X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 25 marca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Byłam u ginekologa. Generalnie zmiana o 180 stopni. Na pierwszej wizycie powiedział, że zaakceptuje zalecenia immunologa. Powiedział, że na pewno zaleci accofil, bo nie mam kirów implantacyjnych. Teraz powiedział, że mam wszystkie kiry, prócz jednego, więc po co accofil? Zaczął gadkę o tym, że immunologia nie jest do końca przebadana, że to jest takie leczenie trochę „nielegalne” bo stowarzyszenie ginekologów nic o tym nie mówi. On na wszystko musi mieć badania naukowe. To tak jakby człowiek z zapaleniem płuc leczył się czymś innym niż antybiotykiem, bo komuś to coś innego pomogło. I to jest takie leczenie właśnie eksperymentalne. Co do biopsji endometrium, to jak najbardziej, ale najlepiej przed samym in vitro, bo wtedy działa to jako scratching i zwiększa szansę implantacji, choć uwaga na to nie ma badań naukowych 🙄 zapłaciłam 400 zł za wysłuchanie zdania pana doktora odnośnie immunologii i za wyliczenie w kalendarzu kiedy przypada mi owulacja.

    Motylku, to jest ginekolog z KLN ? Dziwi mnie nagle taka zmiana zdania. Jeśli chodzi o accofil to jest to leczenie na pewno nowe, ja mam na zaleceniach od doktora S wpisane ze za zgodą pacjentki i że bezpieczne w ciąży. Ale no ja tak to odbieram że eksperymentalne ale no co muszę spróbować.
    Kurcze nie dowiedziałaś się za wiele i zgłupiec mozna😵
    Przykro mi, że znowu wizyta Cię rozczarowała 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 13:33

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1265 1263

    Wysłany: 25 marca, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, co do allo, ja miałam trochę ponad 20% i dr S nie skomentował, żeby było coś źle. Więc nie dopytywałam niestety, zależało mi na Accofilu wtedy najbardziej i na tym się skupiłam.

    Izzy, czy Zuza już z nami? :*

    Echo lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ale teraz złapałam nerwa..... zmienia zdanie jak wiatr zawieje..... Pewnie będąc na Twoim miejscu byłaby to moja ostatnia wizyta u niego.

    Z tą biopsją tez dziwne... ok... scratching jedna sprawa. Ale co jeśli wyszedłby jakiś stan zapalny? Trasferowałby wtedy też nie wiadząc czy jest stan zapalny, żeby tylko wykorzystać fakt, że endo było celowo uszkodzone?
    No ale może dla lekarzy to TYLKO jeden zarodek a dla nas AŻ jeden zarodek. Nie wyjdzie? Nic sie nie stało - można zrobić kolejną procedurę.....
    Powiem Ci siedziałam tam, słuchałam go i nie wiedziałam co on do mnie mówi… Biopsję zrobię u niego, żeby mieć to już z głowy i to będzie moja ostatnia wizyta. Ale jak tak za bardzo nie mam gdzie pójść 🥺
    Mam już totalnie dość.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Motylku, to jest ginekolog z KLN ? Dziwi mnie nagle taka zmiana zdania. Jeśli chodzi o accofil to jest to leczenie na pewno nowe, ja mam na zaleceniach od doktora S wpisane ze za zgodą pacjentki i że bezpieczne w ciąży. Ale no ja tak to odbieram że eksperymentalne ale no co muszę spróbować.
    Kurcze nie dowiedziałaś się za wiele i zgłupiec mozna😵
    Przykro mi, że znowu wizyta Cię rozczarowała 🫂
    A co to jest KLN? 🤔
    Tak, jest to eksperymentalne, ale dużo lekarzy to stosuje i z pozytywnymi wynikami.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 25 marca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    A co to jest KLN? 🤔
    Tak, jest to eksperymentalne, ale dużo lekarzy to stosuje i z pozytywnymi wynikami.

    Klinika leczenia niepłodności sorki za skrót.
    Czyli do naturalnych starań accofil według niego nie ?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 25 marca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Powiem Ci siedziałam tam, słuchałam go i nie wiedziałam co on do mnie mówi… Biopsję zrobię u niego, żeby mieć to już z głowy i to będzie moja ostatnia wizyta. Ale jak tak za bardzo nie mam gdzie pójść 🥺
    Mam już totalnie dość.

    Moim zdaniem ten lekarz jest mocno rozkojarzony. Nie twierdzę, że jest złym specjalistą ale spodziewałabym się u niego takiej zmiany frontu, bo sprawia wrażenie zawalonego robotą i wiecznie w biegu, więc juz sam się gubi w swoich zaleceniach.

    Ale biopsję zrobisz wcześniej? Czy będziesz czekać na rozpoczęcie procedury -tak jak on Ci doradził?

    A może spróbuj z innym lekarzem w klinicie? Tym również płci męskiej. On chyba bardziej przychylne podejście do różnych rozwiązań.
    Nie chodzi mi o wizytę juz teraz, ale jeśli podejmiecie decyzję o rozpoczęciu ivf.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 13:44

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Moim zdaniem ten lekarz jest mocno rozkojarzony. Nie twierdzę, że jest złym specjalistą ale spodziewałabym się u niego takiej zmiany frontu, bo sprawia wrażenie zawalomego robotą i wiecznie w biegu.

    Ale biopsję zrobisz wcześniej? Czy będziesz czekać na rozpoczęcie procedury -tak jak on Ci doradził?

    A może spróbuj z innym lekarzem w klinicie? Tym również płci męskiej. On chyba bardziej przychylne podejście do różnych rozwiązań.
    Nie chodzi mi o wizytę juz teraz, ale jeśli podejmiecie decyzję o rozpoczęciu ivf.
    Zrobię wcześniej. Ja byłam już pacjentką PC. Nie chciałabym do niego wracać.

    Pink nie dostanę accofilu do starań naturalnych. I do in vitro raczej też nie.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 25 marca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zrobię wcześniej. Ja byłam już pacjentką PC. Nie chciałabym do niego wracać.

    Pink nie dostanę accofilu do starań naturalnych. I do in vitro raczej też nie.

    Ale jestem wku@wiona tyle kasy i chłop tak namieszał. Okropnie jest mi przykro 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 14:20

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 25 marca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zrobię wcześniej. Ja byłam już pacjentką PC. Nie chciałabym do niego wracać.

    Pink nie dostanę accofilu do starań naturalnych. I do in vitro raczej też nie.

    A no tak, zapomniałam :( Nie wiem, jak to jest z pozostałą dwójką, czy akceptują takie leczenie czy nie.
    Obawiam się, że wielu lekarzy rozważałoby je dopiero po jakiejś liczbie niepowodzeń. Najgorsze jest to, że dla lekarzy jesteśmy KOLEJNĄ pacjentką i jak nie ta, to będzie inna. Więc na pewno nasze niepowodzenia nie sprawiaja, że nie mogą spać po nocach. I to jest smutne.

    To jest trudna sytuacja Motylku, bo nie masz tutaj wielkiego wyboru. Jedynie można jeszcze rozważyć inne miasto, ale wiem jak to jest.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 13:53

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2700 2541

    Wysłany: 25 marca, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Elza ale emocje przed Twoim jutrzejszym wielkim dniem 🥰🤞o tej porze już będziesz po ?
    Tak! Jutro o 13 będą dziać się cuda!

    Butterfly23, alauda, Pinkflower, Echo, S.Roszpunka, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2700 2541

    Wysłany: 25 marca, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nadrobiłam wszystko
    Przykro mi Motylko że miałaś taką wizytę
    Ręce opadają, jak sami lekarze zmieniają co chwilę zdanie..

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    A no tak, zapomniałam :( Nie wiem, jak to jest z pozostałą dwójką, czy akceptują takie leczenie czy nie.
    Obawiam się, że wielu lekarzy rozważałoby je dopiero po jakiejś liczbie niepowodzeń. Najgorsze jest to, że dla lekarzy jesteśmy KOLEJNĄ pacjentką i jak nie ta, to będzie inna. Więc na pewno nasze niepowodzenia nie sprawiaja, że nie mogą spać po nocach. I to jest smutne.

    To jest trudna sytuacja Motylku, bo nie masz tutaj wielkiego wyboru. Jedynie można jeszcze rozważyć inne miasto, ale wiem jak to jest.....
    I to inne miasto chodzi mi po głowie. Tu znaleźć lekarza do monitoringu. Narazie nie chce o tym myśleć. Zgasił mój ostatni promyk nadziei 🥺

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3635 3763

    Wysłany: 25 marca, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile lekarzy tyle opinii zglupieć można chcesz się leczyć wielowymiarowo u kilku specjalistów i co? Każdy lekarz mówi coś innego.

    Biorę luteinę dowcipną bo tylko taką mama i jestem tak mega podrazniona od niej że nawet ochota na seks mi przeszła

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Tak! Jutro o 13 będą dziać się cuda!
    ✊🏻✊🏻✊🏻 z całych sił 🍀

  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 25 marca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    I to inne miasto chodzi mi po głowie. Tu znaleźć lekarza do monitoringu. Narazie nie chce o tym myśleć. Zgasił mój ostatni promyk nadziei 🥺

    Masz jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko przemyśleć na spokojnie.

    A jakby co masz jakiegos sprawdzonego lekarza, który podjąłby się monitoringu?

    Domyślam się, że jesteś załamana. Mi opadły ręcę, jak przeczytałam Twój wpis opisujący wizytę. Nic dziwnego, że odechciało Ci się wszystkiego.
    Nawet nie wiem, jak Cie pocieszyć....

    Wiem, że za kilka dni, gdzies tam zacznie Ci się tlić w głowie nowy plan. Czuję, że tak łatwo się nie poddasz❤️ I ja Ci mocno kibicuję, żebys się jednak nie poddała ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 14:20

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 25 marca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Masz jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko przemyśleć na spokojnie.

    A jakby co masz jakiegos sprawdzonego lekarza, który podjąłby się monitoringu?

    Domyślam się, że jesteś załamana. Mi opadły ręcę, jak przeczytałam Twój wpis opisujący wizytę. Nic dziwnego, że odechciało Ci się wszystkiego.
    Nawet nie wiem, jak Cie pocieszyć....

    Wiem, że za kilka dni, gdzies tam zacznie Ci się tlić w głowie nowy plan. Czuję, że tak łatwo się nie poddasz❤️ I ja Ci mocno kibicuję, żebys się jednak nie poddała ❤️
    Dziękuję 😘😘😘
    Myślę, że tak, znalazłabym lekarza, który by się podjął monitoringu pod ivf.

  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 25 marca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Byłam u ginekologa. Generalnie zmiana o 180 stopni. Na pierwszej wizycie powiedział, że zaakceptuje zalecenia immunologa. Powiedział, że na pewno zaleci accofil, bo nie mam kirów implantacyjnych. Teraz powiedział, że mam wszystkie kiry, prócz jednego, więc po co accofil? Zaczął gadkę o tym, że immunologia nie jest do końca przebadana, że to jest takie leczenie trochę „nielegalne” bo stowarzyszenie ginekologów nic o tym nie mówi. On na wszystko musi mieć badania naukowe. To tak jakby człowiek z zapaleniem płuc leczył się czymś innym niż antybiotykiem, bo komuś to coś innego pomogło. I to jest takie leczenie właśnie eksperymentalne. Co do biopsji endometrium, to jak najbardziej, ale najlepiej przed samym in vitro, bo wtedy działa to jako scratching i zwiększa szansę implantacji, choć uwaga na to nie ma badań naukowych 🙄 zapłaciłam 400 zł za wysłuchanie zdania pana doktora odnośnie immunologii i za wyliczenie w kalendarzu kiedy przypada mi owulacja.

    Byłam już u tyłu lekarzy, że już nic mnie nie dziwi... Mnie też takie rzeczy załamują i przez to czuję się jeszcze bardziej bezradna wobec sytuacji, w której jesteśmy. Okropnie mi przykro Butterfly 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 25 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Byłam u ginekologa. Generalnie zmiana o 180 stopni. Na pierwszej wizycie powiedział, że zaakceptuje zalecenia immunologa. Powiedział, że na pewno zaleci accofil, bo nie mam kirów implantacyjnych. Teraz powiedział, że mam wszystkie kiry, prócz jednego, więc po co accofil? Zaczął gadkę o tym, że immunologia nie jest do końca przebadana, że to jest takie leczenie trochę „nielegalne” bo stowarzyszenie ginekologów nic o tym nie mówi. On na wszystko musi mieć badania naukowe. To tak jakby człowiek z zapaleniem płuc leczył się czymś innym niż antybiotykiem, bo komuś to coś innego pomogło. I to jest takie leczenie właśnie eksperymentalne. Co do biopsji endometrium, to jak najbardziej, ale najlepiej przed samym in vitro, bo wtedy działa to jako scratching i zwiększa szansę implantacji, choć uwaga na to nie ma badań naukowych 🙄 zapłaciłam 400 zł za wysłuchanie zdania pana doktora odnośnie immunologii i za wyliczenie w kalendarzu kiedy przypada mi owulacja.

    No chyba sobie chłop jaja robi. Nie wiedziałam że się należy stosować do wszystkich badań naukowych. W takim razie leczy się nie pacjenta, a szablonowo. Błagam Cię, zmień lekarza, choćbyś miała gdzieś dojeżdżać. Ja też dojeżdżam do wszelkich lekarzy, do zupełnie innych miast. To jest kpina, że zapłaciłaś tyle kasy za zdołowanie, za wysłuchanie o "nowych badaniach naukowych". Ależ się wkur*** 😡

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 25 marca, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda, jak krwawienie dzisiaj? Jest coś lepiej? Jak się w ogóle czujesz?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 25 marca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Alauda, jak krwawienie dzisiaj? Jest coś lepiej? Jak się w ogóle czujesz?

    Krwawienie nadal jest, ale teraz znów wygląda jak typowa @. Więc albo dopiero teraz dostałam okres albo dwa tygodnie temu tez miałam okres, następnie plamienie cały czas i teraz znów okres.
    Ta punkcja i hormony trochę namieszały mi w cyklu. Ale czuję się dobrze. dziękuję :)

    W ogóle przeszla mi ochota na słodkie + mam nadzwyczajnie dobry humor, więc chyba to jednak @. Ale nawet jeśli tak, to i tak wolę poczekać z transferem do tego juz "normalnego" cyklu, bo tak naprawdę teraz nie jestem niczego pewna.

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
‹‹ 841 842 843 844 845 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ