X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo właśnie wczoraj i dziś rano miałam pozytwyny test owulacyjny. I zastaniam się ,czy jak pójdę na monit w piątek ,to lekarz będzie mi mógł powiedzieć,czy owulacja się odbyła. Czy np. już nie będzie po niej śladu i nie będzie mógł stwierdzić,czy była czy nie.🤔

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A myślałam,że to podpowiedź skąd takie coś 😂


    W internecie mam sprzeczne info. Albo że spada,albo że zostaje i wspomaga produkcje innych hormonów. 🤔
    No cóż, i tak się wybieram do gina w następnym cyklu.. :)

    No cos Ty 😁😁gdzieś kiedyś przeczytałam i luźno rzuciłam info :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 21:51

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą to też czytałam,że można mieć piękne jajniki i mieć pcos 😳😳 no po prostu oszaleć można i popasc w parwonje też można.
    Ostatnio też mi o tym lekarz mówił,ze często kobiety mają pcos mimo,że na USG jajniki wyglądają dobrze. Ale nie ciągnelam wtedy tematu. Ale może o to dopytam bo zaraz sobie sama zacznę wkręcać nowa chorobę 🤣

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 6 maja 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A swoją drogą to też czytałam,że można mieć piękne jajniki i mieć pcos 😳😳 no po prostu oszaleć można i popasc w parwonje też można.
    Ostatnio też mi o tym lekarz mówił,ze często kobiety mają pcos mimo,że na USG jajniki wyglądają dobrze. Ale nie ciągnelam wtedy tematu. Ale może o to dopytam bo zaraz sobie sama zacznę wkręcać nowa chorobę 🤣

    Ja przez to czytanie to już chyba się rozkładam 😂 tyle tych chorób sobie wymyśliłam 😂

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • suzi1994 Autorytet
    Postów: 1179 934

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A co z Twoją infekcja/urazem ? Coś mówił gin ?


    Nie rozmawialiśmy o tym bo wczoraj przy współczuciu nie było już problemu wiec nie wiem co to było wcześniej

    DZIĘKI CI BOŻE ZA TE CUDA ❤️❤️
  • suzi1994 Autorytet
    Postów: 1179 934

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy pęcherzyk przed sama owulacja zawsze robi się bardziej okrągły? I czy może tak być ze on od wczoraj prawie nie urósł ..

    DZIĘKI CI BOŻE ZA TE CUDA ❤️❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi1994 wrote:
    Nie rozmawialiśmy o tym bo wczoraj przy współczuciu nie było już problemu wiec nie wiem co to było wcześniej
    No to dobrze,że przeszło. To możecie działać z przyjemnością 😁

    klz9df9hix7ly771.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Bo właśnie wczoraj i dziś rano miałam pozytwyny test owulacyjny. I zastaniam się ,czy jak pójdę na monit w piątek ,to lekarz będzie mi mógł powiedzieć,czy owulacja się odbyła. Czy np. już nie będzie po niej śladu i nie będzie mógł stwierdzić,czy była czy nie.🤔

    Po owulacji ciałko żółte zostaje w jajniku i jeśli nie dojdzie do zapłodnienie ulega powolnej degradacji, ale myślę, że dobry lekarz określi ile jest dpo

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Po owulacji ciałko żółte zostaje w jajniku i jeśli nie dojdzie do zapłodnienie ulega powolnej degradacji, ale myślę, że dobry lekarz określi ile jest dpo
    Czyli jeśli będzie widoczne cailko żółte to znaczy, że owulacja się odbyła ? Bo pęknięty pechrzyk przekształca się w ciałko żółte ?i to jest potwierdzenie odbytej owulacji Dobrze rozumiem ?

    A może być tak,że nie będzie ciałka żółtego i to znaczy,że nie doszło do owulacji ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Po owulacji ciałko żółte zostaje w jajniku i jeśli nie dojdzie do zapłodnienie ulega powolnej degradacji, ale myślę, że dobry lekarz określi ile jest dpo


    Chyba,że to bardziej zawiła sprawa i LUF. :) ale to rzadkość, znam jedną osobę z forum, która ma stwierdzone :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A swoją drogą to też czytałam,że można mieć piękne jajniki i mieć pcos 😳😳 no po prostu oszaleć można i popasc w parwonje też można.
    Ostatnio też mi o tym lekarz mówił,ze często kobiety mają pcos mimo,że na USG jajniki wyglądają dobrze. Ale nie ciągnelam wtedy tematu. Ale może o to dopytam bo zaraz sobie sama zacznę wkręcać nowa chorobę 🤣

    Tez tak słyszałam od lekarza i chyba jestem tego przykładem. Przy PCOS możesz mieć więcej pęcherzyków i one rosną wszystkie na raz i zamieniają się w cysty dlatego to się nazywa zespół policystycznych jajników. Wtedy ma się te jajniki powiększone. U mnie nie ma cyst tylko jest więcej pęcherzyków przed owu, które tak jakby znikają po owulacji albo przed @ jeśli do owulacji nie dochodzi. Mi żaden lekarz wcześniej nie mówił przy usg że mogę mieć PCOS a stwierdzone to miałam po badaniach hormonalnych w szpitalu po wykluczeniu innych przyczyn problemów w hormonami.

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Chyba,że to bardziej zawiła sprawa i LUF. :) ale to rzadkość, znam jedną osobę z forum, która ma stwierdzone :)
    Chyba wolę nie sprawdzac co to znaczy LUF bo mi serio znowu prolaktyna skoczy 🤣🤣

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Chyba wolę nie sprawdzac co to znaczy LUF bo mi serio znowu prolaktyna skoczy 🤣🤣


    Lepiej nie sprawdzaj 😂 bo wtedy to już w ogóle kręćka idzie dostać 😁

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Tez tak słyszałam od lekarza i chyba jestem tego przykładem. Przy PCOS możesz mieć więcej pęcherzyków i one rosną wszystkie na raz i zamieniają się w cysty dlatego to się nazywa zespół policystycznych jajników. Wtedy ma się te jajniki powiększone. U mnie nie ma cyst tylko jest więcej pęcherzyków przed owu, które tak jakby znikają po owulacji albo przed @ jeśli do owulacji nie dochodzi. Mi żaden lekarz wcześniej nie mówił przy usg że mogę mieć PCOS a stwierdzone to miałam po badaniach hormonalnych w szpitalu po wykluczeniu innych przyczyn problemów w hormonami.

    O mamuniu i czemu to wszytsko jest takie skomplikowane ? A pamiętasz jakie to były badania po których lekarz stwierdzil pcos u Ciebie ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Lepiej nie sprawdzaj 😂 bo wtedy to już w ogóle kręćka idzie dostać 😁
    Musimy dbać o swoje zdrowie psychiczne 😁

    Malinka, Enigvaa, Mery92 lubią tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Może szybciej nie zwracałam na to uwagi ale nie kojarzę żebym tak miała. No ale tak to jest jak człowiek doszukuje się ciąży to widzi się wszystko 😄

    Dokładnie, ja też wielu rzeczy do tej pory nie widziałam a teraz wszystko wydaje mi się takie podejrzane albo na ciążę albo na jakieś problemy.... w sumie mało co postrzegam jako pozytyw już teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 22:37

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Czyli jeśli będzie widoczne cailko żółte to znaczy, że owulacja się odbyła ? Bo pęknięty pechrzyk przekształca się w ciałko żółte ?i to jest potwierdzenie odbytej owulacji Dobrze rozumiem ?

    A może być tak,że nie będzie ciałka żółtego i to znaczy,że nie doszło do owulacji ?

    Ciałko żółte powstaje z pęcherzyka Graffa, który 'wypluwa' jajeczko. Jak nie będziesz miała ciałka, to pewnie będziesz jeszcze przed owu, wtedy powinien widzieć pęcherzyk dominujący w jajniku. Nie wiem jak wygląda obraz przy cyklu bezowulacyjnym.

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Chyba wolę nie sprawdzac co to znaczy LUF bo mi serio znowu prolaktyna skoczy 🤣🤣

    PLASK! weź Ty się już kochana nie nakręcaj bo wiesz, że i mi się zaraz udzieli! Dbaj proszę i o moją prolaktynę okejjjj! ;-D

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a co u Ciebie ? Coś dawno się nie odzywałaś.

    Vera ja o Twoją prolaktynę to dbam jak o swoją 🥰🤣🤣

    NikaVera lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Ciałko żółte powstaje z pęcherzyka Graffa, który 'wypluwa' jajeczko. Jak nie będziesz miała ciałka, to pewnie będziesz jeszcze przed owu, wtedy powinien widzieć pęcherzyk dominujący w jajniku. Nie wiem jak wygląda obraz przy cyklu bezowulacyjnym.


    Dzięki ☺️no nic, pójdę w piątek na ten "monitoring" i zobaczymy co mi babeczka powie bo patrząc na owulaki to będę już po owulce i jestem ciekawa,czy mi potwierdzi że wszytsko się odbyło tak jak książka pisze 😁

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ