X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 11 września, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pinkflower w porządku. Jest ciężko, ale daje radę.
    Aszinku będę chciała od Ciebie namiary na tą miejscówkę 😍
    Podesłałam :*

    Pinki, ja lubię z sfd różnego rodzaju, np Frulove in Jelly

    Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 11 września, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Beta spadła. Dziś wynik: 21

    Dziękuję za wasze wsparcie 🤞🤞🤞

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • alauda Autorytet
    Postów: 2820 2037

    Wysłany: 11 września, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, strasznie mi przykro 💔 Proszę, nie załamuj się tylko. Coś się zadziało i jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że szybko uda Ci się zajść szczesliwie w ciążę.

    Przytulam Cię mocno🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 14:17

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2830 1388

    Wysłany: 11 września, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin, właśnie o tym myślałam. Czy nie smakują sztucznie ?

    Marysiu, bardzo mi przykro i wiedz, ze masz tutaj ogromne wsparcie. Przytulam mocno 🫂🫂🫂

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1384 1725

    Wysłany: 11 września, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu.. ja również przytulam Cię mocno 🫂

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Ewel1991 Znajoma
    Postów: 30 13

    Wysłany: 11 września, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    U mnie Beta spadła. Dziś wynik: 21

    Dziękuję za wasze wsparcie 🤞🤞🤞

    Bardzo mi przykro :(

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 11 września, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, jesteśmy tu 🫂

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4301 2250

    Wysłany: 11 września, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    U mnie Beta spadła. Dziś wynik: 21

    Dziękuję za wasze wsparcie 🤞🤞🤞

    Marysiu bardzo mi przykro 💔🫂

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 11 września, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu przykro mi ☹️
    Pamiętaj tylko że to nie Twoja wina, tak się po prostu czasami dzieje, zwłaszcza na wczesnym etapie. Wychwyciłaś betę na bardzo wczesnym etapie. Mam nadzieję że niedługo będzie już wszystko dobrze ❤️

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1384 1725

    Wysłany: 11 września, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Smerfetko, myślałaś o tym aby skorzystać z fachowej pomocy ? Jeśli już pisałaś o tym, to przepraszam.
    Mam nadzieję,że masz wsparcie w mężu 🫂 przesyłam Ci pozytywną energię. Jestem pewna,że znajdziesz w sobie siłę na dalszą walkę 🍀

    Nie myslalam, wiem że niektórym osobom to pomaga. Ale mysle, że potrzebuje po prostu czasu. Dziękuję za troskę Pandziu i mini Pandziu 🐼🧡

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 11 września, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, bardzo mi przykro 😔🫂

    Pinki, moim zdaniem nie smakują sztucznie, jadłam o smaku owoców leśnych :) Ale więcej nie kupię, bo to duże opakowania, a trzeba spożyć w ciągu dwóch tygodni od otwarcia. Mąż takich rzeczy nie je, a ja sama nie dałam rady i wyrzuciłam🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 15:18

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1260 1260

    Wysłany: 11 września, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, bardzo mi przykro. Z jednej strony dobrze,że ta beta się nie rozkręciła jeśli to miało tak być. Również jak Alauda, wierzę ,że uda Ci się szybko zajść w ciążę ponownie 🍀

    Smerfetko i to też jest w porządku 🤗 tylko nie zamykaj się całkiem w sobie. Ja tlumilam emocje przez rok zanim komuś się wygadalam (oprócz forum)- to przynosi jakieś ukojenie.

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • samixx Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 września, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ze pisze tak z niczego ale mam problem który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Uprawiałam z moim chłopakiem petting (ocieralismy się o siebie i dotykał mnie palcami, on miał bielizne a ja nie, z tego co mówił nie miał wytrysku). Wykonałam trzy badania beta hcg z krwi (15, 38 i 60 dni po tym stosunku) wyszły negatywnie. Dodatkowo trzy testy ciążowe z apteki także. Okres dostaje normalnie. Zrobiłam tez badanie usg przez powłoki brzuszne, lekarz nie powiedział nic o ciąży (a byłabym już potencjalnie w 17. tygodniu). Takze mam wrażenie ze mam większe podbrzusze. Nie umiem się uspokoić i wykańcza mnie ten stres. Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości od osoby obeznanej w temacie. Czy jest się o co martwic? Bardzo proszę o pomoc, niedługo stracę zmysły:(

  • Marysia996 Ekspertka
    Postów: 173 77

    Wysłany: 11 września, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Marysiu przykro mi ☹️
    Pamiętaj tylko że to nie Twoja wina, tak się po prostu czasami dzieje, zwłaszcza na wczesnym etapie. Wychwyciłaś betę na bardzo wczesnym etapie. Mam nadzieję że niedługo będzie już wszystko dobrze ❤️
    Lekarz też powiedział, że dobrze ze wyłapałam tę ciążę i możemy dalej się starać, ale on zna naszą historię i powiedział, że jak przyjedziemy to coś poprawimy, żeby się udało. Od razu zaznaczyłam, że chcemy dalszą diagnostykę

    39tc.💔🕊️
    7.09💔

    trombofilia wrodzona🩸🧬
  • aszin Autorytet
    Postów: 5210 11143

    Wysłany: 11 września, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samixx wrote:
    Przepraszam, ze pisze tak z niczego ale mam problem który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Uprawiałam z moim chłopakiem petting (ocieralismy się o siebie i dotykał mnie palcami, on miał bielizne a ja nie, z tego co mówił nie miał wytrysku). Wykonałam trzy badania beta hcg z krwi (15, 38 i 60 dni po tym stosunku) wyszły negatywnie. Dodatkowo trzy testy ciążowe z apteki także. Okres dostaje normalnie. Zrobiłam tez badanie usg przez powłoki brzuszne, lekarz nie powiedział nic o ciąży (a byłabym już potencjalnie w 17. tygodniu). Takze mam wrażenie ze mam większe podbrzusze. Nie umiem się uspokoić i wykańcza mnie ten stres. Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości od osoby obeznanej w temacie. Czy jest się o co martwic? Bardzo proszę o pomoc, niedługo stracę zmysły:(
    Tak, rośnie w Tobie mały troll, po mamusi. 🧌

    Oczywiście zgłosiłam 🙄

    Marysiu, też uważam, że dobrze, że wyłapałaś tak wczesną ciążę, może zleca Ci heparynę od owulacji, tak jak mi. Trzymam kciuki za Ciebie 🫂

    Magdanka, Echo, alauda lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 11 września, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samixx wrote:
    Przepraszam, ze pisze tak z niczego ale mam problem który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Uprawiałam z moim chłopakiem petting (ocieralismy się o siebie i dotykał mnie palcami, on miał bielizne a ja nie, z tego co mówił nie miał wytrysku). Wykonałam trzy badania beta hcg z krwi (15, 38 i 60 dni po tym stosunku) wyszły negatywnie. Dodatkowo trzy testy ciążowe z apteki także. Okres dostaje normalnie. Zrobiłam tez badanie usg przez powłoki brzuszne, lekarz nie powiedział nic o ciąży (a byłabym już potencjalnie w 17. tygodniu). Takze mam wrażenie ze mam większe podbrzusze. Nie umiem się uspokoić i wykańcza mnie ten stres. Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości od osoby obeznanej w temacie. Czy jest się o co martwic? Bardzo proszę o pomoc, niedługo stracę zmysły:(

    Ale że co? Myślisz że jesteś w ciąży pomimo tego, że badanie beta HCG oraz USG ją wykluczyło? I to już 17 tydzień?

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • samixx Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 września, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Ale że co? Myślisz że jesteś w ciąży pomimo tego, że badanie beta HCG oraz USG ją wykluczyło? I to już 17 tydzień?
    Bardzo bardzo się tego obawiam. Przeczytałam różne historie że czasem beta nie wskazywała na ciążę a ona była. Popadłam w paranoje :(

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 11 września, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samixx wrote:
    Bardzo bardzo się tego obawiam. Przeczytałam różne historie że czasem beta nie wskazywała na ciążę a ona była. Popadłam w paranoje :(
    No to w takim razie gratuluję 🙂 pochwal się jak mały trollik przyjdzie na świat 🧟🧟🧟

    Echo, S.Roszpunka, Deyansu lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Ewel1991 Znajoma
    Postów: 30 13

    Wysłany: 11 września, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia996 wrote:
    Lekarz też powiedział, że dobrze ze wyłapałam tę ciążę i możemy dalej się starać, ale on zna naszą historię i powiedział, że jak przyjedziemy to coś poprawimy, żeby się udało. Od razu zaznaczyłam, że chcemy dalszą diagnostykę


    Trzymam kciuki bardzo bardzo mocno!

    Dziewczyny, czy badanie HLA-C i KIR należy zrobić do 6 tygodni po poronieniu czy można w innym terminie?
    Zabieram się za kompletowanie listy badań i cena w koszyku mnie przeraża 🥶, w pierwszej kolejności lecę w pakiet antyfosfolipidowy, ANA, cytomegalia, B12, celiakia a wskaźniki tarczycowe już przepisane przez endokrynologa.

    Kwestie krzepliwości zaplanowane przez gin na przyszły miesiąc.

    Coś jeszcze warto zrobic tak na świeżo ?

  • Echo Autorytet
    Postów: 4046 2379

    Wysłany: 11 września, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂💔 Myślę,że masz dobry plan z poszerzeniem diagnostyki. W szczególności skonsultuj się z immunologiem, bo tego aspektu nie warto bagatelizować. Wierzę, że niedługo będziesz się cieszyć ze zdrowej ciąży i wszystko się ułoży ❤️❤️ Gdybyś potrzebowała pomocy czy wsparcia, jesteśmy tu dla Ciebie 🫂

    Marysia996 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 1200 1201 1202 1203 1204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ