X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jutro idę na prolaktyne, bo niby moja jest w normie, ale wycztalam,że dla staraczek i tak powinna byc inna koło 15 a moja wynosi 19.
    I na środe udało mi się zapisać do bardzo polecanego gina Szewczuka ;)

    Wiem, że może jeszcze nie staramy sie az tak długo, ale jestem mega niecierpilwa i musze działać. Nie chce sobie pozniej zarzucić ,że coś mogłam zrobic szybciej i straciłam ileś tam czasu.

    Rozumiem Cię. Choć ja na spokojnie, najpierw badam cykl. Jak już go ogarnę dokładnie co i jak i nic nie będzie to też będę robić badania. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar.tina wrote:
    Ja robiłam wg zalecenia gin estradiol z lh i fsh, bo z tych trzech parametrów razem podobno można wnioskować wydolność jajników, później jeszcze dla własnego spokoju dorobiłam amh

    Ja miałam FSH. I dowiedziałam się,że jak FSH jest w normie to nie trzeba już estradiolu robić.
    Wkurza mnie ,że co lekarz to opinia 🤯

    klz9df9hix7ly771.png
  • Annja Autorytet
    Postów: 251 160

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Dziewczyny ja mam takie pytanko, pijecie kawę podczas starań? ;) ja lubię sobie filiżankę wypić z mleczkiem. Po prostu gdzieś się naczytalan że kawa jest beeeeee przy staraniach, no ale to pewnie nadmiarr

    Ja pije 2 na dzień 😁🤪

    👩🏻25
    🧔🏻 35
    p19uyx8dqwg4ciqu.png
    💊 kwas foliowy
    27.04.20 czułość 10 ⏸
    28.04.20 czułość 25 ⏸
    29.04.20 beta - 135.11
    04.05.20 beta 2 - 3462.00
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Rozumiem Cię. Choć ja na spokojnie, najpierw badam cykl. Jak już go ogarnę dokładnie co i jak i nic nie będzie to też będę robić badania. :)

    Myslam,że się uda gdzieś w 3cyklu ale nie pyklo i teraz nie chce stracić już ani jednego miesiąca ☺️

    Myślę,że gdybym nie trafiła na to forum to bym sobie teraz działała na spokojnie. Ale tutaj zobaczyłam jaki jest ogrom różnych nieprawidłowości, czasem wystarczy że jeden hormon źle pracuje i już jest lipa
    Właśnie forum i wiedza o tym ile rzeczy może niedomagać w organizmie dały mi takiego kopa żeby zacząć działać już teraz.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Mar.tina Ekspertka
    Postów: 174 136

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Ja miałam FSH. I dowiedziałam się,że jak FSH jest w normie to nie trzeba już estradiolu robić.
    Wkurza mnie ,że co lekarz to opinia 🤯
    Chodzi podobno o proporcje lh i fsh (powinno być w okolicach 1,0) i o stosunek estradiolu do fsh. Jeśli dobrze zrozumiałam to w ten sposób ocenia się mniej więcej wydolność jajników ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2020, 13:57

    eiktxzkrwd07a4mz.png

    '90
    11cs 10dpo ⏸️ beta 6,3
    12dpo beta 43,8, progesteron 49,3
    16dpo beta 324,7
    22 dpo beta 2824
    24.07.20 0,56 cm 👶 bije ❤️🥰

    TSH 1,65
    Ft4 16,59 pmol/l
    Anty-TPO ujemne
    Anty-Tg 19,30
    AMH 2,63
    HSG - ok.
    Androstendion 3,29 ng/ml
    Ferrytyna 27,0 ng/ml
    Insulina 5,73
    Glukoza 96 mg/dł
    Wskaźnik HOMA 1,36

    4dc:
    Estradiol 49,4 pg/ml
    LH 7,61 mlU/ml
    FSH 6,27 mlU/ml
    Prolaktyna 9,21 ng/ml

    21dc:
    Progesteron 26,7 ng/ml

    💊 Euthyrox N50/25, Pregna Start, Ovarin, Q10, Selen, Magnez, D3, B6.
    🥜🌰🍍🍷
  • Adna Ekspertka
    Postów: 123 117

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Dziewczyny ja mam takie pytanko, pijecie kawę podczas starań? ;) ja lubię sobie filiżankę wypić z mleczkiem. Po prostu gdzieś się naczytalan że kawa jest beeeeee przy staraniach, no ale to pewnie nadmiarr
    Ja piję dwie, chociaż też słyszałam, że kawę lepiej odstawić.

    Dastiny, nadal trzymam kciuki.

    Pierwszy raz w życiu w połowie cyklu bolą mnie piersi, co niby może być objawem owu... 🤔. Wczoraj robiłam test owu i na moje oko był dodatni, dzisiaj powtórzyłam i już praktycznie testowej kreski nie było, więc chyba po wszystkim.

    rfxgvfxmrkhsisqb.png
    11 dpo- beta 124,31 prog 100,09 nmol/l
    14 dpo- beta 714,44 prog 100,04 nmol/l🤰
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Myslam,że się uda gdzieś w 3cyklu ale nie pyklo i teraz nie chce stracić już ani jednego miesiąca ☺️

    Myślę,że gdybym nie trafiła na to forum to bym sobie teraz działała na spokojnie. Ale tutaj zobaczyłam jaki jest ogrom różnych nieprawidłowości, czasem wystarczy że jeden hormon źle pracuje i już jest lipa
    Właśnie forum i wiedza o tym ile rzeczy może niedomagać w organizmie dały mi takiego kopa żeby zacząć działać już teraz.


    Tu masz racje. Moze u mnie inaczej bo ja wiedzialam ze przez tarczyce tak latwo nie bedzie. Na razie monitoruje cykl. W tym chce zbadac progesteron. Dalej zobaczymy :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Tu masz racje. Moze u mnie inaczej bo ja wiedzialam ze przez tarczyce tak latwo nie bedzie. Na razie monitoruje cykl. W tym chce zbadac progesteron. Dalej zobaczymy :)

    Najważniejsze żeby działać w zgodzie z samym sobą.
    Ja jestem nakręcona na działanie teraz i od razu mam dużo pozytywnej energii 💪🙃🙃

    Muszę sobie zrobić listę pytan i wątpliwości na środowa wizytę 😁bo chce wyjść usatysfakcjonowana a nie z poczuciem ,że czegoś nie wiem i muszę szukać w necie 😅

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar.tina wrote:
    Ja robiłam wg zalecenia gin estradiol z lh i fsh, bo z tych trzech parametrów razem podobno można wnioskować wydolność jajników, później jeszcze dla własnego spokoju dorobiłam amh
    Ja z kolei od giną miałam zlecone tylko prolaktyna, progesteron, tsh i witamina D...no i badanie męża...Reszta badałam sama... Dopiero teraz w gyncentrum gin mi kazała zrobić dokładniejsze badania... Jeśli powiesz u giną że starasz się mniej niż rok to najwyżej zleci właśnie takie podstawowe badania bo to przecież normalne że zdrowa para ma rok na dajcie w ciążę... Ja osobiście żałuję że nie posciemnialam na pierwszej wizycie po ok4-5 miesiącach że staramy się dłużej;/ i byłam trochę zbywa na gadaniem że to pewnie problem w głowie mam..

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annja wrote:
    Ja pije 2 na dzień 😁🤪
    Ja pije nawet i 3-4 ale rozpuszczalne z dużą ilością mleka... Zawsze tak piłam... Nie wiem czy ma to rzeczywiście takie duże znaczenie przy staraniach...

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jutro idę na prolaktyne, bo niby moja jest w normie, ale wycztalam,że dla staraczek i tak powinna byc inna koło 15 a moja wynosi 19.
    I na środe udało mi się zapisać do bardzo polecanego gina Szewczuka ;)

    Wiem, że może jeszcze nie staramy sie az tak długo, ale jestem mega niecierpilwa i musze działać. Nie chce sobie pozniej zarzucić ,że coś mogłam zrobic szybciej i straciłam ileś tam czasu.

    Kochana jesteś z Wrocławia? Chodzi o tego gina Andrzej Szewczuk?
    Jeśli tak, to daj znać jak po wizycie. Moja przyjaciółka mieszka we Wrocławiu i chce iść w nowym cyklu do niego na wizytę 😉 i chętnie w jej imieniu bym się dowiedziała jak wizyta i bym jej przekazała 💚

    I moim zdaniem dobrze, że działasz. Będziesz miała pewność, że wszystko jest dobrze lub z czym problem 😀 trzymam kciuki za wizytę ✊🏻✊🏻✊🏻🍀🍀🍀

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Najważniejsze żeby działać w zgodzie z samym sobą.
    Ja jestem nakręcona na działanie teraz i od razu mam dużo pozytywnej energii 💪🙃🙃

    Muszę sobie zrobić listę pytan i wątpliwości na środowa wizytę 😁bo chce wyjść usatysfakcjonowana a nie z poczuciem ,że czegoś nie wiem i muszę szukać w necie 😅
    Dokladnie, każda z nas ma inna sytuację ;)

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kochana jesteś z Wrocławia? Chodzi o tego gina Andrzej Szewczuk?
    Jeśli tak, to daj znać jak po wizycie. Moja przyjaciółka mieszka we Wrocławiu i chce iść w nowym cyklu do niego na wizytę 😉 i chętnie w jej imieniu bym się dowiedziała jak wizyta i bym jej przekazała 💚

    I moim zdaniem dobrze, że działasz. Będziesz miała pewność, że wszystko jest dobrze lub z czym problem 😀 trzymam kciuki za wizytę ✊🏻✊🏻✊🏻🍀🍀🍀

    Tak,chodzi o tego Andrzeja 🤗 na innych wątkach jest mega polecany, dziewczyn mówią,że mega szybko zachodziły u niego w ciążę.
    No i ma jakoś ,400 pozytywnych opinii 🙃

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, to może i ja w środę u niego posciemniam i powiem,że się staramy już rok ? 🤔🤔
    Chociaż ja za bardzo umiem tak kłamać ale jak trzeba to trzeba.😁
    Też slsyzlam,że często kobiety dodają sobie kilka dobrych miesięcy i od razu lekarz inaczej podchodzi do sprawy.

    klz9df9hix7ly771.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Tak,chodzi o tego Andrzeja 🤗 na innych wątkach jest mega polecany, dziewczyn mówią,że mega szybko zachodziły u niego w ciążę.
    No i ma jakoś ,400 pozytywnych opinii 🙃

    No ja jej właśnie pisałam o nim, bo miglo mi się,ze dobry jest. I właśnie fajnie będzie jak byś napisała jak było i jakie ty masz odczucia 💚 sama weszłam na jego profil na znany lekarz i szok. Lekarz anioł. Mam nadzieję, że pomoże i tobie i mojej przyjaciółce ❤️🍀

    A kochana powiedz ile starasz się? Pewnie już pisałaś, ale za dużo informacji tutaj każda z was pisze 😂 nie idzie spamiętać

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    No ja jej właśnie pisałam o nim, bo miglo mi się,ze dobry jest. I właśnie fajnie będzie jak byś napisała jak było i jakie ty masz odczucia 💚 sama weszłam na jego profil na znany lekarz i szok. Lekarz anioł. Mam nadzieję, że pomoże i tobie i mojej przyjaciółce ❤️🍀

    A kochana powiedz ile starasz się? Pewnie już pisałaś, ale za dużo informacji tutaj każda z was pisze 😂 nie idzie spamiętać

    Jasne, dam znać po wizycie ☺️☺️
    Teraz zaczyna nam się 6cykl starań, a w sumie tak jakby 5😅

    klz9df9hix7ly771.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj był ostatni duphaston. Czekam 2-3 dni i powinna być @. W tym cyklu dziwna sytuacja u mnie jest bo praktycznie od początku owulacji boli mnie lewy jajnik. Dzisiaj trochę mocniej niż wcześniej. Zastanawiam się co może byc przyczyną. Oby ten cykl się już skończył 🙈

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    U mnie wczoraj był ostatni duphaston. Czekam 2-3 dni i powinna być @. W tym cyklu dziwna sytuacja u mnie jest bo praktycznie od początku owulacji boli mnie lewy jajnik. Dzisiaj trochę mocniej niż wcześniej. Zastanawiam się co może byc przyczyną. Oby ten cykl się już skończył 🙈
    Nie pomogę niestety, ale ja mam tak często, że nagle w dziwnym czasie w cyklu zaczyna mnie boleć jajnik. Nie mam żadnych stwierdzonych torbieli i nie wiem z czego to może wynikać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie mam naloty ze mnie mdli🙄
    Stres? Psychika? A moze pms? Dziewczyny co badają sobie szyjke mam pytanie 😄zawsze przed @ mam twardą nisko. A od kilku dni miekka zamknięta. Kalendarzyk po wprowadzeniu badania szyjki oszalał i pokazuje dzien płodny🤣🤣🤣 a mam 26 .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    U mnie wczoraj był ostatni duphaston. Czekam 2-3 dni i powinna być @. W tym cyklu dziwna sytuacja u mnie jest bo praktycznie od początku owulacji boli mnie lewy jajnik. Dzisiaj trochę mocniej niż wcześniej. Zastanawiam się co może byc przyczyną. Oby ten cykl się już skończył 🙈

    Kwestia sprawdzenia czy pekły pęcherzyki z owu.
    Mnie tez boli lewy jajnik. Ale wczoraj bo bolał jak nigdy. Dzis juz nie praktycznie. Jutro termin @. Ja byłam u gina i na szczęście wszystko z owu ok. Pekły 4 pęcherzyki i owu sie odbyła

‹‹ 430 431 432 433 434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ