X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Echo, nie wiem co napisać. Jest mi ku*ewsko przykro, że to wszystko Cię spotyka. Tak bardzo Cię przytulam 🫂🫂🫂🫂 Bardzo Ci życzę tego żeby to leczenie przyniosło efekty 🤞🤞🤞🤞🤞🤞❤️❤️❤️❤️❤️ i pamiętaj, że nie stoisz w miejscu.

    Dziękuje kochana moja ❤️

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo rozumiem Twoje zmęczenie, bo tak naprawdę jest, że same musimy filtrować ich zalecenia i cały czas szukać rozwiązań. Czasami nawet to my sugerujemy lekarzom co mają robić. Też niestety nie znalazłam jeszcze nikogo komu mogłabym w 100% zaufać. Ba! Ja nawet nie ufam nikomu w połowie. Nie mam ani ginekologa, ani immunologa.
    Czytałam właśnie że zalecenia prof J są obszerne, ale jeśli się stosujesz to przynoszą ogromny sukces. Szkoda tylko, że to wszystko jest takie drogie. Bardzo dobrze, że będziesz starać się o dofinansowanie, to przynajmniej odciąży koszt leków i procedury. Tutaj na forum dziewczyny piszą że dr Dworniak z invimedu jest bardzo dobry w trudnych przypadkach. Na pewno na wątku "starając się z pomocą medyczną" dostaniesz więcej informacji jeśli będziesz chciała 🙂 wiem jak bardzo to jest obciążające, ale Ty cały czas przesz do przodu! Masz już zalecenia od prof J i byłaś na kolejnej konsultacji w sprawie ivf, widzę że masz cały czas jakiś plan, naprawdę Cię podziwiam. Kobieta rakieta 🚀🚀

    Pinkflower, Echo lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Echo rozumiem Twoje zmęczenie, bo tak naprawdę jest, że same musimy filtrować ich zalecenia i cały czas szukać rozwiązań. Czasami nawet to my sugerujemy lekarzom co mają robić. Też niestety nie znalazłam jeszcze nikogo komu mogłabym w 100% zaufać. Ba! Ja nawet nie ufam nikomu w połowie. Nie mam ani ginekologa, ani immunologa.
    Czytałam właśnie że zalecenia prof J są obszerne, ale jeśli się stosujesz to przynoszą ogromny sukces. Szkoda tylko, że to wszystko jest takie drogie. Bardzo dobrze, że będziesz starać się o dofinansowanie, to przynajmniej odciąży koszt leków i procedury. Tutaj na forum dziewczyny piszą że dr Dworniak z invimedu jest bardzo dobry w trudnych przypadkach. Na pewno na wątku "starając się z pomocą medyczną" dostaniesz więcej informacji jeśli będziesz chciała 🙂 wiem jak bardzo to jest obciążające, ale Ty cały czas przesz do przodu! Masz już zalecenia od prof J i byłaś na kolejnej konsultacji w sprawie ivf, widzę że masz cały czas jakiś plan, naprawdę Cię podziwiam. Kobieta rakieta 🚀🚀

    Dziękuje kochana, poczytam na pewno 💋❤️

    A Ty planujesz wizytę w innym miejscu niż dotychczas? Mam na myśli klinikę leczenia niepłodności. Wiem, że wstępnie masz już umówiona wizytę u immuno, więc pewnie chcesz poczekać z decyzją do tej wizyty?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2830 2039

    Wysłany: 17 maja, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, przykro mi, że za każdym razem dostajesz w policzek i nie mozesz ruszyć z miejsca. Z drugiej strony dobrze, że taki rzeczy wychodzą, bo może jest jeszcze czas, żeby z tym zrobić i osiągnąć to o czym marzysz.

    Nie przestaje puszczać kciuków za Ciebie i jestem pewna, że pewnego dnia zaskoczysz nas czymś pozytywnym a nie tylko tymi złymi wiadomościami.

    Profesor zaleciła Ci jakąś konkretną dietę, czy tylko leki/suplementy?

    I rozumiem Twoje rozterki, jeśli chodzi o lekarzy. Jest to bardzo stresujące, jeśli komuś naprawdę zależy na czasie.

    Mocno przytulam❤️

    Echo lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2902 1424

    Wysłany: 17 maja, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dziewczyny macie racje z tym pilnowaniem lekarzy. Za każdym razem trzeba mieć listę pytań bo mam wrażenie, że oni może myślą że my wszystko wiemy a to potem tylko dodatkowy stres. W naszych przypadkach to nie jest zwykła rutynową wizyta tylko wizyta zawsze ważna, jak stosować leki, co jeśli itd.

    Echo lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1273 1266

    Wysłany: 17 maja, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, Ty jesteś jak lwica czy ta rakieta! Na pewno wiele osób już by się poddało. Wiem,że to dla Ciebie bardzo wyczerpujące i odczuwasz tego skutki uboczne ale wiem,że w Tobie jest na tyle siły,żeby sprostać tak trudnemu wyzwaniu.
    Bardzo mi przykro,że znów usłyszałaś przykre informacje. Masz moje mocne kciuki za dofinansowanie, udane leczenie i za wszystko co zbliży Cię do celu.
    ♥️

    Echo lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g
    24.09 1668g 🥰

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczynki ❤️

    Alauda, w zaleceniach wpisała:
    "Dieta o niskim IG, dash, śródziemnomorska,sirt. Zalecana konsultacja z dietetykiem klinicznym".

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziękuje kochana, poczytam na pewno 💋❤️

    A Ty planujesz wizytę w innym miejscu niż dotychczas? Mam na myśli klinikę leczenia niepłodności. Wiem, że wstępnie masz już umówiona wizytę u immuno, więc pewnie chcesz poczekać z decyzją do tej wizyty?

    Co do hipoglikemii reaktywnej to też miałam ją zdiagnozowaną. Po prostu trzeba pilnować żeby nie robić zbyt dużych odstępów w posiłkach i nie jeść za dużo słodyczy 😁 ja po godz od podania glukozy miałam cukier 40, a po 2h 56, aż panie z laboratorium dzwoniły czy nie pomyliłam próbek.
    Kochana jesteś już tak daleko! Zawsze możesz też zasugerować lekarzowi jaką byś chciała stymulację, oni wiedzą że my po przejściach też mamy ogromną wiedzę 🙂
    Jesli chodzi o klinikę niepłodności to też muszę zrobić rozeznanie który lekarz akceptuje immunologię. Niestety oni często nie podejmują się prowadzenia ewentualnej ciąży na takich lekach, zwłaszcza w klinikach niepłodności bo oficjalne stanowisko jest, że to jest nieprzebadabe, a więc szkodliwe. Też jest mi bardzo ciężko bo cały czas odbijam się od ściany. Szukam, wydaje kasę, a żadnych konkretów nie mam.

    Echo lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2710 2550

    Wysłany: 17 maja, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, jest mi przykro, że Cię to spotyka. Nie wiem co mądrego napisać, poza tym że jesteś kurewsko silna i Cię podziwiam

    Echo lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Jesteś przekochana, dziękuję za to że jesteś ❤️

    Nie oczekuje żadnej odpowiedzi. Wszystkie wspieracie mnie bardzo mocno i sama Wasza obecność jest dla mnie wspaniała. Dziękuje Wam za wszystko ❤️
    ❤️❤️❤️❤️❤️
    Wierzę, z całego serca, że na końcu tej cholernie ciężkiej i trudnej drogi, stoi mały Człowiek i czeka na Ciebie 🥹

    Echo lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, ona Ci to zdiagnozowała na podstawie krzywych? Ale przecież Ty miałaś bardzo ładne 🤔
    A co powiedziała na to USG specjalistyczne?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9394 9975

    Wysłany: 17 maja, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NLM1U7 -20% w alabie do 20.05 jakby któraś potrzebowała

  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 17 maja, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka😘

    U mnie sezon truskawkowy już się zaczął i wczoraj robiłam pierogi 😀
    Mogę wam polecić świetny przepis na bagietki, robię wieczorem w 5 min i rano sobie pieke na śniadanie, są przepyszne. Ja dodaję tak z 300g mąki żytniej 2000 resztę zwykłej.
    https://youtu.be/Z-husjZkxHw?si=f2auRYXOAUQKjHFh

    Echo 😘
    Miałam podobne wyniki insuliny, ładna na czczo ale potem rosła bardzo i taka sama diagnozę.
    U mnie to akurat były błędy w diecie bo jadłam za mało tłuszczy.
    Wiem, że czas ma duże znaczenie ale nie chcesz przez jakiś czas pobyć na zaleceniach od profesor a później jak się organizm trochę unormuje i zregeneruje startować ze stymulacja?
    Jakie leczenie Ci zaleciła? 🙂



    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Co do hipoglikemii reaktywnej to też miałam ją zdiagnozowaną. Po prostu trzeba pilnować żeby nie robić zbyt dużych odstępów w posiłkach i nie jeść za dużo słodyczy 😁 ja po godz od podania glukozy miałam cukier 40, a po 2h 56, aż panie z laboratorium dzwoniły czy nie pomyliłam próbek.
    Kochana jesteś już tak daleko! Zawsze możesz też zasugerować lekarzowi jaką byś chciała stymulację, oni wiedzą że my po przejściach też mamy ogromną wiedzę 🙂
    Jesli chodzi o klinikę niepłodności to też muszę zrobić rozeznanie który lekarz akceptuje immunologię. Niestety oni często nie podejmują się prowadzenia ewentualnej ciąży na takich lekach, zwłaszcza w klinikach niepłodności bo oficjalne stanowisko jest, że to jest nieprzebadabe, a więc szkodliwe. Też jest mi bardzo ciężko bo cały czas odbijam się od ściany. Szukam, wydaje kasę, a żadnych konkretów nie mam.

    Nie tak powinno być. Powinnaś się zgłosić do kliniki i od początku do końca być prowadzona za rączkę. Wiem jak się czujesz, bo ja też się bujam od drzwi do drzwi. Jak się czegoś dowiesz, to daj znać 🤞🍀

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea wrote:
    Hejka😘

    U mnie sezon truskawkowy już się zaczął i wczoraj robiłam pierogi 😀
    Mogę wam polecić świetny przepis na bagietki, robię wieczorem w 5 min i rano sobie pieke na śniadanie, są przepyszne. Ja dodaję tak z 300g mąki żytniej 2000 resztę zwykłej.
    https://youtu.be/Z-husjZkxHw?si=f2auRYXOAUQKjHFh

    Echo 😘
    Miałam podobne wyniki insuliny, ładna na czczo ale potem rosła bardzo i taka sama diagnozę.
    U mnie to akurat były błędy w diecie bo jadłam za mało tłuszczy.
    Wiem, że czas ma duże znaczenie ale nie chcesz przez jakiś czas pobyć na zaleceniach od profesor a później jak się organizm trochę unormuje i zregeneruje startować ze stymulacja?
    Jakie leczenie Ci zaleciła? 🙂

    Tak kochana, właśnie tak robię. Nie po to do niej jechałam i wykonałam wszystkie badania żeby teraz się nie stosować do zaleceń. Przepraszam, zalecenia są na dwie strony A4, nie mam kiedy tego przepisać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 12:16

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Echo, ona Ci to zdiagnozowała na podstawie krzywych? Ale przecież Ty miałaś bardzo ładne 🤔
    A co powiedziała na to USG specjalistyczne?

    Na temat USG nic nie powiedziała, ona jest bardzo milcząca. Co do diagnozy,to powiedziała tylko, że ona nie ocenia tylko krzywych ale patrzy na całokształt. Jak zaczęłam czytać o hipoglikemii reaktywnej,to objawy się zgadzają. Nawet Wam napisałam jak się czułam po badaniu i to się wpisuje w te ramy 🫣

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to stres czy co, ale jest 17dc a ja już plamie 😔

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2710 2550

    Wysłany: 17 maja, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Nie wiem czy to stres czy co, ale jest 17dc a ja już plamie 😔
    Kliknęłam lubię przez przypadek.
    A może to krwawienie około owulacyjne?

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1228 1055

    Wysłany: 17 maja, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Nie tak powinno być. Powinnaś się zgłosić do kliniki i od początku do końca być prowadzona za rączkę. Wiem jak się czujesz, bo ja też się bujam od drzwi do drzwi. Jak się czegoś dowiesz, to daj znać 🤞🍀
    Wiem, też myślałam o Invicta lub Invimed ale muszę zrobić jeszcze rozeznanie. Bo nie zawsze polecani lekarze nam odpowiadają. Immunolog z Łodzi też był polecany na forum i ma same dobre opinie, a jednak mnie zawiódł po całości. Nie chce żeby ktoś na mnie wymuszał leczenie, oczekuje współpracy, ale to chyba za dużo.
    Kochana faktycznie Twój zjazd po glukozie to wypisz wymaluj hipoglikemia reaktywna. Czy dostałaś metforminę?

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 17 maja, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Kliknęłam lubię przez przypadek.
    A może to krwawienie około owulacyjne?

    Owulację mam zawsze 11-12dc. Jak byłam stymulowana,to w 9dc pęcherzyk był gotowy do pobrania. Będę to obserwować,ale wygląda jak @ 🙈

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 958 959 960 961 962 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ