X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania przy karmieniu piersią
Odpowiedz

Starania przy karmieniu piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu mamy kp, które starają się o kolejnego maluszka? Wymieńmy się doświadczeniami: jak długo się staracie, ile Wasze maluszki mają lat, jak wyglądał powrót płodności po porodzie?

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie karmię ale karmilam po 3,5 roku i zaszlam dwa razy w ciążę karmiac piersią. Potem odstawiłam przez wzgląd na plemienia. Ostatniej ciąży nie donosilam.

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dołączam styczniowa, polkosia też kp i zaszła, i karmi dalej :)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też dołączam do grupy. Dziś po 20 miesiącach od porodu dostałam okres, czyli rozpoczynamy starania. Ciekawa jestem, czy będę karmić w ciąży. Planuję karmić ok 24 miesiące, więc jest szansa, że zakończę jeden etap zanim zacznę kolejny.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale długo okresu nie miałaś. zazdraszczam :) mnie się marzy tandem cyckowy :P

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, powracam :D staram się od 3 miesięcy (a właściwie to od początku), moja pociecha ma 11m, jest wielką cycoholiczką (cycek dobry na wszystko), okresu do tej pory brak :( w marcu byłam u ginekologa, endometrium cieniutkie, okres miał się nie zapowiadać jeszcze przez kilka miesięcy, zastanawiam się czy mogę jakoś pomóc naturze (odstawienie od kp nie wchodzi w grę a czas ponagla)...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, mój gin powiedział, że w przypadku kobiet tak wrażliwych na hormony nic nie pomoże. Okres może pojawić się nawet do 3 m po odstawieniu. U mnie coś się zaczęło zmieniać kiedy wydłużają przerwy między kamieniami do np 6h bo wychodziłam do pracy. Ylo to jednak znacznie później niż 11m. Ostatecznie miałam owulacji kiedy syn zaczął jeść tylko 1 raz w nocy, nie karmiłam w dzień, oprócz poranka i wieczoru i zdazylo mu się przespać noc.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ pojawiła sie w maju gdy ograniczyłam kp a rzecz wprowadzania stałych pokarmów ale póki co cykle raczej bezowulacyjne (ale regularne!). Miesiąc temu prawdopodobnie wystapiła owulacja (chociaż ja mam wątpliowści) ale faza poowulacyjna tylko 5 dni. Obecnie karmię 3-4 razy na dobę z długą około 12h przerwą. Czekam, cały czas działamy bo licze na to że zaskoczy cos w końcu. Plan był taki ze nie wracam do pracy tylko ciagnę na zwolnieniu no ale wyglada na to ze do pracy wróce. Mały juz zapisany do żłobka a ja nastawiłam sie ze od listopada pracuję :D Dziś u mnie 17dc i owulacji nie widać.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to moja mimo jedzenia stałych posiłków często domaga się piersi, ostatnio nawet jakoś częściej, ale to chyba taki etap

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma problemu gdy nie podam piersi. Zdarzyło się ze zamiast piersi rano lub w nocy dostał butelke z mm i było ok, ale to były sporadyczne przypadki, nie chce małego odstawiać od piersi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2016, 18:53

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja może dołączę :)
    Wprawdzie jeszcze się nie staramy ale planujemy zacząć ok grudnia/stycznia.
    Chciałabym znowu zacząć obserwacje ale tu pytanie - jak to się ma do nocnych pobudek?
    Mój synek (5 miesięcy) od 2 miesięcy praktycznie w ogóle nie daje mi spać. Czy jest sens mierzenia temp?
    @ dostałam mimo kp 8 tyg po porodzie.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też był czas ze pobudki w nocy były nawet co 20 minut ale rano dyżur męża od 4.00 i o 6.00 mogłam mierzyć temp i nic nie zaburzało

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Candella to może jeszcze nie mierzy temperatury? Poczekaj aż dzieciaczki będzie większy i unormuje mu sie spanie. Chociaż mój dopiero od jakiegoś miesiąca przesypia noc, lub budzi się raz...

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 września 2016, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i jak tam wasze starania ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 22 września 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest po drugiej owulacji po porodzie. Ciekawa jestem jak długa będzie fl tym razem, ostatnio tylko 5 dni.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 września 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się łudzę, że w ciąży jestem jakimś cudem i aż szkoda rozwiewać mi te myśli testem :D nawet nie wiem kiedy testować, bo to pierwszy cykl po ciąży :/

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 25 września 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim a nie prowadzisz obserwacji? Ja prowadze praktycznie od zakończenia połogu i powiem Ci ze dzięki temu mam teraz pełen obraz jak to u mnie wszystko wygląda. U mnie pierwsze cykle były niestety bezowulacyjne choć regularne. Mam nadzieje ze u Ciebie wszystko wróci szybciej do normy :)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 3 listopada 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadzieja u mnie ciężko z obserwacjami, bo temperatury nie mogę mierzyć. Jeszcze ani razu nie przespałam ciągiem 3h, córka całą noc cyca.

    Jak tam wasze starania ? Udałojuż się którejś ? Mi ginekolog dał czas do marca jeśli kp później będziemy się martwić jak to powiedział. Nie chciał dać mi duphastonu żeby małej nie przekazywać hormonów dodatkowych z mlekiem, ale wracam doeuthyroxu ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 3 listopada 2016, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja się melduję... także kp i staram się o rodzeństwo dla Synka. Ja co prawda karmię juź tylko raz dziennie ale pewnie to tez trochę utrudnia zajscie. Czy robilyscie jakieś badania przed starania mi czy to bez sensu przy kp, bo będą niemiarodajne?

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 5 listopada 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nam się udało. Obecnie 8t4d. Idalo się w 2 cyklu owulacyjnym przy KP. Niestety z powodu krwawienia w 5tc i plamien musiałam zakończyć KP.. Ale już wszystko się uspokoilo i z dzidzia ok. opiszę wszystko jak to u mnie wyglądało w wolnej chwili. Trxymam kciuki za Was!

    chabasse lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ