Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7492 7710

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Butterfly, kocham Wasze podejście ❤ of kors życzę żeby się spełniło 🥰
    Dziękuję kochana 😍❤️🍀
    Elza1234 wrote:
    Z tym podobne do tatusia to czytałam badania, ze to taki mechanizm, żeby ojciec nie odrzucał dziecka. W sensie matka jest związana ciąża i hormonami, a ojciec w sumie niczym 😅 i tak się wykształciło wśród juz plemion i pierwszych ludzi, ze te dzieciaki są na początku podobne do ojca, żeby je ojciec nie chciał na stosie spalić, tylko je pokochać
    Ale to ciekawe! I na 10000% jest to prawda 😁

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Z tym podobne do tatusia to czytałam badania, ze to taki mechanizm, żeby ojciec nie odrzucał dziecka. W sensie matka jest związana ciąża i hormonami, a ojciec w sumie niczym 😅 i tak się wykształciło wśród juz plemion i pierwszych ludzi, ze te dzieciaki są na początku podobne do ojca, żeby je ojciec nie chciał na stosie spalić, tylko je pokochać

    To naprawdę ma sens! 😄

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Pcos, mam pytanie.
    Ja mam podejrzenie na prawym jajniku i właśnie miesiąc temu były na nim takie małe pęcherzyki a na lewym byl dominujący. Podobno owulacja jest na zmiane, z jednego i drugiego ale to też nie reguła. Zaczynam sobie wkręcać, że teraz może bedzie jakiś za mały pęcherzyk z tego prawego jajnika i po zawodach.

    Jak u Was to wygląda?

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dziewczyny z Pcos, mam pytanie.
    Ja mam podejrzenie na prawym jajniku i właśnie miesiąc temu były na nim takie małe pęcherzyki a na lewym byl dominujący. Podobno owulacja jest na zmiane, z jednego i drugiego ale to też nie reguła. Zaczynam sobie wkręcać, że teraz może bedzie jakiś za mały pęcherzyk z tego prawego jajnika i po zawodach.

    Jak u Was to wygląda?
    U mnie to wyglada tak, ze te jajniki pod usg są rzeczywiście w pęcherzykach, choc wygadają już o niebo lepiej niż kiedyś, AMH już tez mi mocno spadło z 6, na ładne 3.5. Ale w czasie owulacji nie raz jest tak, ze na jajniku widoczne są małe pecherzyki i dominujący do tego. U mnie osobiście nie ma zależności ze raz prawy raz lewy, pracują jak sobie chcą.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1513 2021

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dziewczyny z Pcos, mam pytanie.
    Ja mam podejrzenie na prawym jajniku i właśnie miesiąc temu były na nim takie małe pęcherzyki a na lewym byl dominujący. Podobno owulacja jest na zmiane, z jednego i drugiego ale to też nie reguła. Zaczynam sobie wkręcać, że teraz może bedzie jakiś za mały pęcherzyk z tego prawego jajnika i po zawodach.

    Jak u Was to wygląda?
    Ja co prawda nie mam pcos ale robiłam monitoringi i 3 miesiące z rzędu miałam z prawego jajnika owu, aż myślałam że lewy może nie działa. Ale teraz po poronieniu jak poszłam podejrzeć to już owu z lewego. Więc to chyba losowo idzie.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2483 1805

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dziewczyny z Pcos, mam pytanie.
    Ja mam podejrzenie na prawym jajniku i właśnie miesiąc temu były na nim takie małe pęcherzyki a na lewym byl dominujący. Podobno owulacja jest na zmiane, z jednego i drugiego ale to też nie reguła. Zaczynam sobie wkręcać, że teraz może bedzie jakiś za mały pęcherzyk z tego prawego jajnika i po zawodach.

    Jak u Was to wygląda?

    Ja mam owulację jedynie z lewego jajnika. Z prawego miałam jakieś 3 lata temu, kiedy byłam stymulowana do iui i najprawdopodniej mogłam mieć owulację z prawego od razu po łyżeczkowaniu. Wiec jak widzisz, bardzo rzadko prawy coś wypuszcza.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam,że działa mi tylko jeden jajnik bo zawsze czuje ból po prawej stronie,a teraz usłyszałam,że owulacja będzie z lewego jajnika 🤷🏼‍♀️ Martwię się, że to może ta zmiana, która była uwidoczniona na tomografii ale chyba trudno byłoby przeoczyć torbiel o średnicy 4cm i pomylić to z pęcherzykiem 🤔🙈 Czy jednak jest to możliwe 🙈?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zobaczymy co to bedzie. Zaczynam juz czuć jajniki a mam 12 dc, testy owulacyjne negatywne, kreska bardzo słaba. Mam nadzieję, że coś bedzie bo boje się że się podłamie.

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam czytam Wasze komentarze,to dochodzę do wniosku, że ta naprzemienna owulacja jest takim samym mitem jak te opowieści o parach, które wyjechały na wakacje i bum! Jest ciąża 😅

    Butterfly23, izzy91, S.Roszpunka, Pinkflower lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dzięki dziewczyny, zobaczymy co to bedzie. Zaczynam juz czuć jajniki a mam 12 dc, testy owulacyjne negatywne, kreska bardzo słaba. Mam nadzieję, że coś bedzie bo boje się że się podłamie.

    Wizytę masz już niedługo i wszystko będzie jasne. Trzymam kciuki 🤞🤞❤️

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7492 7710

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest tak, ze teraz z lewego, za miesiąc z prawego i na zmianę. One żyją swoim życiem 😁 pecherzyki te małe policystyczne nie mają nic do dominującego. One sobie są, a pęcherzyk dominujący sobie rośnie. Ja mam pcos i owuluje naturalnie od ok roku.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj 10dc i już czuje po prawej stronie kłucie. Lewy jajnik pracuje cicho, w zaciszu miednicy, a ten prawy to mi żyć nie daje 😅 nie wiem z czego to wynika, on jest w gorszej kondycji, ale już i naturalne owulacje z niego miałam, wiec nie rozumiem tej różnicy w odczuwaniu owulacji

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1513 2021

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Ja też myślałam,że działa mi tylko jeden jajnik bo zawsze czuje ból po prawej stronie,a teraz usłyszałam,że owulacja będzie z lewego jajnika 🤷🏼‍♀️ Martwię się, że to może ta zmiana, która była uwidoczniona na tomografii ale chyba trudno byłoby przeoczyć torbiel o średnicy 4cm i pomylić to z pęcherzykiem 🤔🙈 Czy jednak jest to możliwe 🙈?
    Być może cię to pocieszy 😁 teraz jak miałam owu z lewego to bolał mnie prawy 😆 gdyby nie monitoring to bym myślałam że owu znów z prawego .

    Echo, Lia. lubią tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1513 2021

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja mam dzisiaj 10dc i już czuje po prawej stronie kłucie. Lewy jajnik pracuje cicho, w zaciszu miednicy, a ten prawy to mi żyć nie daje 😅 nie wiem z czego to wynika, on jest w gorszej kondycji, ale już i naturalne owulacje z niego miałam, wiec nie rozumiem tej różnicy w odczuwaniu owulacji
    O ja też dziś 10dc ale jeszcze nic nie czuję 😕 mam późne owulacje ok 18-20 DC więc jeszcze czas, ale w tym cyklu brałam NAC z nadzieją że trochę mi skróci czekanie. No ale nic ,zobaczymy :)

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Ja również jestem po stracie . Życzę wam abyście doczekały się tego szczęścia a na pewno tak będzie.
    Chciałam się zapytać xzy nie potrzebuję któraś z was luteiny dopochwowej ?
    Mi się już nie przyda a mam 6 opakowań.

    Lia., Butterfly23, Elza1234, Echo, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Co za dzień, ciągle ktoś zawracał cztery litery 😄
    Cieszę się, że Wam się podobają mebelki i to miłe, że się wzruszyłyście ❤️ Mi też one mega wjechały na uczucia. Takie śliczne są! Wiecie, kiedyś słuchałam podcastu pewnej psycholożki i ona powiedziała, że jednym z elementów "terapii" - oczywiście nie dla każdego - jest kupowanie od czasu do czasu czegoś swojemu przyszłemu dziecku. Nastawianie swojej podświadomości, że ten mały Ktoś przyjdzie do nas prędzej czy później. Od tego momentu często przywozimy z wakacji coś naszemu maluszkowi, albo jak jesteśmy w outlecie i są fajne promki to coś wybieramy. I słuchajcie, widok mojego męża wybierającego najokropniejszą koszulkę w sklepie - bezcenny 🤣 Ale jaki uroczy!
    Uwielbiam chodzić po regałach z tymi malenkimi rzeczami i wybierać coś dla NASZEGO dziecka. Nie kolejny prezent dla dziecka znajomej, tylko dla naszego. Poczucie własnej wartości mi wtedy rośnie do nieba 😊

    Butterfly23, alauda, Echo, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    Być może cię to pocieszy 😁 teraz jak miałam owu z lewego to bolał mnie prawy 😆 gdyby nie monitoring to bym myślałam że owu znów z prawego .

    Miałam identycznie! A kiedy macie ból owulacyjny w porównaniu do monitoringu? Czy on jej zazwyczaj przed owulką czy może być też po? Czy to w ogóle żadnego schematu się nie trzyma?

    NaszCud - witamy 🥰 dziękujemy za wsparcie i gratulujemy małej dziewczynki! 😊

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    O ja też dziś 10dc ale jeszcze nic nie czuję 😕 mam późne owulacje ok 18-20 DC więc jeszcze czas, ale w tym cyklu brałam NAC z nadzieją że trochę mi skróci czekanie. No ale nic ,zobaczymy :)
    Ja w tym cyklu brałam leki stymulujące, ostatni raz przed półroczna przerwa, stad ta owulacja 😅 normalnie jak już mam owulacje to tez późno, 20 dzień albo i później.

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1513 2021

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    Miałam identycznie! A kiedy macie ból owulacyjny w porównaniu do monitoringu? Czy on jej zazwyczaj przed owulką czy może być też po? Czy to w ogóle żadnego schematu się nie trzyma?

    NaszCud - witamy 🥰 dziękujemy za wsparcie i gratulujemy małej dziewczynki! 😊
    U mnie nie ma reguły zwykle boli w dzień owulacji i dzień po, ale były też takie cykle że miałam bóle całe tydzień 😬

    Lia. lubi tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1513 2021

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja w tym cyklu brałam leki stymulujące, ostatni raz przed półroczna przerwa, stad ta owulacja 😅 normalnie jak już mam owulacje to tez późno, 20 dzień albo i później.
    Eh to też się biedna musisz naczekac ... Pamiętam jak byłam na studiach i się cieszyłam że mam okresy co 30 parę dni w porównaniu do koleżanek które miały co 26/28. Teraz bym się chętnie zamieniła 🫣

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ