X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 24 stycznia, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Dziewczyny,
    Obgadałyśmy śniadania, a co dobrego macie w menu na kolację? O ile cały dzień jakoś spoko, pomysłów milion, tak na kolację brak pomysłu 🤷‍♀️
    Mam to samo… I ostatnio stwierdziłam, że na kolację będę robić zupy. Mało kaloryczne, a można się najeść.
    Często robię pinsę z różnymi dodatkami, parówki, kanapki, jajka gotowane.

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 24 stycznia, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec kciuki za test, Bezimienna kciuki za rozmowy ✊🏻✊🏻✊🏻

  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1348 1354

    Wysłany: 25 stycznia, 02:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec ja tu czuwam czy czasem nie zachciało Ci się siku w nocy 😅 🤞🤞

    Butterfly23, Echo lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, dzisiaj już zaloczam biel wizira czuli to był jeszcze zastrzyk

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Dzień dobry, dzisiaj już zaloczam biel wizira czuli to był jeszcze zastrzyk
    Dziś jesteś 9 dpo? To szybko Ci się zastrzyk wypłukuje

  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Echo, jak chodziłaś do gestapo, to już miałaś te problemy z kręgosłupem? Wtedy dawałaś nieźle czadu💪🏻
    Od czego tak Ci się pogorszyło?

    Tak, już wtedy był problem, ale jeszcze nie wiedziałam,że to jest tak poważne. Z czasem objawy mocno się nasiliły, doszły bardzo silne drętwienia i niedowład ręki, co uniemożliwialo mi prowadzenie samochodu czy wykonanie prostych czynności jak utrzymanie czajnika w ręce. Musiałam szybko wykonać rezonans i zmienić treningi na rehabilitację. Teraz wiem, że ćwiczenia mogły pogorszyć mój stan. Nie wolno mi nic poza spacerami, a ćwiczyć mogę tylko to co nam zlecone 😔 inaczej mogę zrobić sobie krzywdę.

    A Ty jak się czujesz? Czy udało Ci się znaleźć dobrego rehabilitanta? Ćwiczysz coś? Wiem, że bardzo cierpisz i martwie się o Ciebie 💋

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Nie wolno schodzić poniżej 1500. Chyba, że leżysz plackiem 24h. Te kalkulatory niektóre to o kant tyłka rozbić… Ja staram się nie przekraczać 1600, bo moja jedyna aktywność to spacery z psem.

    Ja też uważam, że dieta 1200kcal to nieporozumienie. Jestem niska i drobnej budowy, ale starając się o ciążę nie mogę doprowadzić do niedoborów. Dlatego jestem na pudełkach 1500kcal i powoli przyzwyczajam się do obniżonej kaloryczności, ale w razie potrzeby podnoszę kaloryczność orzechami czy inną, zdrowa przekąska. Wiecznie nie będę na redukcji, po prostu muszę się teraz wyzerować po świątecznym eldorado 😅

    Kiedyś miałam gestapo, a teraz moją aktywnością jest wycieczka do Luxmedu 🤣

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Dzień dobry, dzisiaj już zaloczam biel wizira czuli to był jeszcze zastrzyk

    Przytulam 💔❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1554 2084

    Wysłany: 25 stycznia, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec to kciuki za jutro chociaż 10dpo to też bardzo wcześnie 🤞 ☺️

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze tak naprawdę parę dni czasu więc na razie jeszcze luzik.
    Zrobiłam dziasiaj rano awanturę w przedszkolu. Dzieci od miesiąca mają nową panią jak była poprzednia Pani to jak dzieci miały jakiś występ to dawała tekst wierszyka do domu żeby z dzieckiem poćwiczyć ta nowa stwierdziła że nie ma takiej potrzeby bo nauczy wszystkiego dzieci sama. Myślę sobie ok. Dzisiaj jest u nas dzień babci młody ma wierszyk i wczoraj wieczorem płacz wielki bo on nie chce iść do przedszkola wyciągnęliśmy z mężem o co chodzi. On nie pójdzie na występ bo nie umie wierszyka, na Messenger przedszkola mamy piszą że inne dzieci też tak mają. Dzwoniliśmy do wychowawczyni o 9 wieczór że potrzebujemy scenariusz tego występu bo dzieci nie znają wierszyków ani piosenek. Siedziałam z młodym do 23 żeby przynajmniej ogólnie się tego nauczył, dzisiaj na pewno będzie w przedszkolu niezły bajzel i trojka klasowa ma iść do dyrekcji ze skargą.

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec bardzo dobrze zrobiłaś. Ona jest jedna, dzieci kilkanaście i nie musi zgrywać, że da radę wszystko ogarnąć sama.

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1553 1838

    Wysłany: 25 stycznia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tu tak na chwilkę wrzucę przepis z innego forum.
    Brzmi nieźle, zapiszcie sobie też 🥰
    MummyYummy wrote:
    Ja ją robię w wersji podstawowej: myję i siekam kalafior (niektórzy też blendują, a ja czasem używam tarki, jak nie chce mi się kroić 😊), wrzucam do miski, dodaje jogurt naturalny, pieprz ziołowy, sól himalajską do smaku, posiekany koperek i gotowe!

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2857 2732

    Wysłany: 25 stycznia, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ureaplasma wyleczona ❤️

    pandzia 🐼, Jednorożec89, izzy91, alauda, Echo, Pinkflower, Butterfly23, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1348 1354

    Wysłany: 25 stycznia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec nie odpuszczam kciuków na najblizsze dni.
    Echo tylko ostatnio przeszłaś ze swoim zdrowiem, męża , na pewno kosztowało Cię to dużo nerwów i stresu. W końcu nadejdzie i dla Ciebie dobry czas na wszystko 🍀💜
    Jednorożec ja pomyślałam jeszcze nieco inaczej,od drugiej strony.nie chce tu nikogo bronić ale może Pani myślała,że da radę sama i odciąży Was w domu .tylko nie przemyślała ile stresu będzie kosztowało dzieci niepowodzenie akcji.
    Elza świetnie 😊😊
    A ja dziewczyny nie pisałam tutaj bo myślałam,że jestem nawiedzona. Napisałam do gin czy mogę przyjąć już antybiotyk skoro taki był obraz histero czy muszę czekać 3tyg na wynik. Właśnie odpisał,żebym zadzwoniła do gabinetu po receptę 😊

    Echo, Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie chciała dobrze, ale nie wiem jaki miała problem wydrukować i rozdać te karteczki, nie zaszkodziłoby ale mniej stresu dzieci by miały, ja to zawsze w formie zabawy trenowałam z młodym w domu czy w samochodzie.

    Elza super wieści 😍

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 25 stycznia, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Tak, już wtedy był problem, ale jeszcze nie wiedziałam,że to jest tak poważne. Z czasem objawy mocno się nasiliły, doszły bardzo silne drętwienia i niedowład ręki, co uniemożliwialo mi prowadzenie samochodu czy wykonanie prostych czynności jak utrzymanie czajnika w ręce. Musiałam szybko wykonać rezonans i zmienić treningi na rehabilitację. Teraz wiem, że ćwiczenia mogły pogorszyć mój stan. Nie wolno mi nic poza spacerami, a ćwiczyć mogę tylko to co nam zlecone 😔 inaczej mogę zrobić sobie krzywdę.

    A Ty jak się czujesz? Czy udało Ci się znaleźć dobrego rehabilitanta? Ćwiczysz coś? Wiem, że bardzo cierpisz i martwie się o Ciebie 💋

    A ogólnie ten problem z kręgosłupem pojawił się po wypadku?
    Najgorsze jest, że nie wiedziałaś, że to coś aż tak poważnego i sport pewnie tylko to pogorszył😢

    Przyznam szczerze, że jeszcze nikogo nie szukałam. Myślę, że zafunduję sobie rezonans, żeby mieć dokładniejszy obraz co się tam dzieje i wybiorę się do neurochirurga.
    Wiem, że to może głupie ale najpierw moim priorytetem jest zajście w ciążę a później zajmę się plecami. Wytrzymam💪🏼

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 25 stycznia, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Dzień dobry, dzisiaj już zaloczam biel wizira czuli to był jeszcze zastrzyk

    Przykro mi😌 Ale jeszcze jest nadzieja ❤️ Czekamy na kolejny sik😉

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    A ogólnie ten problem z kręgosłupem pojawił się po wypadku?
    Najgorsze jest, że nie wiedziałaś, że to coś aż tak poważnego i sport pewnie tylko to pogorszył😢

    Przyznam szczerze, że jeszcze nikogo nie szukałam. Myślę, że zafunduję sobie rezonans, żeby mieć dokładniejszy obraz co się tam dzieje i wybiorę się do neurochirurga.
    Wiem, że to może głupie ale najpierw moim priorytetem jest zajście w ciążę a później zajmę się plecami. Wytrzymam💪🏼

    Trudno powiedzieć,ale ja też nie jestem bez winy. Dopiero teraz pracuje nad prawidłową sylwetką, staram się nie kulić w sobie,prosto siedzieć itd. Wcześniej nie wiedziałam jak o to dbać 😔

    Alusia, doskonale Cię rozumiem i wiem dlaczego tak piszesz. Będę Cię jednak zachęcać żebyś robiła jedno i drugie jednocześnie, bo wbrew pozorom fizjoterapia może Ci pomoc zajść w ciążę 🙏🍀🌈 musisz popracować nad postawą i pozbyć się niepotrzebnych napięć. Bardzo się cieszę, że idziesz na rezonans, od tego trzeba zacząć ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 12:42

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3166 1643

    Wysłany: 25 stycznia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, super wieści ❤
    Pandzia, fajnie ze juz możesz działać z antybiotykiem 😘
    Jednorożec, dalej kciuki bo jeszcze wcześnie 🤞🤞🤞❤
    Alauda, Echo życzę żeby te bóle Wam odpuściły 😘

    Elza1234, Jednorożec89, pandzia 🐼, Echo, alauda lubią tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2938 2092

    Wysłany: 25 stycznia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Trudno powiedzieć,ale ja też nie jestem bez winy. Dopiero teraz pracuje nad prawidłową sylwetką, staram się nie kulić w sobie,prosto siedzieć itd. Wcześniej nie wiedziałam jak o to dbać 😔

    Alusia, doskonale Cię rozumiem i wiem dlaczego tak piszesz. Będę Cię jednak zachęcać żebyś robiła jedno i drugie jednocześnie, bo wbrew pozorom fizjoterapia może Ci pomoc zajść w ciążę 🙏🍀🌈 musisz popracować nad postawą i pozbyć się niepotrzebnych napięć. Bardzo się cieszę, że idziesz na rezonans, od tego trzeba zacząć ❤️

    Zmobilizowałaś mnie, bo u mnie to zawsze taka gadka szmatka. Umówiłam się na rezonans na za 2 tygodnie i do wstępnie do neurochiruga. Ale z tym drugim to zobaczę, bo jeszcze zastanawiam się do którego iść. Na szczęście względnie łatwo o wizyty - łatwiej niż do reumatologa.

    Ja na pewno też chodzę wykrzywiona. A na pewno ból sam w sobie też wymusza niepoprawną postawę. Gdybym mogła cofnąć czas nie wydziwiałabym kiedyś tak ze sportem. Myślałam, że mogę przenosić góry i czułam się zajebiście, jak inni patrzyli na mnie z zachwytem... a skrzywidziłam siebie na całe życie.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 14:11

    Echo lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
‹‹ 697 698 699 700 701 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ