X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testerki 2017
Odpowiedz

Styczniowe testerki 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaaa wrote:
    Sloneczkowa beta hcg możesz zrobić, powinno już coś wyjść. A kiedy @?
    tzn ja hcg robić nie chce chce zrobić badania dla lekarza zeby wiedział co u mnie słychać :) czy można zrobić progesteron? co jeszcze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron sie robi 7dpo wydaje mi sie ze jak sie zrobi później lub trochę wczesniej to tez nie ma.jakiegoś dużego problemu tylko powodziedziec lekrzowi w którym dniu cyklu była robiona aby mógł sie odpowiednio odnieść.

    Czy ktoś tutaj zmaga sie z niskim progesteronem jak ja? :-(

    sloneczkowa mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spioch wrote:
    Progesteron sie robi 7dpo wydaje mi sie ze jak sie zrobi później lub trochę wczesniej to tez nie ma.jakiegoś dużego problemu tylko powodziedziec lekrzowi w którym dniu cyklu była robiona aby mógł sie odpowiednio odnieść.

    Czy ktoś tutaj zmaga sie z niskim progesteronem jak ja? :-(
    Dziękuje :) w takim razie w poniedziałek zrobię.

    Jeszcze coś można? jakieś tsh czy coś?

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczkowa, ja jak robię progesteron żeby upewnić się czy owu była czy nie to robię wtedy kiedy mam wolne, nie trzymam się ściśle tego że to musi być któryś konkretny dzień po owu, i jak dotąd zawsze dawało mi to jednoznaczną odpowiedź, bo albo był bliski zera więc bez owu, albo na poziomie świadczącym że owu była.
    A dodatkowo możesz zbadać sobie jeszcze TSH i prolaktyne, tylko to na czczo musisz być. Ja jeszcze robiłam testosteron i DHEA bo mnie kiedyś jedna głupia lekarka straszyła że na usg mam beznadziejne jajniki, i że z takimi to ja nigdy w ciążę nie zajdę. Oprócz tego nic nie zleciła tylko kazała dietę zmienić, ja zamiast zmiany diety zmieniłam lekarza ;) teraz niby jajcory są ok, ale lekarz też tak do końca nie był ok, więc 24 idę do nowego i chciałam już mieć jakieś badania ze sobą. I jak nie będzie zielonej kropki to w 3dc będę jeszcze robić FSH LH i estradiol.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 11:53

    spioch lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    Słoneczkowa, ja jak robię progesteron żeby upewnić się czy owu była czy nie to robię wtedy kiedy mam wolne, nie trzymam się ściśle tego że to musi być któryś konkretny dzień po owu, i jak dotąd zawsze dawało mi to jednoznaczną odpowiedź, bo albo był bliski żeś więc bez owu, albo na poziomie świadczącym że owu była.
    A dodatkowo możesz zbadać sobie jeszcze TSH i prolaktyne, tylko to na czczo musisz być. Ja jeszcze robiłam testosteron i DHEA bo mnie kiedyś jedna głupia lekarka straszyła że na usg mam beznadziejne jajniki, i że z takimi to ja nigdy w ciążę nie zajdę. Oprócz tego nic nie zleciła tylko kazała dietę zmienić, ja zamiast zmiany diety zmieniłam lekarza ;) teraz niby jajcory są ok, ale lekarz też tak do końca nie był ok, więc 24 idę do nowego i chciałam już mieć jakieś badania ze sobą. I jak nie będzie zielonej kropki to w 3gg będę jeszcze robić FSH LH i estradiol.
    czyli w poniedziałek mogę jeszcze zrobić tsh tak? a prolaktynę nie robi się wcześniej?

  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Annie i Sloneczkowa jedziemy na jednym wózku! Oby w tą sama strone:*

    Lottinka moja kochana bardzo dziękuję! Ja o Tobie często myślę i cieszę się Twoja ciażą. Jak samopoczucie?:*

    Existenz czyli coś juz się dzieje, :)
    A jak śluz?
    Dużo mokro. Kupiłam 50 testów ovu i robie 3 razy dziennie. A co przecież w następnym miesiącu juz się nie przydadzą hi hi

    dobuska, sloneczkowa mama, wszamanka, Lady Savage, Pchelkaaa, Annie1981, Lola83 lubią tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sloneczkowa mama wrote:
    czyli w poniedziałek mogę jeszcze zrobić tsh tak? a prolaktynę nie robi się wcześniej?

    Ja tez bym zrobiła prolaktyne i TSH na twoim miejscu. Najlepiej prolaktyne robić w 3dc (niby) ale według mnie nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia jeśli powiesz lekarzowi kiedy robilas. Ważne żeby przed badaniem prolaktyny nie serduszkowac nie ćwiczyć intensywnie itp bo może mieć wpływ na wynik.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dużo mokro. Kupiłam 50 testów ovu i robie 3 razy dziennie. A co przecież w następnym miesiącu juz się nie przydadzą hi hi
    To działajcie już, bo dni płodne pełną parą:D

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spioch wrote:
    Ja tez bym zrobiła prolaktyne i TSH na twoim miejscu. Najlepiej prolaktyne robić w 3dc (niby) ale według mnie nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia jeśli powiesz lekarzowi kiedy robilas. Ważne żeby przed badaniem prolaktyny nie serduszkowac nie ćwiczyć intensywnie itp bo może mieć wpływ na wynik.
    o to jak mi sie nie uda to zrobie prolaktynę w 3 dc, bo od 5 dc będę brała clo.

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja się orientowałam to prolaktyna jest stała w miarę i nie ważne który dc, tylko trzeba pamiętać o tych zasadach co spioch pisała.

    spioch, dobuska lubią tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska a clo masz wprowadzone przez gina bo jakieś badanie wyszło źle czy po prostu tak zapobiegawczo? Dopytuje bo IDE do gina z moimi wynikami i chce żeby mi jakoś pomógł z owulka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje czyli w poniedziałek progesteron, tsh i prolaktyna jeszcze mnie ta beta kusi ale sama nie wiem. boje się negatywu

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowałam, że idę do pracy, ale jutro jak będę się tak źle czuła, to do lekarza, obym się wyleczyła, bo jak dobrze liczę to moje owu wypada za tydzień.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sloneczkowa mama wrote:
    Gratulacje :) jak długo się staracie?
    W tym miesiącu mijałby rok:)

    Nie udzielałam się.. bo jestem na innym watku tylko szukałam może jakaś moje bliźniaczka jest:) ciążowa:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 12:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viola999 wrote:
    W tym miesiącu mijałby rok:)
    o rany :) no to gratulacje jeszcze większe :) w którym dniu cyklu wyszedł pozytywny test?

  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Zdecydowałam, że idę do pracy, ale jutro jak będę się tak źle czuła, to do lekarza, obym się wyleczyła, bo jak dobrze liczę to moje owu wypada za tydzień.

    Dużo zdrówka i sił na dzisiaj :)

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25 dc był bladzioch.. dziś 26 dc i też bladzioch ale już wyraźniejszy...

    Cykle mam różne min. 25 max 28 dni:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viola999 wrote:
    25 dc był bladzioch.. dziś 26 dc i też bladzioch ale już wyraźniejszy...

    Cykle mam różne min. 25 max 28 dni:)
    no to super :) to nudnej i spokojnej ciązy :)

  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ha ha w pierwszej wymiotowałam jak kot.. wiec wątpie;)

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kania85 wrote:
    no i brakuje mi tutaj AiChy:-( coś mało jej ostatnio

    Kochane mi was tez brakuje ale mam sporo rzeczy na głowie plus zmęczenie oczu (8 godz przy kompie dziennie) wiec w domu ciężko mi kontynuować, poza tym staram się odpuścić, malz w tym cyklu marudzi ze za dużo siedzę na forum, trochę oboje stracilismy zapał do starań chcieliśmy chwilę pozyc jak para która sir nie stara poki nie ma szalenstwa owulacyjnego xD troche dało mi to luzu ale tez tęsknię za wami

    dobuska, Annie1981 lubią tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ