepiej, mam mega kontakt z ich małą. Ale te wszytskie dziwne uczucia, ktorych wcześniej nie miałam są silniejsze ode mnie☹️🥺


    To minie. Ja też tak miałam, my zaczęliśmy starania, a kuzynka już pół roku się starała. I jej w 6cs się udało (1dziecko w 1cs). I pierwsze 2 cykle miałam presje,ale teraz odpuściłam. Widocznie nie dane nam zostać mamami na koniec roku. Może początek następnego będzie nasz? :)

    ZielonaHerbata, SylwiaG lubią tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczynki skusiłam się na premium i wstawiłam wykres w stopkę. Rozumiem, że sam się będzie aktualizował w miarę dopisywania temperatur?

    Annja, NikaVera, nadzieja_86 lubią tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety, teraz będzie głupie pytanie także uwaga 😁😁
    Jak wygląda dokładnie taki monitoring owulacji ? Zapisujcie się mniej więcej w takim terminie w jakim podejrzewanie kiedy jest u Was owulka ,tak ? I żeby wszytsko dobrze stwierdzić to idziemy na kilka takich wizyt i w jakim odstępie? Co dwa dni, czy np.kilka dni pod rząd ? I rozumiem,że każda wizyta jest osobno płatna ?

    Ja mialam dwa razy taki jakby przypadkowy monitoring 🙃🙃 bo akurat podczas zwykłej wizyty raz byłam chwilę przed owulka a raz chwilę po. Ale to zupełnie co innego.

    klz9df9hix7ly771.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kobiety, teraz będzie głupie pytanie także uwaga 😁😁
    Jak wygląda dokładnie taki monitoring owulacji ? Zapisujcie się mniej więcej w takim terminie w jakim podejrzewanie kiedy jest u Was owulka ,tak ? I żeby wszytsko dobrze stwierdzić to idziemy na kilka takich wizyt i w jakim odstępie? Co dwa dni, czy np.kilka dni pod rząd ? I rozumiem,że każda wizyta jest osobno płatna ?

    Ja mialam dwa razy taki jakby przypadkowy monitoring 🙃🙃 bo akurat podczas zwykłej wizyty raz byłam chwilę przed owulka a raz chwilę po. Ale to zupełnie co innego.
    Podpinam się pod pytanie. Ja nigdy na monitoringu nie byłam...

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    A wiesz mniej więcej który to dzień po owu był? Mówi się że jak jest powyzej 10 to można stwierdzić owulację ale mój lekarz mówił że jak jest mniej to nie można tak do końca stwierdzić że jej nie było. Ja miałam koło 8 mniej więcej 7/8 dni po owu i dostałam dupka bo trochę za mało żeby doszło do zagnieżdżania.
    Aplikacja wyznaczyła owu na 17 dc a lekarz mówił że może 11/12 dc już nie ogarniam, ogólnie to zawsze miałam problem z progiem dlatego miałam 2 ciążę biochemiczne :( od jutra mam brać dupka bardziej chodzi mi o to czy owulacja była bo jak w 17 dc to by się zgadzało z tym progiem

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    A ja dziewczynki skusiłam się na premium i wstawiłam wykres w stopkę. Rozumiem, że sam się będzie aktualizował w miarę dopisywania temperatur?


    Ja nie mam premium,ale żeby się aktualizował muszę raz na jakiś czas kliknąć udostępnij, w stopce mój zazwyczaj ma kilka dni opóźnienia :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialyscie ze diagnostyka wprowadzila testy na przebycie i aktywnosc koronawirusa? Ciekawe 🤔

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    A ja dziewczynki skusiłam się na premium i wstawiłam wykres w stopkę. Rozumiem, że sam się będzie aktualizował w miarę dopisywania temperatur?

    Ja też mam premium i mi się aktualizuje w stopce, ale tak jakby pokazuje dzień wcześniejszy. Czyli pokazuje ostatnią temperaturę z wczoraj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 16:09

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżynka wrote:
    Mnie sie wydaje ze trochę za mały jest
    Ja miałam 17 i krecil nosem i dal mu dupka.

    Zgadzam się z tym co sylwia napisała, lekarz może stwierdzić jak jest powyżej 10 czy byla owulacja .

    Dastiny a może masz niedomoga lutealna? I od razu po stwierdzonej owulacji powinnaś brać dupka czy luteinę?
    Tak wydaje mi się, że tak zwłaszcza że byłam w środę na usg i pęcherzyk peknal z tym że nie wiadomo dokładnie kiedy albo w 11/12 dc albo w 15 dc albo w 17 dc, nie wiem jak to podporządkować sprawdzałam na kalkulatorze proga i wychodzi ze jest w normie

  • suzi1994 Autorytet
    Postów: 1179 934

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś zrobiłam test ciążowy , 9 dni po podaniu pregnylu ( 5000 ) i jest cień kreski .. z tym ze .. obawiam się ze to tylko zafałszowanie wywołane przez pregnyl .. po nim wychodzą pozytywne testy.. myślałam ze tylko tydzień zrobiłam test po 9 dniach .. ale z drugiej strony to na prawdę tylko cień .. wiec pewnie pozostałość pregnylu

    DZIĘKI CI BOŻE ZA TE CUDA ❤️❤️
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie odebrałam wyniki tsh i prolaktyna... I jestem zła... Każą mi cały czas brać 0,5tabletki bromergonu a prolaktyna szykuje w górę... Jak sama aplikkwalam sobie bez konsultacji to, super niska była.. I, mówiłam do gin a oni, kuźwa swoje... Tsh 2,43 ... Na wizycie mówiła że będziemy zbijać a tu D****.... Nic mi na to nie dała..... Wrrrrrrr.....

‹‹ 378 379 380 381 382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ