Forum Starając się - ogólne Starania z nadwagą
Odpowiedz

Starania z nadwagą

Oceń ten wątek:
  • madzialenka84 Autorytet

Wysłany: 12 września 2016, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

Witam po weekendzie. U mnie niespodzianka, bo test owulacyjny wskazal w niedziele szczyt owulacji. Ja mam testy owulacyjne cyfrowe-tj. nie musze sama odczytywac kreski tylko na ekraniku pojawia sie albo symbol negatywny, albo migajaca buzka :) co oznacza kilka dni do szczytu owulacji i ostatcznie buzka niemigajaca :) ktora oznacza szczyt (peak) owulacji i to wlasnie zobaczyłam w niedziele.A sluz ogolnie byl kiepski, tylko w sobote raz zobaczylylam plodny. Oczywiscie bylo przytulanie :).Ale takim sposobem bede jeszcze testowac w wrzesniu,za okolo 12 dni.

To sa te testy, nie wiem czy sa dostepne w Polsce, ale może gdzies na allegro, one sa bardzo dokladne, bo nie trzeba sie zastanawiac czy kreska jest wystarczajaco mocna:

Edit: sa dostepne, to sa takie testy:

http://www.clearblue.com/pl/cyfrowe-testy-owulacji-clearblue.php

U mnie weekend jak to weekeend,"zgrzeszylam" troche jedzeniowo, ale w niedziele nagotowalam zdrowego jedzonka na 2 dni,a dzis silownia.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 17:41

[link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

[*] 5/6 tc listopad 2016

• Basik83 Autorytet

Wysłany: 12 września 2016, 21:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolenka to niech sie uda.:-*.

Ja dopiero w przyszlym tygodniu bede sie starac cos zmajstrowac hehehe

Jestem mega zmeczona dzis

Moje bidne.schorowane kosci daja.znacbo.sobie

Co do pasztetu heheh..moze i sa.przepisy ale.skoro.ci smakowal.moze. i nam by zasmakowal a.moze.razem.cos wymyslimy.co by nie.byl rzadki

Co dwie glowy to nie jedena ;-)

Nalatalam.sie.dzis po miescie.za.cwiczeniami do jezyka mniejszości narodowej.czyt.Niemieckiego..

I kurde nigdzie.nie ma....

W autobusie mialam dwie.sytuację jedna mila druga nie

Upal taki mielismy w opolu dzis a tepa matka ubrala dzidzie w dlugi rekaw i dresy malemu doslownie.pot z.czola.splywal...upomnialam ja...wiem ze.nie powinnam ale.szkoda bylo mi malucha.

A druga sytuacja

Taka slotka niunia miesięcy moze.gora.8 caly czas.do mnie ""gadala""i sie.cieszyla na glos normalnie miodzio hehehe

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Nina_86 Znajoma

Wysłany: 12 września 2016, 23:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Czesc dziewczyny,

Witam po weekendzie. U mnie niespodzianka, bo test owulacyjny wskazal w niedziele szczyt owulacji. Ja mam testy owulacyjne cyfrowe-tj. nie musze sama odczytywac kreski tylko na ekraniku pojawia sie albo symbol negatywny, albo migajaca buzka :) co oznacza kilka dni do szczytu owulacji i ostatcznie buzka niemigajaca :) ktora oznacza szczyt (peak) owulacji i to wlasnie zobaczyłam w niedziele.A sluz ogolnie byl kiepski, tylko w sobote raz zobaczylylam plodny. Oczywiscie bylo przytulanie :).Ale takim sposobem bede jeszcze testowac w wrzesniu,za okolo 12 dni.

To sa te testy, nie wiem czy sa dostepne w Polsce, ale może gdzies na allegro, one sa bardzo dokladne, bo nie trzeba sie zastanawiac czy kreska jest wystarczajaco mocna:

Edit: sa dostepne, to sa takie testy:

http://www.clearblue.com/pl/cyfrowe-testy-owulacji-clearblue.php

U mnie weekend jak to weekeend,"zgrzeszylam" troche jedzeniowo, ale w niedziele nagotowalam zdrowego jedzonka na 2 dni,a dzis silownia.

Ja też używam tych samych testów, ale dzisiaj mnie zawiodły..wynik wyszedł negatywny, zrobiłam natomiast godzinę później wyniki z krwi i LH było ponad 53mI/Uml czyli peak. Nie wiem czy coś źle zrobiłam czy po prostu na mnie te testy nie działają... W każdym bądź razie, żeby mieć 100% pewności to tylko badanie krwi.. chociaż ciężka i droga metoda do wykonania, bo trzeba by było pobierać krew kilka dni z rzędu:/

Jezu ufam Tobie!
    2015 - ciąża pozamaciczna
    2018 - Synek (cud Nowenny Pompejańskiej)
    2018 - poronienie (8tc)
    2020 - Bedzie drugi synek! (cud Nowenny Pompejańskiej)
  • Jadu Znajoma

Wysłany: 13 września 2016, 08:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    .A sluz ogolnie byl kiepski, tylko w sobote raz zobaczylylam plodny. Oczywiscie bylo przytulanie :).Ale takim sposobem bede jeszcze testowac w wrzesniu,za okolo 12 dni.

Madzialenka jeśli jeszcze nie bierzesz to polecam na śluz olej z wiesiołka, Ja zaczęłam brać i jest duża poprawa.
    I jeszcze czytałam gdzieś na forum o żelu Conceive plus. Niby ma wspomagac płodność i stwarza środowisko dla plemników - chyba taki zastępczy śluz płodny
    Trzymam kciuki żeby się udało!!

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!

Starania z nadwagą i niedoczynnością tarczycy
    z pomocą medyczną - 4 cykl
  • Skrzydlata Autorytet

Wysłany: 13 września 2016, 09:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używam tych testów owulacyjnych, bo i tak nigdy nie pokazały ciemnej kreski. Bardziej polegam na śluzie i otwarciu szyjki. A poza tym z moim mężem <3 są średnio co 2-3 dni, więc ciężko przegapić owulkę ;) no ale wiem, że nie wszystkie dziewczyny mają męża na co dzień przy boku i chcą mieć bardziej klarowna sytuację :D

A no i mam też żel conceive plus na poślizg, ale od kiedy biorę wiesiołka to w zasadzie nie jest już potrzebny. nie potrafię powiedzieć czy faktycznie poprawia płodność.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2016, 09:21

21 cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - 5.07.2020 - II pozytyw :D <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)
    klz9df9hky1u0cac.png
    f2w343r8ud6tzj4z.png
  • Jadu Znajoma

Wysłany: 13 września 2016, 10:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrzydlata,
    ja testy robię tak dla sprawdzenia, bo mam monitoring cyklu i mi też nigdy nie wyszła ciemna kreska, zawsze blada i wg instrukcji jest negatywny test a w moim przypadku ta blada kreska właśnie oznacza że będzie owulacja bo ginekolog potwierdziła przez usg:)

A szyjki nie umiem badać:) i nigdy nie badałam:) za to temperaturę tak:)

Miłego dnia życzę

• Basik83 Autorytet

Wysłany: 13 września 2016, 10:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja.szyjki tez nie potrarie badam sluz i tempke. ;ja juz po @:-)

Moj ma nocki ale ponoc.sex z rana najlepszy.hahaha

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Skrzydlata Autorytet

Wysłany: 13 września 2016, 12:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z szyjką to wystarczy sprawdzić czy opuszek palca w nią wchodzi. A jak sie wyczuje taką jakby kreseczkę to zamknięta. Bo ja sobie to na logike biorę, że jak ona jest zamknięta to i tak plemniki nie wyruszą w drogę do jajeczka :) w ogóle strasznie się przez to forum wkręciłam i zaczęłam słuchac swojego ciała. Kiedyś na nic nie zwracałam uwagi, nawet nie czułam pracy jajników podczas owulacji. A teraz wszystko czuję i wiem na jakim etapie cyklu jestem :)

Jadu lubi tę wiadomość

klz9df9hky1u0cac.png
    f2w343r8ud6tzj4z.png
  • Basik83 Autorytet

Wysłany: 13 września 2016, 12:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze sprobowac i ja zaczac dogladac szyjki ;-)

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Jadu Znajoma

Wysłany: 13 września 2016, 13:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam słuchać swojego ciała, kto by pomyślał :) Ale przez to bardziej się nakręcam, dawniej był spontan a teraz dokładnie wiem w jakim dniu cyklu jestem:)

Wysłany: 13 września 2016, 19:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakaś zmęczona wczoraj byłam, mimo,że wcześniej trochę wyszłam z pracy. Przespałąm się w ciągu dnia i zmobilizowałam się do pójścia na siłke, jednak czułam, że siły mniej.No i persi zaczely juz trochę boleć,ale tylko przy dotyku. Dziś 17 dc i zaczynam obserwowac co się dalej dzieje, ale nie chcę sobie nic wkręcac bo to 1cs ;)

[*] 5/6 tc listopad 2016

• Jadu Znajoma

Wysłany: 14 września 2016, 11:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was??

Ja jutro idę na monitoring cyklu, zobaczymy czy coś urosło ?! i czy w ogóle jakieś szanse są na ten cykl z moim nieszczęsnym TSH:(

• Dorola31 Autorytet

Wysłany: 14 września 2016, 11:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja siedzę w pracy i tak zaglądam na wrześniowy wątek i tam chyba dziś 3 dziewczyny zobaczyły po dwie kreski!!!

Też bym tak chciała...

Ale w tym cyklu chyba też nici z ciąży bo już od kilku dni brzuch boli na @, plecy od wczoraj strasznie dają o sobie znać. A termin @ mam na sobotę.

Moje TSH pięknie się unormowało ale czy to pomoże to też sama nie wiem. Ostatnio mam chyba gorsze dni i brak mi trochę już wiary w to wszystko.

Z jednej strony staram się nie przywoływać tych wszystkich złych myśli a z drugiej...
    Ehhh...
    Szkoda gadać...

Kochać Cię było łatwo, zapomnieć niemożliwe...
    Mateuszek 26tc [*]
    Maleństwo 6/9tc [*]
    Michaś moja miłość <3
  • potforzasta Autorytet

Wysłany: 14 września 2016, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorola nie zgadzam się w moje urodziny żadnej @ nie będzie co najwyżej II kreseczki :) Powodzenia :)
    JA od 3 dni pożeram wszystko co na mojej drodze znajdę :(

Hashimoto, niedoczynność, PCOS

Wysłany: 14 września 2016, 16:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

U mnie dzis na wadze 85,1 kg. Tak bardzo chciałabym zobaczyć poniżej 85 juz bo bujam się z tą 85tką juz kilka tygodni.Wczoraj znowu nagotowałam sobie jedzenia na 2 dni a dziś znowu siłownia.

Mam na razie taki system: siłownia 3 razy w tyg: poniedziałek, środa, piątek. A w dni odpoczynku mam czas na gotowanie na kolejne 2 dni. na siłowni ćwiczę tak: około 15 min rozgrzewka, najczęściej wiosła, potem ćwiczenia siłowe na maszynach na wybrane partie ciała i około 30 min orbitreka.

Czy jeśli wy ćwiczycie, zwalniacie na intensywności w 2-giej części cyklu?

U mnie dziś 18 dc i aplikacja w telefonie pokazuje mi 10 dni do testowania.

Wy dziewczyny używacie wykresu ovufriend czy macie jakies aplikacje w telefonach na przykład?

[*] 5/6 tc listopad 2016

• potforzasta Autorytet

Wysłany: 14 września 2016, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w telefonie jedną ale to tylko po to żeby zaznaczyć rano temp. bo lubię zapomnieć :) I jedną na tablecie bo ładnie wyznacza owulacje przynajmniej mi :)

Wysłany: 14 września 2016, 17:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero niedawno zaopatrzyłam sie w odpowiedni termometr i dziś pierwszy raz mierzyłam temperature,ale jakas niska (tak mi sie wydaje) 35.89 C

[*] 5/6 tc listopad 2016

• potforzasta Autorytet

Wysłany: 14 września 2016, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    też taką miewam najniższą jaką miałam było 35,78 ale w tym cyklu dość nawet ładniejsze są.

• Skrzydlata Autorytet

Wysłany: 14 września 2016, 18:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w telefonie ovuview i też tylko po to żeby rano temperaturę wpisać.

W ogóle mam zły humor bo już 6 dzień jestem na diecie i nic się waga nie rusza :( i tylko patrzę jak mój mąż kupuje same smaczne rzeczy... niby nie kupuje słodkiego ale kupuje jakieś słodkie mleczne desery, jogurty, a mnie do tego też przecież ciągnie... :(

klz9df9hky1u0cac.png
    f2w343r8ud6tzj4z.png

Wysłany: 14 września 2016, 22:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam od wczoraj smaki na mięsko, ale z kurczaka, a dziś na kabanosy :) dobrze chociaż,że nie na słodkie.

To mój pierwszy cykl z obserwacjami i testami owu, ale jestem zagubiona, w niedzielę pokazał test szczyt owulacji, a dopiero dziś (środa) płodny śluz.A praktycznie od poniedziałku już czuję bolesne piersi przy dotyku i bóle w plecach, a tu dzis ten śluz.

[*] 5/6 tc listopad 2016

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego