X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Wiem, też myślałam o Invicta lub Invimed ale muszę zrobić jeszcze rozeznanie. Bo nie zawsze polecani lekarze nam odpowiadają. Immunolog z Łodzi też był polecany na forum i ma same dobre opinie, a jednak mnie zawiódł po całości. Nie chce żeby ktoś na mnie wymuszał leczenie, oczekuje współpracy, ale to chyba za dużo.
    Kochana faktycznie Twój zjazd po glukozie to wypisz wymaluj hipoglikemia reaktywna. Czy dostałaś metforminę?

    Jestem uczulona, nie mogę jej brać. W zamian chce spróbować z Ozempikiem, którego oczywiście nigdzie nie ma, w żadnej aptece w promieniu 50km...

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Jestem uczulona, nie mogę jej brać. W zamian chce spróbować z Ozempikiem, którego oczywiście nigdzie nie ma, w żadnej aptece w promieniu 50km...
    Bo teraz to bardzo modny lek na odchudzanie i jest wszędzie niedostępny. Szkoda że ludzie nie wiedzą, że mogą po nim wystąpić tragiczne skutki uboczne. Ja już się na oiomie napatrzyłam na młodych ludzi po kuracji ozempikiem. Jeśli masz reakcje po różnych lekach, to nie polecam ☹️

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Bo teraz to bardzo modny lek na odchudzanie i jest wszędzie niedostępny. Szkoda że ludzie nie wiedzą, że mogą po nim wystąpić tragiczne skutki uboczne. Ja już się na oiomie napatrzyłam na młodych ludzi po kuracji ozempikiem. Jeśli masz reakcje po różnych lekach, to nie polecam ☹️

    Poważnie? Powiedz proszę jakich skutków ubocznych można się spodziewać, może być na priv. Muszę wiedzieć 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Poważnie? Powiedz proszę jakich skutków ubocznych można się spodziewać, może być na priv. Muszę wiedzieć 😔
    Najczęściej to zapalenie przewodów żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, ostre zapalenie trzustki i dalsze powikłania. Oczywiście na wiele osób ozempic działa świetnie i nie doświadczają żadnych skutków ubocznych, ale jest też grupa która ma poważne powikłania i o tym się nie mówi. Zapewne tak jak przy każdym leku istnieją możliwe powikłania, ale ja ostatnio zauważyłam jakiś wysyp na oddziale po tym leku 😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 13:28

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mój Boże 😱 dziękuję,dobrze mieć świadomość. Mam zapisana najniższą dawkę - 0,25mg. Obecnie nigdzie nie jest dostępna, więc i tak zacznę leczenie bez tego leku

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 17 maja, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te działania uboczne po ozempicu tu jest może jakiś promil, ogólnie jest to bezpieczny lek 🙂 ludzie używają podróbek lub nie wiadomo czego też z internetu. Dawka 0.25 jest malo chodliwa i na pewno zaraz dostaniesz 🙂

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    O mój Boże 😱 dziękuję,dobrze mieć świadomość. Mam zapisana najniższą dawkę - 0,25mg. Obecnie nigdzie nie jest dostępna, więc i tak zacznę leczenie bez tego leku
    Faktycznie to bardzo mała dawka, więc takie skutki uboczne nie powinny wystąpić. Poza tym będziesz pod opieką prof J, a ona się na tym zna. Gorzej jak ktoś sobie sam kombinuje z dawkami i ciągle je zwiększa.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Nie wyszłam z receptą na encorton, a na… accofil 🙈 czekamy na wyniki z biopsji i pani dr skonsultuje się ze swoją znajomą immunolog z Warszawy i jeśli ta ją poprze to będę brać Accofil. Jeśli nie, to encorton. Tego się nie spodziewałam, ale jestem mega zadowolona. Receptę na heparynę też mam, ale powiedziała, że bez accofilu mam się nie kłuć. Z racji tego, że mi przepisała na 100%, a nie na R to chyba tak zrobię 🙈
    Generalnie mam dużo stanów zapalnych w organizmie i trzeba je wyciszyć. Wszystkie te co odpowiadają za stany zapalne w cytokinach mam podwyższone, a to co chroni przed stanami zapalnymi mam obniżone.
    Chyba zaczynam wierzyć, że nam się uda 🥹 okropnie się boję tej myśli, bo upadek będzie mocno bolesny. Ale siedzieć z założonymi rękami i czekać do ivf to też bez sensu. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! A jak będę kiedyś na tej porodówce, to stawiam wszystkim! 🥂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 14:44

    Elza1234, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2902 1424

    Wysłany: 17 maja, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jestem po wizycie. Nie wyszłam z receptą na encorton, a na… accofil 🙈 czekamy na wyniki z biopsji i pani dr skonsultuje się ze swoją znajomą immunolog z Warszawy i jeśli ta ją poprze to będę brać Accofil. Jeśli nie, to encorton. Tego się nie spodziewałam, ale jestem mega zadowolona. Receptę na heparynę też mam, ale powiedziała, że bez accofilu mam się nie kłuć. Z racji tego, że mi przepisała na 100%, a nie na R to chyba tak zrobię 🙈
    Generalnie mam dużo stanów zapalnych w organizmie i trzeba je wyciszyć. Wszystkie te co odpowiadają za stany zapalne w cytokinach mam podwyższone, a to co chroni przed stanami zapalnymi mam obniżone.
    Chyba zaczynam wierzyć, że nam się uda 🥹 okropnie się boję tej myśli, bo upadek będzie mocno bolesny. Ale siedzieć z założonymi rękami i czekać do ivf to też bez sensu. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! A jak będę kiedyś na tej porodówce, to stawiam wszystkim! 🥂

    Motylku, ale super fajna ta Twoja Pani doktor 🥰 czyli też żelazny zestaw możliwe, że będziesz stosować. Kciuki ogromne 🤞🤞🤞 Nie mamy wyjścia musimy ryzykować a to że masz lepsze nastawienie to cudnie. O to chodzi żeby lekarz umiał Cię podbudować bo przecież ma pomagać. ❤️❤️❤️

    Ja mam takie pytanie, dobrze pamiętam że jak robiłaś biopsję to odrazu po niej mogliście się starać?

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1273 1266

    Wysłany: 17 maja, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jestem po wizycie. Nie wyszłam z receptą na encorton, a na… accofil 🙈 czekamy na wyniki z biopsji i pani dr skonsultuje się ze swoją znajomą immunolog z Warszawy i jeśli ta ją poprze to będę brać Accofil. Jeśli nie, to encorton. Tego się nie spodziewałam, ale jestem mega zadowolona. Receptę na heparynę też mam, ale powiedziała, że bez accofilu mam się nie kłuć. Z racji tego, że mi przepisała na 100%, a nie na R to chyba tak zrobię 🙈
    Generalnie mam dużo stanów zapalnych w organizmie i trzeba je wyciszyć. Wszystkie te co odpowiadają za stany zapalne w cytokinach mam podwyższone, a to co chroni przed stanami zapalnymi mam obniżone.
    Chyba zaczynam wierzyć, że nam się uda 🥹 okropnie się boję tej myśli, bo upadek będzie mocno bolesny. Ale siedzieć z założonymi rękami i czekać do ivf to też bez sensu. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! A jak będę kiedyś na tej porodówce, to stawiam wszystkim! 🥂
    Motylku i ja to cenię,że otwarcie lekarz potrafi powiedzieć,że chce się z kimś skonsultować 🙂 czasem nas zbywają,bo nie wiedzą co powiedzieć a tutaj przecież gramy również z czasem. Trzymam kciuki,żeby wszystko się udało! Cieszę się,że poczułaś ten pozytywny promyczek 😚

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2830 2039

    Wysłany: 17 maja, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, ja się wbijam jako pierwsza (bo mam najbliżej…😉).🥂

    Cieszę, że jesteś zadowolona i znów pełna nadziei❤️🍀🤗

    Czyli razem ciągniemy dietę przeciwzapalną? 😉

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!
    Si Alauda 😁
    Pink tak, lekarz mi nie powiedział, że mamy bana na starania. Ale szczerze, myślę że nawet o tym nie pomyślał, bo nie wierzy w to, że mogłabym zajść naturalnie w ciążę.

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku cudownie 🙂 widzę że Twoja lekarz bardzo się stara aby znaleźć jakieś rozwiązania. Ze świecą szukać takiego lekarza 😁 a tak z ciekawości, mówiła jaka to immunolog z Warszawy?

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Motylku cudownie 🙂 widzę że Twoja lekarz bardzo się stara aby znaleźć jakieś rozwiązania. Ze świecą szukać takiego lekarza 😁 a tak z ciekawości, mówiła jaka to immunolog z Warszawy?
    Tak, ale nie pamiętam nazwiska 🙈

  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jestem po wizycie. Nie wyszłam z receptą na encorton, a na… accofil 🙈 czekamy na wyniki z biopsji i pani dr skonsultuje się ze swoją znajomą immunolog z Warszawy i jeśli ta ją poprze to będę brać Accofil. Jeśli nie, to encorton. Tego się nie spodziewałam, ale jestem mega zadowolona. Receptę na heparynę też mam, ale powiedziała, że bez accofilu mam się nie kłuć. Z racji tego, że mi przepisała na 100%, a nie na R to chyba tak zrobię 🙈
    Generalnie mam dużo stanów zapalnych w organizmie i trzeba je wyciszyć. Wszystkie te co odpowiadają za stany zapalne w cytokinach mam podwyższone, a to co chroni przed stanami zapalnymi mam obniżone.
    Chyba zaczynam wierzyć, że nam się uda 🥹 okropnie się boję tej myśli, bo upadek będzie mocno bolesny. Ale siedzieć z założonymi rękami i czekać do ivf to też bez sensu. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! A jak będę kiedyś na tej porodówce, to stawiam wszystkim! 🥂

    Butterfly, wspomniała wiadomość ❤️❤️ Ja się nie piszę na tego szampana,bo za bardzo wierzę w Wasz sukces 😉❤️ raczej wbijam na baby shower 💋 Super,że lekarka jest otwarta na rozszerzenie leczenia i nie boi się zasięgnąć opinii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 16:53

    alauda, Butterfly23, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Butterfly, wspomniała wiadomość ❤️❤️ Ja się nie piszę na tego szampana,bo za bardzo wierzę w Wasz sukces 😉❤️ raczej wbijam na baby shower 💋 Super,że lekarka jest otwarta na rozszerzenie leczenia i nie boi się zasięgnąć opinii.
    ❤️❤️❤️
    To jest naprotechnolog. A uzyskuje od niej więcej niż od lekarza pracującego w klinice…

    Echo lubi tę wiadomość

  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam już wątpliwości. @ przyszła w 17dc 🤦‍♀️ nie wiem co się dzieje z moim organizmem

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    ❤️❤️❤️
    To jest naprotechnolog. A uzyskuje od niej więcej niż od lekarza pracującego w klinice…

    Tacy ludzie potrafią dużo więcej zdziałać niż lekarze. Dobrze, że do niej trafiłaś, bo widać,że ma otwarty umysł, ma już jakiś pomysł i stara się pomóc. Bardzo mocno trzymam kciuki 🤞🍀

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Nie mam już wątpliwości. @ przyszła w 17dc 🤦‍♀️ nie wiem co się dzieje z moim organizmem
    Twój organizm się po prostu buntuje 😔 za dużo tego wszystkiego…

    Echo lubi tę wiadomość

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1773 1455

    Wysłany: 17 maja, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, echhh, do dupy to wszystko 😞 nie tak to powinno wyglądać. Tak czy inaczej, niezmiennie trzymam kciuki i wierzę, że się uda!❤️

    Butterfly, wyczuwam od Ciebie ogromną euforię z czego się bardzo cieszę! Bardzo dobry plan ma lekarka, konkretny! Teraz widzę u Ciebie ogromne swiatlo w tunelu i tego małego, różowego bobaska za rogiem! 😍


    Dobrego weekendu ❤️

    Echo, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
‹‹ 959 960 961 962 963 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ