X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania w 2023r - watek dla wszystkich starających sie.
Odpowiedz

Starania w 2023r - watek dla wszystkich starających sie.

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1364 1519

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cały czas piersi i temp +37

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Julixxx Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was laski 🥰

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Ja w zeszłym miesiącu miałam cb, więc sama nie wiem kiedy zatestuję, aktualnie to się trochę boję, niby chcę ale nie chcę za szybko.. :/

    Ale Ty się koniecznie zaopatrz w testy!

    No tak, rozumiem Twoje wahanie. Z jednej chciałabyś zrobić, a z drugiej zrobiony za wcześnie może dac fałszywe poczucie radości.

    Tak w ogóle... dużo na forum naczytałam się o tej ciąży biochemicznej 😔

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    U mnie temperatura nie jest aż taka wysoka ale zaczęły mnie trochę piersi bolec…..

    Edit. Tempka z teraz 37,03…. Ciekawe… tylko trochę teraz się ruszałam to się pewnie nie liczy 🤣

    No zobaczymy zobaczymy 😁 dawaj znać. Zamierzasz testowac jakoś?

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na pewno po 12 dpo zatestowala. Wtedy wynik może być bardziej wiarygodny. Ja jednak nie będę w ogóle testować, bo na wsi na działce w punkcie aptecznym nie mają testpw 😅 woec czekam spokojnie na 🐒

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 1541 2900

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miło się czyta o takich objawach, oby były zwiastunem samych dobrych wiadomości ♥️

    My wczoraj wyruszyliśmy na wakacje, ale co jakiś czas Was poczytuję i teraz bedę zaglądać częściej, żeby być na bieżąco 🤭

    20.03 - ⏸️ (10 dpo)

    21.03 - beta HCG: 64,280 mlU/ml, progesteron: 27,73 ng/ml

    23.03 - beta HCG: 157,700 mlU/ml, TSH: 1,040 μIU/ml

    10.04 - 4 mm człowieka z bijącym sercem ♥️
    08.05 - 4 cm człowieka, ♥️ 176/min

    🗓️ Kalendarz wizyt

    20.05 - USG na NFZ (10:30)
    28.05 - badania prenatalne (10:20)
    05.06 - wizyta NFZ (9:00)/wizyta u lekarza prowadzącego (18:00)


    preg.png
  • Pingwinek Ekspertka
    Postów: 249 316

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    U mnie jutro będzie 11 dpo 😄😄😄
    Testuj! :)

    Starania od: lipiec 2022

    29.06.23 ⏸️
    30.06.23 prog 17.40 beta 56.56
    04.07.23 prog 19.11 beta 585.2
    10.07.23 prog 19.77, beta 6,664
    26.07.23 jest ❤️
    03.08.23 USG przed 10. tyg
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1364 1519

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna, to czekać jutro rano na info? 🥰

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1364 1519

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Hejka! Zaraz idę do kibelka…. 😄😄😄

    Edit. 11dpo biel 🙁🙁🙁🙁

    Nadal jest jeszcze wcześnie! 😘

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Hejka! Zaraz idę do kibelka…. 😄😄😄

    Edit. 11dpo biel 🙁🙁🙁🙁
    Nadal jest wcześnie! Spróbuj może w dniu spodziewanej 🐒🐒 póki jie przyszła, nie poddajemy się!

    Edit:
    Dziewczyny ja chyba wariuje 😔 śniło mi się, ze podeszła do mnie pielęgniarka z pracy i powiedziała, żebym zrobiła sobie betę, beta mi wszystko powie. Wszyscy we śnie podejrzewali ciążę.
    Powiem Wam szczerze, że odkąd zaczęliśmy się starać, to ciągle mam takie sny. Albo jestem w ciąży, albo się o xiazy dowiaduje. Wszystko jest wtedy wokół coazy. Idzie zwariować. I juz wiem, że skoro mam ten sen, to cykl stracony. Podświadomie. Choć walczę że soba. Ba! Przyłapałam się na tym, że z jednej strony jestem przekonana, że coś się we mnie rozwija, dotykam brzuch, nawet maz mi go częściej głaszcze. A z drugiej strony racjonalność kaze się ogarnąć, bo przecież żadnej ciąży być nie musi.
    Czy ja wariuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2023, 08:35

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wracam z rodzinnego pobytu w górach 😊 lało kurde prawie cały czas 🤣 ja nie przygotowana, kupowaliśmy kurtki p.deszczowe w ogrodniczym haha Ale i tak się udało, pobyt super 😁 spanie w namiocie tylko nie wyszło. Tyle co pozarlam to moje, dawno takich wiejskich pyszności nie jadłam typu smalec oooomg jaki pyszny! ❤️Tzn jadłam, ale nie tak dobrego 🤤 kiełbaski, paszteciki, oponki, ciasta, sałatki...o mamooo

    Bezdzietna najlepiej mówią 12-13dpo testować, na spokojnie 😊

    Ja sikać na testy nie sikalam, może jutro.

    Wojowniczka 💪🏻, Hach lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do snów, to kiedyś też miałam ich bardzo dużo o ciąży, tak przez pierwszy rok starań. Teraz czasem mi się zdarzają też :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Selina fajnie ze odpoczęłas 😊😊 ja właśnie robię fasolkę po bretońsku, zapraszam 😄😄
    Uwielbiam 😍 żebyś nie była na 2 końcu Polski to bym już stała u drzwi z talerzem 😅

  • Kessa Autorytet
    Postów: 2010 2453

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Co do snów, to kiedyś też miałam ich bardzo dużo o ciąży, tak przez pierwszy rok starań. Teraz czasem mi się zdarzają też :)
    Mnie ostatnio śniło się, że mąż podaje mi maleństwo na ręce, a ja je kapie... Ja jestem na tyle głupia, że jak tylko wstałam to sprawdziłam w senniku co to oznacza...a oznaczało,że w bliskiej rodzinie ktoś zajdzie w ciążę. Minął tydzień i dowiedziałam się, że faktycznie..będzie dzidzia..w bardzo bliskiej rodzinie. 😱


    Ale od początku, widzę, że wątek rozkręcony 😁 podczytuje Was od jakiegoś czasu już.. wszystko o sobie, co najistotniejsze mam w stopce.. a na forum zaczynałam w wątku o staraniach z 2021 roku.. nie myślałam wtedy, że zagoszcze tu na tak długi czas 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2023, 10:48

    Selina lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀

    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja właśnie wracam z rodzinnego pobytu w górach 😊 lało kurde prawie cały czas 🤣 ja nie przygotowana, kupowaliśmy kurtki p.deszczowe w ogrodniczym haha Ale i tak się udało, pobyt super 😁 spanie w namiocie tylko nie wyszło. Tyle co pozarlam to moje, dawno takich wiejskich pyszności nie jadłam typu smalec oooomg jaki pyszny! ❤️Tzn jadłam, ale nie tak dobrego 🤤 kiełbaski, paszteciki, oponki, ciasta, sałatki...o mamooo

    Bezdzietna najlepiej mówią 12-13dpo testować, na spokojnie 😊

    Ja sikać na testy nie sikalam, może jutro.

    Super ze udało Ci się tak wypocząć. Smalec dobra rzec. Do tego jeszcze własnego wyrobu chlebek! I ogorki kiszone. I przekąska jak marzenie ❤ moja mama często robi smalec z dzika, pychotka.

    Na fasolkę po bretońsku to ja też się się chęcią wproszę! Ja tam lubię taka gęsta! Słuchaj, jak nie lubisz, to spokojnie, zjem za ciebie 🤣🤣🤣

    Dzięki że mnie trochę pocieszylyscie tymi snami. Choć powiem Wam że są one czasem jiz męczące, bo tylko przypominają po obudzeniu o tym, co się nie udaje, a co się pragnie.

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1364 1519

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna, zatestowałam sobie, żebyś nie była sama z bielą i zgadnij co? Biel! :D 😘 mamy jeszcze czas

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Hach ja tez lubię i uważam ze powinna być gęsta ale tym razem z lekka przegięłam 🤣🤣 ale bardzo dobra i dla Mężulka smakuje ❤️ ja mam to samo… człowiek chciałby bardzo już to co się śni, bo wiele o tym myślimy, rozkminiamy… wiec to całkiem normalne. Czasami się zastanawiam ze może nigdy nie będę mamą 🫣 ze tak długo to trwa… a ja do cierpliwych nie należę🙁

    Ja też nie qleze do cierpliwych! Ja to nigdy dzieci nie lubiłam i od małego zarzekałam się, ze nigdy ich nie będę miec. Moja mama ciągle mi powtarzała, że sensem życia kobiety są dzieci. Nie zgadzałam się z tym, rósł we mnie bunt przeciwko jej słowom. Nie chciała źle, ale takim mówieniem sprawiła, że ja dziecka nie chciałam mieć. Do tego jej małżeństwo itp. To że z mojej mamy to typowa kura domowa. Mi takie coś w ogóle się nie podoba.
    Wiec ja swój związek stworzyłam mocno partnerski. Na szczęście trafiłam na takiego faceta, który był wychowywany do tego, nauczony, że jak sam nie zrobi, to nikt nie wyręczy. Dziękuję teściowej za to!!
    I w końcu mężowi urodził się chrześniak. A ja totalnie przepadlam... I nagle mam "pierdolca" na dziecko. To jest tak silne, że nawet nie jestem w stanie tego opisać. Ba! Bylam głupia i naiwna, myśląc że uda się od razu za pierwszym razem.
    Teraz się zastanawiam i myślę, że to ze nie mogę zajsc w ciążę to jakaś "kara", że może nie powinnam ingerować w swoją nieplodnosc, bo może nie nadawałabym sie na matkę? Sama nie wiem. Człowiek jest takich chwilach sam nie wie, o czym ma myśleć.

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Bezdzietna, zatestowałam sobie, żebyś nie była sama z bielą i zgadnij co? Biel! :D 😘 mamy jeszcze czas
    Tulam 🫂🫂 mocno za biel. Ale dokładnie, jeszcze za wcześnie. Nadzieja umiera ostatnia. Póki nie ma 🐒🐒 jest szansa Kochane moje na 🤰🤰
    Zobaczycie, za rok będziecie bujały swoje maluchy i modliły się o xhwile spokoju na sen 🤣

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 539 454

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, tak sobie myślę. Bo ten wątek z Wami bardzo mi się podoba i jakoś tak polubiłam Was. Trochę nie fajnie by było, zgodnie z regulaminem, że jak się zajdzie w ciążę, trzeba wątek odpuścić. Może mały kompromis?
    Jeśli ktoras zajdzie, że powie o tym oczywiście, ale w tym wątku nie będzie nic pisac o ciąży, dolegliwościach, czy rzeczach jakie wyszukuje dla malucha? Ale pozostanie i będzie wspierać? Też może się udzielać oczywiście.
    A wątek ciąży to zawsze w miesięcznym wątku.
    Co myślicie?

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1364 1519

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie 🥰 jesteście cudowne.
    Ja robiąc ten test wiedziałam, że będzie biel, bo to bardzo wcześnie. W maju cień zobaczyłam dopiero 12dpo :)

    Bezdzietna, trzymam za Ciebie kciuki, to nadal wcześnie, więc piłka w grze! 🥰

    A co do wątku, to jak najbardziej się zgadzam! Jeśli którejś się uda, to o wózkach dyskusje na miesięcznych, a tu wspieranie reszty staraczek ☺️ też Was wszystkie bardzo polubiłam i nie wyobrażam sobie zniknąć stad :)

    Hach lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ