X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nic nie wspomniał o podejrzeniu policystycznych jajników?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm...bez wspomagaczy 31 dni w stymulowanych 28 dni z zegarkiem w reku,a czemu pytasz?

  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie nic mi nie mowil

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołku u góry są takie zakładki i jedna z nich nazywa się MOJE OVU. Tam prowadzisz swoje obserwacje, tzn. mierzysz temperaturę i zapisujesz wszystkie objawy jakie masz w danym dniu. Program sam na podstawie wprowadzonych przez siebie danych będzie tworzył wykres temperatur. Pomoże Ci zaznaczając termin owulacji, pomoże też w interpretacji cyklu. Poza tym dużo dowiesz się o sobie, o Twoim ciele i jego reakcjach.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    a dlaczego tylko przez 4 dni brałaś a teraz az 7 dni? CKLO bierze sie przez 5 dni w dawkach 1x1 lub 2x1. dziwny ten twój lekarz...


    Stwierdzil ze najpierw sprobujemy delikatnie stymulowac i zobaczymy jak wyjdzie monitoring.

  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurka wszystko fajnie z tym ze z tego co wiem temp powinno sie mierzyc o stalej porze a ja nie mam takiej mozliwosci

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolek87 wrote:
    chmureczka- jaki wykres? czy te badania o ktorych piszesz moge zrobic bez skierowania?

    jak najbardziej możesz zrobić badania na własną rękę, ja tak zrobiłam bo stwierdziłam ze będzie szybciej. koniecznie zrób te badania

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytam bo skoro piszesz, że wcześniej pęcherzyki nie rosły to powinnaś mieć cykle bezowulacyjne, czyli raczej dłuuuugie... Dziwny przypadek dla mnie jesteś, ale nie znam historii ze szczegółami. Mi jak pęcherzyki nie rosły to w ogóle nie miałam owulki i miesiączka bez brania luteiny nie pojawiała się nawet kilka miesięcy.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolek87 wrote:
    chmurka wszystko fajnie z tym ze z tego co wiem temp powinno sie mierzyc o stalej porze a ja nie mam takiej mozliwosci

    powinno się o stałej porze, ale mimo pracy zmianowej możesz prowadzić wykres
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/jak-mierzyc-temperature-pracujac-na-nocna-zmiane,30.html

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołku ja też mam ciężko z pomiarami, bo pracuję różnie, ale jakoś się chociaż staram by trzymało się to kupy :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli zbadanie progesteronu oraz prolaktyny i czego jeszcze? Boziuuu...mam dopiero 26 lat i juz takie problemy :(

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    pytam bo skoro piszesz, że wcześniej pęcherzyki nie rosły to powinnaś mieć cykle bezowulacyjne, czyli raczej dłuuuugie... Dziwny przypadek dla mnie jesteś, ale nie znam historii ze szczegółami. Mi jak pęcherzyki nie rosły to w ogóle nie miałam owulki i miesiączka bez brania luteiny nie pojawiała się nawet kilka miesięcy.


    Ja miałam tak samo, cykle bez wspomagaczy srednio 90dniowe a czasem to i z pół roku @ nie było :/

    p19uskjohisr6juh.png
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmureczka ja to wogole chyba kosmitka jestem :(

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolek87 wrote:
    czyli zbadanie progesteronu oraz prolaktyny i czego jeszcze? Boziuuu...mam dopiero 26 lat i juz takie problemy :(
    Problemy maja i 18latki :)
    Na twoim miejscu na poczatek zmieniłabym lekarza :)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeja dziewczyny nigdy tak dlugo mi sie nie spoznial okres ,moze o pare dni ale to w stresie przewaznie

  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie mi...tez tak szalejecie jak przychodzi @ i wszystkie nadzieje pryskaja ? :'(

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołek ja właśnie dostałam @ i wszystkie nadzieję uciekły, ale niedaleko, bo na maj :) Tym razem musi się udać :)

    Poza tym zgadzam się z Welonisią. Myślę, że Twoim pierwszym poważnym krokiem powinna być zmiana lekarza. Nie brałabym na Twoim miejscu w tym cyklu ani CLO(co to za dawkowanie w ogóle? poza tym po co Ci większa dawka, skoro owulka była już przy mniejszej?!), ani pregnylu.
    Spróbuj w tym cyklu prowadzić wykres bez wspomagaczy i poszukaj dobrego specjalisty. Umów się nawet u kilku lekarzy i zobacz co mają do zaoferowania.

    Welonisia lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i tak zrobie .Dziekuje dziewczyny

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołku Clo bierze się przez 5 dni, a zaczyna się w trakcie miesiączki. Nie słyszałm jeszcze by brać CLO przez 7 dni, i to jeszcze tak dużą dawkę, skoro pęcherzyki rosły już na mniejszej dawce. Przy braniu tego leku istnieje duże ryzyko przestymulowania, więc na Twoim miejscu zastanowiłabym się dwa razy, bo zamiast ciąży możesz się dorobić wielkich torbieli na jajnikach!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołek podstawowe badania to około 3-5 dc LH, FSH, póżniej ok 15 dc estradiol, 20-22 dc prolaktyna, androstendion, progesteron. podaje jak ja miałam jak mi lekarz zalecił, do tego warto zrobić usg bez stymulacji około 10 dc, badanie krwi, tsh, tpo, morfologia.

    ja też nie sądziłam, że będę miała problemy :(

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ