X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 20 czerwca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro odstawiam luteinę i mam nadzieję na okres w przyszłym tygodniu, oby tylko zdążyć przed urlopem

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Jutro odstawiam luteinę i mam nadzieję na okres w przyszłym tygodniu, oby tylko zdążyć przed urlopem

    Niechże przychodzi, zaklinam go już. Wiem jak to męczy a na wyjazd zupełnie niepotrzebne 🥺

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1398 1730

    Wysłany: 20 czerwca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Martwię się że dostanę wynik maleństwa i będzie jakaś wada ( a na kariotypy czekam). Wady też mogą powstać spontanicznie tak? Takiego mam dzisiaj doła, że ryczę od rana jak bóbr.

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Dziewczyny,
    Martwię się że dostanę wynik maleństwa i będzie jakaś wada ( a na kariotypy czekam). Wady też mogą powstać spontanicznie tak? Takiego mam dzisiaj doła, że ryczę od rana jak bóbr.

    Smerfetko tak Cię przytulam 🫂🫂🫂🫂
    Na wyniku kariotypow mam napisane, że mimo iż prawidłowy to nie wyklucza wad spontanicznych

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2695 2541

    Wysłany: 20 czerwca, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Dziewczyny,
    Martwię się że dostanę wynik maleństwa i będzie jakaś wada ( a na kariotypy czekam). Wady też mogą powstać spontanicznie tak? Takiego mam dzisiaj doła, że ryczę od rana jak bóbr.
    Wady głównie powstają spontanicznie

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 20 czerwca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pink super, że się udało ogarnąć ten monitoring. Trzymam kciuki ✊🏻
    Smerfetko 🫂 na pewne rzeczy nie ma się wpływu. Trzeba je po prostu zaakceptować. Wiem, że to odciśnie mocne piętno na Tobie. Na forum jest dużo historii gdzie wychodziła wada genetyczna, a kolejne ciąże rozwijały się dobrze i rodziły się zdrowe dzieci.

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 20 czerwca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrego dnia!

    Smerfetko, przytulam 😘 tak jak Butterfly napisala - na pewne sprawy nie mamy wpływu niestety.

    Elza, oby nie bolała głowa!

    Pinkflower, trzymam kciuki za owulację! Ja muszę czekać do środy na stymulacje 🤷🏼‍♀️ nawet nie wiem czy będę mogła być stymulowana (raz że nie wiem co z tym niepeknietym pęcherzykiem, dwa, że to będzie już 11 dc)

    Magdanka, u mnie dziś upału nie ma. Jutro ma być znowu. Dziś jest bardzo przyjemnie, wieje delikatny wiatr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 14:36

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4053 2381

    Wysłany: 20 czerwca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec, trzymam kciuki żeby @ przyszła szybko 🤞🤞

    Pinki, cudownie wyszło z tym monitoringiem! Niech dzieje się magia ☀️🙏❤️

    Smerfetko, wady genetyczne są głównie spontaniczne 😔 moje maleństwo było obarczone taka wada i jak więcej o tym poczytałam,to dowiedziałam się, że jest to bardzo często występująca wada 😔 niestety ta informacja nie spowodowała,że poczułam się lepiej i dla mnie osobiście był to wielki cios 💔 rozumiem Twoje obawy 🫂

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że mam mieszane uczucia takie czy coś już na tym monicie bedzie, czy może nic albo bedzie już za duże. Jedna dziewczyna mi pisała że na 10 dc po 1 tabletce clo ma 2 pęcherzyki po 21 mm. A ja biorę 2 tabletki dziennie. Tylko że wiadomo każdy organizm inaczej reaguje i to też moja 1 stymulacja ale też mnie to mega ciekawi właśnie.

    To brzmi prawie jak, moje zainteresowania to monitoring cyklu 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 14:51

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Madzia991 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 czerwca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , moża sie przyłączyć?

    9 maja miałam zabieg łyżeczkowania , niestety serduszko przestało bić z powodu rumienia zakaźnego w 13tyg. Po 2 tyg byłam na wizycie miałam usg i było wszystko ok, jeszcze resztki skrzepów było widać na usg gin pow że samo sie oczyści i dziś byłam odebrać wynik hist i jest wszystko ok. Lekarz sam wspomniał ,że w tym cyklu możemy sie już starać,że niby zalecają 3msc odczekać ,ale nie ma jakiś konkretnych powodów czemu trzeba tyle czekać i jeśli wyniki są ok i psychicznie ok to można działać ,tylko że usg mi teraz nie robił. Miesiaczke mialam 6.06 i dziś lub jutro mam mieć owulacje no i nie wiem czy zrobić jeszcze usg dla pewności że macica sie oczyściła bo niby powiedzial ze nawet jesli nie to sie oczysci lub wchlonie i ze dla ciazy nie ma to wplywu i nie wiem czy wstrzymac sie ten cykl czy działać 😉

  • Echo Autorytet
    Postów: 4053 2381

    Wysłany: 20 czerwca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Powiem Wam, że mam mieszane uczucia takie czy coś już na tym monicie bedzie, czy może nic albo bedzie już za duże. Jedna dziewczyna mi pisała że na 10 dc po 1 tabletce clo ma 2 pęcherzyki po 21 mm. A ja biorę 2 tabletki dziennie. Tylko że wiadomo każdy organizm inaczej reaguje i to też moja 1 stymulacja ale też mnie to mega ciekawi właśnie.

    To brzmi prawie jak, moje zainteresowania to monitoring cyklu 🤣🤣🤣

    To jest bardzo indywidualna sprawa. Ja mam szybko owulację, bo 9-11dc a przy nawet delikatnej stymulacji moje pęcherzyki też bardzo szybko dojrzewają. Po 5 dniach stymulacji samym Aromkiem mam idealnej wielkości pęcherzyk - ok 16,5 mm i już trzeba działać z Ovitrelle. Nie przejmuj się tym co inni piszą 💋

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4053 2381

    Wysłany: 20 czerwca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia991 wrote:
    Hej , moża sie przyłączyć?

    9 maja miałam zabieg łyżeczkowania , niestety serduszko przestało bić z powodu rumienia zakaźnego w 13tyg. Po 2 tyg byłam na wizycie miałam usg i było wszystko ok, jeszcze resztki skrzepów było widać na usg gin pow że samo sie oczyści i dziś byłam odebrać wynik hist i jest wszystko ok. Lekarz sam wspomniał ,że w tym cyklu możemy sie już starać,że niby zalecają 3msc odczekać ,ale nie ma jakiś konkretnych powodów czemu trzeba tyle czekać i jeśli wyniki są ok i psychicznie ok to można działać ,tylko że usg mi teraz nie robił. Miesiaczke mialam 6.06 i dziś lub jutro mam mieć owulacje no i nie wiem czy zrobić jeszcze usg dla pewności że macica sie oczyściła bo niby powiedzial ze nawet jesli nie to sie oczysci lub wchlonie i ze dla ciazy nie ma to wplywu i nie wiem czy wstrzymac sie ten cykl czy działać 😉

    Hej Madziu. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂 kochana, dla pewności lepiej zrobić USG. Jeśli wszystko będzie czyste,to możesz ponownie się starać. Czy jest to Twoja pierwsza strata? Jak się w ogóle czujesz?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Madzia991 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 czerwca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Hej Madziu. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂 kochana, dla pewności lepiej zrobić USG. Jeśli wszystko będzie czyste,to możesz ponownie się starać. Czy jest to Twoja pierwsza strata? Jak się w ogóle czujesz?


    Niby z jednej strony bym chciała już sie starać,a z drugiej dla świętego spokoju zrobić to usg . Usg robiłam u lekarza prowadzącego i co prawda nic nie mówił żeby jeszcze przyjść na kontrole, a dziś byłam w szpitalu gdzie miałam zabieg i też nie mówił żeby koniecznie zrobić to usg wiec to tak na prawde dla mojego spokoju. Moja druga strata w 2010 poroniłam w 10tyg ale zarodka nie było,miałam puste jajo płodowe. Mam dwie córki z 2013 i 2017 . Teraz inna bajka, dziecko było zdrowe,biło serduszko , zaraziłam sie w 11tyg rumieniem w 12 tyg trafilam ze względu na obrzęk płodu do szpitala a w 13tyg dziecko zmarło i po wywoływaniu poronienia nieskutecznego po 4dniach miałam zabieg. Ciężko mi sie z tym pogodzić, w niedziele bym kończyła 20 tydzień 🙄

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 20 czerwca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Madzia. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🥺 ja bym zrobiła usg żeby mieć 100% pewności, że już jest czysto.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia991 wrote:
    Hej , moża sie przyłączyć?

    9 maja miałam zabieg łyżeczkowania , niestety serduszko przestało bić z powodu rumienia zakaźnego w 13tyg. Po 2 tyg byłam na wizycie miałam usg i było wszystko ok, jeszcze resztki skrzepów było widać na usg gin pow że samo sie oczyści i dziś byłam odebrać wynik hist i jest wszystko ok. Lekarz sam wspomniał ,że w tym cyklu możemy sie już starać,że niby zalecają 3msc odczekać ,ale nie ma jakiś konkretnych powodów czemu trzeba tyle czekać i jeśli wyniki są ok i psychicznie ok to można działać ,tylko że usg mi teraz nie robił. Miesiaczke mialam 6.06 i dziś lub jutro mam mieć owulacje no i nie wiem czy zrobić jeszcze usg dla pewności że macica sie oczyściła bo niby powiedzial ze nawet jesli nie to sie oczysci lub wchlonie i ze dla ciazy nie ma to wplywu i nie wiem czy wstrzymac sie ten cykl czy działać 😉

    Hej kochana, oczywiście że możesz dołączyć. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂🫂🫂🫂
    Popieram to co dziewczyny piszą, zrob USG dla swojego spokoju

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2695 2541

    Wysłany: 20 czerwca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Powiem Wam, że mam mieszane uczucia takie czy coś już na tym monicie bedzie, czy może nic albo bedzie już za duże. Jedna dziewczyna mi pisała że na 10 dc po 1 tabletce clo ma 2 pęcherzyki po 21 mm. A ja biorę 2 tabletki dziennie. Tylko że wiadomo każdy organizm inaczej reaguje i to też moja 1 stymulacja ale też mnie to mega ciekawi właśnie.

    To brzmi prawie jak, moje zainteresowania to monitoring cyklu 🤣🤣🤣
    Pinki. Po diabła się porównujesz do kogoś.
    Ty to jesteś ty, ona to jest ona.
    Ja miałam stymulację i po 2 tabletki i po 3, 5 dni i 6 dni, za każdym razem mój organizm inaczej reagował.
    W dniu monitu zrób sobie przestrzeń na zastanawianie się co ci tam urosło i ile, a nie męczysz się tymi myślami od dziś.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2695 2541

    Wysłany: 20 czerwca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, bardzo mi przykro z powodu twojej straty.
    Ten parvowirus to teraz tak krąży, nie wiem co się wydarzyło że nagle tyle osób to ma :/
    I witamy u nas :)

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Pinki. Po diabła się porównujesz do kogoś.
    Ty to jesteś ty, ona to jest ona.
    Ja miałam stymulację i po 2 tabletki i po 3, 5 dni i 6 dni, za każdym razem mój organizm inaczej reagował.
    W dniu monitu zrób sobie przestrzeń na zastanawianie się co ci tam urosło i ile, a nie męczysz się tymi myślami od dziś.

    Nie, nie porównuje. Zbieram obserwacje a zobaczymy jak mój organizm zareaguje.
    Nie zadręczam się żeby nie było. 🙈

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2842 1392

    Wysłany: 20 czerwca, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza a jak po tym estrofemie się czujesz ?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2695 2541

    Wysłany: 20 czerwca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Elza a jak po tym estrofemie się czujesz ?
    Póki co mam taki atak alergii na trawę, że już jest mi wszystko.
    Mam ochotę usiąść i płakać z bólu ciała i bezradności.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
‹‹ 1041 1042 1043 1044 1045 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ