X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mieć monitoring w tym, cyklu i guzik wyszło... zrobila mi usg, po mierzyła i tyle... Powiedziała kiedy powinna być ovu ale nie kazała już przychodzić na monitoring... Nie wiem czy to przez tego wirusa czy faktycznie chodzi o nabijanie kasy i kieruje mnie na inseminacje.... Wrrrr

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Ja miałam mieć monitoring w tym, cyklu i guzik wyszło... zrobila mi usg, po mierzyła i tyle... Powiedziała kiedy powinna być ovu ale nie kazała już przychodzić na monitoring... Nie wiem czy to przez tego wirusa czy faktycznie chodzi o nabijanie kasy i kieruje mnie na inseminacje.... Wrrrr
    A może spróbuj zmienić lekarza ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Widzialyscie ze diagnostyka wprowadzila testy na przebycie i aktywnosc koronawirusa? Ciekawe 🤔

    Nie słyszałam, ciekawe jaki koszt tego testu.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A może spróbuj zmienić lekarza ?
    To już 6;/ teraz w gyncentrum...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    To już 6;/ teraz w gyncentrum...

    Z tymi lekarzami, to przesrane. Człowiek tyle kasy wydaje a nikt nie może pomóc😠😠
    Domyślam się,że pewnie szukalas takich z dobrymi opiniami,z polecenia ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi1994 wrote:
    Dziewczyny ja dziś zrobiłam test ciążowy , 9 dni po podaniu pregnylu ( 5000 ) i jest cień kreski .. z tym ze .. obawiam się ze to tylko zafałszowanie wywołane przez pregnyl .. po nim wychodzą pozytywne testy.. myślałam ze tylko tydzień zrobiłam test po 9 dniach .. ale z drugiej strony to na prawdę tylko cień .. wiec pewnie pozostałość pregnylu

    Powtórz test w dniu spodziewanej @. Jak kreska będzie ciemniejsza to na betę. Trzymam kciuki żeby to było to 💚🍀

    Ona34 lubi tę wiadomość

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już szaleje normlanie, nie widziałam że tak szybko się to stanie 😅😅
    W tym przypływie szaleństwa umówiłam się jutro na telerozmowe do gina.🙊🙊 Ma bardzo dobre opinie.

    No ale zastaniam się czy w ogóle jest sens. Bo w sumie co mam się zapytać ? W sumie nawet nie wiem czego oczekuje od tej rozmowy i co chce usłyszeć no wariactwo 😱😂

    klz9df9hix7ly771.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6063 3934

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Ja miałam mieć monitoring w tym, cyklu i guzik wyszło... zrobila mi usg, po mierzyła i tyle... Powiedziała kiedy powinna być ovu ale nie kazała już przychodzić na monitoring... Nie wiem czy to przez tego wirusa czy faktycznie chodzi o nabijanie kasy i kieruje mnie na inseminacje.... Wrrrr
    A powiedziała ci jakiej wielkości pecherzyk i endo?

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie słyszałam, ciekawe jaki koszt tego testu.


    Z tego co widziałam to chyba 130zł, ale chyba 1 część testy. A są 4. U mnie w mieście jeszcze nie ma. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba jakiś przewrotny cykl się szykuje. Ledwo @ się skończyła a dziś lewy jajniczek mnie
    boli 🤔 do owu prawie 14 dni więc nie wiem o co chodzi 🤔

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżynka wrote:
    A powiedziała ci jakiej wielkości pecherzyk i endo?
    w prawym jajniku są dwa- jeden dominujący 16,8mm w srodę miał, endo nie pamiętam ale mówiła że ok...

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A ja już szaleje normlanie, nie widziałam że tak szybko się to stanie 😅😅
    W tym przypływie szaleństwa umówiłam się jutro na telerozmowe do gina.🙊🙊 Ma bardzo dobre opinie.

    No ale zastaniam się czy w ogóle jest sens. Bo w sumie co mam się zapytać ? W sumie nawet nie wiem czego oczekuje od tej rozmowy i co chce usłyszeć no wariactwo 😱😂
    :) ja chciałam się umówić do endokrynolog ale szpital nieczynny a e-porady ta dr akurat nie prowadzi :/ napisałam jeszcze do ginekolog czy by nie ruszyć tsh … i jestem okropna ale na własną ręke będę brała 1 tabletke bromergonu a nie pół jak mi zaleciła...po całej tabletce chociaż prolaktyna była ok... kurde...czuje się jak dziecko we mgle:( do tego też ciągle słysze o ciążach wśród znajomych i mi najnormalniej w świecie przykro :(

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    :) ja chciałam się umówić do endokrynolog ale szpital nieczynny a e-porady ta dr akurat nie prowadzi :/ napisałam jeszcze do ginekolog czy by nie ruszyć tsh … i jestem okropna ale na własną ręke będę brała 1 tabletke bromergonu a nie pół jak mi zaleciła...po całej tabletce chociaż prolaktyna była ok... kurde...czuje się jak dziecko we mgle:( do tego też ciągle słysze o ciążach wśród znajomych i mi najnormalniej w świecie przykro :(


    Rozumiem Cię. Mi teraz też tsh skoczyło- tsh chyba łatwiej zbić niż prolaktynę? Może zmień endo?

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    :) czuje się jak dziecko we mgle:( do tego też ciągle słysze o ciążach wśród znajomych i mi najnormalniej w świecie przykro :(

    Wiem co czujesz, ja też czuję się jak dziecko we mgle bo jestem na starcie badania wszystkiego i trochę się boję, że jak ruszyłam to jeszcze coś wyjdzie źle i nawet jak da się to naprawić to ja i tak się zestresuję. Nie wiem na co zwracać uwagę, o co pytać więcej, czego wymagać od lekarza, "na szczęście" u mnie znajomi bezdzietni i nawet nie chcą mieć dzieci więc tego typu stres mi odpada ale z drugiej strony poza wami to nie ma z kim pogadać. Może to i lepiej, nikt nic nie wie, nie dopytuje się i nie neguje tego. Co wyjdzie i kiedy wyjdzie to tylko moja sprawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 19:16

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Wiem co czujesz, ja też czuję się jak dziecko we mgle bo jestem na starcie badania wszystkiego i trochę się boję, że jak ruszyłam to jeszcze coś wyjdzie źle i nawet jak da się to naprawić to ja i tak się zestresuję. Nie wiem na co zwracać uwagę, o co pytać więcej, czego wymagać od lekarza, "na szczęście" u mnie znajomi bezdzietni i nawet nie chcą mieć dzieci więc tego typu stres mi odpada ale z drugiej strony poza wami to nie ma z kim pogadać. Może to i lepiej, nikt nic nie wie, nie dopytuje się i nie neguje tego. Co wyjdzie i kiedy wyjdzie to tylko moja sprawa.
    Taki luz jest potrzebny;) niby to nasza sprawa ale czuję tą presję otoczenia...albo mi się już wydaje :/

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    A ja dziewczynki skusiłam się na premium i wstawiłam wykres w stopkę. Rozumiem, że sam się będzie aktualizował w miarę dopisywania temperatur?

    A ile to premium kosztuje? Wcześniej jak prowadziłam było za free... Fajnie bo analizuje wykres sam mam na flo i tego nie robi

    Jestem po terminie @ zakładając że to był bez owu to przesunie się teraz termo. @?

    Dziś mąż zrealizował e receptę super pomysł z nimi bez wizyty ichodzenia na tel 😁
    Mam clo i dupka mogę dzialac od tego cyklu 💪💪💪tylko już niech będzie @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 19:32

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Rozumiem Cię. Mi teraz też tsh skoczyło- tsh chyba łatwiej zbić niż prolaktynę? Może zmień endo?
    wiesz, u endo byłam dopiero 1 raz...wcześniej tylko gin...jeden zwrócił uwagę na prolaktynę, drugi stwierdził ze ok, kolejny że można brać bromergon, drugi potwierdził...jeden kazał inną dawkę...nosz kurde bądź tu mądry....na tsh nigdy nic nie brałam...ale i endo i gin mówiły że powyżej 2,5 będziemy zbijać...tu mi wyszło 2,4 i ginekolog nic na to...napisałam do niej...niech mi coś na to daje bo ja zwariuje...już na męża burcze...owu się chyba zbliża a my ze sobą nie gadamy...otwieram wino i włącze jakiś film...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak nas czytam i patrzę na to wszytsko,to uwazam że starania nie powinny tak wyglądać. Nerwy,stres,presja, liczenie,sprawdzenie to oszaleć można.
    To wszytsko powinno być proste, a tu milion problemów i czasami najgorzej, że samo zdiagnozowanie problemu zabiera skoro czasu. A czas jest ważny.

    Annja, nadzieja_86, Ona34 lubią tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Wiem co czujesz, ja też czuję się jak dziecko we mgle bo jestem na starcie badania wszystkiego i trochę się boję, że jak ruszyłam to jeszcze coś wyjdzie źle i nawet jak da się to naprawić to ja i tak się zestresuję. Nie wiem na co zwracać uwagę, o co pytać więcej, czego wymagać od lekarza, "na szczęście" u mnie znajomi bezdzietni i nawet nie chcą mieć dzieci więc tego typu stres mi odpada ale z drugiej strony poza wami to nie ma z kim pogadać. Może to i lepiej, nikt nic nie wie, nie dopytuje się i nie neguje tego. Co wyjdzie i kiedy wyjdzie to tylko moja sprawa.

    A ja właśnie wolę wiedzieć jak coś będzie nie tak, wtedy można działac w tym kierunku. Dla mnie najgorsza jest niepewność,że niewiadomo co jest nie tak. Czy to problem siedzi w głowie,czy w hormonach czy w innym miejscu.
    U nas też znajomi póki co nie chcą mieć dzieci, ale wiem że mają plany takie za pół roku aby zacząć.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    A ile to premium kosztuje? Wcześniej jak prowadziłam było za free... Fajnie bo analizuje wykres sam mam na flo i tego nie robi

    Jestem po terminie @ zakładając że to był bez owu to przesunie się teraz termo. @?

    Dziś mąż zrealizował e receptę super pomysł z nimi bez wizyty ichodzenia na tel 😁
    Mam clo i dupka mogę dzialac od tego cyklu 💪💪💪tylko już niech będzie @


    A w jakiej aptece realizowal? Probowalam na kilku i erecept nie realizuja z wysylka 🥺

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
‹‹ 379 380 381 382 383 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ