X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 17 lipca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Magdanka udanego wypoczynku 🧡 super,że pogoda sprzyja 😊
    My się wybierzemy gdzieś pod koniec tygodnia, może nad morze 😄 ale myśleliśmy też o mazurach
    Magdanka Ty byłaś w tym roku, możesz coś polecić ?

    Pandzia ale super ze wyjazd się szykuje 🥰

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 17 lipca, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Potrzebowałam paru dni dla siebie
    Pinki - trzymam mocno kciuki za betę
    Pandzia - przepiękne usg ❤️
    Magdanka - super że pogoda dopisuje

    Ja nie mogę się pozbierać. Jutro oficjalna beta w 10dpt, ale czuję, że jak tylko wieczorem odstawię leki jutro, to w sb dostanę okres, tak bardzo boli mnie już brzuch
    Ciągle tylko płaczę
    Wiem, że to była moja decyzja że podzieliłam się z kilkoma najbliższymi osobami co przechodzę, ale już po dziurki w nosie mam słuchania: znowu się nie udało czy znowu poroniłaś? Zmień lekarza, mojej koleżance pomógł pan x, nie martw się na pewno się uda
    MAM DOŚĆ, serio, doszłam do ściany i mam dość
    Od 36 miesięcy ciągle tylko płaczę

    Natomiast dziś nastąpił gwóźdź do trumny. Moja „przyjaciółka” jest przygnębiona bo dostała
    Okres w PIERWSZYM CYKLU STARAŃ o drugie dziecko

    Serio, witki mi już opadaj..

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 17 lipca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, nie mam słów żeby Cię pocieszyć 🥺 po prostu mocno Cię przytulam 🫂🫂🫂🫂
    A co do koleżanki i tekstów, które musisz słuchać z grona bliskich Ci osób to brak słów…
    Bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić 😞

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 17 lipca, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza 🫂🫂🫂🫂 tak mi przykro i tak Cię przytulam. Nie wiem co powiedzieć.
    Powiem Ci, że to czy się podzielisz czy nie I tak zawsze będzie źle. Bo albo ktoś będzie na siłę pocieszał albo ktoś coś palnie bo nie wie co się dzieje. Moja mama wyczaiła leki w lodówce i odrazu pierwsze co powiedziała to nie biegaj po schodach i nie kap się w gorącej wodzie i tak chodzi i kracze. A już raz tak krakała w pierwszej mojej ciąży.

    I właśnie te rady, przecież robisz wszystko co możesz 🫂

    A odnośnie przyjaciółek to moja dzwoni w tamten poniedziałek i mówi że był przerywany i ona się boi teraz i pyta się mnie czy może być w ciąży. Bo ona nie chce, osłabiła mnie. Doskonale wie o pierwszym poronieniu ale o niczym dalej.

    Już nie mówiąc ze u kuzyna męża wpadka i ma być wesele w tym roku. Ale to Wam pisałam że płakaliśmy oboje jak się dowiedzieismy a potem było nam wstyd. Ale każdy absolutnie każdy z rodziny go atakował to informacja ze ona jest w ciąży. Zero taktu a mój mąż też bardzo przeżywa.

    Myślisz moze o terapii ? Chociaż wiem że to nie takie hop siup

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 16:38

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1258 1257

    Wysłany: 17 lipca, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza fajnie,że się odezwałaś. Przykro mi,że musisz przez to wszystko przechodzić.. niech ktoś powie,że ivf to droga na skróty.
    Najlepiej potrafią doradzić osoby, które nie wiedzą nic🙄
    Mnie też gryzło już duszenie tematu w sobie i podzieliłam się z kilkoma zaufanymi osobami w pracy po jakimś roku. Ale na szczęście nie sypały "złotymi " radami. Rozumiem chęć wygadania się.
    Przytulam Cię mocno kochana. 🧡

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 17 lipca, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza 🫂💔 serce mi pęka,ale też rozumiem Cię doskonale 😔 Płacze już prawie dwa lata i mam dość wszystkiego...a przede wszystkim słuchania nieproszonych rad czy słuchania, że jestem wszystkiemu winna...

    Nie ma słów, które są w stanie Cię pocieszyć 🫂 to wszystko jest cholernie niesprawiedliwe i jedyne co nam pozostaje,to podnieść się i stanąć kolejny raz do walki. Jestem przekonana,że nie wyczerpałas wszystkich możliwości. Porozmawiaj z lekarzem, może jest coś jeszcze co można zrobić? Mezoterapia jajników albo inne cuda, cokolwiek 🙏 Ja w Ciebie bardzo wierzę i nie pozwolę Ci się poddać 💋🍀

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2820 2037

    Wysłany: 17 lipca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, przykro mi🫂 W głębi duszy miałam nadzieję, że odezwiesz się i napiszesz, że się udało, że beta była zrobiona za wcześnie a kropek jest z tych bardziej leniwych.
    Nie wiem, co Ci napisać. Wiem jakie nadzieje pokładałaś w ivf. Przytulam Cię mocno ❤️🫂

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 17 lipca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki - tak, planuje zapytać w klinice jak wygląda ta refundacja psychologa, bo powinna mi się należeć
    Echo - nie wiem czy mi mezoterapia jest potrzebna, mam AMH ponad 5 i jeszcze 4 zarodki
    Wizytę mam wyznaczoną na środę za tydzień, zamierzam zostać zapisana na histero, niech spojrzy w tą moją macice
    Ale trochę to wygląda tak, że mimo że mam 5cio dniowe blastki to są do kitu po prostu

    Dzięki dziewczyny za dobre słowa. Jesteście moim największym wsparciem, poza mężem. Ale widzę że jemu też się robi co raz ciężej już…

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 17 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Pinki - tak, planuje zapytać w klinice jak wygląda ta refundacja psychologa, bo powinna mi się należeć
    Echo - nie wiem czy mi mezoterapia jest potrzebna, mam AMH ponad 5 i jeszcze 4 zarodki
    Wizytę mam wyznaczoną na środę za tydzień, zamierzam zostać zapisana na histero, niech spojrzy w tą moją macice
    Ale trochę to wygląda tak, że mimo że mam 5cio dniowe blastki to są do kitu po prostu

    Dzięki dziewczyny za dobre słowa. Jesteście moim największym wsparciem, poza mężem. Ale widzę że jemu też się robi co raz ciężej już…

    Elza, pisz tutaj ile chcesz i co tylko chcesz. Jesteśmy tu po to . Z całych sił przytulam 🫂❤️

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 17 lipca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza kochana, nie podaje konkretnego rozwiązania tylko chodziło mi o to, że nie wierzę,że wyczerpałas wszystkie drogi 🙏 na pewno są jeszcze jakieś sposoby, rozwiązania,które mogą pomóc 🥺🫂

    Jeśli rzeczywiście podejrzewasz, że ❄️ są wadliwe genetycznie, to może jest sposób żeby zbadać pozostałe? Ewentualnie mogłabyś podejść jeszcze raz do ivf i tym razem zbadać zarodki - co o tym myślisz?

    PS. Nie puszczam kciuków, cały czas je trzymam za jutrzejszą betę 🤞🤞❤️❤️❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 19:49

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 17 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Elza kochana, nie podaje konkretnego rozwiązania tylko chodziło mi o to, że nie wierzę,że wyczerpałas wszystkie drogi 🙏 na pewno są jeszcze jakieś sposoby, rozwiązania,które mogą pomóc 🥺🫂

    Jeśli rzeczywiście podejrzewasz, że ❄️ są wadliwe genetycznie, to może jest sposób żeby zbadać pozostałe? Ewentualnie mogłabyś podejść jeszcze raz do ivf i tym razem zbadać zarodki - co o tym myślisz?

    PS. Nie puszczam kciuków, cały czas je trzymam za jutrzejszą betę 🤞🤞❤️❤️❤️
    Mam w głowie taki plan, że jeżeli wykorzystamy te zarodki i dalej dupa, to po kolejnej punkcji wysyłam zarodki na badania
    Moje jajka są po prostu do kitu

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 17 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze swojego doświadczenia, że widzę, że rodzina zapomniała o mojej stracie. I jak ktoś przy mnie porusza temat ciąży, że ktoś w ciąży, widzę, że mówi to w taki swobodny sposób, jak o pogodzie, a ja czuję, że się napinam. Nie jest to dla mnie swobodny temat.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 18 lipca, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Powiem Wam ze swojego doświadczenia, że widzę, że rodzina zapomniała o mojej stracie. I jak ktoś przy mnie porusza temat ciąży, że ktoś w ciąży, widzę, że mówi to w taki swobodny sposób, jak o pogodzie, a ja czuję, że się napinam. Nie jest to dla mnie swobodny temat.
    Wcale Ci się nie dziwię
    Ja od wczoraj mam taki ścisk żołądka, a jeszcze jak dostałam tą wiadomość od niej, to aż ręce zaczęły mi się trząść
    Jestem pewna że za chwilę będzie w ciąży, o tamto dziecko starali się 3 cykle (i już wtedy dramatyzowała jak to strasznie długo).
    Ale niestety nie będę w stanie o tym z nią swobodnie rozmawiać, już to wiem.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 18 lipca, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Powiem Wam ze swojego doświadczenia, że widzę, że rodzina zapomniała o mojej stracie. I jak ktoś przy mnie porusza temat ciąży, że ktoś w ciąży, widzę, że mówi to w taki swobodny sposób, jak o pogodzie, a ja czuję, że się napinam. Nie jest to dla mnie swobodny temat.

    U nas jest to samo. Może taka taktyke przyjmują bo twierdzą że tak lepiej, nie wiem. Przytulam mocno 🫂
    Ja już po oddaniu krwi, dziś byłam ze 3 h wcześniej niż ostatnio.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 18 lipca, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Wcale Ci się nie dziwię
    Ja od wczoraj mam taki ścisk żołądka, a jeszcze jak dostałam tą wiadomość od niej, to aż ręce zaczęły mi się trząść
    Jestem pewna że za chwilę będzie w ciąży, o tamto dziecko starali się 3 cykle (i już wtedy dramatyzowała jak to strasznie długo).
    Ale niestety nie będę w stanie o tym z nią swobodnie rozmawiać, już to wiem.

    Moja koleżanka też cały czas wspomina jak długo musieli się starać o dziecko i cyt. "już prawie poszli do kliniki leczenia niepłodności"... Udało się po pół roku i mają zdrową córeczkę. Ma już 4latka a cały czas wysłuchuje jak to ona już umawiała ich do kliniki 🤦‍♀️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 18 lipca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    U nas jest to samo. Może taka taktyke przyjmują bo twierdzą że tak lepiej, nie wiem. Przytulam mocno 🫂
    Ja już po oddaniu krwi, dziś byłam ze 3 h wcześniej niż ostatnio.

    Trzymam kciuki 🤞🤞❤️❤️❤️ dobrze, że poszłaś wcześniej, bo będziesz krócej się stresować 🙏

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 18 lipca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Moja koleżanka też cały czas wspomina jak długo musieli się starać o dziecko i cyt. "już prawie poszli do kliniki leczenia niepłodności"... Udało się po pół roku i mają zdrową córeczkę. Ma już 4latka a cały czas wysłuchuje jak to ona już umawiała ich do kliniki 🤦‍♀️
    No powiem Ci, że ja już czekam na jej gderanie że na pewno ma wtórną bezpłodność, jak im się w kwartał nie uda. Ale chyba ją wyśmieje.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 18 lipca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Moja koleżanka też cały czas wspomina jak długo musieli się starać o dziecko i cyt. "już prawie poszli do kliniki leczenia niepłodności"... Udało się po pół roku i mają zdrową córeczkę. Ma już 4latka a cały czas wysłuchuje jak to ona już umawiała ich do kliniki 🤦‍♀️
    Żenada…

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 18 lipca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    No powiem Ci, że ja już czekam na jej gderanie że na pewno ma wtórną bezpłodność, jak im się w kwartał nie uda. Ale chyba ją wyśmieje.
    Wyśmiej. Od nas też

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 18 lipca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane, miłego dnia ☀️
    Jeszcze przeżyć dziś i jutro i sobota 😁
    Pinkflower kciuki za betę ✊🏻

    Echo lubi tę wiadomość

‹‹ 1081 1082 1083 1084 1085 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ