X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 maja 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Ja biorę w ciąży Pregna Start i tam jest kwas foliowy 800mcg (400%)* (w tym: kwas pteroilomonoglutaminowy 400mcg, L-metylofolianu wapnia 400mcg) i właśnie w części preparatów ciążowych i dla staraczek jest kw. Foliowy w dwóch formach więc łącznie 800.
    też brałam pregna start, teraz biorę pregna plus i gin mi poleciła Summavit D

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2062 1467

    Wysłany: 28 maja 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Zaczynasz pić w dowolnym momencie :) A ile planujesz pić, 1 czy 2 saszetki bo dla PCOS to zalecane 2?

    JA to jestem mega ciekawa czy ten inofem coś mi pomaga :) Wydaje mi się, że mam po nim więcej energii i jestem jakaś mimo chwilowych słabszych chwil bardziej zmotywowana. Bardzo mi tego uczucia brakowała bo od początku roku miałam raczej tendencję spadkową. Mimo wszytsko... biorę teraz 1 saszetkę ale zastanawiam się czy nie zwiększyć do 2 bo mimo, że nie mam stwierdzonego PCOS bo obraz usg jest taki na granicy ale gin stwierdziła, że musiałaby bardzo naciągnąć żeby powiedzieć, że to obraz policystycznych jajników.... jednak mój stosunek LF do FSH jest niepokojący.... a oczywiście zapomniałam o to zapytać lekarza.... a najbliższa wizyta dopiero po tym cyklu. Ehhhhh i nie wiem zwiększyc, nie zwiększyć, raczej większa dawka nie powinna zaszkodzić.

    Ja też brałam Inofem/Inofolic/Ovarin - które było pod ręką tak naprawdę. Zauważyłam, że jak przyjmowałam inofem/miositogyn gt to pęcherzyki ładniej rosły. Inne tak na mnie nie działały, albo to tylko zbieg okoliczności. Teraz zaczynam znowu brać miositogyn i zobaczymy we wtorek na monitoringu czy coś tam się zadzieje.

    Reikja lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Witam

    Podczytuje Was, ale po tym jak odpadłam w kolejnym cyklu bez prób, to jakoś nie mam ochoty pisac... byłam tak pozytywne nakręcona, ze szkoda gadać. Czułam ze się uda w tym cyklu jeśli byłoby 🐝

    Z pozytywów, udało mi się dziś cudem klepnąć wizytę na wieczór u swojego gina. Ktoś musiał odwołać bo jak wczoraj patrzyłam to były najwczesniej na 29.czerwca. Ide sorawdzic co z tym moim guzkiem, czy to sprawy ginekologiczne.

    Obawiam się ze cofa mi się cykl, testy ovu słabsze, dziś powinien być pik na testach, a nadal puste kolko.,
    Jednak stres robi swoje.

    Boje się, ze dostane anty na 3 miesiące zebym wyciszyła tego guza o ike to np mięśniak czy jakaś torbiel ?

    Wiem, ze to głupie ale przed chwila odebrałam paczkę z żelem Conceive plus który sprowadziłam z Niemiec i jest mi cholernie zle i smutno...bo z tego nie skorzystamy

    A żeby tego było mało, to drugi cykl i w dni płodne jak bardzo chce, to leci mi mleko podczas seksu...tak silny mam instynkt ( prolaktyna ok, wiec to nie ten skutek uboczny) a kp zakończyłam rok temu w czerwcu. Wycisza się po dnich płodnych...

    Trzymam kciuki za Was;) wierze ze za jakiś czas wpadnę tutaj i pochwale się pięknymi krechami! No dobra... bladzioch lub cień mgły tez będzie spoko 😅😊
    Mam nadzieję, że zdrowotnie okaże się wszystko w porządku 😊
    I, że starania wrócą u Was na właściwie tory. Żel zachowaj może przyda się wcześniej niż myślisz 🤗

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo kwasu foliowego. Ja teraz dostałam od lekarza kwas foliowy na receptę w dawce 15mg. Folik ma np. 0,4mg 😱

    Reikja lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A propo kwasu foliowego. Ja teraz dostałam od lekarza kwas foliowy na receptę w dawce 15mg. Folik ma np. 0,4mg 😱

    Ojj to jakaś spora ta dawka, a robiłaś może badanie na poziom kwasu foliowego? Wydaje mi się, że przy niedoborach nie ma sensu brać tak dużej dawki, ale nie chcę się wymądrzać, to jednak lekarz:d

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2022, 20:15

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ojj to jakaś spora ta dawka, a robiłaś może badanie na poziom kwasu foliowego? Wydaje mi się, że przy niedoborach nie ma sensu brać tak dużej dawki, ale nie chcę się wymądrzać, to jednak lekarz:d

    Nie robiłam. Nie wiem dlaczego mi dał taką dawkę a zobaczyłam dopiero w domu. Więc zapytam na następnej wizycie :)

    Myślę,że tu ma związek stan mojej tarczycy. Jak mi robił usg to mówił że jest bardzo brzydka i zniszczona. :)

    hannah_92 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Witam

    Podczytuje Was, ale po tym jak odpadłam w kolejnym cyklu bez prób, to jakoś nie mam ochoty pisac... byłam tak pozytywne nakręcona, ze szkoda gadać. Czułam ze się uda w tym cyklu jeśli byłoby 🐝

    Z pozytywów, udało mi się dziś cudem klepnąć wizytę na wieczór u swojego gina. Ktoś musiał odwołać bo jak wczoraj patrzyłam to były najwczesniej na 29.czerwca. Ide sorawdzic co z tym moim guzkiem, czy to sprawy ginekologiczne.

    Obawiam się ze cofa mi się cykl, testy ovu słabsze, dziś powinien być pik na testach, a nadal puste kolko.,
    Jednak stres robi swoje.

    Boje się, ze dostane anty na 3 miesiące zebym wyciszyła tego guza o ike to np mięśniak czy jakaś torbiel ?

    Wiem, ze to głupie ale przed chwila odebrałam paczkę z żelem Conceive plus który sprowadziłam z Niemiec i jest mi cholernie zle i smutno...bo z tego nie skorzystamy

    A żeby tego było mało, to drugi cykl i w dni płodne jak bardzo chce, to leci mi mleko podczas seksu...tak silny mam instynkt ( prolaktyna ok, wiec to nie ten skutek uboczny) a kp zakończyłam rok temu w czerwcu. Wycisza się po dnich płodnych...

    Trzymam kciuki za Was;) wierze ze za jakiś czas wpadnę tutaj i pochwale się pięknymi krechami! No dobra... bladzioch lub cień mgły tez będzie spoko 😅😊

    Masz rację, stres to nasz kluczowy problem niestety :( Jestem przekonana właśnie, że u mnie te wszystkie problemy, które się pojawiły to właśnie wina stresu bo innej możliwości nie widzę, jestem totalnym freekiem zdrowego odżywiania więc to nie może być wina tego bo jedynym negatywnym produktem, który spożywałam był alkohol, który też teraz wyeliminowałam prawie do 0. Nawet jak teraz kupiłam książkę dziewczyn z Akademii Płodności (która w moim przekonaniu i moim staniem wiedzy jest stanowczo za droga nawet na przecenie!) to moja dieta jest wręcz idealna pod kątem płodności. Wnormalnych nie koronowych warunkach też regularnie ćwiczę więc tu też nie upatruję problemów. Czyli pieprzony STRES!

    3mam kciuki za Ciebie i oby szybko udało Ci się wyjść na prostą :* I tak jak napinałaś oby chociaż do cienia, cienia na teście ;)

    MayMasza wrote:
    Ja też brałam Inofem/Inofolic/Ovarin - które było pod ręką tak naprawdę. Zauważyłam, że jak przyjmowałam inofem/miositogyn gt to pęcherzyki ładniej rosły. Inne tak na mnie nie działały, albo to tylko zbieg okoliczności. Teraz zaczynam znowu brać miositogyn i zobaczymy we wtorek na monitoringu czy coś tam się zadzieje.

    No właśnie ja tez tak robiłam porównanie np. Inofemu i Ovariunu to w opiniach innych kobiet Inofem jest na czele tych wszystkich produktów pro owulacyjnych i to nawet tak mocno. Ja przy porównaniu poza opiniami brałam też pod uwagę składy i to co mi się nie podoba np. w Ovarinie to, to że przy dawce 2 tabletek mocno przekracza się dawkę wit. B12. Dlatego ja jestem raczej zwolennikiem mało składnikowych produktów tak jak np. Inofem i dodanie innych suplementów. Z resztą ja i tak rozkładam sobie suplementy na różne pory dnia, jakoś nie mam przekonania, że takie łykanie wszystkiego na raz jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku leków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 12:47

    Reikja lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja @ dostaje o różnych porach dzisiaj rano nic nie było koło 9 plamienia i po 10 się rozkręciła. Czasem dostaje wieczorem a czasem w nocy więc ja się już dzień wcześniej zabezpieczylam podpaską.

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2781

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Ja @ dostaje o różnych porach dzisiaj rano nic nie było koło 9 plamienia i po 10 się rozkręciła. Czasem dostaje wieczorem a czasem w nocy więc ja się już dzień wcześniej zabezpieczylam podpaską.


    To tak jak u mnie, czasami to mnie cholera bierze, bo przez @ nic nie moge zrobic, przed stracona ciaza dwa pierwsze dni wolalam domu nie opuszczac. Teraz mam drugi cykl i jest jeszcze gorzej. U nas piekna pogoda, a ja jak w wiezieniu z dziecmi siedze, nawet na spacer nie mam jak ich zabrac.

    Dziewczyny ja biore pregnacare przed poczeciem ( firmy vitaboitics). Mieszkam w UK, wiec do polskich lekow i witamin mam utrudniony dostep. Znalazłam kilka aptek internetowych. Chciala bym kupic polskie supplement. Czy moglybyscie poradzic, ktore sa dobre i sprawdzone?


    Zycze pieknego dnia

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Nie robiłam. Nie wiem dlaczego mi dał taką dawkę a zobaczyłam dopiero w domu. Więc zapytam na następnej wizycie :)

    Myślę,że tu ma związek stan mojej tarczycy. Jak mi robił usg to mówił że jest bardzo brzydka i zniszczona. :)

    Zapytaj koniecznie, bo sama jestem ciekawa co to za końska dawka. Może Twoje leki na tarczycę ograniczają wchłanianie kwasu foliowego?

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    A wiesz, że ja np. nigdy nie dostaję okresu w ciągu dnia.... jak nie przyjdzie zaraz po przebudzeniu to nigdy nie przychodzi np. wieczorem :)

    Folika teraz nie biorę, ale biorę ciążowe witaminki ze względu na obniżona ferrytyne omegamed Optima Forte z DHA 😋 (30 mg żelaza ☺️)
    Tam jest 400 ug zwykłego kwasu i 400 ug folianu 😁 inofem ma 400 ug to w sumie wyjdzie 800 ug. W diecie jeszcze się przyjmuje, bo szpinak i inne produkty co jakiś czas się zjada 😉 jeśli coś się rozpuszcza w wodzie i można to wydalić np. z moczem to chyba przekroczenie dawki nie jest strasznym grzechem - przecież np. 100 mg wit. C już jest 100% zapotrzebowania, a ludzie biorą nawet 1500 😄 znam takich co nawet stosują tzw. wlewy 🤣 a przecież w diecie też dużo się Wit. C spotyka 😊

  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 743 765

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam miistiogyn 2 x dziennie.
    Ale gdzieś w połowie cyklu odpuściłam bo zaczęłam wymiotować.vniewiem czy to on miła wpływ czy metformina że w końcu miałam owulację

    Reikja, Jeżynka lubią tę wiadomość

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Zapytaj koniecznie, bo sama jestem ciekawa co to za końska dawka. Może Twoje leki na tarczycę ograniczają wchłanianie kwasu foliowego?

    Hmm. W internecie pisza ze w ogole euthyrox powinno sie brac co najmniej 4h przed innymi suplementami bo oddzialuja na siebie i sa gorzej wchlaniane. Wiec cos w tym moze byc :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dzisiaj test rano i teraz na niego patrzę I mam poczasiaka xD ale chyba raczej niemożliwe. Bo według owu to dopiero 5dpo...chcecie zobaczyć? 😅

    Brenda lubi tę wiadomość

  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test Vitam chyba z allegro, nie pamiętam xD
    https://zapodaj.net/e92d63704f657.jpg.html

  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżał mi jakiś w szufladzie to zrobiłam bo mam o 16 rezonans głowy z kontrastem i kazali zrobić. No ale raczej nie będę go brała za pozytyw i idę normalnie na badanie 😉

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Test Vitam chyba z allegro, nie pamiętam xD
    https://zapodaj.net/e92d63704f657.jpg.html

    Jeśli to poczasiak to nie ma co brać bo pod uwagę.

    Reikja lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Jeśli to poczasiak to nie ma co brać bo pod uwagę.
    A ja Wam powiem że nigdy mi się nie trafił "poczasiak" … a narobiłam się tych testów dużo :) raz tylko ta kreska na facelle z rossmanna co ciąży nie było ( choć gin mówiła że to mogła być biochemiczna) a tak to nigdy ...

    Reikja lubi tę wiadomość

  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Folik i witaminki😊

    Od czerwca gonie męża na dietę😅
    Co do @ ja mam jak w zegarku, nigdy za wcześnie nigdy za późno 🤷‍♀️

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
‹‹ 637 638 639 640 641 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ