X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Start 29.01 i okolice---> Łaczy jeden cel
Odpowiedz

Start 29.01 i okolice---> Łaczy jeden cel

Oceń ten wątek:
  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie w tym cyklu idę najpierw na monit, a jak nie wyjdzie to od marca na stymulacje przechodzę. a staram się od 7 cykli bo ten który mam właśnie ósmy nam wypadł ze starań przez chorobę :/

    Katy ja w pierwszą ciąże zaszłam w drugim cyklu :) a w drugą ciąże w pierwszym niestety nie była ona szczęśliwa :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja w pierwsza ciaze tez zaszłam w pierwszym cyklu staran jednak nie bylo mi dane sie cieszyc nia dlugo, powiem Wam dziewczynki ze ja u siebie podejzewam tez tzw"blokade psychiczna" bo usilnie chce zajsc a stymulacja i pilnowanie wszystkiego jeszcze bardziej to nakreca;/

  • katy1986 Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    ja mam od 4 dc do 8dc, pierwszy mialam z pregnylem, drugi bez, a teraz jeszcze nie wiem;)
    w tym cyklu dodalam do mojej suplementacji ziola ojca sroki nr 3 i zaczynam pic razem z mezem


    w tym cyklu pecherzyk pekł sam wiec chyba pregnyl nie bedzie potrzebny
    a co to za ziółka jakie mają działanie??

    katy1986
  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja myśle że mam ten sam problem :/ mimo że jeszcze na stymulacji nie byłam, to wiem że do owulacji u mnie na pewno dochodzi.. a efektu tego nie ma :/
    to jest tak, że w ciąży jeszcze nie jestem a już się boję że coś może być nie tak :(

  • sss_ Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. to moje początki na forum ale chyba odnalazłam fajne miejsce... ;-)
    dotąd próbowaliśmy tak ot tak .... i nic zatem może z Wami będzie łatwiej;-)

    Ania1986 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zioła ojca sroki nr 3 poprawiaja płodnosc, reguluja poziom hormonow niby tu masz link:https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ziola-ojca-sroki-nr-3,1008.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sss_ wrote:
    witam. to moje początki na forum ale chyba odnalazłam fajne miejsce... ;-)
    dotąd próbowaliśmy tak ot tak .... i nic zatem może z Wami będzie łatwiej;-)
    Witamy kochana :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelek wrote:
    Ania ja myśle że mam ten sam problem :/ mimo że jeszcze na stymulacji nie byłam, to wiem że do owulacji u mnie na pewno dochodzi.. a efektu tego nie ma :/
    to jest tak, że w ciąży jeszcze nie jestem a już się boję że coś może być nie tak :(
    ja to sie zadreczam myslami ze nigdy mi sie juz moze nie udac:(

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSS witaj! :)

    Ania uda nam się i nie ma innej możliwości :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oto słynne ziolka(trzeba z nich zrobic mieszanke) i pare rad o.sroki
    Liść melisy 100

    Ziele lebiodki 50

    Kwiat rumianku 50

    Ziele macierzanki 50

    Liść pokrzywy 50

    Ziele dziurawca 50

    Ziele rdestu ptasiego 50

    Owoc niepokalanka 50

    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem ½ godz. przecedzić, pić wieczorem (oboje małżonkowie mogą pić napar).

    Zalecenia praktyczne:

    1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po upływie roku od rozpoczęcia starania się o potomka. (Najlepiej tego znającego się na naprotechnologii- przypis autora). A jeżeli będzie to konieczne wykonać dodatkowe badania – dotyczy to zarówno męża jak i żony.

    2. Rzucić palenie, dotyczy to obojga małżonków, choć kobiecie palenie szkodzi bardziej.

    3. Zaleca się by małżonkowie jedli dużo nasion słonecznika (zawierają witaminę E), kiełki pszenicy i surówki oraz owoce (zwłaszcza te o kolorze czerwonym mp. aronia, porzeczka, borówka czarna, ciemne winogrona). Owoce te zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Można też stosować przeciwutleniająco działającą witaminę C.

    4. Łoże powinno być odpromieniwane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).

    5. Oboje małżonkowie powinni stosować miód pszczeli z pyłkiem pszczelim i propolisem. (Ojciec Grzegorz zalecał Bonimel pyłkowo-propolisowy dla żony oraz Bonimel pyłkowo – propolisowy z dodatkiem wyciągu z korzenia żeń-szenia dla męża- przypis autora).

    6. Dobrze mieć pożycie między godziną 2 a 5 rano - to bardzo korzystny czas na poczęcie.

    7. Lepsze jest pożycie gdy oboje małżonkowie są głodni. Są silniejsi.

    8. W miesiącu swego urodzenia kobieta jest najbardziej płodna, najlepiej skorzystać z pożycia pod koniec jajeczkowania.

    9. Dobrze by było poczynać dzieci między nowiem a pełnią księżyca, jeżeli wystąpi jajeczkowanie. Nie poleca się poczęcia na zmniejszającym się księżycu. Dzieci poczęte na „starym”, kończącym się księżycu często są słabe i częściej chorują.

    10. Wygoda życia u żony utrudnia poczęcie i donoszenie ciąży. Żona przed pożyciem powinna być zmęczona, upracowana, głodna (urządzić pranie, sprzątanie, długą meczącą przechadzkę).

    11. Nie sprzyja poczęciu alkohol i powoduje opłakane skutki, nie trzeba tego udowadniać.

    12. Silne nerwice, pragnienie posiadania potomstwa, lęki, przesądy, uprzedzenia, obawy, nieświadomości, nie sprzyjają łatwemu poczęciu.

    13. Tragedie, smutki, płacz, żałość, boleści, kataklizmy sprzyjają poczęciu.

    14. Po klimakterium kobieta nie zachodzi w ciążę (u nas 48-56 lat).

    15. Po pożyciu poczęciowym nie należy mieć kolejnego stosunku. Najmniej przez 8 dni trzeba wstrzymać się od pożycia. Inplantacja następuje dopiero w 6-8 dni od poczęcia. Często pożycie wcześniejsze powoduje trudności w zagnieżdżeniu się zarodka.

    16. Plemnik ma żywotność najczęściej 5-48 godzin. (Ich żywotność zwiększa się gdy w diecie stosuje się produkty z dużą zawartością selenu np. grzyby, brokuły i orzechy brazylijskie. Ruchliwość i żywotność plemników wzrasta także wtedy gdy zmniejsza się stres antyoksydacyjny, dlatego warto stosować zalecenia z pkt. nr 3 - przypis autora).

    17. O ile możliwe, należy często jadać młodą baraninę i owcze sery (nie bryndzę) i mleko.

    18. Żywność ma być zdrowa, naturalna, z dużą ilością mikroelementów, nie zabrudzona chemicznie. Ma zawierać dużo pełnowartościowego białka. Jeść często, a mało.

    19. Raz na tydzień ubić zapłodnione przez koguta jajko z jedną łyżeczką miodu. Posiada dużo witamin i życia. UWAGA: jak rozpoznać, że jajko jest zapłodnione? Można to rozpoznać w ten sposób, że jajko będzie się podświetlać silnym snopem światła. Promienie światła przechodzące przez skorupkę uwidocznią mały ciemny punkt lub plamkę. W odróżnieniu od takiego jajka, jajko niezapłodnione będzie miało jednolity kolor. Jajka takie najlepiej kupować w gospodarstwach wiejskich – czyli z miejsc, gdzie żyją zarówno kury jak i kogut.

    20. Nosić obuwie na średnim obcasie – szpilki szkodzą.

    21. Unikać bielizny osobistej wykonanej z tworzyw sztucznych. Używać mydła: szarego np. biały jeleń (bez dodatków zapachowych), można także do mycia używać Bonidermu czyli Pomady O. Grzegorza. Możliwe do wykorzystania są także mydła dla dzieci. (Mydła takie nie wywołują uczuleń, podrażnień, a zawarte w nich łagodne substancje zapachowe nie wpływają negatywnie na organizm kobiety – przypis autora).

    22. Obojgu małżonkom nie wolno pić wina swojej roboty – zakwasza.

    23. Wzajemna służba sobie, pomoc, zaufanie, delikatność, modlitwa, oddanie, wierność, unikanie stresów sprzyja poczęciu.

    24. Stosować mieszankę ziołową, recepturę której przedstawiamy powyżej.

    25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA też dziś zaczynam, pierwszy dzień kolejnego cyklu... smutno mi :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulla84 wrote:
    JA też dziś zaczynam, pierwszy dzień kolejnego cyklu... smutno mi :(
    tulimy szybciutko:* witamy Cie kochana :*

  • Nazja Ekspertka
    Postów: 222 252

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też dzisiaj zaczynam wreszcie! przyszła @,to był wyjątkowo dłuuugi cykl
    Ale od dzisiaj walczę dalej :)

    f2wlwn15q3fd6na8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witamy nazja:)

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niektore te rady o.sroki sa conajmniej dziwne, ale rozumiem ze trzeba przetlumaczyc je na swój język :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a no dziwne ;)

  • katy1986 Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniu i karmelko blokada psychiczna na pewno robi swoje u wielu par zostało to udowodnione ja poki co nie załamuję się może tez inaczej do tego podchodzę bo już mam synka pewnie gdyby chodziło o pierwszą dzidzie to bym się już podłamała jest mi przykro kiedy @ przychodzi,ale trzeba walczyć do skutku:)uda nam sie innej opcji nie ma!!!!!!!!
    karmelka kiedy masz monitoring??

    sss, nazja, paula witam was dziewczynki:)

    a ja sie własnie zastanawiam kiedy mam isc na monitoring w 10dc czy 13dc bo ostatnio byłam w 11dc a teraz niestety przypada w weekend

    katy1986
  • isabel Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    to ja w pierwsza ciaze tez zaszłam w pierwszym cyklu staran jednak nie bylo mi dane sie cieszyc nia dlugo, powiem Wam dziewczynki ze ja u siebie podejzewam tez tzw"blokade psychiczna" bo usilnie chce zajsc a stymulacja i pilnowanie wszystkiego jeszcze bardziej to nakreca;/
    Hej ja chyba też mam blokadę psychiczną. Im bardziej się staram tym bardziej nic nie wychodzi. A na dodatek przez te wszystkie myśli coś dzieje mi się z hormonami i mam plamienia przed okresem, których nigdy nie miałam.
    Zawsze myślałam, ze zajście w ciąże jest łatwe i tak minęło 12 cykli... a dzieciątka nie ma:(

  • katy1986 Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do ziółek chyba się skuszę zaszkodzić nie zaszkodzą a moze pomogą aniu a ty je kupowałaś w sklepie zielarskim czy zamawiałaś w necie??

    katy1986
  • katy1986 Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabel wrote:
    Hej ja chyba też mam blokadę psychiczną. Im bardziej się staram tym bardziej nic nie wychodzi. A na dodatek przez te wszystkie myśli coś dzieje mi się z hormonami i mam plamienia przed okresem, których nigdy nie miałam.
    Zawsze myślałam, ze zajście w ciąże jest łatwe i tak minęło 12 cykli... a dzieciątka nie ma:(

    no własnie niby tyle się słyszy o wpadkach a tak naprawde wcale nie łatwo o ciąże;(isabel a ty wspomagasz się jakimiś lekami??

    katy1986
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ