X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)
Odpowiedz

Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)

Oceń ten wątek:
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)
    Ale super wiadomość :) to teraz nic tylko działać :)

    Annia lubi tę wiadomość

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w czwartek do ginekologa z moimi wynikami. To będzie mój 14 dc, jak się owulka nie pospieszy to może się uda podejrzeć na usg z którego jajnika będzie i czy w ogóle będzie szansa na testowanie.

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Niestety takie przerwy pogarszają nasienie. Dla najlepszej jakości powinno się współżyć co 2 dni. Takie mamy zalecenie od urologa i ginekologa.
    Nam też androlog kazał współżyć 3-4 razy w tyg, czyli co 2-3 dni. Aż tak często nie daje rady, ale faktycznie zwiększyliśmy częstotliwość

    boo123 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kochana nawet jakby było 10 lekarzy, to nie ma się co krępować - to ich praca, codziennie oglądają tam na dole wiele kobiet. ;) Naprawdę nie ma się co bać u mnie było bardzo spoko, a zawsze jeden krok do przodu w diagnostyce. Będę trzymać kciuki za dobry wynik u Ciebie też. 😘
    Dziękuję kochana😚😚

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Nam też androlog kazał współżyć 3-4 razy w tyg, czyli co 2-3 dni. Aż tak często nie daje rady, ale faktycznie zwiększyliśmy częstotliwość

    A my jak na złość co chwilę mamy jakieś sprzeczki i zamiast zwiększyć częstotliwość to jest tego mniej. Chociaż biorę mace od jakiego czasu i czuje mocny wzrost libido. Akurat jestem przy końcówce małpy więc trzeba będzie wykorzystać i zakończyć etap sprzeczek o nic 🙊

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    A my jak na złość co chwilę mamy jakieś sprzeczki i zamiast zwiększyć częstotliwość to jest tego mniej. Chociaż biorę mace od jakiego czasu i czuje mocny wzrost libido. Akurat jestem przy końcówce małpy więc trzeba będzie wykorzystać i zakończyć etap sprzeczek o nic 🙊
    To może i ja zainwestuje w mace, bo też kiepsko z moim libido. A po owu wogole tragedia, seks mógłby dla mnie nie istnieć

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    To może i ja zainwestuje w mace, bo też kiepsko z moim libido. A po owu wogole tragedia, seks mógłby dla mnie nie istnieć

    U mnie było podobnie. Ochota tylko podczas płodnych, później zero. I od dawna tak funkcjonowaliśmy, że seksy tylko w okolicach owu i to zupełnie nam wystarczyło😬
    Teraz czuję różnice i już nie mogłam się doczekać aż mi się @ skonczy.

    Nona lubi tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    U mnie było podobnie. Ochota tylko podczas płodnych, później zero. I od dawna tak funkcjonowaliśmy, że seksy tylko w okolicach owu i to zupełnie nam wystarczyło😬
    Teraz czuję różnice i już nie mogłam się doczekać aż mi się @ skonczy.
    No mi to wystarcza, ale mojemu M nie bardzo, więc na pewno się ucieszy z takiego obrotu spraw :)

    boo123 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Annia Autorytet
    Postów: 5983 9642

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    Ja idę w czwartek do ginekologa z moimi wynikami. To będzie mój 14 dc, jak się owulka nie pospieszy to może się uda podejrzeć na usg z którego jajnika będzie i czy w ogóle będzie szansa na testowanie.
    Podobno w części przypadków pozostawiony jajowód może wychwycić komórkę jajową z przeciwnej strony, więc nawet jak owu jest z jajnika gdzie nie ma jajowodu to nie warto całkowicie spisywać tego cyklu na straty. Szanse są, mniejsze, ale jakieś są. :)

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Podobno w części przypadków pozostawiony jajowód może wychwycić komórkę jajową z przeciwnej strony, więc nawet jak owu jest z jajnika gdzie nie ma jajowodu to nie warto całkowicie spisywać tego cyklu na straty. Szanse są, mniejsze, ale jakieś są. :)
    Oczywiście teoretycznie jest taka możliwość, tylko pytanie jak to faktycznie wygląda w praktyce i ile kobiet w ten sposób zachodzi w ciążę :)

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Annia Autorytet
    Postów: 5983 9642

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    Oczywiście teoretycznie jest taka możliwość, tylko pytanie jak to faktycznie wygląda w praktyce i ile kobiet w ten sposób zachodzi w ciążę :)
    Kiedyś czytałam jakieś badania że może to być około 1/3 przypadków owulacji po drugiej stronie wychwycone przez drugi jajowód.
    Na pewno na forum czytałam też historie, że dziewczyny zaszły owulacją z jajnika bez jajowodu. Wiadomo szanse są mniejsze, ale nie są zerowe. 😘

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kiedyś czytałam jakieś badania że może to być około 1/3 przypadków owulacji po drugiej stronie wychwycone przez drugi jajowód.
    Na pewno na forum czytałam też historie, że dziewczyny zaszły owulacją z jajnika bez jajowodu. Wiadomo szanse są mniejsze, ale nie są zerowe. 😘
    A ile tu było ciąż, gdzie na monitoringu stwierdzono cykl bezowulacyjny. Też kilka się takich znajdzie. Dlatego powinniśmy się starać cały czas a nie tylko wtedy kiedy się opłaca ;) Ja np teraz na wizycie przed owu chcę wiedzieć tylko tyle czy po stymulacji nie będzie szansy na 6-raczki 😂 nie interesuje mnie po której stronie będzie pęcherzyk (mam tylko jeden jajowód).

  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kiedyś czytałam jakieś badania że może to być około 1/3 przypadków owulacji po drugiej stronie wychwycone przez drugi jajowód.
    Na pewno na forum czytałam też historie, że dziewczyny zaszły owulacją z jajnika bez jajowodu. Wiadomo szanse są mniejsze, ale nie są zerowe. 😘
    Takie historie dają trochę pozytywnego kopa :) napewno będą jakieś ❤️ z którego jajnika by nie była owulka. Może w końcu szczęście się do mnie uśmiechnie :)

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Annia Autorytet
    Postów: 5983 9642

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    A ile tu było ciąż, gdzie na monitoringu stwierdzono cykl bezowulacyjny. Też kilka się takich znajdzie. Dlatego powinniśmy się starać cały czas a nie tylko wtedy kiedy się opłaca ;) Ja np teraz na wizycie przed owu chcę wiedzieć tylko tyle czy po stymulacji nie będzie szansy na 6-raczki 😂 nie interesuje mnie po której stronie będzie pęcherzyk (mam tylko jeden jajowód).
    Morwa uwielbiam twoje podejście! 😘 Kiedy idziesz na ten monitoring?

    KasiaS trzymam kciuki, do boju! 💪

    Morwa lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Morwa uwielbiam twoje podejście! 😘 Kiedy idziesz na ten monitoring?

    KasiaS trzymam kciuki, do boju! 💪
    20 Grudnia mam wizytę . Ja mam spoko lekarza ... takiego , że można sobie z nim żartować do woli. Jak wychodzę od niego z gabinetu to mówi zawsze "To papatki , pozdrów męża" 😂

    Annia, Klaudia9212 lubią tę wiadomość

  • Sylwucha Autorytet
    Postów: 3099 6532

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak jak się spodziewałam @ przyszła, ale podejmuję wyzwanie. Mąż, mimo tego okropnego 0% mocno mnie motywuje, lekarze nie skreślają, tu przeczytałam wiele pozytywnych historii i wierzę, że Nowy Rok przyniesie nowe nadzieje 😊 Styczeń, to miesiąc moich urodzin 😊 Może zdarzy się cud 😍
    Poproszę o dopisanie do listy na 12.01.

    Annia, boo123, motylek1909, bebetka.b lubią tę wiadomość

    8 cs Kropki dwa 💚💚
    Beta HCG 11dpo (06.02.2020) 26,0
    Beta HCG 16 dpo (11.02.2020) 582,6
    Beta HCG 22 dpo(17.02.2020) 11025,0
    Bliźniaczki urodziły się 08.10.2020r.
    Pierwsza: Lena 2760 g, godzina 9:05
    Druga: Oliwia 2790 g, godzina 9:06
    Nadzieja umiera ostatnia 💚
    l22ndf9hs59wnzyu.png
    3i49vcqghh1yc3d7.png
  • KasiaAsia Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, tak jak mówiłam daje znać jak tam po usg. Stymulacja nieudana, lametta na mnie nie zadziałała. Brak pęcherzyków, endometrium cienkie jak papier toaletowy. Jestem bardzo rozczarowana.. słyszałam że omega 3 są dobrej na pogrubienie endometrium. Tak czy inaczej, beznadzieja. Mam przyjść jeszcze raz w czwartek na usg, może coś się wykluje

    motylek1909 lubi tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5983 9642

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwucha przykro mi, że @ jednak przyszła, ale super że walczycie i nastroje Wam się poprawiły. 😘

    KasiaAsia przykro mi, może jeszcze do czwartku coś się ruszy? :(

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • KasiaAsia Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Sylwucha przykro mi, że @ jednak przyszła, ale super że walczycie i nastroje Wam się poprawiły. 😘

    KasiaAsia przykro mi, może jeszcze do czwartku coś się ruszy? :(

    Annia mam nadzieję.. doktor zaproponował mi dwa rozwiązania. Zwiększy dawkę leku albo zacznie mi zlecać badania. Boje się, że jak zacznę bawić się w diagnostykę to dopiero będę cała w stresie :( Może powiecie mi jakie badania mogę zrobić na teraz, w pierwszej fazie cyklu? Może dobrze by było jakbym już poszła do niego z jakimś wynikiem.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, poproszę o wpisanie mnie na 15.01. Dziś 1dc, kolejny cykl starań. Oby nowy rok był dla nas łaskawy! 🙏 Sylwucha mamy podobny czas starań, ja tez od lipca i nic. No i datę testowania zbliżona 😁 obyś na urodziny dostała najpiękniejszy prezent od życia ❤️🙏

    motylek1909 lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ