X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza super 😍
    Pandzia no elegancko, fajnie że lekarz tak do tego podszedł ☺️
    Ps. Witam się na 700 stronie 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 16:09

    Elza1234, Echo, pandzia 🐼, S.Roszpunka, Pinkflower lubią tę wiadomość

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1355 1184

    Wysłany: 25 stycznia, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo wam współczuję z powodu dolegliwości z kręgosłupem, to poważna sprawa ☹️ Alauda bardzo dobrze że najpierw idziesz na rezonans i do neurochirurga. Moja koleżanka poszła na rehabilitację z powodu bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym i niestety na rehabilitacji uszkodzono jej nerwy i dziewczyna oczekuje teraz na operację, która w jej obecnym stanie jest bardzo dużym ryzykiem ☹️
    Także dobrze, że najpierw zasięgniesz porady przed rehabilitacją. Jak widać że wszystkim trzeba uważać...

    Jednorożec jest jeszcze wcześnie, jutro z rana będę wyczekiwać Twojego kolejnego testu bo szanse są nadal duże 🥰 a co do pani z przedszkola to pewnie chciała dobrze, ale przeceniła swoje możliwości...no cóż oby już więcej tak nie zrobiła po skargach rodziców.

    Pandzia obrotna z Ciebie dziewczyna! Jak widać nie ma głupich pytań i niepotrzebnie się obawiałaś, bo teraz jesteś kilka tygodni do przodu 🙂

    Ja kochane jestem już po wizycie u genetyka. Nie oczekiwałam czegoś szczególnego bo ma aż półtorej gwiazdki na znanym lekarzu 😂 nie był przyjemny, nie interesowały go moje badania, Kiry to wymysł młodych lekarzyków i jeszcze wymyślił że powinniśmy zrobić badania za 6000 zł aby zbadać wszystkie warianty mukowiscydozy (mąż jest nosicielem, ja nie) i najlepiej to jak cała rodzina zrobi te badania XD
    Przytakiwaliśmy na wszystko, aby tylko go nie zdenerwować bo po opiniach czytałam że potrafi być wybuchowy, ale dostaliśmy skierowania na kariotypy które pobieramy w przyszłym tygodniu i tylko o to chodziło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 16:15

    Echo lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1348 1354

    Wysłany: 25 stycznia, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane tak z innej beczki.
    Polecam swietny serial komediowy na netflixie Good Girls
    Jeżeli był już polecany to przepraszam za powtórkę.

    Pinkflower, Butterfly23, Echo lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3161 1641

    Wysłany: 25 stycznia, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Dziewczyny bardzo wam współczuję z powodu dolegliwości z kręgosłupem, to poważna sprawa ☹️ Alauda bardzo dobrze że najpierw idziesz na rezonans i do neurochirurga. Moja koleżanka poszła na rehabilitację z powodu bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym i niestety na rehabilitacji uszkodzono jej nerwy i dziewczyna oczekuje teraz na operację, która w jej obecnym stanie jest bardzo dużym ryzykiem ☹️
    Także dobrze, że najpierw zasięgniesz porady przed rehabilitacją. Jak widać że wszystkim trzeba uważać...

    Jednorożec jest jeszcze wcześnie, jutro z rana będę wyczekiwać Twojego kolejnego testu bo szanse są nadal duże 🥰 a co do pani z przedszkola to pewnie chciała dobrze, ale przeceniła swoje możliwości...no cóż oby już więcej tak nie zrobiła po skargach rodziców.

    Pandzia obrotna z Ciebie dziewczyna! Jak widać nie ma głupich pytań i niepotrzebnie się obawiałaś, bo teraz jesteś kilka tygodni do przodu 🙂

    Ja kochane jestem już po wizycie u genetyka. Nie oczekiwałam czegoś szczególnego bo ma aż półtorej gwiazdki na znanym lekarzu 😂 nie był przyjemny, nie interesowały go moje badania, Kiry to wymysł młodych lekarzyków i jeszcze wymyślił że powinniśmy zrobić badania za 6000 zł aby zbadać wszystkie warianty mukowiscydozy (mąż jest nosicielem, ja nie) i najlepiej to jak cała rodzina zrobi te badania XD
    Przytakiwaliśmy na wszystko, aby tylko go nie zdenerwować bo po opiniach czytałam że potrafi być wybuchowy, ale dostaliśmy skierowania na kariotypy które pobieramy w przyszłym tygodniu i tylko o to chodziło.

    Magdanka, dobrze że zdobyliście skierowania. 💪 kasa zaoszczędzona. A lekarz hit 1.5 gwiazdki ale czemu to nie dziwi jak na NFZ. Ważne że cel osiągnięty 😘

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1806 1482

    Wysłany: 25 stycznia, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec, tulę za biel, choć sama wiesz, że jest za wcześnie 🙂 co za baba w tym przedszkolu! Dobrze, że to zgłosicie, bo to jakieś kompletne nieporozumienie.

    Ja mam dziś mega stresa przed tym gin. Widzę jego zdjęcie i mnie już skręca 🤦🏼‍♀️

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda przynajmniej jesteś z kasą do przodu bo masz skierowanie 😎 a dziad może gadac co chcę. Cel osiągnięty.
    Roszpunka kciuki za wizytę 🤞

    Jutro zrobię test jak P. Pójdzie spac po nocce że mnie nie przyczaił bo ogólnie nie przyznaje miu się do większości testów 🤣🤣🤣 będę musiała wytrzymać siku

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1355 1184

    Wysłany: 25 stycznia, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Magda przynajmniej jesteś z kasą do przodu bo masz skierowanie 😎 a dziad może gadac co chcę. Cel osiągnięty.
    Roszpunka kciuki za wizytę 🤞

    Jutro zrobię test jak P. Pójdzie spac po nocce że mnie nie przyczaił bo ogólnie nie przyznaje miu się do większości testów 🤣🤣🤣 będę musiała wytrzymać siku

    Tak to prawda, jakieś 1000 zł zaoszczędziliśmy więc będzie na inne badania 🙂
    Kochana też robiłam testy po kryjomu, bo nie chciało mi się tłumaczyć dlaczego robię je codziennie przez tydzień 😂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Kochane tak z innej beczki.
    Polecam swietny serial komediowy na netflixie Good Girls
    Jeżeli był już polecany to przepraszam za powtórkę.
    Jest super 😁

    Magdanka ja jego 🙈🙈🙈 ale super, że się udało zdobyć skierowanie 🤞🏻

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim pojadę do dr S chciałabym zrobić biopsję endometrium. Ale nawet prywatnie nie jest to takie proste 🤷🏼‍♀️ czy któraś z Was wykonywała prywatnie u swojego lekarza?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2857 2732

    Wysłany: 25 stycznia, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zanim pojadę do dr S chciałabym zrobić biopsję endometrium. Ale nawet prywatnie nie jest to takie proste 🤷🏼‍♀️ czy któraś z Was wykonywała prywatnie u swojego lekarza?
    Ja w klinice.
    Ale moja stara gin kiedyś też o tym mówiła, wiem, że pobierał, u mnie ostatecznie olała sprawę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 18:32

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1348 1354

    Wysłany: 25 stycznia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka czasem trzeba zacisnąć zęby i poprzytakiwac. Ważne że chociaż jedno kosztowne badanie będzie za free.
    Alauda, Echo potrafi zmotywować :D dobrze,że masz ustalone wizyty. 😊

    A kto nie chował się z testami 🙈 ja wolałam czasem nie mówić żeby nie pomyślał,że schizuje. Nawet w ciąży robiłam pomiędzy betami sprawdzać czy kreska ciemnieje. Tego się na pewno nie pozbędę bo strach już nigdy nie opuści mnie przy staraniach

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zanim pojadę do dr S chciałabym zrobić biopsję endometrium. Ale nawet prywatnie nie jest to takie proste 🤷🏼‍♀️ czy któraś z Was wykonywała prywatnie u swojego lekarza?
    Ja, przy drożności ale samą też robi. Wymóg to dobre wymazy

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja, przy drożności ale samą też robi. Wymóg to dobre wymazy
    Wymazy są ważne 3 miesiące?

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Wymazy są ważne 3 miesiące?
    Mi lekarz mówił że pół roku

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 25 stycznia, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa, mam nadzieję, że mogę do Was dołączyć :)

    Staramy się z mężem od czerwca 2023, po drodze były dwa poronienia. Do tej tej pory zachodziłam w ciążę od razu, a teraz cisza od dwóch cykli (wtedy zaczęliśmy starania po poronieniu). Jakoś mi ciężko, szczególnie, że tracę te ciąże… i nawet jak zajdę to słabo to wygląda.

    W domu mam dwójkę zdrowych dzieci - ciąże bezproblemowe bez wcześniejszych poronień…

    Trzymajcie się dziewczyny! W końcu musi się udać :)

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, zapisałam się na początku lutego do lekarza i jeśli lekarz zakwalifikuje do zabiegu, to mi zrobi biopsję. Zapisałam się do przychodni, w której prywatnie wykonują przeróżne zabiegi. Mam nadzieję, że nie odeśle mnie z kwitkiem.
    Czy coś jeszcze muszę mieć zrobione czy tylko wymazy na MUCHę?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa, mam nadzieję, że mogę do Was dołączyć :)

    Staramy się z mężem od czerwca 2023, po drodze były dwa poronienia. Do tej tej pory zachodziłam w ciążę od razu, a teraz cisza od dwóch cykli (wtedy zaczęliśmy starania po poronieniu). Jakoś mi ciężko, szczególnie, że tracę te ciąże… i nawet jak zajdę to słabo to wygląda.

    W domu mam dwójkę zdrowych dzieci - ciąże bezproblemowe bez wcześniejszych poronień…

    Trzymajcie się dziewczyny! W końcu musi się udać :)
    Hej. Robiłaś jakieś badania, na jakim etapie były poronienia? Co lekarz mówi? Powinnaś mieć wdrożone jakieś leki, bo gdzieś jest problem, że tracisz ciążę.

  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Wymazy są ważne 3 miesiące?

    To chyba zależy od kliniki 🤔 mnie też mówili 3 miesiące. Jedynie cytologia rok.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    To chyba zależy od kliniki 🤔 mnie też mówili 3 miesiące. Jedynie cytologia rok.
    Zmieszczę się, bo robiłam 11.12.23

    Echo lubi tę wiadomość

  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandzia, czyli u Ciebie było wyraźnie widać stan zapalny już podczas histeroskopii 😱? Dobrze, że lekarz od razu wdrożył leczenie 😘❤️ Kiedy wybierasz się na wizytę kontrolną? Na jak długo masz rozpisane leczenie?

    Magdanka, ale super! To jest kupa kasy, warto było zacisnąć zęby 🥂 💋 Czy jakieś jeszcze badania masz na swojej liście? Czy na tych kończycie diagnostykę?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 698 699 700 701 702 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ