X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania w 2023r - watek dla wszystkich starających sie.
Odpowiedz

Starania w 2023r - watek dla wszystkich starających sie.

Oceń ten wątek:
  • molisia Autorytet
    Postów: 969 553

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wlatuje do was , teraz leci 5 cykl starań
    Jutro lecę na monitoring, z której Jajnika mamy owulację
    W poprzednim cyklu ciaza biochemiczna :(

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 2864 3015

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    san95 wrote:
    Hej dziewczyny, można do was dołączyć? 😌
    Staramy się 4cykl. W tym owulacja potwierdzona monitoringiem i gin. Dziś 7dpo i czekam na testowanie jak nigdy wcześniej 🙈

    Cześć San, rozgość się u Nas 🙂

    Starania, a raczej walka o pierwszego maluszka.

    ♀️rocznik '92 - niedrożny lewy jajowód, ogniska endometrialne
    ♂️ rocznik '90

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”
  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Hej wlatuje do was , teraz leci 5 cykl starań
    Jutro lecę na monitoring, z której Jajnika mamy owulację
    W poprzednim cyklu ciaza biochemiczna :(

    Przytulam mocno za tego biochema 🥲🫂
    Teraz musi być już tylko dobrze! Trzymam kciuki za monit 🤞🏼🤞🏼🤞🏼

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 2864 3015

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Hej wlatuje do was , teraz leci 5 cykl starań
    Jutro lecę na monitoring, z której Jajnika mamy owulację
    W poprzednim cyklu ciaza biochemiczna :(

    Cześć Kochana;)

    Starania, a raczej walka o pierwszego maluszka.

    ♀️rocznik '92 - niedrożny lewy jajowód, ogniska endometrialne
    ♂️ rocznik '90

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”
  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    San95 rozumiem. U mnie dziś upał wiec leżę przy klimie. Nie martw się na zapas, na początku taka ciaza jest chroniona przed wszystkimi zjawiskami. Często się zdarza ze ktoś nie wie i pije pali dźwiga a później się okazuje ze to ciaza, wiec jeśli ma być to będzie i tego Ci życzę ❤️❤️❤️

    Molisia. Witaj❤️ trzymam kciuki kochana aby tym razem się udało ❤️❤️ a Ty chcesz do nas na mess?

    Niby tak, ale zawsze jest u mnie jakieś ale 🙈 zostały mi 3/4 dni i będę mogła testować, ale nie wiem czy nie poczekam do @ i jak się spóźni to wtedy. Dziękuje ❤️

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Kochana decyzja należy do Ciebie. Możesz teraz zatestowac , ja np nie mam cierpliwości i testuje szybciej 😄😄 póki co za każdym razem była załamka No ale mózg staraczki pracuje 🤣

    Nie kupiłam nawet testów, ale sikam sobie dla sportu na owulaki 🤣 nie mam pojęcia po co 🤣

  • molisia Autorytet
    Postów: 969 553

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    San95 rozumiem. U mnie dziś upał wiec leżę przy klimie. Nie martw się na zapas, na początku taka ciaza jest chroniona przed wszystkimi zjawiskami. Często się zdarza ze ktoś nie wie i pije pali dźwiga a później się okazuje ze to ciaza, wiec jeśli ma być to będzie i tego Ci życzę ❤️❤️❤️

    Molisia. Witaj❤️ trzymam kciuki kochana aby tym razem się udało ❤️❤️ a Ty chcesz do nas na mess?




    Oczywiście 😘

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Kochana zaakceptuj moje zaproszenie i napisz mi na priv dane swoje jak jesteś podpisana na fb :)

    San wiesz słyszałam ze owulaki tez mogą wskazać czy jest ciaza :) leć do Roska jutro po facelle one są polecane i tanie w miarę :)

    Jak polecę kupić to kupię ciążowe, a jeszcze nie chce 🤭 muszę wytrzymać do chociaż 12dpo szybciej nie testuje. Mam jeszcze 2 owulaki wiec sobie pewnie sikne na nie.

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w poniedziałek 😌
    U mnie dziś skok temperatury, wykres wyglada coraz lepiej, ale i daje coraz większe nadzieje. Mam nadzieje, że nie są złudne.
    Jak się dziś czujecie? 😌

  • Hach Autorytet
    Postów: 510 423

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Hejka mi dziś tempka spadła a wiec czekam na@ na tescie biel 🙁🙁🙁
    Tulam oczywiście mocno! 🫂🫂wspieramy się dalej i jedziemy rozwalić lipiec! Będzie nasz ❤

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • san95 Autorytet
    Postów: 772 846

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Hejka mi dziś tempka spadła a wiec czekam na@ na tescie biel 🙁🙁🙁

    Tule najmocniej! Lipiec będzie Twój! 💕🫂
    Ja siknełam na owulaka, wyszedł pozytywny. Poszłam po test i widzę cień, ale nie jestem pewna czy to nie moja wyobraźnia 🥲

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

  • Liliak Przyjaciółka
    Postów: 80 63

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki,

    Lipiec będzie nasz na pewno!
    Ja dziś w bardzo dobrym humorze, chociaż mam 7 dzień cyklu, teoretycznie jutro zaczynają się płodne a ja cały czas mam jeszcze @. Zwykle trwało to 4-5 dni.. Mąż idzie dzisiaj na badanie nasienia. Liczę na to że tym razem będzie dobrze :)

    Starania od 2021r.
    Ona: 31l, torbiel 2cm na jajniku- endometrioza,
    AMH 3,2, hormony w normie, kariotyp prawidłowy

    On: 31l, żylaki powrózka nasiennego II stopnia, niska koncentracja 5,2mln/ml , morfologia 4%, fragmentacja 32%, wysoka prolaktyna, , kariotyp prawidłowy

    10.23- Pierwsza procedura IVF -> 2 dojrzale🥚🥚jedna się zapłodniła -> transfer po 48h-> 💔
    01.24- histeroskopia, usunięty polip
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    san95 wrote:
    Tule najmocniej! Lipiec będzie Twój! 💕🫂
    Ja siknełam na owulaka, wyszedł pozytywny. Poszłam po test i widzę cień, ale nie jestem pewna czy to nie moja wyobraźnia 🥲

    Pokaż test! 🥰

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Liliak Przyjaciółka
    Postów: 80 63

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrabiałam sobie wasze wiadomości i widziałam @Bezdzietna że pisałaś że masz duże parcie przed 30. Ile jeszcze cykli Ci zostało? Wiem, że łatwo powiedzieć ale nie myśl o tym w ogóle... to tylko "głupia" (ale jednak fajna) data.

    Też to miałam... o masakra tak bardzo chciałam móc powiedzieć "nie mogę nic pić" na swojej 30.
    Wcześniej myślałam, że przed 30 zdążę urodzić. Ja zawsze wszystko sobie planowałam, jak moje życie ma wyglądać i ciężko zniosłam te urodziny.. a najgorzej że następne wcale nie były dużo lepsze, ale tak właściwie to nic się nie zmieniło... Te dwa lata nie zmieniły za dużo w moim życiu. Jedyne co to że wszystkie moje najlepsze koleżanki mają kilkuletnie dzieci które lubią się ze sobą bawić, moje bobo już nie złapie z nimi takiego kontaktu bo będzie za młode.. ale jedna jest akurat w ciąży. Może się uda chociaż tu :) (chociaż pamiętam, że przy jej poprzedniej ciąży też tak myślałam)

    A jak u Was? też macie sama mamuśki dookoła?

    Starania od 2021r.
    Ona: 31l, torbiel 2cm na jajniku- endometrioza,
    AMH 3,2, hormony w normie, kariotyp prawidłowy

    On: 31l, żylaki powrózka nasiennego II stopnia, niska koncentracja 5,2mln/ml , morfologia 4%, fragmentacja 32%, wysoka prolaktyna, , kariotyp prawidłowy

    10.23- Pierwsza procedura IVF -> 2 dojrzale🥚🥚jedna się zapłodniła -> transfer po 48h-> 💔
    01.24- histeroskopia, usunięty polip
  • Liliak Przyjaciółka
    Postów: 80 63

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa to masz jeszcze kupę czasu :) to Ty nawet nie masz co myśleć o 30 :D
    u mnie też większość ma 2 a nawet i 3. Chociaż ja mimo że bardzo chcę to jak tak czasami na nie patrzę to myślę, że jedno mi zdecydowanie wystarczy :)

    Starania od 2021r.
    Ona: 31l, torbiel 2cm na jajniku- endometrioza,
    AMH 3,2, hormony w normie, kariotyp prawidłowy

    On: 31l, żylaki powrózka nasiennego II stopnia, niska koncentracja 5,2mln/ml , morfologia 4%, fragmentacja 32%, wysoka prolaktyna, , kariotyp prawidłowy

    10.23- Pierwsza procedura IVF -> 2 dojrzale🥚🥚jedna się zapłodniła -> transfer po 48h-> 💔
    01.24- histeroskopia, usunięty polip
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1285 1434

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliak, w moim gronie znajomych, gdzie wiekowo jesteśmy 25-30, będę pierwsza z brzuszkiem, jeśli mi się uda. Jakoś każdy myśli o innych sprawach niż ciąża, chociaż większość już po ślubie i mają świetne warunki

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Liliak Przyjaciółka
    Postów: 80 63

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, to będziesz przecierać szlaki i później wszystkie będą się zgłaszać do Ciebie po rady :)
    My też już długo po ślubie i zawsze były ważniejsze inne sprawy (tak jak Twoi znajomi), a teraz żałujemy że tak późno się zdecydowaliśmy. Wszyscy nam kiedyś tak powtarzali, ze później będziemy żałować i wykrakali. Mi się wydawało, że to pójdzie raz dwa i oby przed 30 urodzić i będzie idealnie. Kiedyś miałam robioną taką wróżbę łańcuszkiem, wyszło mi tam że urodzę w wieku 33 lat. Niby nie wierzę we wróżby, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy coś w tym jest...

    Starania od 2021r.
    Ona: 31l, torbiel 2cm na jajniku- endometrioza,
    AMH 3,2, hormony w normie, kariotyp prawidłowy

    On: 31l, żylaki powrózka nasiennego II stopnia, niska koncentracja 5,2mln/ml , morfologia 4%, fragmentacja 32%, wysoka prolaktyna, , kariotyp prawidłowy

    10.23- Pierwsza procedura IVF -> 2 dojrzale🥚🥚jedna się zapłodniła -> transfer po 48h-> 💔
    01.24- histeroskopia, usunięty polip
  • Hach Autorytet
    Postów: 510 423

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Liliak wiek nie ma znaczenia. Nie ważne ile masz lat, nie powinno żadnej z nas spotykać taka nieprzyjemność.
    I tak i nie. W te dolna granice, czyli tak koło 18, krzywdzące jest, jak dziewczyny saw ciąży, bo chciały bardzo, a ludzie gadają, że się puszczają, że to nie przystoi, że na pewno wpadka. A im dalej od tej 20 to serio pojawiają się problemy z ciąża 😔 nie mówię, że jej nie będzie, ale starania trwają już dłużej itp. A ile nerwów i stresu to kosztuje! Ja uważam, że wiek ma znaczenie, bo im jesteśmy starsze, tym dłużej trwa staranie, zwłaszcza że dopiero wtedy właśnie wychodzą nasze problemy 😔
    Q im mlodse dziewczyny, to społeczeństwo krzywo na nie patrzy... nie ogarniam tego. Naprawdę.

    Wojowniczka 💪🏻 lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 510 423

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliak wrote:
    Ola, to będziesz przecierać szlaki i później wszystkie będą się zgłaszać do Ciebie po rady :)
    My też już długo po ślubie i zawsze były ważniejsze inne sprawy (tak jak Twoi znajomi), a teraz żałujemy że tak późno się zdecydowaliśmy. Wszyscy nam kiedyś tak powtarzali, ze później będziemy żałować i wykrakali. Mi się wydawało, że to pójdzie raz dwa i oby przed 30 urodzić i będzie idealnie. Kiedyś miałam robioną taką wróżbę łańcuszkiem, wyszło mi tam że urodzę w wieku 33 lat. Niby nie wierzę we wróżby, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy coś w tym jest...

    Ja myślę, że nie ma czego żałować. Zobacz, jak już wyczekujesz i kochasz swoje przyszłe dziecko. Dla związku też jest istotne nacieszenie się sobą, zbudowanie jakichś podstaw. Zycie się bardzo zmienia po narodzinach dziecko, dlatego tak istotne są podwaliny, które do tej pory tworzyliście, a które sprawiły, że wstrzymywaliscie się z decyzją o dziecku. Teraz jesteście na to gotowi psychiczne i fizycznie i dacie oboje radę. Trzymam kciuki, żebyś szybko 🤰🤰❤

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
  • Hach Autorytet
    Postów: 510 423

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezdzietna wrote:
    Chodziło mi bardziej oto ze jeśli ktoś ma 30 a ktoś ma 25 i maja problem to nie można mówić a masz jeszcze czas itp. Bo ta co ma 25 boli to tak samo jak ta co ma 30 😄

    A to, to zdecydowanie. Pod tym względem wiek nie ma znaczenia

    Starania od: grudnia 2022
    6️⃣, 7️⃣, 8️⃣ CS stymulowany. 2x1 Aromek i 0.5 sterydu
    9️⃣ i 1️⃣0️⃣CS beż stymulacji
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    1️⃣1️⃣ CS Zastrzyki Fostimon przez 12 dni. 1️⃣2️⃣31.10 Cykl przestymulowany. 7 dojrzałych pęcherzyków. Duphaston. Cykl stracony.
    1️⃣3️⃣ Provera 2x1 (progesteron).
    1️⃣4️⃣ cykl bez stymulacji. Własna owulacja, ale słaba- małe jajeczko.
    1️⃣5️⃣ - stymulacja Clo. Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    1️⃣7️⃣ Bemfola 6-11 dc
‹‹ 37 38 39 40 41
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ