X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 10 września, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Pinkflower - bardzo się cieszę z Tobą, niestety nie wejdę w zdj. Cieszy mnie to że wstawiłaś je w link szanując komfort psychiczny innych tu kobiet 🙌 w ogóle muszę Wam napisać że to jedyne miejsce gdzie widzę że mam jeszcze cząstkę człowieczeństwa. Potrafię cieszyć się z czyjegoś szczęścia.. Ale tylko tutaj 🥹 Dla mnie to ogromny krok milowy- serio!

    Mnie jest coraz ciężej wchodzić na forum, więc rozumiem dlaczego tak piszesz 🫂 Jak sobie radzisz kochana? Jesteś gotowa na powrót do starań?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1258 1257

    Wysłany: 10 września, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, jest plan! A teraz spokojnych wakajków🥰
    Pinki, jakie małe,słodkie bobo 💕 też obstawiam chłopca, ale ja to wiecie, nawet u siebie się pomyliłam 🤪

    Elza1234, Pinkflower lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1384 1725

    Wysłany: 10 września, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Mnie jest coraz ciężej wchodzić na forum, więc rozumiem dlaczego tak piszesz 🫂 Jak sobie radzisz kochana? Jesteś gotowa na powrót do starań?

    Echo, ja chyba nie umiem odpowiedziec na to pytanie.. jedynie co potrafię to wegetować i skupiać się na pracy. Wielka karierowiczka.. z przymusu 🥲

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 10 września, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Echo, ja chyba nie umiem odpowiedziec na to pytanie.. jedynie co potrafię to wegetować i skupiać się na pracy. Wielka karierowiczka.. z przymusu 🥲

    Rozumiem 🫂 Dobrze, że masz tę pracę, bo masz coś, co utrzymuje Cię na powierzchni. Jak będziesz gotowa na powrót do starań, to pewnie zrobisz to z przytupem i obstawiona wszystkim co się da 🍀 wierzę,że wszystko się u Ciebie ułoży ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 16:10

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 10 września, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Pinkflower - bardzo się cieszę z Tobą, niestety nie wejdę w zdj. Cieszy mnie to że wstawiłaś je w link szanując komfort psychiczny innych tu kobiet 🙌 w ogóle muszę Wam napisać że to jedyne miejsce gdzie widzę że mam jeszcze cząstkę człowieczeństwa. Potrafię cieszyć się z czyjegoś szczęścia.. Ale tylko tutaj 🥹 Dla mnie to ogromny krok milowy- serio!

    Kochana, ja to naprawdę rozumiem 🫂
    Wstawiłam zdjęcie bo Magdanka prosiła. Sama z siebie bym Was tu nie atakowała bo nie chce nikomu sprawiać bólu. 🫂🫂❤️
    Smerfetko, mam nadzieję że będzie tylko lepiej 😘
    Pisz tu kiedy tylko chcesz.

    Ja się nie nadaje np na wątek ten ciążowy, jakoś się nie odnajduje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 16:13

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 10 września, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Elza, jest plan! A teraz spokojnych wakajków🥰
    Pinki, jakie małe,słodkie bobo 💕 też obstawiam chłopca, ale ja to wiecie, nawet u siebie się pomyliłam 🤪

    My też oboje obstawiamy chłopaka, Wy wszystkie też, lekarka wiec chyba tak będzie 🥰

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko 🫂🫂🫂🫂

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • aszin Autorytet
    Postów: 5209 11141

    Wysłany: 10 września, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie mnie przez tydzień mało, ale będę na bieżąco podczytywać :)

    Pinki, super że wszystko ok 🥰♥️

    Elza, przykro mi, że jesteś zawiedziona, ale biopsja przy monitoringu to super pomysł. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli ✊🏻

    Smerfetka 🫂

    Pogoda się poprawiła, słońce grzeje. Piję kawkę i lecimy coś zjeść 🥰 Mąż już zrobił rozeznanie i pieski są mile widziane w restauracji, więc super :) a to widok z balkonu 🥹

    IMG-3376.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 17:11

    Elza1234, S.Roszpunka, Pinkflower, Patisonek 25, Echo, Butterfly23, izzy91, alauda, Marysia996, Magdanka, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 10 września, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin, pogoda fajna i widok też. Zjedzcie coś dobrego 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 17:21

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie mam komu się wygadać.. rozmowa z moim psychiatrą trochę mi pomogła, dostałam też leki w razie czego. Martwię się też o mojego męża. Raczej nastawiamy się, że nic z tej ciąży nie będzie, ale oboje znowu wpadliśmy w mega dół i wyrzuty sumienia. Czujemy się odpowiedzialni za to, że znów się nie uda. Mogliśmy lepiej o siebie dbać.. Mój mąż od czasu do czasu pali papierosy, ale silnie walczył z nałogiem. Widzę, że się tym zadręcza. Ja znowu zanim zobaczyłam pozytywny test to wypiłam alkohol i teraz ciągle o tym myślę. Czuję się jak najgorsza matka, która zabiła swoje dzieci🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 17:42

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 10 września, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin, baw się dobrze kochana ❤️❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 10 września, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Dziewczyny, nie mam komu się wygadać.. rozmowa z moim psychiatrą trochę mi pomogła, dostałam też leki w razie czego. Martwię się też o mojego męża. Raczej nastawiamy się, że nic z tej ciąży nie będzie, ale oboje znowu wpadliśmy w mega dół i wyrzuty sumienia. Czujemy się odpowiedzialni za to, że znów się nie uda. Mogliśmy lepiej o siebie dbać.. Mój mąż od czasu do czasu pali papierosy, ale silnie walczył z nałogiem. Widzę, że się tym zadręcza. Ja znowu zanim zobaczyłam pozytywny test to wypiłam alkohol i teraz ciągle o tym myślę. Czuję się jak najgorsza matka, która zabiła swoje dzieci🥹

    Marysiu, nie zrobiłas niczego złego i nie jesteś niczemu winna 🫂 zarodek na wczesnym etapie ciąży jest bardzo mocno chroniony, więc nie masz sobie nic do zarzucenia. Powtórz betę i nie trać nadziei 🍀❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Marysiu, nie zrobiłas niczego złego i nie jesteś niczemu winna 🫂 zarodek na wczesnym etapie ciąży jest bardzo mocno chroniony, więc nie masz sobie nic do zarzucenia. Powtórz betę i nie trać nadziei 🍀❤️
    Zaczęłam znów szukać przyczyny. Znowu wszystko wróciło. Nawet jeśli beta urośnie i będzie dobrze to ta sytuacja jest kolejnym ogromnym puzzlem do naszej traumy.

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 102 66

    Wysłany: 10 września, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Dziewczyny, nie mam komu się wygadać.. rozmowa z moim psychiatrą trochę mi pomogła, dostałam też leki w razie czego. Martwię się też o mojego męża. Raczej nastawiamy się, że nic z tej ciąży nie będzie, ale oboje znowu wpadliśmy w mega dół i wyrzuty sumienia. Czujemy się odpowiedzialni za to, że znów się nie uda. Mogliśmy lepiej o siebie dbać.. Mój mąż od czasu do czasu pali papierosy, ale silnie walczył z nałogiem. Widzę, że się tym zadręcza. Ja znowu zanim zobaczyłam pozytywny test to wypiłam alkohol i teraz ciągle o tym myślę. Czuję się jak najgorsza matka, która zabiła swoje dzieci🥹

    Nie martw się! Nie obwiniaj się za nic. Pewne rzeczy się poprostu dzieją i nie mamy niestety na to wpływu. Wiem o jakim poczuciu winy mowisz, bo ja po poronieniu mowilam o sobie to samo. Ze to moja wina, że nie udało mi się odrazu rzucić papierosów.. Ze mogłam zrobić coś więcej, nie dać się wypisac Ze szpitala, nie pozwolić na to wszystko co się stało. I wiesz co to gowno prawda . Nie mogłam nic zrobić. Zrobilam wszystko żeby to uratować a tak poprpstu się stalo.
    Także glowa do góry, nic nie jest Twoją winą ani Twojego męża. To że wypiłaś alkohol yez nic nie znaczy. Jesteśmy ludźmi , tylko ludźmi. Nie zamartwiaj się!

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Zaczęłam znów szukać przyczyny. Znowu wszystko wróciło. Nawet jeśli beta urośnie i będzie dobrze to ta sytuacja jest kolejnym ogromnym puzzlem do naszej traumy.
    Nie szukaj przyczyny, bo jej nie znajdziesz, a obwinianie się nic nie da. Nie zaszkodziłaś dziecku w żaden sposób. Nie wiem jakie masz badania porobione, jaka jest Twoja diagnostyka. W stopce masz trombofilia wrodzona, tzn co? Robiłaś z testdna? Jeśli nie masz v-leidena czy protrombiny, to nie masz trombofilii wrodzonej. Pai homo to nie jest trombofilia.
    Zachodzisz w ciążę. Problem leży w utrzymaniu. Ale to również może być to okropne słowo „statystyka”. Zaczęliście ponowne starania w sierpniu, a Ty we wrześniu byłaś już w ciąży. Bierzesz heparynę od pozytywnego testu?

  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Nie martw się! Nie obwiniaj się za nic. Pewne rzeczy się poprostu dzieją i nie mamy niestety na to wpływu. Wiem o jakim poczuciu winy mowisz, bo ja po poronieniu mowilam o sobie to samo. Ze to moja wina, że nie udało mi się odrazu rzucić papierosów.. Ze mogłam zrobić coś więcej, nie dać się wypisac Ze szpitala, nie pozwolić na to wszystko co się stało. I wiesz co to gowno prawda . Nie mogłam nic zrobić. Zrobilam wszystko żeby to uratować a tak poprpstu się stalo.
    Także glowa do góry, nic nie jest Twoją winą ani Twojego męża. To że wypiłaś alkohol yez nic nie znaczy. Jesteśmy ludźmi , tylko ludźmi. Nie zamartwiaj się!
    Po pierwszej starcie uparliśmy się na wiele badań. Mam leki od dawna, dlatego wierzyłam, że się uda. Teraz zaczęłam się zastanawiać gdzie szukać tej przyczyny co jeszcze zbadać.

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 10 września, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Dziewczyny, nie mam komu się wygadać.. rozmowa z moim psychiatrą trochę mi pomogła, dostałam też leki w razie czego. Martwię się też o mojego męża. Raczej nastawiamy się, że nic z tej ciąży nie będzie, ale oboje znowu wpadliśmy w mega dół i wyrzuty sumienia. Czujemy się odpowiedzialni za to, że znów się nie uda. Mogliśmy lepiej o siebie dbać.. Mój mąż od czasu do czasu pali papierosy, ale silnie walczył z nałogiem. Widzę, że się tym zadręcza. Ja znowu zanim zobaczyłam pozytywny test to wypiłam alkohol i teraz ciągle o tym myślę. Czuję się jak najgorsza matka, która zabiła swoje dzieci🥹
    Po to pępowina wytwarza się o wiele później, żeby ochronić zarodek przed właśnie alkoholem i lekami, kiedy nie wiemy o ciąży. Więc naprawdę daj sobie spokój wg z takim tokiem myślenia.
    A co do papierosów, na pewno to osłabia nasienie.
    Ale równie dobrze może po prostu spotkała się słabsza komórka i słabszy plemnik.
    Wierzę, że Wam ciężko, ale nie możecie się obwiniać bo to nie pomoże

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Nie szukaj przyczyny, bo jej nie znajdziesz, a obwinianie się nic nie da. Nie zaszkodziłaś dziecku w żaden sposób. Nie wiem jakie masz badania porobione, jaka jest Twoja diagnostyka. W stopce masz trombofilia wrodzona, tzn co? Robiłaś z testdna? Jeśli nie masz v-leidena czy protrombiny, to nie masz trombofilii wrodzonej. Pai homo to nie jest trombofilia.
    Zachodzisz w ciążę. Problem leży w utrzymaniu. Ale to również może być to okropne słowo „statystyka”. Zaczęliście ponowne starania w sierpniu, a Ty we wrześniu byłaś już w ciąży. Bierzesz heparynę od pozytywnego testu?
    Kwas foliowy od dawna, acard i progesteron od 3 msc, mam heparynę. Zespół antyf i toczeń wykluczono. Badałam białka. Wyszła tylko i aż trombofilia wrodzona. Pierwszą ciążę donosiłam do prawie 40tc, a teraz takie coś. Wszyscy mówią, że "statystyka" i w jakimś sensie to rozumiem. Ale to już druga strata to nie chce mi się wierzyć, że to przypadek. Staram się jakoś zapobiec kolejnej stracie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 18:15

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 10 września, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, zabraniam się Wam obwiniać! Tak jak dziewczyny napisały, alkohol na tak wczesnym etapie nie zaszkodzi maleństwu. A już na pewno nie taka mała ilość.
    Niestety mamy taką niesprawiedliwość, że patologie piją do utraty przytomności, a nie mają problemu z utrzymaniem ciąży, z zajściem.... a u nas na forum pomimo tego, że dbamy o siebie, badamy, bierzemy suple, a problemy są.
    Powtórz jutro betę i zobaczysz na czym stoisz. Ja będę trzymać kciuki ❤️🤞

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia możesz tu wstawić swoje wyniki z trombofilii wrodzonej?

‹‹ 1197 1198 1199 1200 1201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ