X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3782 4458

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Z tą owulacja to jest tak,że nigdy nie miałam typowego monitoringu . Ale kiedy przy zwykłej wizycie gin mi powiedział,że jwstem właśnie po owulacji. A raz mi powiedział,że już za dwa dni powinna być owulka.
    Nic już z tego nie rozumiem. I to była cały czas ta sama lekrak,która teraz stwierdziła pcos.🤯

    Ale zrobię lh i FSH tak ja mówicie. Mąż się właśnie przed chwilą zapisał na badanie nasienia także działamy.💪💪

    Jakie jeszcze mogę zrobić teraz badania ? W 21dc? Nie chce tracić ani dnia k zrobić wszytsko co mogę żeby na nowy cykl mieć zestaw badań .
    Lh i fsh to dobry pomysł. A dużo masz pęcherzyków na jajnikach? To dziwne faktycznie, że już Cię badała kilka razy i teraz tak wyskoczyła z tym PCOS.

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 20:19

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Dobrze ze działasz kochana ;-* progesteron powinien potwierdzić teraz co i jak..
    Tylko chyba teraz nie ma sensu robić prolkatyny skoro na monitoringu wyszło,że nie było owulacji ?

    Edit. proga a nie prolaktynę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2020, 17:26

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Lh i fsh to dobry pomysł. A dużo masz pęcherzyków na jajnikach? To dziwne faktycznie, że już Cię badała kilka razy i teraz tak wyskoczyła z tym PCOS.
    Mówiła,że dużo ale nie mówiła ile. Ja sama nie pytałam bo mnie dosłownie ścięło z nóg i miałam czarno przed oczami. Bo cbylam mega pozytwnie nastawiona i nie spodziewałam się że coś takiego usłyszę.

    No dziwnie, dziwne. Bo wcześniej byłam u niej jakoś 4 razy. W tym raz stwierdziła,że owulacja zaraz będzie a raz że była. Hmm nie wiem, może ten lekarz jakks niekompetentny ? Albo to prilkatyna mi zablokowała ?
    No nic muszę zrobić stosunek LH i FSH i się dowiem.

    klz9df9hix7ly771.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Tylko chyba teraz nie ma sensu robić prolkatyny skoro na monitoringu wyszło,że nie było owulacji ?

    Tak jak pisałam Ci wcześniej, mam koleżankę, której super lekarz od niepłodności powiedział, że owu nie ma, nie było. Ze nic z tego. Zbadała proga 7dpo a on wyszedł 15. Kilka dni później po wizycie dwie kreski. Więc lekarze się potrafią mylić a progiem tylko sprawdzisz czy faktycznie tej owulacji nie było

    A sorki, doczytałam dopiero, że piszesz o prolaktynie😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2020, 17:25

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Tak jak pisałam Ci wcześniej, mam koleżankę, której super lekarz od niepłodności powiedział, że owu nie ma, nie było. Ze nic z tego. Zbadała proga 7dpo a on wyszedł 15. Kilka dni później po wizycie dwie kreski. Więc lekarze się potrafią mylić a progiem tylko sprawdzisz czy faktycznie tej owulacji nie było

    A sorki, doczytałam dopiero, że piszesz o prolaktynie😅

    Moja pomylka. Chodzilo mi właśnie o progesteon.
    Już z tych emocji nie wiem co piszę.
    Hmm ale progesteron daje pewność odbytej owulacji ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Moja pomylka. Chodzilo mi właśnie o progesteon.
    Już z tych emocji nie wiem co piszę.
    Hmm ale progesteron daje pewność odbytej owulacji ?

    Z tego co się orientuję to tak. Robi się go koło 7dpo. Powyżej 10 świadczy, że owulacja była

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Mówiła,że dużo ale nie mówiła ile. Ja sama nie pytałam bo mnie dosłownie ścięło z nóg i miałam czarno przed oczami. Bo cbylam mega pozytwnie nastawiona i nie spodziewałam się że coś takiego usłyszę.

    No dziwnie, dziwne. Bo wcześniej byłam u niej jakoś 4 razy. W tym raz stwierdziła,że owulacja zaraz będzie a raz że była. Hmm nie wiem, może ten lekarz jakks niekompetentny ? Albo to prilkatyna mi zablokowała ?
    No nic muszę zrobić stosunek LH i FSH i się dowiem.
    Nic się nie martw - mi jeden lekarz mówi, że mam PCOS, a drugi, że nie. Stosunek LH/FSH na granicy bo 1,89. Generalnie co lekarz to inna historia🙃 monitoring potwierdził mi owulację, kilkukrotnie badałam też w 7dpo progesteron i nie miałam nigdy poniżej 14, więc teoretycznie owulacja jest. A PCOS jest bardzo popularny i wydaje mi się, że "nadinterpretowany". Dieta tu może być kluczem do sukcesu - dużo warzyw, mniej cukrów prostych i wszystkie będziemy niedługo z brzuszkami.😘 Zalecenia dietetyczne dotyczą również naszych drugich połówek. 😉 No i luz w dupie - ale to już bardzo różnie wychodzi niestety 😅

    ZielonaHerbata, Enigvaa lubią tę wiadomość

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3782 4458

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Mówiła,że dużo ale nie mówiła ile. Ja sama nie pytałam bo mnie dosłownie ścięło z nóg i miałam czarno przed oczami. Bo cbylam mega pozytwnie nastawiona i nie spodziewałam się że coś takiego usłyszę.

    No dziwnie, dziwne. Bo wcześniej byłam u niej jakoś 4 razy. W tym raz stwierdziła,że owulacja zaraz będzie a raz że była. Hmm nie wiem, może ten lekarz jakks niekompetentny ? Albo to prilkatyna mi zablokowała ?
    No nic muszę zrobić stosunek LH i FSH i się dowiem.
    Ale w tym samym cyklu tak stwierdziła z tą owulacja??
    Prolaktyna może hamować owulację na pewno. Ale też normalnie zdążają się cykle bezowulacyjne, tak bez powodu 🙂 nie martw się, bo Ci wzrośnie prolaktyna 😗

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm tylko w takim razie jak mam zbadać proga skoro dziś wyszło,że nie ma owulki ? W sensie jak mam się odnieść do tych 7dpo? Czy wziąć pod uwagę pik na testach owulacyjnych ,czy po prostu zrobić w 21dc.

    klz9df9hix7ly771.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Hmm tylko w takim razie jak mam zbadać proga skoro dziś wyszło,że nie ma owulki ? W sensie jak mam się odnieść do tych 7dpo? Czy wziąć pod uwagę pik na testach owulacyjnych ,czy po prostu zrobić w 21dc.

    Ja bym odniosła się do piku LH na testach. A tempke może mierzysz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2020, 17:35

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Ale w tym samym cyklu tak stwierdziła z tą owulacja??
    Prolaktyna może hamować owulację na pewno. Ale też normalnie zdążają się cykle bezowulacyjne, tak bez powodu 🙂 nie martw się, bo Ci wzrośnie prolaktyna 😗

    Nie,nie. Ouwlacje mi stwierdziła jakieś 3miesiace temu.
    A dziś stwierdziła,że owulacji nie ma i że prawdopodobnie pcos.

    Moja prilkatyna.to.teraz i tak pewnie wystrzeliła w kosmos.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Ja bym odniosła się do piku LH na testach. A tempke może mierzysz?
    Nie mierze, nie mogę się za to zabrać.

    Owulak pozytywny byl w 12 i 13 DC. Później juz biel.

    klz9df9hix7ly771.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie mierze, nie mogę się za to zabrać.

    Owulak pozytywny byl w 12 i 13 DC. Później juz biel.

    Ja bym policzyła sobie 7dni od 13/14 dc.
    Ja właśnie z tempki biorę dużo informacji. A w tym cklu ruszyłam z testami i porównuję jak to wygląda z wykresem

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zrobię w piątek ☺️☺️

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata - Ściskam mocno i jak już, któraś z dziewczyn napisał nic więcej mądrzejszego co reszta dziewczyn nie napiszę. Ale powiem to na co już jedna dziewczyna zwróciła uwagę.... luxmed nie leczy niepłodności i często w związku z tym naciąga na prywatę. Ja nie brałabym jak na razie tego pcos tak do siebie bo w miesiąc Ci się nie pojawiło. Przypominam moją historię.... rok temu w luxmed stwierdzone podejrzenie pcos ale nikt nie chciał zrobić badań bo niby są niemiarodajne! sick! Pierwsza wizyta prywatna teraz w kwietniu i stwierdzenie, że lekarz to chyba bardzo chciał to pcos zobaczyć. Zrób więc na wszelki wypadek badania i skonsultuj się i z tym lekarzem, który Ci to dzisiaj stwierdził ale wcześniej idź do innego i zobaczysz co powie jeden, a co drugi, za luxmed i tak płacisz to nic dodatkowo nie tracisz poza chwilą czasu. Zobaczysz co powie jeden a co drugi, myślę, że wyczujesz kto ściemnia jeśli będą różne interpretacje tych samych badań!

    NIE DAJ SIĘ MALEŃKA!

    A moja wizyta przebiegła bardzo spokojnie, bardziej się zdenerwowałam Twoją historią Zieona niż swoimi badaniami bo przeczytałam Twój post przed wejściem do gina. W sumie to u mnie nie ma co opowiadać, wiedziałam, że progesteron bardzo do dupy ale podobno reszta wyników jest ładna. Mam teraz brać dupka do końca recepty czyli jakieś 4 miesiące i przyjść na kontrolę.... chyba, że w między czasie coś się wydarzy to wcześniej. No i podejrzane było to, że mi Pani doktor powiedział, mimo tych kiepskich wyników, że mam brać leki i wyluzować, pojechać gdzieś :p to się śmiać zaczęłam "takkkk ciekawe Pani doktor gdzie :-P " No to luzujemy majty dosłownie i w przenośni, dajemy czas progowi żeby się ogarną i sam rósł jak trzeba, a nie wspomagaczy potrzebuje phi.

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie zapisala ta z luxmedu duphaston ale zastawiam się czy jest sens brać. Nie ufam jej za bardzo i boje się,że sobie zamieszam tym duphastonem.

    klz9df9hix7ly771.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jest może tutaj ktoś z Was kto ma stwierdzone pcos ?

    Słońce nie denerwuj się tak to nie znaczy że nie będziesz miała dziecka. Zapisz się do dobrego endokrynologa niech da Ci skierowanie na dheas, Testosteron lh I fsh I zrób krzywą insulinowo-glukozową. Nie można stwierdzić PCOS tylko na podstawie usg. Poczytaj tu jest wyjaśnione jak się stwierdza pcos.
    https://www.endokrynologia.net/content/pcos-zespol-policystycznych-jajnikow

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Słońce nie denerwuj się tak to nie znaczy że nie będziesz miała dziecka. Zapisz się do dobrego endokrynologa niech da Ci skierowanie na dheas, Testosteron lh I fsh I zrób krzywą insulinowo-glukozową. Nie można stwierdzić PCOS tylko na podstawie usg. Poczytaj tu jest wyjaśnione jak się stwierdza pcos.
    https://www.endokrynologia.net/content/pcos-zespol-policystycznych-jajnikow

    Ale te badania chyba i tak nie są refundowane ? Więc chyba po prostu pójdę do labu i zrobię je sobie sama prywatnie na własną rękę.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 8 maja 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Ty masz stwierdzone pcos ,tak? I jak to u Ciebie wygląda? Leczysz się jakos

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 506 507 508 509 510 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ