X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 15 stycznia, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Alauda, Echo trzymam kciuki ✊🏻
    Echo jaki catering stosujesz?
    Mi szło super do soboty 🤣 wczoraj jeszcze winko wleciało, chipsy, ale dziś wracam na dobre tory. I co zauważyłam, że nie mam do siebie pretensji o to, że w weekend sobie pozwoliłam, że zawaliłam dietę, znów mi się nie udało. Potraktowałam to jako wolne od czystej miski. Dziś znów warzywka i liczenie kcal 😁
    Alauda oby córa nie załapała tego wirusa.

    Ja kiedyś miałam mege czystą dietę, ale zawsze miałam jakiś "cheat meal" albo "cheat day". Trzeba też zyć :)

    Ja będę zadowolona, jeśli tylko odstawię cukier. Jestem w stanie zjeść dziennie jedną paczkę żelków i tabliczkę czekolady. Robię to tak nieświadomie, ze czasami zastanawiam się, czy nie mam luk w pamięci.

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 15 stycznia, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezimienna wrote:
    Echo jaki catering? My ostatnio zmieniliśmy na Pana Brokuła. 😁
    Ja najbardziej byłam zadowolona z Brokuła. Najmniej wymyślne dania, choć monotonne. Często kasza, albo jakieś warzywa z masą jajeczną. Ale smaczne.

    Echo lubi tę wiadomość

  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 15 stycznia, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Właśnie koleżanka przyniosła do biura ciasto urodzinowe - własny wypiek. Na razie mnie nie kusi. zobaczymy jak będzie później :D

    Bądź silna! Nie poddaj się zniewalającemu zapachowi domowego ciasta 😅! Po prostu wyrzuć to z głowy!

    alauda lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 15 stycznia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezimienna wrote:
    Echo jaki catering? My ostatnio zmieniliśmy na Pana Brokuła. 😁

    Jesteście zadowoleni? My byliśmy trzy miesiące na Brokule i mi na samą myśl robiło się już później słabo. Stwierdziłam, że wolę bez narzekania stać przy garach niż mieć catering.
    Nie chciałam też wydawać więcej, bo zapewne są dużo lepsi dostawcy.... hmm... może nie lepsi, ale trafiajacy bardziej w moje gusta kulinarne ;)

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 15 stycznia, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja najbardziej byłam zadowolona z Brokuła. Najmniej wymyślne dania, choć monotonne. Często kasza, albo jakieś warzywa z masą jajeczną. Ale smaczne.

    o jej, to chyba cos ze mna nie tak :D A miałas diete o niskim IG?

    Ja próbowałam różnych - standard slim, niskie IG, wege.... Chociaż mąż był bardzo zadowolony, tylko ja wymiękłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 09:31

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 15 stycznia, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Alauda, Echo trzymam kciuki ✊🏻
    Echo jaki catering stosujesz?
    Mi szło super do soboty 🤣 wczoraj jeszcze winko wleciało, chipsy, ale dziś wracam na dobre tory. I co zauważyłam, że nie mam do siebie pretensji o to, że w weekend sobie pozwoliłam, że zawaliłam dietę, znów mi się nie udało. Potraktowałam to jako wolne od czystej miski. Dziś znów warzywka i liczenie kcal 😁
    Alauda oby córa nie załapała tego wirusa.

    Butterfly, bardzo dobrze, że robisz sobie cheat day, bo to bardzo pomaga w utrzymaniu diety ❤️

    NTFY okropnie mi się znudziło, ale miałam go 8 miesięcy, więc zdecydowanie za długo i już od dawna nie trzymałam się ram LowIG. Teraz zamówiłam trzy kateringi, każdy na ok 1tydz: Malinowybox, Be Diet catering i Fitkalorie. Dwa pierwsze z dietą Low IG (lub vege, bo można zmieniać), a ostatnia z dietą Sandry Lubickiej - jest mieszanką różnych diet, w tym przeciwzapalną.

    Póki co nie schodzę drastycznie z kaloriami, bo muszę najpierw sprawdzić który katering mi najbardziej pasuje i też nie chce mieć napadów głodu przez co mogłabym podjadać poza pudełkami.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Nowa12344321 Ekspertka
    Postów: 143 77

    Wysłany: 15 stycznia, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    To zależy tak naprawdę na co ona Ci została przepisane. Bo jeśli masz mutacje homo, które mogą blokować zagnieżdżenie to lepiej wprowadzić heparynę 4 dni po owulacji. Jeśli dostałaś ją zapobiegawczo, np po poronieniach to od pozytywnego testu ciążowego.
    I odstawiasz ją od razu jak test negatywny.
    Mam nieprawidłową mutacje MTHFR hetero i PAI-1 homo i dwie straty za sobą.

    Starania od 10.2022, 2 straty
    11.2022 - cp - usunięcie jajowodu prawego
    04.2023 - SONO HSG - jajowód lewy drożny
    08.2023 - zaczynamy stymulację -naturalnie brak owulacji - AROMEK, Ovitrelle
    09.2023 - II, pęcherzyk ciążowy, czekamy na ❤️
    10.2023 - poronienie zatrzymane 7 tc
    01.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    02.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    03.2024 - cykl naturalny - ciąży brak
    04.2024 - histeroskopia - stan zapalny endometrium - antybiotyk
    05.2024 - Punkcja - 15 🥚- 2 ❄️❄️
    ———-
    Niedoczynność tarczycy, IO, PCOS, Adenomioza, PAI-1, MTHFR,
    AMH - 6,74
    KIR - Bx
    Kariotypy - OK
    Badanie nasienia - OK
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 15 stycznia, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozważałam jeszcze wypróbowanie Body Chief I SuperMenu Lewandowskiej, ale tylko to drugie przekonuje mnie pod względem menu.

    Wcześniej korzystalam z Maczfita, ale byłam bardzo niezadowolona i już do nich nie wrócę. Viking ma proces o handel ludźmi, nie będę ich wspierać, a Dietific jest tak drogi, że jest dla mnie nieosiągalny.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 15 stycznia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja kiedyś miałam mege czystą dietę, ale zawsze miałam jakiś "cheat meal" albo "cheat day". Trzeba też zyć :)

    Ja będę zadowolona, jeśli tylko odstawię cukier. Jestem w stanie zjeść dziennie jedną paczkę żelków i tabliczkę czekolady. Robię to tak nieświadomie, ze czasami zastanawiam się, czy nie mam luk w pamięci.

    Myślisz,że to z powodu zmęczenia?

    Ja też mam problem z cukrem... Przez ostatnie miesiące każdego dnia jadłam coś słodkiego. To naprawdę musi się skończyć 🙈

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 15 stycznia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    o jej, to chyba cos ze mna nie tak :D A miałas diete o niskim IG?

    Ja próbowałam różnych - standard slim, niskie IG, wege.... Chociaż mąż był bardzo zadowolony, tylko ja wymiękłam :)
    Tak miałam niskie IG. Kasza to codziennie chyba była 🙈 po miesiącu na Brokule zrobiłam wyniki i insulina z 14 spadła mi na 9 🥹 ale catering to też nie dla mnie na dłużej. Za dużo pokus na cateringu za mną chodzi 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 09:48

    alauda lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 15 stycznia, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa12344321 wrote:
    Mam nieprawidłową mutacje MTHFR hetero i PAI-1 homo i dwie straty za sobą.
    To ja bym spróbowała te 7 dni po ovitrelle tak jak lekarz mówił.

    Nowa12344321 lubi tę wiadomość

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1358 1188

    Wysłany: 15 stycznia, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam problem ze słodyczami, a jeszcze większy z fast foodami. Wczoraj zjadłam ogromnego kebaba, aż dzisiaj mi niedobrze 😕 wczoraj był taki pyszny, ale teraz żałuję 😁

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3171 1647

    Wysłany: 15 stycznia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, no przecież ja ze słodyczami mam to samo. Czemu nas tak ciągnie a facetów np nie tak bardzo.
    Wgl to chyba mnie coś bierze kicha mnie co chwilę i leje mi się katar z nosa. Muszę się podkurować.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 15 stycznia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dziewczynki, no przecież ja ze słodyczami mam to samo. Czemu nas tak ciągnie a facetów np nie tak bardzo.
    Wgl to chyba mnie coś bierze kicha mnie co chwilę i leje mi się katar z nosa. Muszę się podkurować.
    A spróbujcie zwiększyć ilość białka w diecie. Ja jem dużo więcej i zauważyłam, że nie mam takich ciągutek na słodkie. I może warto włączyć suplementację chromem. Zdrówka 🫶

    Pinkflower, Echo lubią tę wiadomość

  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 15 stycznia, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, ze to od hormonów. Ja jak dostanę @, to czuję powera i postanawiam, że wprowadzam dietę. I rzeczywiście nie jest źle. Nadchodzi owulacja i pozamiatane - jak jestem w sklepie to aż się trzęsę na widok słodyczy, jak totalny nałogowiec.

    Echo, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 15 stycznia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    A spróbujcie zwiększyć ilość białka w diecie. Ja jem dużo więcej i zauważyłam, że nie mam takich ciągutek na słodkie. I może warto włączyć suplementację chromem. Zdrówka 🫶

    No własnie, ja mam wysokobiałkową dietę. Mam taką odkąd dużo trenowałam - jajka, nabiał, mięso. Czasami nawet myślę, że az jest za bardzo białkowa i nie pomaga. A o chromie czytałam kiedys. Ale musiałabyś widzieć teraz moją minę, jak pomyślałam o wprowadzeniu kolejnego supla :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 10:09

    Butterfly23, Echo lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2865 2769

    Wysłany: 15 stycznia, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    o jej, to chyba cos ze mna nie tak :D A miałas diete o niskim IG?

    Ja próbowałam różnych - standard slim, niskie IG, wege.... Chociaż mąż był bardzo zadowolony, tylko ja wymiękłam :)
    Alauda- to ja miałam jak ty. Miesiąc diety u brokuła na niskim IG i miałam odruchy wymiotne 🙈

    alauda lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
  • Nowa12344321 Ekspertka
    Postów: 143 77

    Wysłany: 15 stycznia, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    To ja bym spróbowała te 7 dni po ovitrelle tak jak lekarz mówił.
    Dziękuję za podpowiedź. Jesteście cudowne i cudowne grono tworzycie.

    Co do diet to ja jestem na takiej DIABETIC i bardzo ładnie mi cukry spadają. Mam IO i PCOS. Ja mam z Fit szef. Oni działają chyba w okolicach Warszawy, ale zerknijcie sobie bo nie wiem czy nie są gdzieś jeszcze a ceny w porządku i posiłki na prawdę fajne są. Nigdy nie spotkałam się z czymś nie świeżym czy coś takiego 😊

    Butterfly23, alauda, Echo, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    Starania od 10.2022, 2 straty
    11.2022 - cp - usunięcie jajowodu prawego
    04.2023 - SONO HSG - jajowód lewy drożny
    08.2023 - zaczynamy stymulację -naturalnie brak owulacji - AROMEK, Ovitrelle
    09.2023 - II, pęcherzyk ciążowy, czekamy na ❤️
    10.2023 - poronienie zatrzymane 7 tc
    01.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    02.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    03.2024 - cykl naturalny - ciąży brak
    04.2024 - histeroskopia - stan zapalny endometrium - antybiotyk
    05.2024 - Punkcja - 15 🥚- 2 ❄️❄️
    ———-
    Niedoczynność tarczycy, IO, PCOS, Adenomioza, PAI-1, MTHFR,
    AMH - 6,74
    KIR - Bx
    Kariotypy - OK
    Badanie nasienia - OK
  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1743 1703

    Wysłany: 15 stycznia, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem bardziej zadowolona niż z Vikinga. Na razie brokuł leci 3 tydzień, ale nie mogę narzekać. Body chiefa miał mój mąż kiedyś, ale teraz są o wiele drożsi 😱. Ja na razie mam dietę standard, ale myślę powoli o powrocie do tej obniżoną ilością glutenu i laktozy. Waga nie rośnie, ale od tygodnia czuję się ciężej. Jeszcze może to być kwestia progesteronu:/. Więc zobaczę jeszcze na początku cyklu jak się mam.

  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1743 1703

    Wysłany: 15 stycznia, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Alauda- to ja miałam jak ty. Miesiąc diety u brokuła na niskim IG i miałam odruchy wymiotne 🙈
    Może to kwestia faktycznie rodzaju diety 😅. A brałyście na weekendy również?

    W ogóle co raz bardziej mnie dościga sraczka staraniowa na koniec cyklu. 🙈 ale dzielnie nie testuje do @. Najbardziej mnie zastanawia, kiedy mogłam mieć owu czy w tym 13dc czy dzień wcześniej. Ale jestem bliżej końca, ta moja faza lutealna też różna, powinna być stała, a ja mam ją między 12-14 dni. 💁🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 10:24

‹‹ 670 671 672 673 674 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ