X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Zmobilizowałaś mnie, bo u mnie to zawsze taka gadka szmatka. Umówiłam się na rezonans na za 2 tygodnie i do wstępnie do neurochiruga. Ale z tym drugim to zobaczę, bo jeszcze zastanawiam się do którego iść. Na szczęście względnie łatwo o wizyty - łatwiej niż do reumatologa.

    Ja na pewno też chodzę wykrzywiona. A na pewno ból sam w sobie też wymusza niepoprawną postawę. Gdybym mogła cofnąć czas nie wydziwiałabym kiedyś tak ze sportem. Myślałam, że mogę przenosić góry i czułam się zajebiście, jak inni patrzyli na mnie z zachwytem... a skrzywidziłam siebie na całe życie.....

    Bardzo się cieszę ❤️ trzymam mocno kciuki! Teraz najważniejsze jest to, że działasz i chcesz coś zmienić. Mam nadzieję, że trafisz do dobrych lekarzy i szybko wszystko się wyjaśni. Dawaj znać 🤞🍀❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa, mam nadzieję, że mogę do Was dołączyć :)

    Staramy się z mężem od czerwca 2023, po drodze były dwa poronienia. Do tej tej pory zachodziłam w ciążę od razu, a teraz cisza od dwóch cykli (wtedy zaczęliśmy starania po poronieniu). Jakoś mi ciężko, szczególnie, że tracę te ciąże… i nawet jak zajdę to słabo to wygląda.

    W domu mam dwójkę zdrowych dzieci - ciąże bezproblemowe bez wcześniejszych poronień…

    Trzymajcie się dziewczyny! W końcu musi się udać :)

    Cześć! Tutaj każdy jest mile widziany ❤️ Bardzo mi przykro, że przeszlas przez to piekło. Napisz coś więcej, czy przeszlas już przez diagnostyke poronień? Na jakim etapie straciłaś ciąże?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku Mucha, bakteriologia i cytologia

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 25 stycznia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Hej. Robiłaś jakieś badania, na jakim etapie były poronienia? Co lekarz mówi? Powinnaś mieć wdrożone jakieś leki, bo gdzieś jest problem, że tracisz ciążę.
    Zastanawiałam się mocno nad badaniami, ale jeszcze daję jedną szansę naturze powiedzmy do czerwca/lipca. Jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni to zacznę działać. Z pewnych względów bardzo mi zależy na ciąży bez farmakologii, więc jeszcze chcę dać naturze szansę.

    Pierwsze poronienie to było puste jajo płodowe (poronienie zatrzymane, wywołane farmakologicznie w 10tc), a drugie 7tc czyli też początek. Lekarze wykluczają czynniki genetyczne ze względu na moją historię położnicza, która przez poronieniami była wręcz idealna… raczej podejrzenie pada na infekcje, stres i raczej zalecają mi postawę wyczekującą na tym etapie…

    Idę w marcu na coroczną cytologię mogłabym wtedy ewentualnie jakoś przycisnąć lekarkę, aby dała jakieś skierowania…

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 25 stycznia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    Zastanawiałam się mocno nad badaniami, ale jeszcze daję jedną szansę naturze powiedzmy do czerwca/lipca. Jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni to zacznę działać. Z pewnych względów bardzo mi zależy na ciąży bez farmakologii, więc jeszcze chcę dać naturze szansę.

    Pierwsze poronienie to było puste jajo płodowe (poronienie zatrzymane, wywołane farmakologicznie w 10tc), a drugie 7tc czyli też początek. Lekarze wykluczają czynniki genetyczne ze względu na moją historię położnicza, która przez poronieniami była wręcz idealna… raczej podejrzenie pada na infekcje, stres i raczej zalecają mi postawę wyczekującą na tym etapie…

    Idę w marcu na coroczną cytologię mogłabym wtedy ewentualnie jakoś przycisnąć lekarkę, aby dała jakieś skierowania…
    Przede wszystkim witaj wśród nas, przykro mi że tutaj jesteś ale pomożemy jak możemy 🙂
    Też miałam idealna historię położnicza do czasu poronienia. U mnie na razie jako przyczyna niepowodzenia na tapecie jest zapalenie endometrium

    NiedoszlaWielodzietna lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1351 1183

    Wysłany: 25 stycznia, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Pandzia, czyli u Ciebie było wyraźnie widać stan zapalny już podczas histeroskopii 😱? Dobrze, że lekarz od razu wdrożył leczenie 😘❤️ Kiedy wybierasz się na wizytę kontrolną? Na jak długo masz rozpisane leczenie?

    Magdanka, ale super! To jest kupa kasy, warto było zacisnąć zęby 🥂 💋 Czy jakieś jeszcze badania masz na swojej liście? Czy na tych kończycie diagnostykę?

    Zrobię jeszcze immunofenotyp, ana2 i cytokiny do Sydora, postanowiłam że nie będę robić allo mlr i hlac bo czytałam że jest to potrzebne przy szczepieniach limfocytami partnera, a na ten moment nie zgadzam się na taką ingerencję. Jeśli będzie potrzebował histeroskopie z wycinkami to też zrobię. A i jeszcze w poniedziałek idę na wymazy. Bardzo liczę na Sydora 🥺

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Zrobię jeszcze immunofenotyp, ana2 i cytokiny do Sydora, postanowiłam że nie będę robić allo mlr i hlac bo czytałam że jest to potrzebne przy szczepieniach limfocytami partnera, a na ten moment nie zgadzam się na taką ingerencję. Jeśli będzie potrzebował histeroskopie z wycinkami to też zrobię. A i jeszcze w poniedziałek idę na wymazy. Bardzo liczę na Sydora 🥺

    Tylko w takim celu wykonuje się Allo MLR? Przyznaję,że nie zapytałam do czego dr S potrzebuje tego badania,a sama nie mam na ten temat wiedzy.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1351 1183

    Wysłany: 25 stycznia, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Tylko w takim celu wykonuje się Allo MLR? Przyznaję,że nie zapytałam do czego dr S potrzebuje tego badania,a sama nie mam na ten temat wiedzy.

    Tak gdzieś wyczytałam, ale tak naprawdę nie wiem czy to prawda bo bardzo dużo informacji już mi się miesza ☹️ poza tym dowiadywałam się o cenę i allo mlr i hlac dla pary kosztuje 1100 zł ☹️
    a Tobie kazał robić to badanie?

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 stycznia, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Tak gdzieś wyczytałam, ale tak naprawdę nie wiem czy to prawda bo bardzo dużo informacji już mi się miesza ☹️ poza tym dowiadywałam się o cenę i allo mlr i hlac dla pary kosztuje 1100 zł ☹️
    a Tobie kazał robić to badanie?

    Tak, ale tylko Allo MLR, bo hlac go nie interesuje. Boję się nawet o tym czytać... 😞

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1347 1353

    Wysłany: 25 stycznia, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Pandzia, czyli u Ciebie było wyraźnie widać stan zapalny już podczas histeroskopii 😱? Dobrze, że lekarz od razu wdrożył leczenie 😘❤️ Kiedy wybierasz się na wizytę kontrolną? Na jak długo masz rozpisane leczenie?

    Magdanka, ale super! To jest kupa kasy, warto było zacisnąć zęby 🥂 💋 Czy jakieś jeszcze badania masz na swojej liście? Czy na tych kończycie diagnostykę?

    Tak były przekrwienia, które pojawiają się przy zapaleniu i te mikropolipy także są objawem zapalenia.
    W poniedziałek będę mieć receptę. Antybiotyk na 14 dni. Tak się zastanawiam czy mąż również nie powinien mieć leczenia?
    Na kontrolna wizytę pójdę już w przyszłym cyklu bo mam mieć monitoring.

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1347 1353

    Wysłany: 25 stycznia, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    Zastanawiałam się mocno nad badaniami, ale jeszcze daję jedną szansę naturze powiedzmy do czerwca/lipca. Jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni to zacznę działać. Z pewnych względów bardzo mi zależy na ciąży bez farmakologii, więc jeszcze chcę dać naturze szansę.

    Pierwsze poronienie to było puste jajo płodowe (poronienie zatrzymane, wywołane farmakologicznie w 10tc), a drugie 7tc czyli też początek. Lekarze wykluczają czynniki genetyczne ze względu na moją historię położnicza, która przez poronieniami była wręcz idealna… raczej podejrzenie pada na infekcje, stres i raczej zalecają mi postawę wyczekującą na tym etapie…

    Idę w marcu na coroczną cytologię mogłabym wtedy ewentualnie jakoś przycisnąć lekarkę, aby dała jakieś skierowania…
    Cześć :) witamy na wątku, bardzo mi przykro z powodu Twoich strat.
    Dużo z nas walczy o pierwsze dziecko ale też mamy Mamusie na wątku 😊 jak widać życie jest bardzo zaskakujące, pomimo udanych ciąż mogą wystąpić problemy.
    Nie każdy ginekolog proponuje tak proste badanie jak wymaz na mycoplasme, ureaplasme chlmydie. Często to jest przyczyną poronień. My zagłębiamy się już w immunologię, genetykę itd.. myślę, że wymaz jest warty to rozważenia ☺️

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1347 1353

    Wysłany: 25 stycznia, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ok, zapisałam się na początku lutego do lekarza i jeśli lekarz zakwalifikuje do zabiegu, to mi zrobi biopsję. Zapisałam się do przychodni, w której prywatnie wykonują przeróżne zabiegi. Mam nadzieję, że nie odeśle mnie z kwitkiem.
    Czy coś jeszcze muszę mieć zrobione czy tylko wymazy na MUCHę?
    Butterfly, ja do histero musialam mieć cytologię ważne min rok, muchy ważne pół roku więc musiałam powtórzyć. Robiłam też wymaz z pochwy bakteriologiczno mykologiczny ale w dniu histero miałam pobrany wymaz na czystość pochwy.
    Myślę że przed samą biopsją zalecenia będą takie same.
    Ja jeszcze wydałam ponad 200zl na badania z krwi na które nikt nie spojrzał nawet 🤦🏼‍♀️

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, wydaje mi się, że chyba pomyliłaś badania. Kiry wykonuje się z hla-c. I jeśli kobieta ma kiry dobre, to nie trzeba robić mężowi hla-c. Jeśli ma brak tych potrzebnych, to wtedy się sprawdza męża hla-c, żeby wiedzieć, czy jego da radę podtrzymać to wszystko.
    Allo mlr i cross match wykonuje się razem. Allo mlr pokazuje, czy nasz organizm daje ochronę zarodkowi, jest opisane to w pierwszym poście. I jeśli wychodzi za małe, to wtedy cross match żeby sprawdzić, czy mąż może być dawcą szczepień. Ale cross match ostatnio czytałam, że robi się też po coś innego, ale niestety nie pamiętam. I na allo mlr można chyba też spróbować z immunoglobulinami, ale niech mnie tu mądra główka poprawi, bo nie jestem pewna. I są jeszcze wlewy z accofilu. Nie wiem czy tylko na brak kirów implantacyjnych, czy też na słabe allo mlr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 23:39

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Zrobię jeszcze immunofenotyp, ana2 i cytokiny do Sydora, postanowiłam że nie będę robić allo mlr i hlac bo czytałam że jest to potrzebne przy szczepieniach limfocytami partnera, a na ten moment nie zgadzam się na taką ingerencję. Jeśli będzie potrzebował histeroskopie z wycinkami to też zrobię. A i jeszcze w poniedziałek idę na wymazy. Bardzo liczę na Sydora 🥺
    Ja też się nie zgodzę na szczepienia, ale zrobiłam allo mlr żeby wiedzieć, czy w tym tkwi problem.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Tak były przekrwienia, które pojawiają się przy zapaleniu i te mikropolipy także są objawem zapalenia.
    W poniedziałek będę mieć receptę. Antybiotyk na 14 dni. Tak się zastanawiam czy mąż również nie powinien mieć leczenia?
    Na kontrolna wizytę pójdę już w przyszłym cyklu bo mam mieć monitoring.
    Mąż też powinien dostać antybiotyk.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Butterfly, ja do histero musialam mieć cytologię ważne min rok, muchy ważne pół roku więc musiałam powtórzyć. Robiłam też wymaz z pochwy bakteriologiczno mykologiczny ale w dniu histero miałam pobrany wymaz na czystość pochwy.
    Myślę że przed samą biopsją zalecenia będą takie same.
    Ja jeszcze wydałam ponad 200zl na badania z krwi na które nikt nie spojrzał nawet 🤦🏼‍♀️
    To brakuje mi tylko wymazu bakteriologicznego. Zrobię przed wizytą. Bo liczę, że na jednej wizycie załatwię wszystko po co tam idę 🤞🏻

  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1347 1353

    Wysłany: 25 stycznia, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    To brakuje mi tylko wymazu bakteriologicznego. Zrobię przed wizytą. Bo liczę, że na jednej wizycie załatwię wszystko po co tam idę 🤞🏻
    Wymaz z pochwy jest ważny jakoś miesiąc.

    Zobaczę w pon ile mi tego antybiotyku wypisze. I najwyższej się upomne o małża

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9463 10034

    Wysłany: 25 stycznia, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbyście mogły mi kochane dopisać jak mi czegoś brakuje co potrzebuje dr Sydor na pierwszą wizytę:
    Kariotypy, allo mlr, cross match, cytokiny th1/ th2, ana2, biopsja endometrium, kiry.

    Immunofenotyp a cytokiny to nie jest to samo? Wiem, że jedno występuje pod kilkoma nazwami i nie mogę zapamiętać które 🙈

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1351 1183

    Wysłany: 26 stycznia, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Magdanka, wydaje mi się, że chyba pomyliłaś badania. Kiry wykonuje się z hla-c. I jeśli kobieta ma kiry dobre, to nie trzeba robić mężowi hla-c. Jeśli ma brak tych potrzebnych, to wtedy się sprawdza męża hla-c, żeby wiedzieć, czy jego da radę podtrzymać to wszystko.
    Allo mlr i cross match wykonuje się razem. Allo mlr pokazuje, czy nasz organizm daje ochronę zarodkowi, jest opisane to w pierwszym poście. I jeśli wychodzi za małe, to wtedy cross match żeby sprawdzić, czy mąż może być dawcą szczepień. Ale cross match ostatnio czytałam, że robi się też po coś innego, ale niestety nie pamiętam. I na allo mlr można chyba też spróbować z immunoglobulinami, ale niech mnie tu mądra główka poprawi, bo nie jestem pewna. I są jeszcze wlewy z accofilu. Nie wiem czy tylko na brak kirów implantacyjnych, czy też na słabe allo mlr.

    Tak przepraszam pomyliłam badania 🙈 chodziło mi o allo mlr i cross match, to jest potwornie drogie... w takim razie chyba będę musiała przełożyć wizytę u Sydora bo nie dam rady w miesiąc tego wszystkiego ogranąć, już o biopsji nie mówiąc. Jak zwykle zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę 😕
    A limfocyty to to samo co profil limfocytarny, cytokiny to już inne badanie

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3159 1635

    Wysłany: 26 stycznia, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jakbyście mogły mi kochane dopisać jak mi czegoś brakuje co potrzebuje dr Sydor na pierwszą wizytę:
    Kariotypy, allo mlr, cross match, cytokiny th1/ th2, ana2, biopsja endometrium, kiry.

    Immunofenotyp a cytokiny to nie jest to samo? Wiem, że jedno występuje pod kilkoma nazwami i nie mogę zapamiętać które 🙈

    Motylku, masz pełna liste badań potrzebnych do doktora. To są wszystkie o które on pyta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia, 07:58

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
‹‹ 699 700 701 702 703 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ