X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę jeżeli mogę :) u nas starania o 3 maleństwo. Mam nadzieję że niedługo ujrzę magiczne 2 kreseczki chociaż po odstawieniu anty jakoś nie widzę owu :( testy negatywne. Antyki brałam na uregulowanie cyklu bo miałam @ co 2 tyg. Mam nadzieję że się to wkrótce ureguluje. Jak nie to za miesiąc idę do gina żeby zobaczył czy moja endometrioza się nie rozszalała.

    Lolipop lubi tę wiadomość

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć dziewczyny :-*

    Mam nadzieje ze II kreski to kwestia czasu. Dlaczego to nie jest takie proste :-/
    Choć i tak jesteśmy szczęściarami bo już dzieci mamy.
    Gratuluje i życzę dużo zdrowia dla tych dziewczyn co są w ciązy.
    Ja mam dwie córeczki i zaszlam z nimi w ciąze dzięki stymulacji. Teraz od 1,5 roku sie staramy i nie wychodzi ale nie biore zadnych leków. Pije tylko inofolik. Mąz zrobi badania i pewnie trzeba znowu zacząc wizyty u lekarza i monitoring.
    Moje dziewczynki mają 5 lat i 2,5 roku.

    Lolipop lubi tę wiadomość

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 24 lipca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciąża u mnie dziewczynki są w takim samym wieku jak Twoje :) Mam nadzieję że już niedługo każda z Nas ujrzy 2 kreseczki ❤️

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się może dołączę :) u nas też starania o 3 maleństwo. Jestem po odstawieniu anty w dniu 14 maja. Miesiączka przyszła szybko, bo 1 czerwca miałam już normalną, a 14 dc test owu był pozytywny. W 25 dc cyklu były dwie kreseczki, ale niestety 31 dc już tylko jedna i 2 lipca zaczęłam się sama oczyszczać (ciąża w macicy potwierdzona u gina) :( W sobotę skończył się drugi cykl starań, ale podejrzewam, że owulacja była z jajnika na którym mam torbiel czynnościową, która jeszcze nie zdążyła się wchłonąć ponieważ w dniu owulacji mega kolkowy ból brzucha miałam. Dodatkowo utrudnia nam starania praca męża za granicą - choć teraz akurat byliśmy razem i się nie udało. Zaczęłam 3 cykl starań i modlę się, by owulacja przyszła jak najpóźniej, ponieważ mąż nie wiadomo czy się wyrobi do końca tego tygodnia z powrotem do domu.
    Zauważyłam też, że jak mam owu potwierdzoną testami w okolicach 12 dc to zachodzę w ciążę ( 1 i 2 ciąża z owu koło 12 dc = 2 córeczki, ta stracona niedawno też z owu koło 12 dc, w poprzednim co nie wyszło owu koło 9 dc).

  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo trochę nas przybywa ☺
    Ja jeszcze się nie staram o 4... muszę popracować nad mężem 😉
    Ale serio myślałam, że z 3 będzie gorzej.
    A jeżeli jest się zorganizowanym to ze wszystkim można dać radę 😀

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • Doti Debiutantka
    Postów: 11 9

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i może ja się dołączę? 😉
    U nas dwie dziewczynki i marzenia o chłopcu...
    Ja nadal w fazie przekonywania męża 😂
    Cykl 2, badania ok.

    Marzycielka, Lolipop lubią tę wiadomość

  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doti wrote:
    To i może ja się dołączę? 😉
    U nas dwie dziewczynki i marzenia o chłopcu...
    Ja nadal w fazie przekonywania męża 😂
    Cykl 2, badania ok.

    Doti witaj ☺
    To jesteśmy na tym samym etapie w przekonywaniu mężusiów. Tylko Ty o 3, a ja o 4 😉
    W jakim wieku masz córeczki?
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2020, 23:09

    Doti lubi tę wiadomość

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • Doti Debiutantka
    Postów: 11 9

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka moje córeczki mają 9 i 5 lat. Szczerze mówiąc to sama nie myślałam do tej pory o trzecim dziecku. Mąż zawsze żartował, że syna brakuje. I któregoś pięknego dnia pomyślałam, że czemu nie. Ale jak powiedziałam ok to doznał szoku😂 Czyli z żartu wyszło na poważnie 😉
    Mam trochę obaw. Po pierwsze wiek 34 lata, a po drugie jak to będzie z trójką jak czasami z dwójką jest wesoło. Ale niestety jakiś instynkt mi się włączył i nie słucham głosu rozsądku 🤦‍♀️
    Fajne, że forum odżywa. Bo tak szczerze to nie mam z kim dzielić swojego pomysłu 😥 komu tak luźno w rozmowie nie napomknę o trzecim dziecku to niestety opinie są o 500+ albo ojej trzecie??? Ja bym się nie zdecydowała.
    Więc nie rozwijam dalej rozmowy. Mąż niby się waha więc nie wiem co będzie w tym cyklu jak zmieni zdanie 🙉Pierwszy cykl przytulanko było w owu (na podstawie testów owulacyjnych), ale bez rezultatu. Z córkami zachodziłam w pierwszym cyklu więc dużego doświadczenia że staraniem nie miałam, ale teraz pewnie wiem też już robi swoje.

    Marzycielka, Lolipop lubią tę wiadomość

  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doti
    Trzydzieści kilka lat to super wiek na dzieci 😉
    Ja będę próbować w wieku 36 lat zajść jeszcze (jak mąż pójdzie na ugodę) ☺
    Z trójką dzieci u nas w pierwszym cyklu już 2 kreski... bardzo jestem ciekawa jak będzie z 4 😊 ale jak obserwuję swoje cykle... to wszystko póki co jak w zegarku. Owulacja bolesna... jajniki mnie bolą.
    Planujesz metodą na syna w owulację?
    Z pierwszym synkiem u nas rzeczywiście było tylko w owulację, ale z drugim było tylko raz 5 dni przed owulacją he he więc sama widzisz, że te metody zawodzą 😂

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doti
    Zapraszam Cię do mojego wątku Marzenie - 2021 zajść w ciążę ☺
    Tutaj patrzę, że mało kto już zagląda.
    Możesz spokojnie ze mną dzielić swój pomysł.
    Pomyśl tylko jak na około reagują jak mówię o 4 dziecku 😂
    A propo 500 plus... czasami mam ochotę na złość odpowiedzieć... że zrobię sobie jeszcze z 5... a co... tyle kasy dostanę 😉 ludzie są głupi... myślą, że w normalnej, kochającej się rodzinie robi się dzieci dla 500 plus. Paranoja!

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 7 września 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu nas jest dużo :-)

    Beti gratulacje.

    Mam taki beznadziejny nik i nie mogę go zmienić wiecie może jak to zrobić ?

    Ja w tym miesiącu się staram z lekami. Biorę letrazol na stymulacje. staramy się już 1,5 roku. wczesniej zachodziłam w ciąze też dzięki stymulacji. Więc mam wielką nadzieje że się uda. Jutro idę na monitoring.

    A co do 500 + przecież 500 zł to jest kropla w morzu jeżeli chodzi o wychowanie dzieci. Więc jak ktoś jest mądry to niech nie gada głupot prawda :-) tez nie lubi tego typu komentarzy.

    Ja jak mówie znajomym ze marze o 3 dziecku to widzę nutke zazdrości w oczach.
    Bo to że się staramy o 3 dziecko z mężem onacza tylko że w małżeństwie jest wspaniale.

    Czasami jestem taka zmeczona że się zastanawiam jak ja sobie poradze choć tak naprawde nie martwi mnie pierwszy rok bo bede z dziecmi w domu tylko jak dam dziecko do żłobka i ta cała logistyka przedszkole żłobek zakupy gotowanie i jeszcze do pracy trzeba chodzić.

    Marzycielka lubi tę wiadomość

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • justa33 Ekspertka
    Postów: 136 88

    Wysłany: 7 września 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doti wrote:
    Marzycielka moje córeczki mają 9 i 5 lat. Szczerze mówiąc to sama nie myślałam do tej pory o trzecim dziecku. Mąż zawsze żartował, że syna brakuje. I któregoś pięknego dnia pomyślałam, że czemu nie. Ale jak powiedziałam ok to doznał szoku😂 Czyli z żartu wyszło na poważnie 😉
    Mam trochę obaw. Po pierwsze wiek 34 lata, a po drugie jak to będzie z trójką jak czasami z dwójką jest wesoło. Ale niestety jakiś instynkt mi się włączył i nie słucham głosu rozsądku 🤦‍♀️
    Fajne, że forum odżywa. Bo tak szczerze to nie mam z kim dzielić swojego pomysłu 😥 komu tak luźno w rozmowie nie napomknę o trzecim dziecku to niestety opinie są o 500+ albo ojej trzecie??? Ja bym się nie zdecydowała.
    Więc nie rozwijam dalej rozmowy. Mąż niby się waha więc nie wiem co będzie w tym cyklu jak zmieni zdanie 🙉Pierwszy cykl przytulanko było w owu (na podstawie testów owulacyjnych), ale bez rezultatu. Z córkami zachodziłam w pierwszym cyklu więc dużego doświadczenia że staraniem nie miałam, ale teraz pewnie wiem też już robi swoje.
    34 lata to dużo? Ja mam 33 i staram się o drugie, a pierwsze miałam w wieku 31 lat:)

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 7 września 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Ale tu nas jest dużo :-)

    Beti gratulacje.

    Mam taki beznadziejny nik i nie mogę go zmienić wiecie może jak to zrobić ?

    Ja w tym miesiącu się staram z lekami. Biorę letrazol na stymulacje. staramy się już 1,5 roku. wczesniej zachodziłam w ciąze też dzięki stymulacji. Więc mam wielką nadzieje że się uda. Jutro idę na monitoring.

    A co do 500 + przecież 500 zł to jest kropla w morzu jeżeli chodzi o wychowanie dzieci. Więc jak ktoś jest mądry to niech nie gada głupot prawda :-) tez nie lubi tego typu komentarzy.

    Ja jak mówie znajomym ze marze o 3 dziecku to widzę nutke zazdrości w oczach.
    Bo to że się staramy o 3 dziecko z mężem onacza tylko że w małżeństwie jest wspaniale.

    Czasami jestem taka zmeczona że się zastanawiam jak ja sobie poradze choć tak naprawde nie martwi mnie pierwszy rok bo bede z dziecmi w domu tylko jak dam dziecko do żłobka i ta cała logistyka przedszkole żłobek zakupy gotowanie i jeszcze do pracy trzeba chodzić.

    hejka :)

    mówią .chcieć to móc (●♡∀♡)
    i założę się że już jesteś dobrze wkręcona w organizację 😊
    My dajemy radę sami samusiency na spokojnie no ale muszę się mijać z mężem który pracuje na nocki aby nie korzystać z niczyjej pomocy co z resztą kiedyś było dla mnie nie do pomyslenia haha :)
    no i mi męża teściowa dobrze wychowała bo zrobi wszystko co musi 😆
    tak czy inaczej wsparcie , podział obowiązków bardzo wszystko ułatwia.
    i prędzej czy później wyfruną nam te nasze skarby szybciej niż się obejrzymy także i Wam się.wszystko ułoży tak że przeżyjecie 😄

    Powodzenia:)


    właśnie położyłam najmłodsze spać i lecę do pracy 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2020, 21:21

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 9 września 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak masz rację wszystko kwestia organizacji i podejscia do życia.

    Dzieci to największe skarby.


    Zastanawiam się jak to jest z owulacją. Bo wczesniej owulacje miałam naturalną potwierdzoną przez lekarza bo chodziłam na monitoring i w ciąze nie zaszłam. Teraz biore leki na owulacje i nawet jak bede miała owulacje po lekach to mam wieksze szanse na ciąze ? Skoro owulacje i tak mam co miesiąc ? czy te dabletki powodują wzrost bardziej wartościowych komórek ? czy ktoś się na tym zna :-)

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 9 września 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    No tak masz rację wszystko kwestia organizacji i podejscia do życia.

    Dzieci to największe skarby.


    Zastanawiam się jak to jest z owulacją. Bo wczesniej owulacje miałam naturalną potwierdzoną przez lekarza bo chodziłam na monitoring i w ciąze nie zaszłam. Teraz biore leki na owulacje i nawet jak bede miała owulacje po lekach to mam wieksze szanse na ciąze ? Skoro owulacje i tak mam co miesiąc ? czy te dabletki powodują wzrost bardziej wartościowych komórek ? czy ktoś się na tym zna :-)
    mi sie wydaje że nie tyle co ważne jest mieć owulację ale aby komórka była jak najlepszej jakości bo od tego też zależy czy wszystko dobrze pójdzie ..nie raz zapewne dochodziło u kobiet do zapłodnienia ale po 2/3 dniach np.komoreczka obumierala. tak samo jest przy in vitro ..nie każda zapłodniona komorka dalej się dzieli więc myślę że tak ..może taki jest sens też brania tych leków

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • Madżi88 Autorytet
    Postów: 1093 788

    Wysłany: 10 września 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się dołączam i witam.. Staram się o 3 dzidziusia.. Mam już 2 synów z pierwszego małżeństwa a teraz z nowym partnerem chcemy się postarać o nasze wspólne🥰 Moi synowie mają 9 i 8 lat, a partner także ma 2 dzieci córkę 12 i synka 3.5 roku.. To nasz 3 cykl starań od jutra zaczynam brać fertistim bo cykle mam po 25 dni a poprzednia miesiączka trwała 6dni a teraz cykl zaczęłam 6.09 i miesiączka trwała tylko 3 dni.. Jestem po odstawieniu tabletek w lipcu.. Pozdrawiam wszystkie starające się panie ☺️☺️

    Lolipop lubi tę wiadomość

  • cindarrlla Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 15 września 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🌹 chciałabym dołączyć do wątku 😊 niedługo stuknie mi 30 lat i z tej okazji uznaliśmy że warto postarać się o trzecie dziecko ❤ mamy już dwójkę synów, 5 lat i roczek ❤ i teraz marzy nam się córeczka, ale wiadomo 😍 w każdym razie od niedzieli zaczęłam 2cs. Pierwszy był strasznie długi, 56 dni, ale nie dziwie sie, bo to pierwszy cykl po porodzie był. Teraz czekam na castagnusa i olej z wiesiolka, na dniach ma być. Może coś zaskoczy, chciałabym... ❤

  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 16 września 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super napewno się uda musi się udać 😀 ja jestem po stymulacji owulacji i dziwne rzeczy bo owulacji raczej nie było lekarz nie umiał stwierdzic. Więc dupa w tym miesiącu choć nadzieję jescze są. Marzy mi się duży brzuch to jest takie cudowne uczucie mieć dziecko w brzuszku. Moje dzieci są przeziębione więc jestem na opiece właśnie siedzę na trasie i pije kawe 😀 pozdrawiam was dziewczyny 😃

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Ewciia Autorytet
    Postów: 269 185

    Wysłany: 16 września 2020, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, my w tym miesiącu zaczęliśmy się starać o 4 dzieco. Nie wiem jak to się stało, że się tak zagalopowalismy z marzeniami :) po 20.09 będziemy testować ;)

    futuremama, cindarrlla, Marzycielka lubią tę wiadomość

    Córka 07.08.2014
    Córka 05.04.2016
    Córka 28.03.2019

    23.10.2020 pozytywny test.
    30.10.2020 spadek bety.
    1.11. 2020 krwawienie.
  • Madżi88 Autorytet
    Postów: 1093 788

    Wysłany: 19 września 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w środę byłam na usg w 11dv i okazało się że nie dość że test owulacyjny wyszedł pozytywny to mam pęcherzyk 18mm i endometrium trojlinijne.. Także staraliśmy się w od początku tyg nie sądziłam że owulacja będzie tak szybko ale dobrze ze przytulaliśmy się cały tydzień co 2 dni.. Może coś z tego będzie.. Narazie po owulacji natychmiast przyszedł śluz kremowy i jest go dużo..

‹‹ 508 509 510 511 512 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ