X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my od wczoraj zaczęliśmy używać tego żelu Fertilsafe plus. Naczytalam się że piecze i szczypie ale na szczęście u nas nic takiego nie wystapilo ☺️

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    My też będziemy razem przy porodzie. Innej opcji nie bierzemy pod uwagę.

    U nas w związku ogólnie panuje równouprawnienie i co do dziecka to będzie tak samo 😁 wiadomo mąż karmić piersią nie będzie ,ale tak samo będzie wstawał w nocy, opiekował się itp.

    W sumie w naszym gronie wszytskie pary które mają dzieci to zajmują się nimi po równo. Nie ma czegoś takiego,że tylko kobieta a facet przyjdzie i się tylko pobawi lub raz dziennie zmieni pieluchę. I to mi się właśnie bardzo podoba ☺️

    Ja znam takie pary gdzie jest odwrotnie, laska wykarmiła i posiedział w domu tyle ile ustawa przewiduje i spierdzieliła do pracy i wszystko zostało na głowie faceta pieluchy on, zabawa on, spacer on, zakupy domowe on, sprzątanie on, gotowanie on, wszystko głównie on i jeszcze za mało, on też pracują ale nawet jak ona zostaje z dzieciakiem to przychodzi w sumie codziennie babcia. A znam też taką parę, gdzie laska nawet teraz tak kombinuje żeby tylko ciągle "pracować" zdalnie ale dziecko niech nie podchodzi bo ona taka zajęta i dziecko jej przeszkadza. Ja nie wiem po co się w takiej sytuacji decydować na dziecko, a najbardziej mnie wkurza, że jest ona ciągle usprawiedliwiana albo wina zwalana na dziecko bo marudne i wymagające uwagi. Kurde to może trzeba podejść do niego trochę psychologicznie albo się z kimś skonsultować kto doradzi jak w takiej czy takiej sytuacji postępować, a nie się zarzynać i zwalać na dzieciaka, dzieciak jest nieświadom swoich działań to rodzic nim może "sterować" ucząc pewnych zachowań, zajmując mu czas.
    Nie wiem może jestem zbytnią idealistką bo nie mam dzieci ale nawet teraz duzo czytam i oglądam o wychowaniu dzieci i postępowaniu w takich i takich sytuacjach - literatura i filmiki oczywiście od psychologów lub pedagogów.

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 7 maja 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    My też będziemy razem przy porodzie. Innej opcji nie bierzemy pod uwagę.

    U nas w związku ogólnie panuje równouprawnienie i co do dziecka to będzie tak samo 😁 wiadomo mąż karmić piersią nie będzie ,ale tak samo będzie wstawał w nocy, opiekował się itp.

    W sumie w naszym gronie wszytskie pary które mają dzieci to zajmują się nimi po równo. Nie ma czegoś takiego,że tylko kobieta a facet przyjdzie i się tylko pobawi lub raz dziennie zmieni pieluchę. I to mi się właśnie bardzo podoba ☺️


    U mnie raczej w druga strone. Wszystkie kobiety przy dzieciach same. A jedna to nawet specjalnie meza odcinala - dziecko 4msc a jak tylko wzial na rece to krzyczala ze zle trzyma. (Ze mna i moim mezem tego problemu nie bylo- a nie mamy dzieci. My trzymalismy dobrze😂)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    U mnie raczej w druga strone. Wszystkie kobiety przy dzieciach same. A jedna to nawet specjalnie meza odcinala - dziecko 4msc a jak tylko wzial na rece to krzyczala ze zle trzyma. (Ze mna i moim mezem tego problemu nie bylo- a nie mamy dzieci. My trzymalismy dobrze😂)
    O matko 🤯 taki model do mnie kompletnie nie przemawia.

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 20:17

    Enigvaa, NikaVera lubią tę wiadomość

  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka wrote:
    Bo tak powinien wyglądać związek a później małżeństwo. Musimy stawiać dobro drugiej osoby nad swoje i vice versa. Dbanie o drugą osobę, świadomość, że druga osoba ma inny charakter, jest inaczej wychowany/a i rozmowy, szczerość. 😊

    Dokładnie tak jest i tylko na podstawie rozmowy i obserwacji drugiego człowieka możemy wzajemnie poznać swoje potrzeby. Poprawić to co kuleje i pielęgnować to co już łączy.

    Malinka lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 20:17

    Enigvaa lubi tę wiadomość

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!:)

    Właśnie zaczęłam dziś 10 cykl starań! Myślałam, że będę miała niespodziankę na urodziny w postaci ciąży a tu klops. Mam nadzieję, że maj okaże się szczęśliwym miesiącem.

    Wypisałam sobie wczoraj całą listę badań i zamierzam je po kolei robić. Gdzieś przyczyna musi być, a póki co obiecałam sobie zadbać o zdrowie psychiczne, o spokój i relaks, ale jak zapewne wiecie to różnie z tym bywa.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 20:17

  • Mar.tina Ekspertka
    Postów: 174 136

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Hej dziewczyny!:)

    Właśnie zaczęłam dziś 10 cykl starań! Myślałam, że będę miała niespodziankę na urodziny w postaci ciąży a tu klops. Mam nadzieję, że maj okaże się szczęśliwym miesiącem.

    Wypisałam sobie wczoraj całą listę badań i zamierzam je po kolei robić. Gdzieś przyczyna musi być, a póki co obiecałam sobie zadbać o zdrowie psychiczne, o spokój i relaks, ale jak zapewne wiecie to różnie z tym bywa.
    Piąteczka, ja tez zapewne na dniach zacznę 10cs🤷‍♀️

    eiktxzkrwd07a4mz.png

    '90
    11cs 10dpo ⏸️ beta 6,3
    12dpo beta 43,8, progesteron 49,3
    16dpo beta 324,7
    22 dpo beta 2824
    24.07.20 0,56 cm 👶 bije ❤️🥰

    TSH 1,65
    Ft4 16,59 pmol/l
    Anty-TPO ujemne
    Anty-Tg 19,30
    AMH 2,63
    HSG - ok.
    Androstendion 3,29 ng/ml
    Ferrytyna 27,0 ng/ml
    Insulina 5,73
    Glukoza 96 mg/dł
    Wskaźnik HOMA 1,36

    4dc:
    Estradiol 49,4 pg/ml
    LH 7,61 mlU/ml
    FSH 6,27 mlU/ml
    Prolaktyna 9,21 ng/ml

    21dc:
    Progesteron 26,7 ng/ml

    💊 Euthyrox N50/25, Pregna Start, Ovarin, Q10, Selen, Magnez, D3, B6.
    🥜🌰🍍🍷
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Hej dziewczyny!:)

    Właśnie zaczęłam dziś 10 cykl starań! Myślałam, że będę miała niespodziankę na urodziny w postaci ciąży a tu klops. Mam nadzieję, że maj okaże się szczęśliwym miesiącem.

    Wypisałam sobie wczoraj całą listę badań i zamierzam je po kolei robić. Gdzieś przyczyna musi być, a póki co obiecałam sobie zadbać o zdrowie psychiczne, o spokój i relaks, ale jak zapewne wiecie to różnie z tym bywa.
    Przykro mi :(

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka jestem tego samego zdania. I cieszę się,ze mój mąż też chce być przy tym ☺️ wiadomo nie chcę żeby zaglądał mi centralnie między nogi, ale żeby był i uczestniczył w tym wssytskim.
    No ale póki co.to czekam na dwie kreski 😁 i zastaniam się,czy 🐝jeszcze dziś ,czy już lepiej jutro z rana. Bo za często też niedobrze,bo niby gorsza jakośc plemników i jest ich mniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 13:20

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Hej dziewczyny!:)

    Właśnie zaczęłam dziś 10 cykl starań! Myślałam, że będę miała niespodziankę na urodziny w postaci ciąży a tu klops. Mam nadzieję, że maj okaże się szczęśliwym miesiącem.

    Wypisałam sobie wczoraj całą listę badań i zamierzam je po kolei robić. Gdzieś przyczyna musi być, a póki co obiecałam sobie zadbać o zdrowie psychiczne, o spokój i relaks, ale jak zapewne wiecie to różnie z tym bywa.


    Pomysl o tym ,że 1dc to może być pierwszy dzień ciąży 😁😁😁

    Malinka lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 20:17

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka wrote:
    Ja się cieszę, gdy rozmawiam z ludźmi, którzy mają poglądy podobne do moich 😊 też słyszałam, że podobno lepiej co 2 dni.. ale co jeżeli przez to pominiemy ten dzień? Ostatnio czytałam, że orgazm pomaga w zapłodnieniu. Skurcze pochwy podobno popychają plemniki w odpowiednie miejsce 😊☄️

    Też to słyszałam. My 🐝co dwa dni a teraz w okresie owulacji to każdego dnia. Ale i są osoby na tym forum,które zaszły w ciążę podczas jednego 🐝i to kilka dni przed owaulcja. Także na to składa się dużo czynnikow, i to jakie mamy warunki w srodku i czy te warunki są sprzyjające aby plemnik mógł długo przeżyć,czy krótko.
    Ale wiadomo też potrzeba trochę farta i szczęścia 🍀

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka wrote:
    Ja się cieszę, gdy rozmawiam z ludźmi, którzy mają poglądy podobne do moich 😊 też słyszałam, że podobno lepiej co 2 dni.. ale co jeżeli przez to pominiemy ten dzień? Ostatnio czytałam, że orgazm pomaga w zapłodnieniu. Skurcze pochwy podobno popychają plemniki w odpowiednie miejsce 😊☄️

    Pomagają ale, że tak powiem tylko w dniu kiedy dojdzie do szczęśliwego strzału ;-) czy pomagają też już później w kolejnych dniach kiedy szczęśliwa ekipa rozgląda się jak tu znaleźć koleżankę? ;-P

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Pomagają ale, że tak powiem tylko w dniu kiedy dojdzie do szczęśliwego strzału ;-) czy pomagają też już później w kolejnych dniach kiedy szczęśliwa ekipa rozgląda się jak tu znaleźć koleżankę? ;-P
    Uznajmy,że pomagają cały czas 😁😁

    klz9df9hix7ly771.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście nieocenione! Bardzo mądre wypowiedzi, dziękuje za wszystkie. I muszę przyznać, że zgadzam się ze wszystkim co napisałyście. Prawda jest też taka, że teoria swoje i rzeczywistość swoje. Więc nigdy nie jest różowo, ale trzeba robić wszystko, żeby było jak najlepiej :)
    Ja właśnie też się boję utraty swobody jaką mam teraz, spania w weekend do późna i robienia rzeczy spontanicznie, ale z drugiej strony jedno zamienia się na drugie.
    Dzięki Wam nastawiłam się pozytywnie :)

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem tak pozytwynie naswyiona na ten cykl, tak czuję że się uda. Że nie biorę nawet innej opcji i już oczami wyobraźni widzę te dwie kreski 🤣🤣
    A jeśli się okaże,że to nie to, to będzie chyba moje najgorsze rozczarowanie bo nigdy nie byłam tak nastawiona jak teraz.

    Ona34 lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 7 maja 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mar.tina to liczymy razem na maj!:D ta 10-tka musi być szczęśliwa!

    Malinka wczoraj sobie popłakałam i mi ulżyło. Jak już przyjdzie ten okres to jest duży żal, ale czekam już na dni płodne i do dzieła. Nie poddam się!

    ZielonaHerbata dokładnie tak i na to liczę, że to pierwszy dzień ciąży:)

    ZielonaHerbata, Mar.tina lubią tę wiadomość

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
‹‹ 494 495 496 497 498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ