X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2890 1418

    Wysłany: 21 maja, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziękuje Wam za odpowiedzi 💋

    Przy tym ciągłym stresie i frustracji o niczym tak nie marzę jak o wakacjach, ale mogę zapomnieć i nawet na spacer w ciągu dnia nie mogę pójść, bo biorę lek za 500zl, od którego mogę dostać raka 🙈 co ja zrobiłam, że mnie tak życie w dupę kopie 🙈?

    Echo, Ty nawet nie wiesz jak mi jest ciężko że Ty musisz to wszystko przechodzić. Także mogę się tylko domyślać co jest z Tobą. Życie jest okrutnie niesprawiedliwe.
    Ja mam falę z samopoczuciem..wczoraj widziałam chyba z 5 kobiet w ciąży i w ogóle nie miałam z tym problemu, myślałam sobie ale fajnie. A dziś mnie wszystko wkurza, zobaczę jakieś zdjęcia na insta i jestem zła.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo ja się na lekach kompletnie nie znam, nie pomogę.
    Elza, moja historia pokazuje, że warto robić te wycinki. Gdybym tego nie zbadała, żyłabym w przeświadczeniu, że wszystko jest dobrze. A tu proszę. Histeroskopia to akurat ważny punkt w diagnostyce, lekarz coś wspominał żeby teraz to zrobić?

  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 21 maja, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka, Pandzia super, że wszystko ok z bejbkami ♥️🌈

    Pinki jak sobie przypomnę budowę domu, problemy z fachowcami, reklamacje dodatkowo diagnostykę po poronieniach to aż mi słabo 🥵

    Próbowała któraś z was diety keto? Poznałam dziewczyny w szpitalu którym pomogła i wiem też że dwoje plus niepłodność stosowała przed ciążą.

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2708 2550

    Wysłany: 21 maja, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Echo ja się na lekach kompletnie nie znam, nie pomogę.
    Elza, moja historia pokazuje, że warto robić te wycinki. Gdybym tego nie zbadała, żyłabym w przeświadczeniu, że wszystko jest dobrze. A tu proszę. Histeroskopia to akurat ważny punkt w diagnostyce, lekarz coś wspominał żeby teraz to zrobić?
    Jeszcze z nim nie rozmawiałam. Wizytę mam 6go, nie byłam u lekarza od dnia w którym byłam jeszcze w ciąży i chciał mi wystawiać zwolnienie ciążowe.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 21 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Domyślam się, że bardzo przydałaby Ci się taka odskocznia. Kiedy myślisz, że może już teraz będzie lepiej, to zawsze coś..... No i pieniądze... :(

    Kochana, możesz pójść na spacer. Musisz po prostu się osłaniać, ubierać się w jakieś przewiewne bluzki z długim rękawem, długie spodnie lub spódnice. No i mocny krem z filtrem.

    Długo musisz brać ten lek?

    Ja mam bardzo jasna karnację, nigdy się nie opalam i nawet takie słońce jakie jest teraz może mnie "spalić". Bardzo się boję wychodzić przy tym leku, mimo zabezpieczenia spf50 🙈

    Lek przyjmuje raz dziennie i mam rozpisane na minimum dwa miesiące,a w razie ciąży jeszcze przez miesiąc. Co oznacza,że dopóki nie będę w ciąży to mam to brać - czyli wiele miesięcy 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 21 maja, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Echo, Ty nawet nie wiesz jak mi jest ciężko że Ty musisz to wszystko przechodzić. Także mogę się tylko domyślać co jest z Tobą. Życie jest okrutnie niesprawiedliwe.
    Ja mam falę z samopoczuciem..wczoraj widziałam chyba z 5 kobiet w ciąży i w ogóle nie miałam z tym problemu, myślałam sobie ale fajnie. A dziś mnie wszystko wkurza, zobaczę jakieś zdjęcia na insta i jestem zła.

    Rozumiem jak się czujesz 🫂 Każda z nas ma lepsze i gorsze momenty ❤️ Masz teraz zielone światło, wszystko dograne i dogadane, ale obawiasz się nastawić w jakąkolwiek stronę. To w pełni zrozumiałe i wcale Ci się nie dziwię. Pomyśl jednak, że przeszłaś tak długa drogę, że to musi być Ci wynagrodzone 🤞🍀 Wszystko jest przemyślane i będziesz zabezpieczona lekami, a to daje nadzieję 🤞🍀

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 21 maja, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna 11,30 mg/ml 😒 no to ja już nie wiem. Chyba muszę poczekać do kolejnej @, to wtedy powtórzę USG 🤔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2827 2039

    Wysłany: 21 maja, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Ja mam bardzo jasna karnację, nigdy się nie opalam i nawet takie słońce jakie jest teraz może mnie "spalić". Bardzo się boję wychodzić przy tym leku, mimo zabezpieczenia spf50 🙈

    Lek przyjmuje raz dziennie i mam rozpisane na minimum dwa miesiące,a w razie ciąży jeszcze przez miesiąc. Co oznacza,że dopóki nie będę w ciąży to mam to brać - czyli wiele miesięcy 😔

    Myślałam, że masz go brać przez 2-3 miesiące aż organizm wróci do jakiegoś stanu równowagi😞

    Pewnie będąc na Twoim miejscu uważałabym bardzo ze słońcem. Zresztą spacery w pełnym słońcu i tak nie są zalecane😉

    Jest to ten jeden z droższych leków w rozpisanej przed prof suplementacji?

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo kurczę to musisz być mocno ostrożna teraz 🥺 przyjmujesz metforminę? Ona też może powodować uczulenie na słońce.

    Kobea słyszałam o tej diecie, widziałam dużo efektów, ale ja bym się nie zdecydowała. Za dużo wyrzeczeń. Ona ma tyle zwolenników, co przeciwników.

  • alauda Autorytet
    Postów: 2827 2039

    Wysłany: 21 maja, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea, mój kolega ma córkę w wieku mojej. Urodziła się z jakaś mutacją w genach powodująca bardzo częste ataki padaczki. Jest chyba jedną z 15 osób na świecie z tą mutacją. Oczywiście bierze leki, ale właśnie dieta keto bardzoooo pomaga zminimalizować te ataki.
    Ale to akurat ekstremalny przypadek😔

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1217 1054

    Wysłany: 21 maja, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo myślę że spokojnie możesz wychodzić na dwór na spacerki, tylko pamiętaj o ochronie filtrami, ale skoro masz bladą skórę to na pewno wiesz jak to robić 🙂
    Mam znajomą po przeszczepie nerki, która bierze immunosupresję do końca życia i funkcjonuje normalnie- pracuje, wychodzi do ludzi i nawet robi sobie paznokcie hybrydowe. Zapytałam jej na co zwraca uwagę przy immunosupresji, odpisała że całym rokiem używa filtrów i unika dużych skupisk ludzi w okresach infekcyjnych, ale poza tym to żyje normalnie.
    Jeśli się boisz kochana, to wyjdź sobie wieczorem na spacer w jakieś oddalone miejsce 🥰

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka tak myślę o Tobie i o tym co pisałaś, że masz poczucie, że tracisz czas. Doskonale Cię rozumiem. Ale myślę, że tu musisz rozważyć kilka scenariuszy. Zachować chłodną głowę i pomyśleć czy nie warto jednak poczekać tego miesiąca do konsultacji z immunologiem? Nie bałabyś się zajść w ciążę bez leków?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniła do mnie pani z rejestracji z kliniki, przekazać, że dr powiedział, że wynik jest jak najbardziej ok, nie ma do czego się przyczepić i nie wymaga żadnego leczenia. Także muszę skonsultować się z immunologiem.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2890 1418

    Wysłany: 21 maja, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea wrote:
    Smerfetka, Pandzia super, że wszystko ok z bejbkami ♥️🌈

    Pinki jak sobie przypomnę budowę domu, problemy z fachowcami, reklamacje dodatkowo diagnostykę po poronieniach to aż mi słabo 🥵

    Próbowała któraś z was diety keto? Poznałam dziewczyny w szpitalu którym pomogła i wiem też że dwoje plus niepłodność stosowała przed ciążą.

    Kobea, no niestety tak początek budowy u nas wyglądał. Chciałabym bardzo ten dom odczarować.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2890 1418

    Wysłany: 21 maja, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dzwoniła do mnie pani z rejestracji z kliniki, przekazać, że dr powiedział, że wynik jest jak najbardziej ok, nie ma do czego się przyczepić i nie wymaga żadnego leczenia. Także muszę skonsultować się z immunologiem.

    Motylku a masz jakiegoś immunologa konkretnego na oku ?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Motylku a masz jakiegoś immunologa konkretnego na oku ?
    Generalnie chciałam się skonsultować z dr Jarosz, ale do niej są długie terminy. Czekam na wieści od mojej pani dr czy jej się uda skonsultować z tą znajomą. A ja umówiłam się już do dr Sydora na konsultacje na piątek. Z zastrzeżeniem, że może się ona nie odbyć i pan dr może zadzwonić nawet w ciągu miesiąca 🙈

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2890 1418

    Wysłany: 21 maja, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Generalnie chciałam się skonsultować z dr Jarosz, ale do niej są długie terminy. Czekam na wieści od mojej pani dr czy jej się uda skonsultować z tą znajomą. A ja umówiłam się już do dr Sydora na konsultacje na piątek. Z zastrzeżeniem, że może się ona nie odbyć i pan dr może zadzwonić nawet w ciągu miesiąca 🙈

    Aha tak, przecież pisałaś że Twoja lekarka chce się skonsultować ze znajoma.
    Teraz zamarłam po raz kolejny, czy serio to było tak powiedziane odnośnie tej konsultacji że ona może się nie odbyć?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2827 2039

    Wysłany: 21 maja, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dzwoniła do mnie pani z rejestracji z kliniki, przekazać, że dr powiedział, że wynik jest jak najbardziej ok, nie ma do czego się przyczepić i nie wymaga żadnego leczenia. Także muszę skonsultować się z immunologiem.

    Przypuszczałam, że otrzymasz taką informację. Jak nie muszą iść w immunologię i nie mają zaleceń immunologa, to nie chca tego tykać😏

    A Ty Motylku suplemenujesz cały czas koenzym? I jak już to w jakiej dawce?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 21:22

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Aha tak, przecież pisałaś że Twoja lekarka chce się skonsultować ze znajoma.
    Teraz zamarłam po raz kolejny, czy serio to było tak powiedziane odnośnie tej konsultacji że ona może się nie odbyć?
    Tak. Pani mi w rejestracji powiedziała, że pan dr zastrzegł sobie, że może nie zadzwonić w umówionym terminie i że może zadzwonić do miesiąca czasu.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 21 maja, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Przypuszczałam, że otrzymasz taką informację. Jak nie muszą iść w immunologię i nie mają zaleceń immunologa, to chcą tego tykać😏

    A Ty Motylku suplemenujesz cały czas koenzym? I jak już to w jakiej dawce?
    200mg, od wczoraj nie biorę. Boje się troszkę. Na szczęście moje AMH jest w porządku, a jajca koksuje melatoniną, plus teraz metformina doszła, więc myślę, że ich jakość nie będzie jakaś mocno zła. No i dieta, wiadomo.
    Tak, masz rację, dlatego ja się skonsultuje z immunologiem i będę miała papier jakie potrzebuje zalecenia. Ale szczerze wierzę w to, że nie będę musiała wrócić do kliniki 🥹

‹‹ 969 970 971 972 973 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ