X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 10 września, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, na razie jeszcze nie wiadomo, czy tą ciążę straciłaś. A strata w 39 tc i ewentualny biochem, to dwie różne rzeczy i pewnie dwa różne mechanizmy, więc nie traktowałabym tego jako „kolejny raz”, jakkolwiek to brzmi. Nie wiem, czy wiesz, o co mi chodzi. Mam na myśli to, że w tym przypadku to rzeczywiście może być statystyka… I nie obwiniaj się. Każda z nas mogłaby to robić, ale żadna z nas nie miała wpływu na to, co się stało 😔I tak jak Motylek, jestem ciekawa Twoich wyników, jeśli masz ochotę, to wrzuć je tutaj. :) Mi akurat wyszła mutacja w genie V i mimo, że wiedziałam o tym przed ciążą, czyli teoretycznie zrobiłam wszystko, co mogłam, bo od początku byłam obstawiona lekami, ciąży nie utrzymałam. Niestety tak się czasami po prostu dzieje 😔

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Marysia możesz tu wstawić swoje wyniki z trombofilii wrodzonej?
    Jutro zrobię fotkę. Ja mam V Leiden, protrombine i PAI-1. Byliśmy z tym u dwóch hematologów oczywiście zalecają heparynę, ale jeden hematolog stwierdził, że to nie jest przyczyną naszej późnej straty a ginekolog wręcz przeciwnie i dlatego miałam acard cały czas i heparynę od testu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 20:30

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Marysiu, na razie jeszcze nie wiadomo, czy tą ciążę straciłaś. A strata w 39 tc i ewentualny biochem, to dwie różne rzeczy i pewnie dwa różne mechanizmy, więc nie traktowałabym tego jako „kolejny raz”, jakkolwiek to brzmi. Nie wiem, czy wiesz, o co mi chodzi. Mam na myśli to, że w tym przypadku to rzeczywiście może być statystyka… I nie obwiniaj się. Każda z nas mogłaby to robić, ale żadna z nas nie miała wpływu na to, co się stało 😔I tak jak Motylek, jestem ciekawa Twoich wyników, jeśli masz ochotę, to wrzuć je tutaj. :) Mi akurat wyszła mutacja w genie V i mimo, że wiedziałam o tym przed ciążą, czyli teoretycznie zrobiłam wszystko, co mogłam, bo od początku byłam obstawiona lekami, ciąży nie utrzymałam. Niestety tak się czasami po prostu dzieje 😔
    Wybaczcie mi. Trochę się nakręciłam, ale po tym co nas spotkało ciężko jest wierzyć w lepsze jutro. Zaczęłam przez telefon chaotycznie zadawać lekarzowi pytania co zrobiłam źle to mi powiedział "niech pani nie dorabia do tego historii". Fakt czasem ktoś musi mnie tak ustawić.
    A wy szukacie dalej? Czy też wam lekarz powiedział, że tak sie zdarza i tyle?
    Spróbujcie mnie zrozumieć. Strata na tak późnym etapie to trauma na całe życie. Nie da się tego wymazać i tylko ktoś kto to przeżył jest w stanie nas zrozumieć. Oczywiście nie twierdzę, że wcześniejsze straty są łatwiejsze czy mniej bolą. Nie o to mi chodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 20:36

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia rozumiem, strata dziecka, które już mogło być na świecie i żyć boli potwornie mocno. Rozumiem Cię. Ale uważam tak jak Aszin. Nie powinnaś tych dwóch ciąż porównywać. Bo tu naprawdę mogła zadziałać ta nieszczęsna statystyka 🥺 czy trombofilia mogła przyczynić się do śmierci Twojego malucha? Ciężko powiedzieć, myślę że coś by wyszło nie tak wcześniej w badaniach. Przepływy, nadciśnienie.
    Tutaj byłaś obstawiona lekami. Może trzeba pomyśleć o tym badaniu o doborze dawki heparyny? Myślę, że u Ciebie profilaktyczna dawka może być za mała.
    A co do Twojego pytania, ja zaszłam w ciążę po 6 latach starań. Po stracie zbadałam wszystko co mogłam żeby dowiedzieć się dlaczego poroniłam i przy okazji dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Nie znam odpowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 20:45

    aszin lubi tę wiadomość

  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 10 września, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog od razu zaleciła przyjmować leki od owulacji, a nie od pozytywnego testu, bo zakłada, że coś może się dziać już na samym początku, skoro po pozytywnym teście heparyna niewiele dała. Ale żadnymi badaniami tego nie potwierdziła. Pozostaje wierzyć, że kolejna ciąża będzie szczęśliwa. 🙂

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Marysia rozumiem, strata dziecka, które już mogło być na świecie i żyć boli potwornie mocno. Rozumiem Cię. Ale uważam tak jak Aszin. Nie powinnaś tych dwóch ciąż porównywać. Bo tu naprawdę mogła zadziałać ta nieszczęsna statystyka 🥺 czy trombofilia mogła przyczynić się do śmierci Twojego malucha? Ciężko powiedzieć, myślę że coś by wyszło nie tak wcześniej w badaniach. Przepływy, nadciśnienie.
    Tutaj byłaś obstawiona lekami. Może trzeba pomyśleć o tym badaniu o doborze dawki heparyny? Myślę, że u Ciebie profilaktyczna dawka może być za mała.
    A co do Twojego pytania, ja zaszłam w ciążę po 6 latach starań. Po stracie zbadałam wszystko co mogłam żeby dowiedzieć się dlaczego poroniłam i przy okazji dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Nie znam odpowiedzi.
    Sama świadomość tej choroby to już jakiś plus. Też pomyślałam, że trzeba przemyśleć sprawę tej heparyny. Chociaż z drugiej strony w pierwszej ciąży brałam tylko acard i to od 12tc 🤷‍♀️ nie wiem od czego to wszystko zależy.. ja już taka jestem, że jak coś sie dzieje to trzeba działać. Tych badań jest tysiące i sama nie wiem co dalej.. byliśmy też u genetyka zaraz postawił na trombofilię. Miałam od niego jeszcze kilka badań, ale to były badania pod invitro a my nie braliśmy tego pod uwagę

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Mi ginekolog od razu zaleciła przyjmować leki od owulacji, a nie od pozytywnego testu, bo zakłada, że coś może się dziać już na samym początku, skoro po pozytywnym teście heparyna niewiele dała. Ale żadnymi badaniami tego nie potwierdziła. Pozostaje wierzyć, że kolejna ciąża będzie szczęśliwa. 🙂
    Czyli po starcie zmieniła heparynę od owualcji? Czy od początku tak było

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1384 1725

    Wysłany: 10 września, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia ja w ostatniej straconej ciąży byłam pod opieką hematologa, brałam heparynę i co miesiąc kontrola krwi. Wyniki były wzorowe ale sukcesywnie i tak zwiększaliśmy dawkę. Mam mutacje Pai 1 homo.

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 10 września, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Czyli po starcie zmieniła heparynę od owualcji? Czy od początku tak było
    Ja zrobiłam badania na trombofilie bez żadnego powodu tak naprawdę, miałam za wysoki kwas foliowy i dziewczyny na forum namówiły mnie, żebym sprawdziła, czy nie mam mutacji MTHFR, a że nie opłaca się robić tylko tej mutacji, zrobiłam cały pakiet na trombofilię i ku mojemu zaskoczeniu, wyszła mutacja V Leiden. Wyszukałam na grupie na fb ginekolog, która była polecana w moim mieście i poszłam do niej na konsultację. W ciąży wtedy nie byłam. Ona z racji tego, że nie miałam historii poronień, kazała wdrożyć acard i heparynę dopiero od pozytywnego testu. A że mimo tego poroniłam, to zaleciła zacząć brać leki już od starań. Od razu też uprzedziła, że z tą mutacją będzie chciała mnie widzieć częściej na wizytach w ciąży, żeby częściej sprawdzać przepływy, bo nie ukrywała, że to będzie ciąża wysokiego ryzyka.

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Marysia ja w ostatniej straconej ciąży byłam pod opieką hematologa, brałam heparynę i co miesiąc kontrola krwi. Wyniki były wzorowe ale sukcesywnie i tak zwiększaliśmy dawkę. Mam mutacje Pai 1 homo.
    Każda z nas chcę jak najlepiej, ale jak widać to nie zawsze działa. Boję się tylko tego, że wszyscy mówią o "statystyce" a za chwilę znowu będzie jakaś strata i wtedy lekarze stwierdzą, że potrzeba badań.

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Każda z nas chcę jak najlepiej, ale jak widać to nie zawsze działa. Boję się tylko tego, że wszyscy mówią o "statystyce" a za chwilę znowu będzie jakaś strata i wtedy lekarze stwierdzą, że potrzeba badań.
    Kariotypy macie zbadane?

  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 10 września, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Kariotypy macie zbadane?
    Nie.

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 10 września, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Nie.
    To będzie pierwsze, co lekarze zlecą do zbadania po nawykowych poronieniach.

  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 11 września, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, powitało nas piękne słońce ☀️ równie ładnej pogody Wam życzę, miłego dnia 🥰

    Patisonek 25, Elza1234, pandzia 🐼, Pinkflower, Smerfetkaa, izzy91, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1260 1260

    Wysłany: 11 września, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️

    Marysiu, już dziewczyny tutaj dały niezłą burę za takie myślenie - i to słusznie. Nie ma w tym żadnej waszej winy. I też myślę,że te dwie ciąże to całkowicie inna sytuacja. Bardzo Ci kibicuję aby wszystko jednak poszli dobrze🤞🏼. Pamiętaj jednak aby znaleźć dobrego lekarza, który nie olewa Twojej przeszłości, bo to przez co musiałaś przejść to okropne doświadczenie. I takiego, który będzie chciał szukać przyczyny. A później szpital koniecznie z III st referencyjnosci.
    Powtarzasz dzisiaj betę?

    Smerfetko, rozumiem,że dajecie sobie luz od wszystkiego? Dobrze, że masz taką pracę, która Cię pochłania. Bardzo mocno tulę 🫂

    Magdanka, kciuki za Twój przyrost 💪🏼

    Aszin, u nas też ma być dzisiaj nie najgorzej ⛅

    Miłego dnia wszystkim 🧡

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 11 września, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Dzień dobry ☺️

    Marysiu, już dziewczyny tutaj dały niezłą burę za takie myślenie - i to słusznie. Nie ma w tym żadnej waszej winy. I też myślę,że te dwie ciąże to całkowicie inna sytuacja. Bardzo Ci kibicuję aby wszystko jednak poszli dobrze🤞🏼. Pamiętaj jednak aby znaleźć dobrego lekarza, który nie olewa Twojej przeszłości, bo to przez co musiałaś przejść to okropne doświadczenie. I takiego, który będzie chciał szukać przyczyny. A później szpital koniecznie z III st referencyjnosci.
    Powtarzasz dzisiaj betę?

    Smerfetko, rozumiem,że dajecie sobie luz od wszystkiego? Dobrze, że masz taką pracę, która Cię pochłania. Bardzo mocno tulę 🫂

    Magdanka, kciuki za Twój przyrost 💪🏼

    Aszin, u nas też ma być dzisiaj nie najgorzej ⛅

    Miłego dnia wszystkim 🧡
    Tak. Już jestem po badaniu. Wyniki pewnie ok 15

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 11 września, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu to w żadnym wypadku nie jest Twoja wina. Dziewczyny wszystko już dobrze wytłumaczyły. Obwinianie się nic nie zmieni, a dołoży Ci tylko kolejnych zmartwień i smutków. Przeszłaś niewyobrażalną tragedię więc emocje jakie teraz odczuwasz są jak najbardziej zrozumiałe. Niestety teraz Ty sama musisz to przepracować... Mam nadzieję że terapia przyniesie Ci ukojenie.
    Mocno trzymam kciuki za wyniki 🤞🤞🤞

    Aszin jak tam wypoczynek? Do kiedy ładujesz baterie? 🙂
    Pati, a Ty jak się czujesz? Czekam na Twoje testowanie 🤞

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 11 września, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, wracamy we wtorek ☺️ Ale mamy przepiękny dwupokojowy apartament z kuchnią i wielkim balkonem, więc deszcz nam nie straszny. Cisza, spokój, nic więcej nie potrzeba. Nasz pies też zachwycony, ciągle by siedział na balkonie, a że jest towarzyski, to cały czas po nas przychodzi i robi maślane oczy, żeby iść z nim 😁

    Kciuki za Wasze bety ✊🏻

    Pinkflower, S.Roszpunka, Echo, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 11 września, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, kochana to nie Wasza wina 🫂🫂🫂
    Trzymam mocno kciuki za Twoja betę 🤞🤞🤞☘️

    Magdanka, Ty dziś badasz betę? 🤞

    Aszin, miłego wypoczynku ❤️ u nas dziś jeszcze ma być ładnie a od jutra deszcz wiec robie dziś duże pranie.

    Motyl, jak w pracy? 😘

    Jednorożec, jak dziś się masz? 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 09:11

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1260 1260

    Wysłany: 11 września, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Marysiu zaciskam kciuki ✊🏼✊🏼✊🏼
    Aszin, będziecie wynajmować łódkę,żeby wypłynąć na jeziorko?

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
‹‹ 1198 1199 1200 1201 1202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ