X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1338 1143

    Wysłany: 26 lutego, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zajrzałam na chwilę i co ja czytam! Super wieści- Alauda i Elza piekne jajka hodujecie, oby z nich później się coś wykluło 🥰
    Pinkflower pomimo obaw trafiłaś na jak się zdaje bardzo konkretna panią doktor, która przejęła się Twoja historią. Myślę że zdecydowanie powinnaś rozważyć chociażby zaglądanie do niej na monitoringi bo wydaje się bardzo ogarnięta 🙂
    Smerfetko podziwiam za aktywności fizyczne, tak trzymaj 🤞

    Ja kochane chociaż na wypoczynku to musiałam do was zajrzeć. Gdy zobaczyłam ten widok to od razu o was pomyślałam ❤️
    https://zapodaj.net/plik-331hT4VHG8

    S.Roszpunka, Elza1234, Pinkflower, alauda, Echo, Moni89, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Ja kochane chociaż na wypoczynku to musiałam do was zajrzeć. Gdy zobaczyłam ten widok to od razu o was pomyślałam ❤️
    https://zapodaj.net/plik-331hT4VHG8
    Jaka piękna 🥹🌈❤️

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Naprawdę szok, że takiego miałaś nosa :P a ja, że czulam że coś jest nie tak w tym cyklu.
    Powiem Wam, że tak ta wizyta przebiegła, że nie mialam żadnych płaczy ani nic. Taka konkretna, spokojna rozmowa. Szkoda właśnie, że tego skierowania nie dostałam wcześniej macie racje. Bedzie mi przykro bardzo bo szpital, zabieg trudno chociaż się boję usypiania bo ta lekarka mówiła, że w tym szpitalu wie że to robią pod narkozą. Ale najbardziej będzie mi szkoda tego, że to znowu wszystko potrwa i starania się przesuną 😪
    Teraz pytanie do kogo na kontrolę iść po miesiączce? Nie wiem. Ta lekarka z dziś też wgl zanegowała monitoring, ze po co skoro mam swoje owulacje i zachodzę w ciążę. To tu trochę tak mam, że nie wiem co w tym aspekcie o tym myśleć. Do mojej ginekolog juz pisałam ona robi histero ale prywatnie, nie zapłacę 4 albo 5 koła za to raczej bo się zrujnuje.
    A tego polipa to chyba nie muszę się obawiać, prawda ? Jakoś go zlekceważyłam. Pamietam że raz miałam i usunął się z okresem
    Z tym monitoringiem trochę się zgodzę, ale mówiłaś, że masz długie cykle i późne owulacje?
    Źle na to patrzysz. Nie patrz pod kątem, że Ci się wszystko przesunie i znów starania będziesz musiała odwlec. Bo histeroskopia jest ważnym badaniem, które powinno się wykonać. Będziesz miała 100% pewności, że tam w środku jest ok. I jeszcze na NFZ to już w ogóle bajka. Ja bym się nie zastanawiała.
    A polip być może się usunie z miesiączką, ale to też powinnaś iść na początku cyklu sprawdzić czy tak się stało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego, 19:18

    Echo lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka a Ty testujesz na dniach?

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3112 1571

    Wysłany: 26 lutego, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Z tym monitoringiem trochę się zgodzę, ale mówiłaś, że masz długie cykle i późne owulacje?
    Źle na to patrzysz. Nie patrz pod kątem, że Ci się wszystko przesunie i znów starania będziesz musiała odwlec. Bo histeroskopia jest ważnym badaniem, które powinno się wykonać. Będziesz miała 100% pewności, że tam w środku jest ok. I jeszcze na NFZ to już w ogóle bajka. Ja bym się nie zastanawiała.
    A polip być może się usunie z miesiączką, ale to też powinnaś iść na początku cyklu sprawdzić czy tak się stało.

    Tak, ja kawa na ławę powiedziałam o IO o PCOS. Nie mówiłam o lekach a sama zaczęła mówić ze dałaby to i to a ja mówiłam właśnie że tak to mam zalecone i to też. Tak ale mając takie cykle to pewnie dopiero w maju się uda ją zrobic. Kurcze a jak sprawdzić czy to skierowanie na NFZ ? Lekarz prywatnie może dać skierowanie na NFZ ? Nie zapytałam w sumie o to.
    Tak, polipa na pewno sprawdzę i okresie. Doszukałam się że w 2021 miałam sporo większego i się usunął.
    Szczerze? Jestem zła że nie dostałam wcześniej zalecenia tej histeroskopii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego, 20:04

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1545 1823

    Wysłany: 26 lutego, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Smerfetka a Ty testujesz na dniach?

    Butterfly, na wątku miesięcznym jestem zapisana na 29.02, ale już czuję że nic z tego :(

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 26 lutego, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Tak, ja kawa na ławę powiedziałam o IO o PCOS. Nie mówiłam o lekach a sama zaczęła mówić ze dałaby to i to a ja mówiłam właśnie że tak to mam zalecone i to też. Tak ale mając takie cykle to pewnie dopiero w maju się uda ją zrobic. Kurcze a jak sprawdzić czy to skierowanie na NFZ ? Lekarz prywatnie może dać skierowanie na NFZ ? Nie zapytałam w sumie o to.
    Tak, polipa na pewno sprawdzę i okresie. Doszukałam się że w 2021 miałam sporo większego i się usunął.
    Szczerze? Jestem zła że nie dostałam wcześniej zalecenia tej histeroskopii
    Może dać. Ja od prywatnego miałam skierowanie na drożność na NFZ. Ważne że to ty jesteś ubezpieczona i z tego NFZ możesz skorzystać.

    Pinkflower, Echo lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3112 1571

    Wysłany: 26 lutego, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Może dać. Ja od prywatnego miałam skierowanie na drożność na NFZ. Ważne że to ty jesteś ubezpieczona i z tego NFZ możesz skorzystać.

    Dzięki 😘

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3112 1571

    Wysłany: 26 lutego, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które miałyście robiona histero, jakie będę potrzebowała badania ? Coś konkretnego?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Tak, ja kawa na ławę powiedziałam o IO o PCOS. Nie mówiłam o lekach a sama zaczęła mówić ze dałaby to i to a ja mówiłam właśnie że tak to mam zalecone i to też. Tak ale mając takie cykle to pewnie dopiero w maju się uda ją zrobic. Kurcze a jak sprawdzić czy to skierowanie na NFZ ? Lekarz prywatnie może dać skierowanie na NFZ ? Nie zapytałam w sumie o to.
    Tak, polipa na pewno sprawdzę i okresie. Doszukałam się że w 2021 miałam sporo większego i się usunął.
    Szczerze? Jestem zła że nie dostałam wcześniej zalecenia tej histeroskopii
    Może dać. A jak jest do szpitala to na pewno na NFZ.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dziewczyny, które miałyście robiona histero, jakie będę potrzebowała badania ? Coś konkretnego?
    Ja nie miałam żadnych badań. Jak będziesz się rejestrować, to Ci wszystko powiedzą, jeśli będą czegoś potrzebować.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 26 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Butterfly, na wątku miesięcznym jestem zapisana na 29.02, ale już czuję że nic z tego :(
    Trzymam kciuki, żeby przeczucie Cię myliło 🤞🏻🍀

  • Echo Autorytet
    Postów: 4129 2449

    Wysłany: 26 lutego, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Staram się być aktywna i nieźle mi to wychodzi :) odnosnie diety - na pewno więcej warzyw sobie ogarniam bo teraz już są coraz smaczniejsze.

    I jak odreagowałaś przez weekend, lepsze masz samopoczucie ? :)

    Pogoda jest świetna! Łapcie pozytywną energię ze słońca! ☀️

    Tak, dałam sobie lekki wycisk na spacerach poza miastem 💪 starałam się zresetować żeby mieć siłę do dalszej walki 🍀

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4129 2449

    Wysłany: 26 lutego, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki ❤️❤️❤️ jak cudownie,że trafiłas tak dobrego lekarza! Ty to masz szczęście! Muszę Cię o wszystko podpytać, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko 🍀💋

    Skierowanie masz na NFZ, nie martw się.

    Co do badań, to ode mnie wymagali cytologii i grupy krwi. A na miejscu dopytywali o pozostałe wymazy, ale wystarczyła moja deklaracja, że wszystko jest ok. Najważniejsze były te dwa wyniki.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3112 1571

    Wysłany: 26 lutego, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Pinki ❤️❤️❤️ jak cudownie,że trafiłas tak dobrego lekarza! Ty to masz szczęście! Muszę Cię o wszystko podpytać, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko 🍀💋

    Skierowanie masz na NFZ, nie martw się.

    Co do badań, to ode mnie wymagali cytologii i grupy krwi. A na miejscu dopytywali o pozostałe wymazy, ale wystarczyła moja deklaracja, że wszystko jest ok. Najważniejsze były te dwa wyniki.

    Odpisałam ;) cytologie mam z końca kwietnia

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2689

    Wysłany: 27 lutego, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą histeroskopia to trochę jak z drożnością, każda placówka wymaga co innego. Jedni chcą pcrem MUCHA, inni same posiewy, inni tylko cytologię, a jeszcze inni biocenozę. Niestety, ale trzeba pytać u źródła.
    I nie myśl kochana że ci to wydłuży. A może akurat znajdziesz podczas tego badania coś, co wam utrudnia ciążę?
    Po drugie- jakbyś miała termin za kilka miesięcy, zawsze możecie się starać po drodze. Mnie przed drożnością kazała się normalnie starać i akurat wtedy dwa razy zaszłam w ciążę.
    Miłego dnia dziewczyny :)

    Echo, Pinkflower lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4129 2449

    Wysłany: 27 lutego, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie czekanie na histeroskopie było frustrujące,ale cieszę się, że mam to za sobą, bo jest to badanie, które daje najwięcej informacji. Trzymam mocno kciuki żebyś dostała szybki termin 🤞🤞❤️

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3112 1571

    Wysłany: 27 lutego, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Z tą histeroskopia to trochę jak z drożnością, każda placówka wymaga co innego. Jedni chcą pcrem MUCHA, inni same posiewy, inni tylko cytologię, a jeszcze inni biocenozę. Niestety, ale trzeba pytać u źródła.
    I nie myśl kochana że ci to wydłuży. A może akurat znajdziesz podczas tego badania coś, co wam utrudnia ciążę?
    Po drugie- jakbyś miała termin za kilka miesięcy, zawsze możecie się starać po drodze. Mnie przed drożnością kazała się normalnie starać i akurat wtedy dwa razy zaszłam w ciążę.
    Miłego dnia dziewczyny :)

    W takim razie muszę jak najszybciej iść na tą kwalifikacje żeby się dowiedzieć bo jeśli będą chcieli wymazy bardziej aktualne niz te które mam to muszę się streszczać. Mam z września. No ale nic nie przeskoczę.
    Niby można się starać ale ta lekarka wczoraj jakos dobitnie mi uświadomiła, że coś tam może być np zrosty które mogą powodować problem z zagnieżdżeniem. Wiec chyba wolałabym się wstrzymać.

    Wiecie co mnie dobija, że po @ powinnam iść sprawdzić czy ten polip jest. Wolałbym iść do swojej ginekolog ale jak mam się niby zapisać skoro wczoraj dzwonilam i termin byl na 18 marca dopiero. Niby powinnam być do tego czasu po miesiaczce ale no to trochę termin odległy. Nie ma opcji żeby zawsze wszystko wiedzieć i zapisać się do przodu. Zaczyna mnie to bardzo denerwowac.

    A z drugiej strony wstrzymywać się z tą kwalifikacja i liczyć, że polip się usunie to też słaby pomysł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego, 08:15

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9454 10024

    Wysłany: 27 lutego, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia ☀️

    Echo, Pinkflower, S.Roszpunka, Smerfetkaa lubią tę wiadomość

  • Echo Autorytet
    Postów: 4129 2449

    Wysłany: 27 lutego, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczynki 💋❤️

    Pinkflower, Butterfly23, S.Roszpunka, Smerfetkaa lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 763 764 765 766 767 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ