X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla mnie to bedzie juz 3 podejscie z clo, tak ze ja juz stary wyjadacz :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 14:48

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam dziś drugi cykl z CLO. Mam nadzieję, że i tym razem urośnie choć jeden piękny pęcherzyk. CLO zacznę brać od 4dc, czyli od piątku. Od dziś wcinam migdały, a od jutro piję winiacza :)

    Anutka lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na endo biore dong quai

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam o tym. A jakie efekty?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem Ci ze ja pierwszy raz donga bede łaczyc z clo, w poprzednim cyklu sam dong wywolal mi owulacje;) a wiec musi miec moc:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 14:58

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to faktycznie. boję się jednak, że sobie zaszkodzę, bo nie powinno się go brać przy problemach z cukrem chyba, a ja mam hiperinsulinizm. Biorę metforminę, więc chyba jedno drugie wyklucza, tak mi się przynajmniej wydaje. Zobaczę ten cykl na winku i migdałach, a jak endo będzie kiepskie to od następnego spróbuję wprowadzić.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ten dong to tak naprawde na co jest? na wywołanie owulacji czy regulacje cyklu czy na endo????? widziałam ostatnio w aptece togo donga ale nie kupiłam, moze jak w tym cyklu si enie uda to i ja sprobuje?

    p19uskjohisr6juh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    a ten dong to tak naprawde na co jest? na wywołanie owulacji czy regulacje cyklu czy na endo????? widziałam ostatnio w aptece togo donga ale nie kupiłam, moze jak w tym cyklu si enie uda to i ja sprobuje?
    dong to nic innego jak naturalne estrogeny:)działaja na wzrost endo, aby wystapila owulacja musi byc wysoki poziom estrogenow dlatego tez dong prowokuje owulacje , wzrost pecherzykow i pliku lh:)wtedy bierze sie go od 1 dnia zakonczenia krwawienia do owulacji , a na regulacje cyklu bierze sie go caly cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 15:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    no to faktycznie. boję się jednak, że sobie zaszkodzę, bo nie powinno się go brać przy problemach z cukrem chyba, a ja mam hiperinsulinizm. Biorę metforminę, więc chyba jedno drugie wyklucza, tak mi się przynajmniej wydaje. Zobaczę ten cykl na winku i migdałach, a jak endo będzie kiepskie to od następnego spróbuję wprowadzić.
    musiała bys sie zapytac dziewczyna na metforminie, z tego co mi wiadomo to nie ma przeciwskazan:)

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Ania... a nie masz obaw przestymulowania? Bo jeśli pęcherzyki rosną już po CLO, to po co dong jeszcze? Myślisz, że to nie za dużo? Kurde, boję się przesadzić.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    dong to nic innego jak naturalne estrogeny:)działaja na wzrost endo, aby wystapila owulacja musi byc wysoki poziom estrogenow dlatego tez dong prowokuje owulacje , wzrost pecherzykow i pliku lh:)wtedy bierze sie go od 1 dnia zakonczenia krwawienia do owulacji , a na regulacje cyklu bierze sie go caly cykl.

    znalazłam opis tego suplementu:
    http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=134&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=127

    Zastosowanie
    W ziołolecznictwie, Dzięgiel chiński jest stosowany jako substancja łagodząca dolegliwości związane z pracą macicy, głownie związane z miesiączką i menopauzą. Substancje zawarte w jego korzeniu nie pobudzają produkcji estrogenów. Ponadto, roślina jest stosowana u obu płci jako lek łagodzący nerwobóle, bóle stawów i pobudzający krążenie krwi (leczy zakrzepicę podudzia). W Chinach stosuje się go także w profilaktyce i leczeniu raka szyjki macicy, nowotworu płuc i dróg oddechowych.

    Jest napisane ze substancje w nim zawarte nie pobudzaja produkci estrogenów!!!!!!

    kapturnica lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki.Ja sie staram od 9 miesiecy o dzidziusia w tym dwa miesiace z clo + pregnylem,w maju czeka mnie trzeci stymulowany cykl.niby jest ok,jestem zdrowa,nazeczony tez ale ciagle nie dochodzi do zaplodnienia.kiedy zasugerowalam lekarzowi ze moze powinien zrobic mi badanie droznosci jajnikow albo przynajmniej wyslac na badania hormonow-stwierdzil ze to niepotrzebne.Bralam clo 1x1 przez 4 dni teraz mam brac 2x1 przez tydzien.Az sie boje,nie przytylam jesli chodzi o skutki uboczne a wrecz przeciwnie,ale to samopoczucie...bol piersi...dusznosci...w dodatku pracuje na trzy zmiany i czasem az chce mi sie wyc w pracy chce jak to sie wszystko skumuluje.Po ostatnim zastrzyku z pregnylu na drugi dzien mysalam ze mam atak wyrostka tak bardzo bolalo i juz zgupialam ,nie wiedzialam czy to jajeczko peka czy moze wyrostek.po pierwszym zastrzyku mialam podobnie z tym ze zaczelo bolec tego samego dnia wieczorem i to tak jak przed okresem tylko ze dwa razy gorzej + ogromny bol piersi...

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołek, na jakiej podstawie Twój lekasrz stwierdził, że jesteś zdrowa, jak nie miałaś nawet badanych podstawowych hormonów??!!! Mam nadzieję, że chociaż przy CLO i pregnylu masz robione monitoringi, czyli regularne badanie USG?! Moim zdaniem jednak to nie lekarz, tylko kolejny konował. Ty powinnaś mieć zbadane wszystkie podstawowe hormony - ok. 3dc LH, FSH, TSH, antyTPO, FT3, FT4, ESTRADIOL, a potem ok 7 dni po owulacji PROGESTERON, ESTRADIOL, PROLAKTYNĘ, TESTOSTERON I ANDROSTENDION. Nie mówię już o podstawowej morfologii itd.! A mąż koniecznie badanie nasienia.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli chodzi o pecherzyki to w stymulowanych cyklach mialy po 22 mm w 14 i 16 dniu w cyklu bez wspomagaczy tylko 6 mmm w 14 dniu.dodam jeszcze ze jako 19latka zaszlam w ciaze i poronilam bardzo wczesnie w sumie gdyby nie to ze dostalam krwotoku i zawiezli mnie do szpitala to nawet bym nie wiedzila ze jestem w ciazy...

  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam tylko robiony hormon tarczycy do tego co miesiac monitoring oraz usg dopochwowe,za kazdym razem mierzy moje jajeczko oraz sluzowke,opisuje i wkleja zdjecie do kartoteki no i w sumie to tyle..aha i cytolgia tez ok

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołku jeśli mogę coś poradzić to zacznij prowadzić wykres i przyciśnij lekarza!!! Badania to podstawa. 9 m-cy starań i brak efektów to już i tak za długo. Badania powinno się robić tak właściwie na samym początku, tak dla świętego spokoju. A lekarz, który przepisuje leki nie zleciwszy wcześniej żadnych badań to dla mnie jakieś nieporozumienie!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie nasienia tez dobre,wiec problem tkwi wemnie :(

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołku a jak wyglądają Twoje cykle bez wspomagaczy? Jak długie są?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolek87 wrote:
    Witam wszystkie staraczki.Ja sie staram od 9 miesiecy o dzidziusia w tym dwa miesiace z clo + pregnylem,w maju czeka mnie trzeci stymulowany cykl.niby jest ok,jestem zdrowa,nazeczony tez ale ciagle nie dochodzi do zaplodnienia.kiedy zasugerowalam lekarzowi ze moze powinien zrobic mi badanie droznosci jajnikow albo przynajmniej wyslac na badania hormonow-stwierdzil ze to niepotrzebne.Bralam clo 1x1 przez 4 dni teraz mam brac 2x1 przez tydzien.Az sie boje,nie przytylam jesli chodzi o skutki uboczne a wrecz przeciwnie,ale to samopoczucie...bol piersi...dusznosci...w dodatku pracuje na trzy zmiany i czasem az chce mi sie wyc w pracy chce jak to sie wszystko skumuluje.Po ostatnim zastrzyku z pregnylu na drugi dzien mysalam ze mam atak wyrostka tak bardzo bolalo i juz zgupialam ,nie wiedzialam czy to jajeczko peka czy moze wyrostek.po pierwszym zastrzyku mialam podobnie z tym ze zaczelo bolec tego samego dnia wieczorem i to tak jak przed okresem tylko ze dwa razy gorzej + ogromny bol piersi...

    a dlaczego tylko przez 4 dni brałaś a teraz az 7 dni? CKLO bierze sie przez 5 dni w dawkach 1x1 lub 2x1. dziwny ten twój lekarz...

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Aniolek87 Koleżanka
    Postów: 47 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmureczka- jaki wykres? czy te badania o ktorych piszesz moge zrobic bez skierowania?

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ