X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 23 lutego, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda, Echo - mam do Was pytanie. Czy lekarze wam coś mówili o seksie w trakcie stymulacji? Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania, póki jeszcze mnie nie boli podbrzusze. A wyleciało mi z głowy, żeby zapytać o to lekarza

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1334 1345

    Wysłany: 23 lutego, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny idziemy jutro do znajomych, powiedziałam, że przygotuje coś na słodko ale w sumie nie mam pomysłu. Pomożecie?

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9455 10026

    Wysłany: 23 lutego, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Dziewczyny idziemy jutro do znajomych, powiedziałam, że przygotuje coś na słodko ale w sumie nie mam pomysłu. Pomożecie?
    Może sernik na zimno?
    Albo bananoffe w postaci ciasta. Lub drożdżowe z owocami 😍

  • Nowa12344321 Ekspertka
    Postów: 143 77

    Wysłany: 23 lutego, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Mam pytanko. W środę wieczorem wzięłam ostatnią dawkę luteiny dopochwowej. Myślicie że mogę jutro iść na wymaz na bakterie tlenowe i beztlenowe i MUCH? :)
    Czytam na stronie ALAB że dwa dni przed pobraniem wymazu nie wolno przyjmować leków dopochwowych, ale jutro akurat by już minęło te dwa dni. I tak się zastanawiam a chciałabym jak najszybciej odchaczac badania które mam do zrobienia na liście -_-

    Starania od 10.2022, 2 straty
    11.2022 - cp - usunięcie jajowodu prawego
    04.2023 - SONO HSG - jajowód lewy drożny
    08.2023 - zaczynamy stymulację -naturalnie brak owulacji - AROMEK, Ovitrelle
    09.2023 - II, pęcherzyk ciążowy, czekamy na ❤️
    10.2023 - poronienie zatrzymane 7 tc
    01.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    02.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    03.2024 - cykl naturalny - ciąży brak
    04.2024 - histeroskopia - stan zapalny endometrium - antybiotyk
    05.2024 - Punkcja - 15 🥚- 2 ❄️❄️
    ———-
    Niedoczynność tarczycy, IO, PCOS, Adenomioza, PAI-1, MTHFR,
    AMH - 6,74
    KIR - Bx
    Kariotypy - OK
    Badanie nasienia - OK
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3123 1603

    Wysłany: 23 lutego, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Dziewczyny idziemy jutro do znajomych, powiedziałam, że przygotuje coś na słodko ale w sumie nie mam pomysłu. Pomożecie?

    Pandzia, polecam to https://malacukierenka.pl/ciasto-z-owocami-na-oleju.html. Mega szybkie i smaczne No ale może nie ma takiego efektu wow wizualnego :p

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3123 1603

    Wysłany: 23 lutego, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dziękuję, że pytasz 😘 wczoraj na wieczór dostałam @. Cały wczorajszy dzień przepłakałam. Ten okres to takie przypieczętowanie ostatnich wszystkich wiadomości.
    Nie mogę się doczekać wizyty u immuno, bo chciałabym już mieć wszystko czarno na białym. A to stanie bezczynne jest ciężkie.
    Jutro lecę zrobić prolaktynę, SHBG i testosteron- lekarz mi zalecił to jeszcze zbadać. I nie wiem czy nie dorzucę sobie insuliny i glukozy, żeby tak sprawdzić dla siebie jej poziom, bo na krzywe idę pod koniec przyszłego tygodnia. Miałam iść wczoraj, no ale nie byłam w stanie wyjść wczoraj z łóżka.

    A Ty jak się masz? Mam nadzieję, że dzisiejsze zabiegi pomogą i 🦍 wreszcie przyjdzie 😘

    Przytulam Cię bardzo mocno 🫂 ten stan zawieszenia j czekania jest okropny.
    Trzymam kciuki za badania 🤞
    Rozumiem, te gorsze dni. 😔

    Aa wku*wia mnie ten brak @. Czuje się żałośnie, ze nawet okres na czas nie przychodzi. Nie wiem czy będa zabiegi, wino mam tylko białe bo zapomniałam czerwonego kupić. A z mężem mam spine wiec raczej z ❤ nici. Kapiel jedynie sobie mogę zrobić.

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 23 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa12344321 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Mam pytanko. W środę wieczorem wzięłam ostatnią dawkę luteiny dopochwowej. Myślicie że mogę jutro iść na wymaz na bakterie tlenowe i beztlenowe i MUCH? :)
    Czytam na stronie ALAB że dwa dni przed pobraniem wymazu nie wolno przyjmować leków dopochwowych, ale jutro akurat by już minęło te dwa dni. I tak się zastanawiam a chciałabym jak najszybciej odchaczac badania które mam do zrobienia na liście -_-

    Gin mi to kiedyś tłumaczył po antybiotyku trzeba odczekać tydzień bo wynik może wyjść zafałszowany, wszystko inne wystarczy nie aplikować dzień wcześniej

    Pandzia a szybka klasyczna szarlotka? Kruche ciasto, jabłka z cynamonem lub bez do środka :) potem jest pyszne na zimno albo podgrzne z lodami waniliowymi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego, 21:20

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • alauda Autorytet
    Postów: 2919 2080

    Wysłany: 23 lutego, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Dziewczyny idziemy jutro do znajomych, powiedziałam, że przygotuje coś na słodko ale w sumie nie mam pomysłu. Pomożecie?

    Polecam sernik na zimno z mango. Ale pewnie nie zdąży stężeć😌

    https://mojewypieki.com/przepis/sernik-na-zimno-z-mango

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2919 2080

    Wysłany: 23 lutego, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Alauda, Echo - mam do Was pytanie. Czy lekarze wam coś mówili o seksie w trakcie stymulacji? Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania, póki jeszcze mnie nie boli podbrzusze. A wyleciało mi z głowy, żeby zapytać o to lekarza

    Ja nawet o tym nie pomyślałam. Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Może są jakieś wytyczne jeśli chodzi o kilka dni przed punkcją a tak to pewnie wszystko zależy od komfortu.
    Jeśli rośnie dużo pęcherzyków, to może to być nieprzyjemne. Przynajmniej ja to sobie tak wyobrażam, wiedząc jak bolesne mam owulacje.

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2919 2080

    Wysłany: 23 lutego, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu dziewczyny☀️

    Dziś w ogóle tu nie zaglądałam bo córę zostawiłam w domu, bo jest podziebiona. Nie jest źle ale ropiejące oczy słabo wyglądają.
    Do tego ciągle siedziałam w kuchni, bo małż ma jutro urodziny więc przygotowywałam ucztę na dwa dni. Chyba aż za dużo narobiłam 😉

    Buziaki 😘

    Butterfly23, Elza1234 lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9455 10026

    Wysłany: 23 lutego, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Przytulam Cię bardzo mocno 🫂 ten stan zawieszenia j czekania jest okropny.
    Trzymam kciuki za badania 🤞
    Rozumiem, te gorsze dni. 😔

    Aa wku*wia mnie ten brak @. Czuje się żałośnie, ze nawet okres na czas nie przychodzi. Nie wiem czy będa zabiegi, wino mam tylko białe bo zapomniałam czerwonego kupić. A z mężem mam spine wiec raczej z ❤ nici. Kapiel jedynie sobie mogę zrobić.
    Polubiłam za kciuki 😘

    Też Cię mocno przytulam 🫂 zrelaksuj się w kąpieli, może później jakiś lekki film na poprawę humoru 😘

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 23 lutego, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja nawet o tym nie pomyślałam. Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Może są jakieś wytyczne jeśli chodzi o kilka dni przed punkcją a tak to pewnie wszystko zależy od komfortu.
    Jeśli rośnie dużo pęcherzyków, to może to być nieprzyjemne. Przynajmniej ja to sobie tak wyobrażam, wiedząc jak bolesne mam owulacje.
    No bliżej punkcji to w zyciu, bo chyba bym umarła z bólu

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9455 10026

    Wysłany: 23 lutego, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Miłego weekendu dziewczyny☀️

    Dziś w ogóle tu nie zaglądałam bo córę zostawiłam w domu, bo jest podziebiona. Nie jest źle ale ropiejące oczy słabo wyglądają.
    Do tego ciągle siedziałam w kuchni, bo małż ma jutro urodziny więc przygotowywałam ucztę na dwa dni. Chyba aż za dużo narobiłam 😉

    Buziaki 😘
    Wszystkiego najlepszego dla męża 🥳 i zdrówka dla córci 😘

    alauda lubi tę wiadomość

  • NiedoszlaWielodzietna Autorytet
    Postów: 440 964

    Wysłany: 23 lutego, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja nie ogarniam forum w połączeniu z pracą. Dzisiaj dostałam wyniki genetyki - mam MTHFR hetero i PAI-1 (hetero). Wiem ze witaminy metylowane.

    Co do PAI-1 to sama nie wiem co myslec. Chyba jestem przeciwna stosowaniu leków przewlekle (podobno niektórzy lekarze zlecają Accard), wszystkie inne badania w normie (Białko C i S, przeciwciała przeciw kariolipinowe, antykoagulant tocznia). Miałam dwie udane ciaze i dużo stresu w ostatnim roku. Teraz wychodzę na prostą - wszystko się składa po mojej myśli, jestem spokojniejsza. Co Wy myślicie o tych wynikach? Czy włącza mi farmakologię na ślepo?

    Start starań: Czerwiec 2023

    4 x 💔

    W domu 2 zdrowych dzieci :)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9455 10026

    Wysłany: 23 lutego, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiedoszlaWielodzietna wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja nie ogarniam forum w połączeniu z pracą. Dzisiaj dostałam wyniki genetyki - mam MTHFR hetero i PAI-1 (hetero). Wiem ze witaminy metylowane.

    Co do PAI-1 to sama nie wiem co myslec. Chyba jestem przeciwna stosowaniu leków przewlekle (podobno niektórzy lekarze zlecają Accard), wszystkie inne badania w normie (Białko C i S, przeciwciała przeciw kariolipinowe, antykoagulant tocznia). Miałam dwie udane ciaze i dużo stresu w ostatnim roku. Teraz wychodzę na prostą - wszystko się składa po mojej myśli, jestem spokojniejsza. Co Wy myślicie o tych wynikach? Czy włącza mi farmakologię na ślepo?
    Generalnie lekarze różnie podchodzą do PAI homo. Nie bardzo chcą przepisywać na to acard czy heparynę. A Ty masz hetero, więc myślę, że jeżeli włączą Ci coś to może acard i może od pozytywnego testu bardziej niż od owulacji.

    NiedoszlaWielodzietna lubi tę wiadomość

  • Moni89 Ekspertka
    Postów: 131 104

    Wysłany: 24 lutego, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki :) Miłego weekendu Wam życzę:-) ja dziś od rana popijam glukozę. Wybrałam się na krzywą.

    Butterfly23, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Starania 2023:
    I ciąża- poronienie 6.03- 7 tydz. (zabieg łyżeczkowania)
    II ciąża- poronienie 7.10 - 6 tydz.

    Mięśniaki macicy (śródścienne)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 24 lutego, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu dziewczyny :)
    Po 12 dniach ciągiem w pracy zamierzam przez ten weekend po prostu odpocząć 😅
    Dziś 5ty zastrzyk, a ja zaczynam lekko schizowac, bo nic mi nie jest :/ coś mnie tak zakłuje, ale liczyłam na jakieś fajerwerki 🙈 w poniedziałek się okaże czy wg coś się produkuje

    Butterfly23, alauda lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1340 1147

    Wysłany: 24 lutego, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, miłego weekendu 🥰
    Któraś z was pytała o pomysł na ciasto, jeśli brakuje mi czasu to robię ciasto jogurtowe z owocami (mrożone). Do kawki idealnie pasuje 🙂

    NiedoszlaWielodzietna mam takie same wyniki trombofilii jak Ty i lekarz powiedział, że dodatkowo ze względu na dwa poronienia powinnam brać acard i heparynę od pozytywnego testu. Gdybym nie miała historii poronień, a tylko te mutacje to nie przepisałby leków- tak mówił mój, ale co lekarz to inne zdanie.

    Elza trzeba się cieszyć, że nie masz żadnych skutków ubocznych, oby tak było do końca 🙂 najwidoczniej masz silny organizm 🙂 u mnie również nigdy nie występują żadne niepożądane objawy po lekach. No może oprócz rewolucji po metformaxie, ale od kad zmieniłam na glucophage to nic takiego się nie pojawia 🙂

    Butterfly23, NiedoszlaWielodzietna lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1340 1147

    Wysłany: 24 lutego, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda jeśli będziesz miała ochotę po pochwal się co upichciłaś, uwielbiam czytać o tym co kto ugotował bo tym samym zbieram inspiracje 🙂 a kojarzę że dobra z Ciebie kuchareczka 😁🥰
    I oczywiście najlepsze życzenia dla męża 🙂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9455 10026

    Wysłany: 24 lutego, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam dziś zrobić badania. Wstałam rano, pojechałam, ale kolejka na 2h stania, także odpuściłam. Jeszcze jutro mogę zrobić i pojadę rano. Mam nadzieję, że będzie mniej ludzi niż dziś.

    Moni kciuki za wyniki cukrów 🤞🏻
    Elza to że nic nie czujesz, nie znaczy, że nic się nie dzieje 🙂

    Spokojnego weekendu ☀️ jaka u Was dziś pogoda? U mnie piękne słońce i zamierzam dziś iść na długi spacer.

    Moni89 lubi tę wiadomość

‹‹ 757 758 759 760 761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ